Vychytávky týždňa

Aké príslušenstvo vybrať k novému Huawei P30?

Vlajková loď spoločnosti Huawei je kvalitne spracované zariadenie s množstvom skvelých funkcií. Zážitok z používania smartfónu Huawei P30 si viete vhodným príslušenstvom ešte vylepšiť. Vybrali sme pre vás ideálne kombinácie.

Vlajková loď s vynikajúcim foťákom

Troijtý fotoaparát minuloročného modelu P20 naštartoval revolúciu mobilnej fotografie. Tohtoročná vlajková loď Huawei P30 si zachovala všetky dobré vlastnosti P20 a mnohé vylepšila.

P30ke narástol displej a zmizlo tlačidlo domovskej obrazovky. Výrez v hornej časti displeja je naopak ešte menší. Môžete a teda tešiť na elegantný a takmer bezrámikový displej. Výkonnému procesorom sekunduje až 6 GB operačná pamäť, takže môžete pohodlne využívať aj náročnejšie aplikácie a hry.

Väčšina zákazníkov siahne po P30 hlavne pre trojicu fotoaparátov. Primárny má rozlíšenie až 40 Mpx, ďalší je širokouhlý a tretí ponúka teleobjektív pre trojnásobný zoom s optickou stabilizáciou. Vďaka vysokej svetelnosti vytvoríte detailné a ostré zábery aj pri slabom osvetlení a bez statívu.

Príslušenstvo

Smart View puzdro

Pri novom smartfóne sa oplatí investovať do puzdra, ktoré ho ochráni proti pádom a nárazom. Cena puzdra bude vždy nižšia, ako oprava samotného zariadenia.

Huawei pre svoj model P30 vytvoril aj Smart View knižkové puzdro, ktoré vďaka priehľadnej hornej strane zobrazuje aj notifikácie. Zariadenie automaticky rozpozná, že je v púzdre a prispôsobí tomu zobrazené notifikácie na displeji.

Pamäte nie je nikdy dosť

Ak vám nestačí ani najvyššia 256 GB kapacita, môžete si ju rozšíriť o ďalších 128 GB. Nano memory karta síce zaberá slot na SIM kartu, ale ak nepotrebujete zariadenie využívať ako Dual SIM, nebude vám chýbať.

Ochrana displeja

Pri bez rámikovým displejom P30ky, sa investícia do ochranného skla určite oplatí. Pri tenkom ráme a veľkosti displeja sa môže jednoducho stať, že vám vypadne a „pavučinka“ je na svete. Nehovoriac o bežnom opotrebení displeja jeho používaním.

Zdieľajte hudbu s priateľmi

Podeľte sa o svoju obľúbenú skladbu so svojimi priateľmi. Bezdrôtový reproduktor od Huawei si jednoducho spárujete cez Bluetooth a môžete si užívať vašu obľúbenú na párty, na chate, alebo aj v pohodlí domova.

Huawei P30 môžete v O2 už od 2 EUR s O2 Paušálom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Tón po tóne, slovíčko po slovíčku. Nové vedomosti a zručnosti si viete osvojiť z pohodlia gauča.

Už dlhšie uvažujete nad novým hobby, ktoré by vám vyplnilo voľný čas a zároveň by ste sa vďaka nemu niečo nové naučili? Dlhé „pandemické večery“ sú ideálne na osvojenie nových zručností alebo precvičenie mozgových neurónov.

Ako často si čistíte smartfón? 3 tipy ako si túto rutinu zjednodušíte

Zabudnite na novoročné predsavzatia, na nové výzvy netreba čakať do januára, začnite hneď. Vybrali sme 6 aplikácií, pri ktorých sa zabavíte a strávite so smartfónom zmysluplný čas.

Prihláste sa na bezplatné kurzy

Aplikáciu Udemy si môžete predstaviť ako školu, ktorá ponúka viac ako 130-tisíc video kurzov rôzneho zamerania. Videá vás naučia správne cvičiť jogu, programovať v jazykoch ako Python či Java alebo hrať na hudobnom nástroji.

V appke nájdete vyše 2 000 tém, v ktorých sa môžete vzdelávať a zdokonaľovať. Niektoré kurzy sú bezplatné, iné sú za menší poplatok. Aj keď Udemy ponúka 65 jazykov kurzov, spoliehať sa na slovenčinu neodporúčame. Ak treba, začnite doučovaním angličtiny, ktorá vám otvorí dvere k ďalším kurzom.

Udemy si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Venujte 15 minút tréningu mozgu

Udržať mozog v kondícii je výhodné nielen pre vzdelávanie sa, ale aj pre každodenný život. Budete si viac pamätať, lepšie sa sústrediť a rýchlejšie myslieť. Vedecké riešenie NeuroNation ponúka účinné mozgové tréningy formou hier, na ktoré vám stačí 15 minút denne.

Účinky aplikácie NeuroNation potvrdila aj spolupráca s Katedrou všeobecnej psychológie na Freie Universität Berlin. NeuroNation pracuje s 27 cvičeniami na 250 úrovniach. Appka na začiatku komplexne analyzuje vaše silné a slabšie stránky, na základe ktorých vám vytvorí personalizovaný tréningový plán.

NeuroNation si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Zabudnite na slovíčka, učte sa jazyk, ktorý reálne využijete

Aplikácie, ktoré ponúkajú zázračne rýchle zvládnutie cudzieho jazyka, zvyčajne nefungujú. Prečo potom veriť Duolingo? Táto appka je zameraná na učenie jazykov podľa filozofie užitočnej pomoci a nesľubuje vám nereálne ciele.

V praxi to znamená, že predtým, než vycestujete na dovolenku alebo na zahraničnú pracovnú cestu, si osvojíte základné jazykové znalosti krajiny, do ktorej mierite. Mali by ste zvládnuť objednať si jedlo v reštaurácii, zorientovať sa v turistických atrakciách či osloviť miestneho a vyriešiť nepohodlnú situáciu.

Na výber máte až 80 svetových jazykov, ktorým sa môžete venovať jednoduchou hravou formou pár minút denne a stále vidieť pokrok.

Duolingo si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Pustite sa do kreslenia

Zrejme neexistuje človek, ktorý si aspoň raz v živote nepovedal, že by sa chcel naučiť kresliť. Túto zábavu, samozrejme, nemusíme brať úplne vážne, preto nám stačí začať s kreslením postavičiek, drakov alebo lietadiel.

How To Draw vás naučí kresliť vďaka milému a zábavnému prostrediu a predlohám, ktoré potešia aj mladšie ročníky. Potrebujete len aplikáciu. Každý obrázok, ktorý budete kresliť, je rozdelený do niekoľkých krokov, aby sa vám kreslilo čo najjednoduchšie. Stavíme sa, že časom si začnete veriť a kresliť vlastné obrázky bez predlohy.

How To Draw si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.

Spoznajte „pikošky“ o Slovensku

Malý vývojár Strelushick nás chce naučiť niečo nové o Slovensku pomocou zábavného kvízu. Aplikácia je aktuálne dostupná v dvoch jazykoch, v slovenčine a angličtine, a ponúka 160 otázok v štyroch kategóriách: geografia, príroda, história a kultúra.

Kvíz sa nezameriava na tradičné fakty, naučí vás skôr „pikošky“. Veľmi silnou zbraňou aplikácie je jej jednoduchosť a prehľadnosť. Ak sa stanete expertom v kategórii geografia, zrazu zistíte, že rozhodnúť sa, kde na Slovensku dovolenkovať, nie je také jednoduché. Lákavých miest, ktoré ste zrejme pred appkou nepoznali, je naozaj veľa.

Slovakia Quiz SK si môžete nainštalovať, len ak používate operačný systém Android.

Naučte sa hrať svoje obľúbené skladby

Gitara, klavír, basa alebo ukulele. Vyberte si nástroj, ktorý sa vám najviac páči, nainštalujte si Yousician a začnite krok za krokom hrať prvé tóny. Appka je skutočným učiteľom hry na hudobnom nástroji, takže budete potrebovať reálnu gitaru, ak sa pre ňu rozhodnete.

Pomerne rýchlo sa naučíte hrať svoje obľúbené skladby bez toho, aby ste učením strávili hodiny denne. Stačí pár desiatok minút. Ak by ste chceli trénovať viac, môžete. Aplikácia ponúka aj funkciu, pomocou ktorej si vypočujete, čo hráte, a tak vám dá spätnú väzbu.

Yousician si môžete nainštalovať, ak používate operačný systém Android, ale aj iOS.


Šikovný smartfón s dostatkom dát na vzdelávacie appky môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac