Úplne iný ako iné smartfóny. One Vision je majstrovským dielom Motoroly

Novinka od Motorola si vás získa už na prvý pohľad. Krásny, netradičný vzhľad kombinuje s výborným výkonom a fotoaparátom.

Do rúk sa mi dostala novinka od Motoroly s názvom Motorola One Vision. Aj keď jej názov pripomína dva podobné modely, nedajte sa zmiasť, prívlastok Vision z nej robí jedinečný smartfón. Toto je úplne iné zariadenie a iná liga.

Prvé dojmy

Od vybalenia pôsobí telefón Motorola One Vision vďaka predĺženému telu či diere priamo v ľavom hornom rohu displeja atypicky. Za svoj ergonomicky vynikajúco spracovaný dizajn si však zároveň zaslúži veľkú pochvalu. Hoci telefón pôsobí honosne, ide o cenovo prijateľný model, ktorý má svojmu majiteľovi rozhodne čo ponúknuť. Zariadenie pracuje na čistom Androide, takže zákazník má každý mesiac k dispozícii všetky bezpečnostné aktualizácie.

Displej s označením CinemaVision Full HD+ a s veľkosťou 6,3″ ponúka naozaj výborné spracovanie farieb a jemnosť zobrazenia. Ani na priamom slnku nebudete mať problém s čitateľnosťou. Jeho pomer strán 21 : 9 je pomerne netradičný, no po pár hodinách používania  si to prestanete všímať a zistíte, že to má svoje čaro. Pozeranie videí, hranie hier aj bežné prezeranie stránok, prípadne sociálnych sietí je vďaka nemu prehľadnejšie aj zaujímavejšie.

O dobrý zvuk pri pozeraní sa postará Dolby Audio, ktorý vás ešte viac vtiahne do deja.

Fotoaparát

Smartfón Motorola One Vision je vybavený 48 Mpx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu a s výbornou technológiou Quad Pixel, ktorá je v tejto cenovej kategórii unikátna. Hlavnému snímaču pomáha 5 Mpx šošovka s hĺbkovým snímačom, aby boli vaše fotografie čo najkrajšie.

Videá možno nakrúcať v 4K rozlíšení. Výbornú robotu spraví aj optická stabilizácia obrazu, ktorá je v tejto cenovej relácii absolútne ojedinelá a konkurenciu tak necháva výrazne za sebou.

Veľkým prekvapením a zároveň aj jedinečnou prednosťou tohto modelu je režim Nočné videnie. Vďaka kombinácii výborného fotoaparátu a tohto režimu uvidíte na svojich fotografiách veci, ktoré by v tme unikli aj tomu najpozornejšiemu oku. Nočné fotografie sú primerane svetlé a ostré. K želanému výsledku pomôže aj umelá inteligencia, ktorá sa nachádza vo fotoaparáte.

Samozrejmosťou sú ďalšie režimy ako kinematograf, zvýraznená farba a veľa iných, ktoré rozhodne odporúčam vyskúšať.

Výkon a výdrž

O výkon tohto zariadenia sa tentoraz netradične postaral procesor Exynos od Samsungu, ktorý treba pochváliť za vynikajúci výkon aj počas hrania náročných hier vo vysokom rozlíšení. Procesor ani raz nezaváhal a pracoval bezchybne.

Batéria má veľmi slušnú kapacitu 3 500 mAh, vďaka čomu zabezpečí celodennú výdrž pri veľmi aktívnom a dvojdňovú výdrž pri pasívnejšom používaní.

Súčasťou balenia je aj Turbo Power nabíjačka. Ak by sa vám teda náhodou batéria vybila skôr, už po pár minútach ju máte nabitú na niekoľko hodín ďalšieho používania.

Hodnotenie O2 Guru: Majstrovské dielo trochu inak

Motorola One Vision je unikátny telefón a dovolím si povedať, že vo svojej cenovej relácii je v súčasnosti jeden z najlepších. Kombinácia výkonu, čistého Androidu, atypického vzhľadu, výborného fotoaparátu a krásneho displeja je naozaj majstrovským dielom.

Získajte mesiac poistenia zadarmo

Spoločnosť O2 ochráni váš nový telefón práve vtedy, keď je najzraniteľnejší. Zoberte si k ľubovoľnému O2 Paušálu smartfón a o jeho poistenie sa prvý mesiac postará modrý operátor.

Peter Krajči, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Peter Krajči, O2 Guru.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje o predbiehaní: Nepodceňte situáciu

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely radí, ako správne predbiehať tak, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam aj prípadným nehodám.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, Rasťo Chvála v blogu približuje, ako predbiehať nielen na obojsmernej ceste. 

Jazdite zodpovedne, naištalujte si appku O2 Extra výhody a získajte navigáciu zadarmo aj 5 GB dát k tomu. Viac informácií

Občas zídem dole z rýchlostnej komunikácie R1 a len tak pre spomienky a relax brázdim cesty prvej triedy medzi Nitrou a Žiarom nad Hronom. Inokedy zas na týchto cestách urobím mojim deťom exkurziu do minulosti a rozprávam, ako sme tu jazdili v 90. rokoch.

Na takzvanej ceste smrti vtedy všetci predbiehali. Doslova to pripomínalo automobilové preteky, akurát tu išli pretekári aj v protismere. Dnes by mi to už strach nedovolil, ale vtedy to bol národný šport.

Keď prichádzal na rad úsek s krátkou rovinkou, bolo treba podradiť, aby mal motor ideálne otáčky. Potom nasledovalo nazbieranie rýchlosti, priblíženie k autu a ak za zákrutou nič nešlo, ostával len mrk do zrkadla, či náhodou nejde zozadu niekto rýchlejší, a šup, už bol predbiehací manéver hotový. Kto takto nevedel predbiehať, skončil zle.

„V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor.“

Áno, mrazí ma pri predstave, ako sa jazdilo na ceste číslo 65. Na druhej strane často sa predbiehalo ako z učebnice, dnes mnohým šoférom táto skúsenosť chýba. Často predbiehajú na nevhodnom prevodovom stupni a nepozerajú sa za seba.

V časoch rýchlych áut treba brať do úvahy, že niekto začal predbiehať skôr ako najbližšie auto za kamiónom. Predbiehací manéver na obojsmernej ceste je špecifický tým, že trvá veľmi krátko, za ten čas však treba vyhodnotiť veľa informácií: vhodný úsek, autá v protismere, autá vzadu, auto pred nami a v neposlednom rade technické danosti auta.

V dobre známom prostredí, na cestách, ktoré už poznáme naspamäť, nesmieme situáciu podceniť. Naopak, v neznámom prostredí treba na manéver oveľa väčší priestor, lebo nevieme, ako rýchlo a kde sa vystrčí oproti idúce auto. Špeciálne si všímajme horizonty alebo nenápadné odbočky, z ktorých môže na cestu vybehnúť iné auto.

Stále ostáva dôležité sledovať prostredie vôkol cesty, a tak trochu si načítať správanie šoféra pred nami. Aj keď to nevyzerá ako nutné, predbiehací manéver začnime vždy v otáčkach, pri ktorých motor začína poriadne ťahať. Oplatí sa podradiť alebo pri automatickej prevodovke stlačiť plyn na podlahu.

„Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla.“

Úmysel predbiehať dávajme najavo skoro, ešte pred začatím manévra, a okrem protismeru pozerajme do spätného zrkadla. Ak predbiehame viac áut v kolóne, počítajme s tým, že nie každý nás vidí, a tak môže začať predbiehať.

Na zaradenie späť do svojho pruhu treba tiež priestor a predbiehací manéver by sme mali začať len vtedy, ak existuje miesto na zaradenie. Nie je správne, ak miesto na zaradenie musia vytvoriť iní vodiči brzdením.

Zlé predbiehanie na obojsmernej ceste, našťastie, nepatrí medzi časté príčiny dopravných nehôd, ale pokiaľ ide o následky, je na tom najhoršie. Najmä čerství šoféri by si mali prvé predbiehania skúsiť na naozaj prehľadných cestách a nezačínať s predbiehaním kamiónov.

V začiatkoch pomôže natrénovať si pomyselný predbiehací manéver okolo kamióna na diaľnici. Aspoň zistíte, akú dráhu na to potrebujete.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy Rasťa Chválu:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete získať 5 GB dát a využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a uplatniť si skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac