Vychytávky týždňa

Aké príslušenstvo vybrať k novému Huawei P30?

Vlajková loď spoločnosti Huawei je kvalitne spracované zariadenie s množstvom skvelých funkcií. Zážitok z používania smartfónu Huawei P30 si viete vhodným príslušenstvom ešte vylepšiť. Vybrali sme pre vás ideálne kombinácie.

Vlajková loď s vynikajúcim foťákom

Troijtý fotoaparát minuloročného modelu P20 naštartoval revolúciu mobilnej fotografie. Tohtoročná vlajková loď Huawei P30 si zachovala všetky dobré vlastnosti P20 a mnohé vylepšila.

P30ke narástol displej a zmizlo tlačidlo domovskej obrazovky. Výrez v hornej časti displeja je naopak ešte menší. Môžete a teda tešiť na elegantný a takmer bezrámikový displej. Výkonnému procesorom sekunduje až 6 GB operačná pamäť, takže môžete pohodlne využívať aj náročnejšie aplikácie a hry.

Väčšina zákazníkov siahne po P30 hlavne pre trojicu fotoaparátov. Primárny má rozlíšenie až 40 Mpx, ďalší je širokouhlý a tretí ponúka teleobjektív pre trojnásobný zoom s optickou stabilizáciou. Vďaka vysokej svetelnosti vytvoríte detailné a ostré zábery aj pri slabom osvetlení a bez statívu.

Príslušenstvo

Smart View puzdro

Pri novom smartfóne sa oplatí investovať do puzdra, ktoré ho ochráni proti pádom a nárazom. Cena puzdra bude vždy nižšia, ako oprava samotného zariadenia.

Huawei pre svoj model P30 vytvoril aj Smart View knižkové puzdro, ktoré vďaka priehľadnej hornej strane zobrazuje aj notifikácie. Zariadenie automaticky rozpozná, že je v púzdre a prispôsobí tomu zobrazené notifikácie na displeji.

Pamäte nie je nikdy dosť

Ak vám nestačí ani najvyššia 256 GB kapacita, môžete si ju rozšíriť o ďalších 128 GB. Nano memory karta síce zaberá slot na SIM kartu, ale ak nepotrebujete zariadenie využívať ako Dual SIM, nebude vám chýbať.

Ochrana displeja

Pri bez rámikovým displejom P30ky, sa investícia do ochranného skla určite oplatí. Pri tenkom ráme a veľkosti displeja sa môže jednoducho stať, že vám vypadne a „pavučinka“ je na svete. Nehovoriac o bežnom opotrebení displeja jeho používaním.

Zdieľajte hudbu s priateľmi

Podeľte sa o svoju obľúbenú skladbu so svojimi priateľmi. Bezdrôtový reproduktor od Huawei si jednoducho spárujete cez Bluetooth a môžete si užívať vašu obľúbenú na párty, na chate, alebo aj v pohodlí domova.

Huawei P30 môžete v O2 už od 2 EUR s O2 Paušálom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Z rely do života

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely prezrádza, čo si môže z automobilových pretekov vziať každý vodič.

Druhý blog motoristického novinára, ambasádora kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazdy, ktorá motoristom prináša nielen množstvo dobrých rád, ale i špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, hovorí aj o tom, aké dôležité sú počas šoférovania správne pneumatiky.

Možno to znie paradoxne, ale rely mi už niekoľkokrát zachránilo kožu. Stačí správne návyky zo súťažného špeciálu použiť v praxi na bežných cestách.

Automobilový šport sa vo všeobecnosti považuje za nebezpečný a v istom zmysle taký je, asi ako každý dynamický šport. Lenže práve vďaka balansovaniu na pomyselnej, ale kontrolovanej hrane možno pretaviť skúsenosti z pretekárskych tratí do bezpečnosti na bežných cestách.

 

Teraz nemyslím mladíkov, ktorí sa vybúria na pretekárskej dráhe a na cestách sú potom pokojnejší. Skôr mi prichádzajú na um správne zásady a skúsenosti.

Čítajte aj: Rasťo Chvála bloguje o svojom veľkom záväzku

V prvom videu zo série Chvála bezpečnej jazdy ostrím na správne obutie auta. Z testov stoviek áut mi vychádza, že čím je auto lepšie, výkonnejšie, rýchlejšie a technicky dokonalejšie, tým kvalitnejšie pneumatiky potrebuje. Napokon automobil spájajú s cestou štyri malé plôšky a od nich závisí brzdná dráha alebo stabilita auta.

Napríklad v rely mám z nesprávne zvolených alebo z nezahriatych pneumatík strach. Ak je všetko v poriadku, získam dôveru v auto a dokážem ísť veľmi blízko limitu. Ak pneumatiky netrafím alebo sú studené, riskujem alebo musím spomaliť.

Zle zvolené pneumatiky dokážu zmeniť pretekárske auto na nepoznanie. Zrazu sa z príkladného spojenia pilota, auta a cesty stane neharmonický celok.

Zle zvolené pneumatiky dokážu zmeniť pretekárske auto na nepoznanie. Zrazu sa z príkladného spojenia pilota, auta a cesty stane neharmonický celok, pritom auto je stále to isté.

Napadlo mi na testovacej dráhe porovnať zle obuté pretekárske auto a rodinnú dodávku s vhodnými pneumatikami. Pochopiteľne, dvojtonová rodinná dodávka nemôže za normálnych okolností súperiť s rely autom, ktoré má polovičnú hmotnosť. Najmä nie v zmene smeru jazdy a brzdení.

Pretekársky Peugeot 208 R2 sme počas chladného rána obuli do plášťov tvrdej zmesi a tie sme nezahriali. Naopak, dodávka dostala výborné pneumatiky Goodyear. V simulovanom vyhýbaní sa prekážke išlo pretekárske auto do šmyku pri rýchlosti, ktorú nemotornejšia dodávka zvládala.

Vďaka nízkemu ťažisku a obratnosti pretekárske auto vo vyhýbacom manévri veľmi nezaostávalo. Viditeľný rozdiel vznikol v brzdení z osemdesiatkilometrovej rýchlosti, ktorú zvládla dodávka s náskokom dĺžky jedného auta.

Treba mať oči na ceste a ruky na volante, rozhodne nie oči na displeji mobilu a mobil v ruke.

Dôkaz o dôležitostí pneumatík vyznel veľkolepo a očakávane, ale nebol hlavným odkazom z rely do života. V rely sa totiž stáva, že občas nemám správne plášte. Niekedy ich nestihnem zahriať alebo počas rýchlostnej skúšky začne pršať a ja mám obuté pneumatiky na sucho.

Vtedy musí nastúpiť hlava, ktorá otvára ďalšie kapitoly dobrých zvykov z rely použiteľné každý deň. Napríklad pretekár má pohľad upretý na dráhu a ďalšie informácie prijíma sluchom od spolujazdca.

Rozmenené na každodenné jazdenie: Treba mať oči na ceste a ruky na volante, rozhodne nie oči na displeji mobilu a mobil v ruke. Pre mobilný telefón za volantom ostáva voľný iba sluch s použitím handsfree. A to nehovorím o tom, že z rely si môžeme zobrať do života dobrý zvyk pripútať sa.

Rasťo Chvála

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fotomobil HONOR Magic5 Pro prichádza na Slovensko so svetovým uznaním a s darčekom pre prvých záujemcov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac