Vydarený mobil s milou retro funkciou. Vyskúšali sme Huawei Y6 2019

Huawei vylepšil minuloročný model a prináša výborný smartfón s jednoduchým ovládaním, kvalitným foťákom a elegantným dizajnom.

Ako je to už u výrobcov smartfónov zaužívané, každý rok sa snažia prinieť nové modely alebo aspoň „facelift“ obľúbených stálic. Výnimkou nie je ani model Y6 2019 od značky Huawei.

Elegancia s výrezom v tvare kvapky

V prvom momente ma novinka od Huawei prekvapila, pretože nemá snímač odtlačkov prsta. Nejde však o krok späť ani o chybu. Huawei Y6 2019 odomknete tvárou, čo je v tejto cenovej kategórii úplná bomba. Snímač funguje priam stopercentne, zariadenie odomkne do sekundy a privíta vás žiarivý HD displej s rozlíšením 1 560 × 720 px.

V porovnaní so svojím predchodcom displej narástol na 6,09″, je v podstate bezrámikový a vypĺňa celú prednú stranu. Selfie kamera sa skrýva v hornom výreze v tvare vodnej kvapky.

Zaujímavejšia je však zadná strana, ktorú v mojom prípade tvorila imitácia hnedej kože. Je to síce len plastový kryt, vďaka vysokej úrovni spracovania však vyzerá veľmi elegantne. Podobný kožený kryt používali kedysi vlajkové lode od LG a páči sa mi, že sa k tomu práve Huawei vrátil. Kryt má navyše aj ďalšie výhody – nepraskne pri páde a nezostávajú na ňom odtlačky prstov ako na sklenom povrchu.

Dostatok priestoru, pekné fotky aj za horších podmienok

Vnútri smartfónu nájdeme štvorjadrový procesor, ktorému sekunduje veľká 32 GB pamäť. Ďalšou skvelou správou je, že k dispozícii je hneď približne 26 GB voľného priestoru, takže najnovší operačný systém Android 9.0 zaberá len minimum priestoru. Ak by to však bolo stále málo, dá sa rozšíriť pamäťovou kartou až do 512 GB. Priestoru na aplikácie, fotografie a videá budete mať teda dostatok.

Na tvorbu spomínaných fotiek a videí poslúži zadný 13 Mpx fotoaparát. Obsahuje klasické režimy ako panoráma, režim skrášlenia či funkciu HDR. Pri zhoršených svetelných podmienkach oceníte nízke clonové číslo f/1,8 – šošovka je v tomto prípade väčšia, tým sa do nej dostáva viac svetla a fotky nie sú zašumené. Na predné selfie plne postačuje 8 Mpx kamera, ktorá si, naopak, večer vypomôže predným bleskom.

Výkonná batéria, praktické ovládanie gestami

Smartfón poháňa výkonná 3 020 mAh batéria, s ktorou si užijete zábavu po celý deň a večer vám zostane ešte približne 30 %. Potešila ma aj milá funkcia FMRádio.Hoci to je v súčasnosti možno už trochu retro, Huawei ju opäť o niečo zlepšil – netreba používať slúchadlá ako externú anténu. Jednoduché a o to viac to poteší.

Čo sa týka ovládania, využíval som ovládanie gestami, ktoré sa postupne udomácňuje vo viacerých modeloch. Potiahnutím zľava, zospodu alebo podržaním v strede vyvoláte rôzne akcie ako späť, domov, prípadne otvorenie aplikácie. Ľahké, praktické a rýchle.

Hodnotenie O2 Guru: Vydarený model pre menej náročných užívateľov

Hoci ide iba o mierne zlepšenie minuloročného modelu, Huawei zdokonalil práve to podstatné a zároveň priniesol do tejto cenovej triedy opäť niečo nové. Model Y6 2019 je výborný smartfón, ktorý môžete odomykať pohľadom, ovládať gestami a zároveň si užívať obrovský vnútorný priestor. Jednoznačne vydarený model pre menej náročných užívateľov.

Aby ste si svoj nový smartfón užili naozaj naplno, siahnite po bohatom príslušenstve z ponuky O2.

Martin Liptai

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, vedúci O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac