Užívajte si pohodlné platenie hodinkami. K Samsung Galaxy Watch4 44mm dostanete druhé smart hodinky ako darček

Nové smart hodinky od Samsungu sú skvelým spoločníkom na šport, do kancelárie aj do obchodu.

Slováci sú podľa štatistík šampiónmi v bezkontaktných platbách. Platobné karty teda výrazne uprednostňujeme pred hotovosťou a nahrávame tak predpovediam budúcnosti bez hotovosti. Prečo však nebyť ešte o krok ďalej, odložiť karty a platíť len pípnutím hodiniek?

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Poradíme vám, na čo všetko myslieť

Platba smart zariadením je bezpečnejšia a pohodlnejšia. Zaplatíte, aj keď si zabudnete v zhone peňaženku, pri niektorých modeloch môžete vyjsť z domu aj bez mobilu. Smart zariadenia majú v porovnaní s platobnou kartou aj viacúrovňovú ochranu a každá platba prebieha cez virtuálnu jednorazovú kartu, ktorá sa nedá spätne spárovať s vaším účtom či fyzickou platobnou kartou.

Ak chcete pohodlné a bezpečné platby dopriať sebe aj niekomu zo svojich blízkych, môžete si kúpiť Samsung Galaxy Watch4 44mm, ku ktorým dostanete druhé smart hodinky Samsung Galaxy Watch 40mm ako darček.

Samsung Galaxy Watch4 44mm

Pohodlné riešenie pre športovcov

Platiť smart hodinkami je pohodlné najmä preto, že na rozdiel od platobnej karty ich máme stále poruke. Teda na ruke. Aj samotná komunikácia medzi smart zariadením a platobným terminálom je podstatne rýchlejšia.

Pre športovcov je platenie hodinkami obzvlášť pohodlné. Služba Google Pay totiž umožňuje platby, aj keď ste offline. Keď si idete zabehať či na bicykel, smartfón môžete nechať na nabíjačke. Platby z hodiniek sa synchronizujú po návrate domov a spárovaní so smartfónom.

Stačí jediná aplikácia

Aby ste mohli smartfónom či smart hodinkami platiť, potrebujete zariadenie s NFC čipom, ktoré má drvivá väčšina zariadení na trhu, aplikáciu Google Pay a platobnú kartu od banky, ktorá do nej umožňuje pridávať karty.

Samsung Galaxy Watch4 44mm

Platobnú kartu pridáte rýchlo a jednoducho. Stačí, ak si stiahnete aplikáciu z obchodu Google Play, platobnú kartu naskenujete, potvrdíte správnosť údajov a e-mailom alebo SMS správou kartu overíte. 

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Do hodiniek pridáte kartu tak, že si stiahnete aplikáciu Google Pay a v nej vyberiete možnosť pridať kartu označenú symbolom +. V smartfóne sa vám automaticky otvorí apka, kde vyberiete kartu, ktorú chcete pridať do hodiniek. Na dokončenie nastavenia budete potrebovať CVV kód z fyzickej karty, ktorý je na zadnej strane karty, zvyčajne vedľa poľa s podpisom. 

Zaplatíte rýchlo a pohodlne

V obchode zaplatíte tak, že otvoríte aplikáciu Google Pay a priložíte ju k platobnému terminálu. Nemusíte nič zdĺhavo hľadať v menu, celý proces si viete spríjemniť nastavením programovateľného tlačidlla na boku tak, že po dvojitom stlačení sa vám otvorí práve platobná appka.

Samsung Galaxy Watch4 40mm

Tento spôsob platby na Samsung smart hodinkách nastavíte v nastaveniach a ďalej v  rozšírených funkciách, kde nájdete prispôsobiť tlačidlá. Teraz stačí vybrať možnosť dvojité stlačenie.  Zároveň si skontrolujte, či majú hodinky aktívne NFC, urobíte tak stiahnutím ovládacieho panelu z horného okraja displeja. Ak tu aktivovanie/deaktivovanie NFC nemáte, stlačte symbol + a NFC pridajte výberom zo zoznamu. 

Používatelia smartfónov Samsung sú navyše chránení bezpečnostnou vrstvou Knox, ktorá chráni biometrické údaje potrebné pri bezkontaktnej platbe nad 50 €. Bezkontaktné platby pomocou smart zariadení môžete spárovať s aplikáciami tretích strán, ktoré vám pomôžu spravovať financie, ušetriť na dovolenku či zbaviť sa zlozvyku míňať na niečo, čo nepotrebujete.

Získajte darček k športovým Samsung Galaxy Watch4 

Ak vás od platieb smart hodinkami delí len to, že smart hodinky nemáte, teraz to môžete zmeniť napríklad výberom čiernych Samsung Galaxy Watch4 44mm, ku ktorým ako darček dostanete čierne Samsung Galaxy Watch4 40mm

Nová generácia Samsung Galaxy Watch4 je, samozrejme, vybavená NFC čipom, teda umožňuje bezkontaktné platby. Športovo ladené smart hodinky však ponúkajú celú plejádu vlastností, ktoré z nich robia komplexného pomocníka.

Samsung Galaxy Watch4 40mm

Sú to prvé hodinky od Samsungu, ktoré dokážu komplexne zmerať zloženie tela. Budete tak mať k dispozícii informácie o telesnom tuku, kostrovom svalstve či množstve vody v tele. Vďaka senzoru BioActive zároveň budete mať prehľad o EKG a krvnom tlaku. Samozrejme, nechýba krokomer či možnosť zaznamenávať svoj tréning. Na výber je až 90 športov. 

Pomôcka na šport, ale aj do kancelárie

Nielen športovci ocenia možnosť sledovať okysličenie krvi, analýzu spánku a režim, ktorý Samsung nazval tréner spánku. Operačný systém hodiniek Wear OS si rozumie s množstvom kancelárskych aplikácií alebo s apkami, ktoré sa starajú o vaše sústredenie, produktivitu a duševnú pohodu.

Super AMOLED displej na Samsung Galaxy Watch4 44mm má rozlíšenie 450 x 450 pixelov a ponúka až 16 miliónov farieb. Priamo v hodinkách máte úložný priestor 16 GB a batéria na jedno nabitie vydrží približne 40 hodín aktívneho používania. Samsung Galaxy Watch4 40 mm, ktoré do vypredania zásob dostanete ako darček, ponúkajú rovnaké funkcie, akurát majú o niečo menší displej s rozlíšením 396 x 396 pixelov.

Samsung Galaxy Watch4 44mm môžete mať navyše k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Telefonovať bez nutnosti, mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokážu naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité, ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu, je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä, ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste podnikateľ, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Huawei Free Buds 4i, alebo bez nožičky, ako napríklad Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, je len vecou osobnej preferencie.

Huawei Free Buds 4i, Xiaomi Mi Ture Wireless Ear Buds Basic 2, OnePlus Buds

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad OnePlus Buds, ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Ak nemáte špeciálne požiadavky na štupľové slúchadlá, nemusíte sa obávať, že by ste za extra funkcie museli zbytočne priplácať. V ponuke je veľa modelov, ktoré svojou výbavou rozumne balansujú na pomedzí všetkých kategórií a zároveň majú lákavú cenu.

Napríklad SBS Music Hero za veľmi rozumnú cenu ponúkajú výdrž na jedno nabitie 2,5 hodiny počúvania. Vďaka nabíjaciemu puzdru sa výdrž predĺži až na 13 hodín. Navyše majú spoľahlivý bluetooth 5.0, efektívne multifunkčné ovládacie tlačidlo a ergonomický dizajn.

Aj keď sa rozhodnete pre univerzálnu kategóriu, nemusíte sa báť, že by boli slúchadlá hlúpe a len prehrávali hudbu. Telefonovanie, automatické zapnutie a vypnutie či veľmi rýchle automatické párovanie so smartfónom je k dispozícii aj v tejto kategórii. 

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

SBS BT501, Sturdo Pro Sport

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športové štuple sú SBS BT501 alebo Sturdo Pro Sport, ktoré majú odnímateľný fixačný nadstavec do ucha.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Model B & O Beoplay E8 je výborným príkladom toho, ako si hi-fi spoločnosti predstavujú smartfónové slúchadlá. Prémiové materiály, pekný dizajn, v tomto prípade aj aktuálne Bluetooth 5.1 pripojenie a komfortné ovládanie, no chýba spomenuté potláčanie hluku a nižšia odolnosť proti vode.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých je dôležitý kodek AptX. Ten sa stará o zníženie latencie zvuku voči obrazu. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri týchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá Sony WH-XB900N, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú aj ANC alebo výdrž batérie na jedno nabitie 30 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2, k akémukoľvek O2 SMART Paušálu ich môžete mať na začiatok už od 0 €.


Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac