Lenovo VIBE K5: Strieborná stredná cesta

Pred dvoma rokmi by to bol luxusný top model. Ani teraz však nestráca na atraktivite.

Lenovo a O2 ponúkajú novinku s veľmi priaznivým pomerom výbavy a ceny, s pár drobnými doplnkami, ktoré jej pridávajú na hodnote.

VIBE K5 alebo tiež A6020 má kovové telo, lepší zvuk, dostatok výkonu a aj priaznivú cenu. Čo viac si priať. Alebo je v niečom háčik?

VIBE K5 má kovový kryt batérie, horná a dolná časť je z plastu. Zjavne sú tam uložené antény. Na spodnej strane je dvojica stereoreproduktorov. Nie je to náhoda. Smartfón je totiž vybavený technológiou Dolby Atmos.

Reproduktory sú uložené blízko seba, takže priestorový zvuk si naplno užijete až cez slúchadlá. Lenže aj reproduktor dokáže hrať dostatočne nahlas a čisto. Ako pri hudbe, tak aj pri telefonickom hovore.

So štyrmi nastavenými zvukovými profilmi, ktoré sa ešte dajú doplniť o dva vlastné, si VIBE K5 poradil na jednotku pri prehrávaní filmov z Netflixu a aj pri hraní hier. Ale znova, až s kvalitnými slúchadlami je to to pravé orechové.

Ohúri kvalitný displej

Okrem reproduktorov a micro USB konektora na vrchnej hrane sa žiadne dizajnové prekvapenia nekonajú. Ide o klasický oblý smartfón s dotykovými tlačidlami pod displejom. Displej má uhlopriečku rovných päť palcov a HD rozlíšenie 1 280 x 720 bodov.

To znamená dostatočnú jemnosť 294 ppi. Za kvalitu displeja by sa nehanbili ani omnoho drahšie modely smartfónov. V nastaveniach sa dá vybrať farebný režim, takže už z výroby vhodne nakalibrovanú obrazovku si každý môže doladiť podľa gusta.

S pozorovacími uhlami alebo s intenzitou jasu musí byť spokojný aj náročný používateľ. VIBE K5 podporuje tiež rozdelenie obrazovky pre okuliare na virtuálnu realitu. Takže napríklad Google Cardboard okuliare sú s týmto smartfónom kompatibilné.

Osemjadrový Snapdragon 415 s taktom 4x 1,5 GHz a 4x 1,2 GHz patrí do strednej výkonnostnej triedy.

V kombinácii s 2 GB operačnej pamäte však stačil na všetky aplikácie, ktoré sme v ňom vyskúšali. Uložené boli v 16 GB vnútornej pamäti. Našťastie, nechýba ani slot na microSD kartu na ďalších 32 GB.

 

Čo sú silné zbrane

Prostredie 13-megapixelového fotoaparátu je ako pri ostatných smartfónoch Lenovo. Je zaujímavé, že kvalita videa sa dala vybrať a nastaviť napríklad vo Full HD. Pri fotografiách sa vyberá iba to, či budú zábery širokouhlé alebo v pomere strán 4 : 3. Podporované je HDR, elektronická stabilizácia videa či panorámy.

Zaostrovanie je pomerne rýchle a presné, hoci  s hĺbkou ostrosti sa veľmi pohrať nedá. V šere veľa použiteľných záberov nevzniklo. Priali by sme si možno radšej menší počet megapixelov a trochu svetelnejší objektív. A tiež video s rýchlosťou 60 fps.

Silnými zbraňami VIBE K5 sú tak skôr obraz a zvuk ako zaznamenávanie obrazu. Za zmienku tiež stoja podpora dvoch SIM kariet a FM rádio.

Smartfón s rozmermi 142 x 71 x 8 mm a s hmotnosťou 142 gramov, s LTE a s batériou s kapacitou 2 750 mAh vydržal pri bežnom používaní v priemere tridsať hodín.

Šetrič batérie, ktorý vypne GPS, vibrovanie a synchronizáciu, pridá pár ďalších hodín navyše.

Lenovo VIBE K5 je ako ochutnávka vlajkovej lode. Elegantný kovový dizajn a veľký kvalitný displej doplnený podporou Dolby Atmos ho predurčujú pre milovníkov hudby a filmov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Huawei P9 lite: Ide to aj s menšou diétou

Čerstvá vlajková loď Huawei P9 dostala jemne orezaného súrodenca za výrazne orezanú cenu.

Len pred pár týždňami čínsky výrobca Huawei predstavil v Londýne to najlepšie, čo bude ponúkať na najbližší rok.

Modely P9 a P9 Plus sa môžu chváliť dvojitou optikou vyrobenou v spolupráci s legendárnym výrobcom fototechniky Leica. Lenže prémiová nie je iba výbava, ale aj cena.

Jemne orezaná verzia P9 lite však uspokojí omnoho širšie publikum. P9 lite je na prvý pohľad na nerozoznanie od drahšieho súrodenca. Stačí ho však otočiť na druhú stranu a všetko je jasné.

Verzia lite už totiž nemá vo výbave dvojicu objektívov. Až na tento rozdiel je to stále smartfón, ktorý by sa dalo zaradiť do vyššej strednej triedy. Alebo skôr medzi základné high-endy.

Farby sú stále sýte

Konštrukcia je stále kovová, čo zvyšuje odolnosť aj elegantnosť. Bavíme sa však o ráme. Zadný kryt batérie je z plastu. Oproti P9 je o pol milimetra hrubší a tri gramy ťažší. Konkrétne rozmery sú 146,8 x 72,6 x 7,5 mm a 147 gramov. Inak povedané, takmer identické dvojča. Displej majú takmer rovnaký.

S 5,2-palcovou uhlopriečkou a s Full HD rozlíšením. A aj jeho kvalita je rovnaká. Oči sa môžu kochať na sýtych, ale uveriteľných farbách, výbornom kontraste a na vysokom jase. Ak je potrebný.

Jemný rozdiel je v konštrukcii. P9 lite už nemá až taký tenký a jemne zaoblený rám po bokoch obrazovky. Zvyšok konštrukcie a rozloženie ovládacích prvkov ostali rovnaké: brúsený hlavný vypínač, ovládač hlasitosti na jednej strane a slot na dve SIM karty alebo SIM kartu a microSD kartu do maximálnej kapacity 128 GB na druhej strane.

Vzadu nájdeme objektív 13-mega­pixelového snímača, duálny blesk a čítačku odtlačkov prstov. Podľa tvaru a rýchlosti reakcií sa zdá, že je tá istá ako na modeli P9. Najviac sa osvedčila ako spúšť fotoaparátu pri robení selfie.

Na displeji sa nešetrilo

Keďže kvalita displeja ostala rovnaká, inžinieri museli ubrať inde, ale bez vážnych následkov. Pretože aj osemjadrový Kirin 650 s 2 GB operačnej pamäte zvládal všetko s rovnakým prehľadom ako jeho výkonnejší brat.

Vyskúšali sme aj rozvod tepla a po pár minútach nahrávania videa sa zadný kryt zahrial. Lenže ani zďaleka sa nedá hovoriť o prehrievaní. Na ukladanie dát je pripravených 16 GB.

Mali sme obavy, či nás P9 a jeho duálny fotoaparát Leica nerozmaznal tak, že ostatné smartfóny nám už nepostačia. Našťastie, nepotvrdilo sa to. Aj jeden fotoaparát s rozlíšením 13 megapixelov si dobre poradil so zaostrovaním a v šere je tiež použiteľný. Hoci nie až tak ako P9. Chýbalo nám nahrávanie Full HD videa rýchlosťou 60 fps, ale na niečom sa šetriť muselo.

Ovládacie prvky sú takmer totožné. Potiahnutím prstom zľava do stredu sa zobrazia rôzne režimy snímania vrátane profesio­nálneho – s nastavením citlivosti ISO, bielej farby a iných parametrov. Zaujímavosťou je, že manuálny režim sa nachádza aj pri videu.

Výborný smartfón

Kapacita batérie má slušných 3 000 mAh, tak ako P9. Lenže v tomto prípade napája menej výkonný hardvér. Dostali sme sa teda na dva dni bežného používania a ešte večer pár percent na batérii svietilo. Huawei P9 lite je výborný smartfón.

Kto by preferoval inú značku s rovnakými parametrami, lepšieho náhradníka ako P9 lite by hľadal dlho. Kvalitné spracovanie, dostatok výkonu a elegancie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac