Lenovo VIBE K5: Strieborná stredná cesta

Pred dvoma rokmi by to bol luxusný top model. Ani teraz však nestráca na atraktivite.

Lenovo a O2 ponúkajú novinku s veľmi priaznivým pomerom výbavy a ceny, s pár drobnými doplnkami, ktoré jej pridávajú na hodnote.

VIBE K5 alebo tiež A6020 má kovové telo, lepší zvuk, dostatok výkonu a aj priaznivú cenu. Čo viac si priať. Alebo je v niečom háčik?

VIBE K5 má kovový kryt batérie, horná a dolná časť je z plastu. Zjavne sú tam uložené antény. Na spodnej strane je dvojica stereoreproduktorov. Nie je to náhoda. Smartfón je totiž vybavený technológiou Dolby Atmos.

Reproduktory sú uložené blízko seba, takže priestorový zvuk si naplno užijete až cez slúchadlá. Lenže aj reproduktor dokáže hrať dostatočne nahlas a čisto. Ako pri hudbe, tak aj pri telefonickom hovore.

So štyrmi nastavenými zvukovými profilmi, ktoré sa ešte dajú doplniť o dva vlastné, si VIBE K5 poradil na jednotku pri prehrávaní filmov z Netflixu a aj pri hraní hier. Ale znova, až s kvalitnými slúchadlami je to to pravé orechové.

Ohúri kvalitný displej

Okrem reproduktorov a micro USB konektora na vrchnej hrane sa žiadne dizajnové prekvapenia nekonajú. Ide o klasický oblý smartfón s dotykovými tlačidlami pod displejom. Displej má uhlopriečku rovných päť palcov a HD rozlíšenie 1 280 x 720 bodov.

To znamená dostatočnú jemnosť 294 ppi. Za kvalitu displeja by sa nehanbili ani omnoho drahšie modely smartfónov. V nastaveniach sa dá vybrať farebný režim, takže už z výroby vhodne nakalibrovanú obrazovku si každý môže doladiť podľa gusta.

S pozorovacími uhlami alebo s intenzitou jasu musí byť spokojný aj náročný používateľ. VIBE K5 podporuje tiež rozdelenie obrazovky pre okuliare na virtuálnu realitu. Takže napríklad Google Cardboard okuliare sú s týmto smartfónom kompatibilné.

Osemjadrový Snapdragon 415 s taktom 4x 1,5 GHz a 4x 1,2 GHz patrí do strednej výkonnostnej triedy.

V kombinácii s 2 GB operačnej pamäte však stačil na všetky aplikácie, ktoré sme v ňom vyskúšali. Uložené boli v 16 GB vnútornej pamäti. Našťastie, nechýba ani slot na microSD kartu na ďalších 32 GB.

 

Čo sú silné zbrane

Prostredie 13-megapixelového fotoaparátu je ako pri ostatných smartfónoch Lenovo. Je zaujímavé, že kvalita videa sa dala vybrať a nastaviť napríklad vo Full HD. Pri fotografiách sa vyberá iba to, či budú zábery širokouhlé alebo v pomere strán 4 : 3. Podporované je HDR, elektronická stabilizácia videa či panorámy.

Zaostrovanie je pomerne rýchle a presné, hoci  s hĺbkou ostrosti sa veľmi pohrať nedá. V šere veľa použiteľných záberov nevzniklo. Priali by sme si možno radšej menší počet megapixelov a trochu svetelnejší objektív. A tiež video s rýchlosťou 60 fps.

Silnými zbraňami VIBE K5 sú tak skôr obraz a zvuk ako zaznamenávanie obrazu. Za zmienku tiež stoja podpora dvoch SIM kariet a FM rádio.

Smartfón s rozmermi 142 x 71 x 8 mm a s hmotnosťou 142 gramov, s LTE a s batériou s kapacitou 2 750 mAh vydržal pri bežnom používaní v priemere tridsať hodín.

Šetrič batérie, ktorý vypne GPS, vibrovanie a synchronizáciu, pridá pár ďalších hodín navyše.

Lenovo VIBE K5 je ako ochutnávka vlajkovej lode. Elegantný kovový dizajn a veľký kvalitný displej doplnený podporou Dolby Atmos ho predurčujú pre milovníkov hudby a filmov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Férová Nadácia O2 spúšťa nový grantový program. V rámci tohto ročníka, ktorý nesie názov Sloboda nie je samozrejmosť, podporí projekty, ktoré mladým približujú demokraciu a slobodu.

O2 pravidelne, už niekoľko rokov, pripomína udalosti 17. novembra 1989 a hodnoty s ním spojené. Tento rok k svojim aktivitám pridá aj grantovú výzvu Férovej nadácie O2. K 30. výročiu Nežnej revolúcie prerozdelí sumu 30 000 €.

Nadácia podporí projekty, ktoré mladým priblížia hodnoty slobody a demokracie

Tento ročník grantového programu Férovej nadácie O2 pod názvom Sloboda nie je samozrejmosť sa bude niesť v duchu 30. výročia Nežnej revolúcie. Férová nadácia podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú a priblížia hodnoty slobody a demokracie sumou spolu až 30 000 €.

„O2 sa pripomínaniu hodnôt slobody a demokracie venuje systematicky už niekoľko rokov. Považujeme preto za prirodzené ísť tento rok ešte ďalej a pri príležitosti 30. výročia Novembra 89 chceme prostredníctvom Férovej nadácie O2 pomôcť takým verejnoprospešným a neziskovým projektom, ktoré sa snažia mladým ľuďom ukázať a vysvetliť význam týchto udalostí a hodnôt,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Nie sú totiž len historickým momentom, ale aj niečím, čo veľmi silno vplýva na našu prítomnosť a na to, že žijeme v slobodnej demokratickej krajine, kde sa nemusíme báť vyjadriť svoj názor, či už ide o jednotlivcov, alebo o značky,“ dopĺňa.

Podmienkou prihlásenia projektov je ich verejnoprospešný účel a zameranie na širokú cieľovú skupinu. Prihlásiť sa môžu inovatívne a kreatívne projekty, ktoré zaujímavým a invenčným spôsobom mladej generácii vysvetľujú udalosti Nežnej revolúcie a hodnoty, ktoré nám priniesla.

„Každoročne stojíme pred výzvou, ako upútať pozornosť generácie, ktorá novembrové udalosti nezažila a rovnako nemá skúsenosti ani s režimom pred rokom 1989, aby sme zdôraznili dôležitosť hodnôt, ktoré Nežná revolúcia priniesla. Rozhodli sme sa preto podporiť také projekty, ktoré budú schopné toto posolstvo prerozprávať mladým formou, ktorá im je najbližšia,“ približuje Tereza Molnár, šéfka komunikácie O2 Slovakia zodpovedná za Férovú nadáciu O2.

O grant sa môžu zapojiť projekty zamerané na vzdelávanie aj umenie

Projekty pritom môžu byť zamerané na rôzne oblasti, či už na inovatívne vzdelávanie, ktorému sa Férová nadácia O2 venuje už dlhodobo, ale aj na literatúru, na umenie, na hudbu či na technológie. „Fantázii sa medze nekladú a my vo Férovej nadácii O2 budeme veľmi radi, ak budeme môcť byť súčasťou mnohých skvelých projektov, ktoré vynikajú unikátnosťou či kreativitou,“ dodáva.

Aj tento rok bude projekty posudzovať Správna rada Férovej nadácie O2 v zložení Peter Gažík, Michal Meško a Juraj Vaculík.

„November 89 bol pre mňa jednou z rozhodujúcich životných etáp. Nie tým, že som sa stal jedným zo študentských lídrov, spoznal som fantastických ľudí, ktorí napriek strachu, obavám a s vedomím, že riskujeme úplne všetko si povedali, že už dosť a odmietli ďalej žiť v klamstve, neslobode a beznádeji,“ hovorí Juraj Vaculík, jeden zo študentských lídrov Nežnej revolúcie, v súčasnsoti úspešný podnikateľ, spoluzakladateľ AeroMobilu aj reklamnej agentúry Made by Vaculik a zároveň člen správnej rady Férovej nadácie O2.

„Tým, že sme neboli ticho a v priebehu pár dní sa k nám pripojili mnohé výrazné osobnosti a hlavne masy, umožnili, že posledných 30 rokov žijeme v omnoho lepších časoch, aj keď sme oprávnene nie vždy spokojní. A to je dobre, pretože sloboda nie je zadarmo, treba ju chrániť a kultivovať každodennými činmi, morálkou a správaním,“ hovorí o dôležitosti slobody v našich životoch.

Ako sa prihlásiť

Stojíte za zaujímavým projektom, ktorý mladým ľuďom pripomína a priblížuje hodnoty slobody a demokracie? Prihlášku do grantového programu môžete odovzdať prostredníctvom online formulára na www.o2.sk/sloboda do polnoci 30. júna 2019.

Pred podaním prihlášky odporúčame preštudovať si štatút grantového programu Sloboda nie je samozrejmosť na stránke Férovej Nadácie O2.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac