Vylepšený Samsung Galaxy A52s 5G prináša prémiové funkcie za rozumnú cenu

Spoľahlivý fotoaparát, solídna výdrž batérie a dobrá cenovka potešia používateľov všetkých kategórií.

Koncom roka 2021 nám spoločnosť Samsung prináša vylepšený model už dobre známeho a ľuďmi veľmi obľúbeného telefónu Samsung A52 5G. V tomto prípade sa Samsung zameral a vylepšil oblasti, ktoré používatelia uvítajú pozitívne.

Rýchle nabíjanie už nestačí. Tieto 5G smartfóny kombinujú všetky moderné vychytávky

Čo sa vydarilo? 

Už od prvého vybalenia máte pocit, že držíte v rukách prémiovejší model, najmä vďaka kvalitnej konštrukcii či dobre navrhnutému dizajnu.

Rovnaký pocit prichádza po zapnutí telefónu, keď sa prejaví plynulý Super AMOLED displej. V spojení so stereo reproduktorom či 6 GB RAM túto kombináciu zaručene oceníte pri sledovaní filmov, prezeraní sociálnych sietí či hraní najnovších hier.

Ďalšou výhodou telefónu sú 4 fotoaparáty na zadnej strane, ktoré robia pekné fotografie a videá, ako sme pri značke Samsung zvyknutí. Veľké plus je aj možnosť využívať rýchlu 5G sieť.

Čo mohlo byť lepšie?

Pri testovaní som sa stretol s tým, že so zhoršujúcimi sa svetelnými podmienkami klesá aj kvalita fotiek či videa a dochádza k skresľovaniu farieb. Musím však uznať, že to vôbec nie je až také hrozné, keďže som pri fotení nočných fotiek na statíve urobil pár fakt kvalitných záberov.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Ako veľké plus vnímam solídnu 4 500 mAh batériu, vďaka ktorej tento telefón nemal problém vydržať na jedno nabitie aj 2 dni náročnejšieho celodenného používania, a to som mu dal veru zabrať. Po prvom dni používania mi telefón ukazoval stále výborných 55 % batérie.

Taktiež pri náročných úlohách, ako je hranie najnovších hier, streamovanie či natáčanie videí v najvyššej 4K kvalite, sa telefón vôbec neprehrieval, ako sme na to možno zvyknutí pri iných modeloch. Veľkým plusom je aj odolnosť proti vode – IP67 či 25 W nabíjačka priamo v balení.

Hodnotenie O2 Guru: Zvládne všetko potrebné za rozumnú cenu

Novinku od spoločnosti Samsung ocenia všetky vekové kategórie, pretože tento telefón zvládne čokoľvek, čo bude od neho bežný používateľ požadovať. Samsung týmto modelom prináša to, čo bolo niekedy určené len pre prémiové smartfóny. Vďaka tomu si vie každý dovoliť skvelý smartfón za rozumnú cenu.


Samsung Galaxy A52s 5G môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ak hľadáte ukážkový smartfón do 200€, vyskúšajte OPPO A16s so štedrým balením

OPPO A16s je výbornou alternatívou, ak hľadáte smartfón so základnými funkciami, na ktorý netreba astronomický rozpočet.

Čínsky výrobca OPPO rozhodne nie je žiadnym nováčikom a svoje smartfóny vyvíja už roky. Na náš trh však prišiel po prvýkrát tento rok a jeden z modelov zacielil aj na nižšiu cenovú kategóriu. Čím je OPPO A16s výnimočný?

Potešte na Vianoce dvoch ľudí naraz: jedno zariadenie kúpite, druhé dostanete ako darček

Čo sa vydarilo?

V OPPO A16s jednoznačne dominuje batéria s kapacitou až 5 000 mAh, ktorá vydrží aj niekoľko dní.

Zariadenie funguje pri bežnom používaní, ako napríklad surfovanie po internete, fotografovanie, sledovanie videí, svižne. Hlavný snímač zadného trojitého fotoaparátu zhotovuje v rámci možností a dobrých svetelných podmienok pekné fotografie a takisto ma prekvapili snímky prednej selfie kamery.

Za zmienku stojí určite aj snímač odtlačkov prstov umiestnený v bočnom tlačidle na vypnutie a zapnutie telefónu. Funguje okamžite, bez odozvy a spoľahlivo. Veľkým plusom je aj funkcia NFC a slot pre dve nano SIM karty zároveň s tretím slotom pre pamäťovú kartu.

Čo mohlo byť lepšie?

Vzhľadom na jeho cenu nie je smartfónu veľmi čo vyčítať. Z hardvérovej stránky ponúka to, čo od základnej výbavy očakávať. Isté maličkosti by som však zmenil. Medzi nimi dizajn, ktorý mohol byť matný a nie lesklý. Telefón je tak doslova magnetom na šmuhy a odtlačky prstov, čomu sa dá jednoducho predísť vďaka pribalenému puzdru.

Rušivým elementom je aj kvapôčkový výrez na displeji, v ktorom je umiestnená predná kamera. Tu nám už iní výrobcovia ukázali, že sa to dá aj inak.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

OPPO A16s splnil to, čo som od základného smartfónu očakával. Prekvapil ma však štedrý obsah balenia. Okrem štandardu v podobe adaptéra a kábla nám tu výrobca pribalil aj priehľadné puzdro a káblové slúchadlá s 3,5 mm jackom.

Uši z nich nebolia ani po dlhom používaní a zvuk prehrávajú prekvapivo čisto a dynamicky. Ušetriť viete nielen kúpou samotného telefónu, no aj tým, že nepotrebujete nutne dokupovať príslušenstvo v podobe puzdra a slúchadiel.

Hodnotenie O2 Guru: Výborná voľba pri nižšom rozpočte

Ak hľadáte vhodný darček pre deti či starších ľudí, alebo len nepotrebujete smartfón za stovky eur, novinka OPPO A16s je vhodnou alternatívou. Za dostupnú cenu ponúka vynikajúcu batériu, ktorá na jedno nabitie ponúkne viacdennú výdrž, NFC a štedrý obsah balenia.


OPPO A16s môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru  zozákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac