Honor 7 Lite: Striedmy elegán

Nový prírastok od Huawei prináša prémiový pocit v telefóne strednej triedy.

Je ťažké byť v strednej triede telefónov výnimočný. Huawei sa o to pokúsil a treba povedať, že mu to vyšlo.

Možno ste človek, ktorému prekáža, keď siahne do vrecka po telefón a ucíti lacný plast. Možno chcete zariadenie, ktoré je elegantné už na prvý pohľad a veľkosťou sa nehrá na tablet.

A možno potrebujete odladené, rýchle zariadenie bez toho, že by ste ho chceli zapratať stovkami aplikácií. Zariadenie, na ktoré sa môžete spoľahnúť, ktoré ponúkne nádherný displej a k tomu aj slušnú výdrž batérie. Potom čítajte ďalej, Honor 7 Lite je tu práve pre vás.

Prémiová konštrukcia

Honor 7 Lite ponúka prémiový pocit už od prvého dotyku. Je to elegantné zariadenie a konštrukcia pôsobí veľmi solídne. Na zadnej strane je ľahko nahmatateľný a rozoznateľný senzor odtlačkov prstov. Hliníková konštrukcia má krásne brúsené ukončenie.

Zaujímavou voľbou je štruktúrovaný plast po okrajoch, ktorý slúži pre lepšie držanie v ruke. Honor 7 sa tým odlišuje od iných zariadení s prémiovými materiálmi, a hoci je samotné zlepšenie držania možno otázne, plast na okraji sa spravidla lepšie vyrovná s menšími nárazmi ako kov alebo sklo.

Trochu zamrzí absencia skla, ktoré by bolo odolné voči poškriabaniu displeja. To je ale, po dlhom hľadaní, asi jediné čo môžeme tomuto elegánovi vytknúť.  Samotný displej ale ponúkne výborné rozlíšenie 1920 x 1080 s hustotou 424 ppi a teda krásny, jemný obraz.

Notifikačná dióda vpredu tiež poteší. Je decentne malá, čo za silného svetla znižuje pravdepodobnosť, že si ju všimnete. Na druhej strane za tmy nepôsobí rušivo a nemá tendenciu osvetliť vám celú izbu.

Dostatočný výkon aj výdrž

Vo výkone sa prémiovú triedu dohnať nedarí. S dvoma gigabajtami RAM a osemjadrovým procesorom Kirin 650 v takte 4×2 GHz a 4×1.7 GHz má ale tento telefón v sebe dosť výkonu na plynulý chod aj pri súčasne spustených aplikáciách. Sekanie sa pri bežnom používaní nedostavilo ani raz.

Pokiaľ ide o vnútornú pamäť, je tu k dispozícii 16 GB s možnosťou použiť namiesto druhej SIM pamäťovú kartu do 128 GB.

Spomínaný procesor síce nedosahuje výkony vlajkových lodí, ale používa úspornú architektúru a v kombinácii s 3000 mAh batériou ponúka nečakanú výdrž. Napríklad pri päťdesiat percentnom jase sa výdrž pri prezeraní videa blížila k desiatim hodinám.

Pri tejto triede telefónov obdivuhodný výsledok. Pri bežnom, nenáročnom, používaní môžete počítať s výdržou do troch dní. Opäť, prekvapivo dobré.

Jednoduché selfie aj odtlačky prstov

Pre zachytenie zaujímavých momentov je k dispozícii zadná kamera s 13 MP s nastaviteľnou uzávierkou a ISO. Predná kamera s 8 MP tiež nezaostáva. Pre jednoduché selfie stačí použiť ako spúšť senzor odtlačkov, ktorý sa nachádza na zadnom kryte. Nenápadná, ale veľmi príjemná funkcia, na ktorú si rýchlo zvyknete.

Samotný senzor totiž funguje skvele. Prakticky môžete zabudnúť na rozsvecovanie uzamknutej obrazovky. Jednoducho priložíte prst na senzor aj pri zhasnutom displeji a odomknutý telefón je okamžite k dispozícii s jednoduchým a praktickým užívateľským prostredím EMUI od Huawei a Androidom 6.0.

Huaweiu môžeme na záver iba poďakovať za tento veľmi príjemný pokus o smartfón s pocitom vlajkovej lode a príťažlivou cenou.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac