Zabudnite na stres z vianočného upratovania a vezmite si na pomoc robotický vysávač

Našli sme štyri dôvody, prečo vám robotický vysávač Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro môže spríjemniť predvianočné prípravy.

Upratovanie pred Vianocami môže byť vyčerpávajúce. Aby ste ušetrili čas a magické obdobie si užili o čosi viac, využite služby robotického vysávača od Xiaomi. Je inteligentný, nebude vás otravovať a skontrolovať ho môžete aj na diaľku. 

Traja králi O2 prinášajú bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Aj keď počas roka niekedy privrieme oči nad chumáčom prachu v rohu miestnosti, cez Vianoce sú takéto nedokonalosti v mnohých rodinách prísne sledované.

Našťastie nás v mnohom môžu odbremeniť domáci inteligentní pomocníci. Robotický vysávač dnes napríklad dokáže viac, ako by ste očakávali. Opýtajte sa známych, ktorí si k takémuto členovi domácnosti našli cestu a nedajú naň dopustiť.

Zhrnuli sme pre vás niekoľko dôvodov, prečo vám robotický vysávač môže pred Vianocami ušetriť prácu a stres a zároveň odporúčame konkrétny model, na ktorý môžete využiť vianočný bonus.

Už nemusíte myslieť na chumáče prachu

Predstavte si, ako miesite cesto na medovníky a neviete sa zbaviť pocitu, že už konečne musíte vziať vysávač a vyškrtnúť ďalšiu úlohu súvisiacu s predvianočnými prípravami.

Teraz si celú situáciu predstavte znova, akurát cesto na medovníky miesite s úsmevom, zatiaľ čo vysávač upratuje za vás a vám stačí sem-tam skontrolovať, ako mu to ide.

Zvládne aj rozliatu polevu z medovníkov

Vysávač kombinovaný s mopom posúva úroveň upratovania o stupienok vyššie. Nebudeme si klamať, len povysávať často nestačí. A práve umývanie býva tá zdĺhavejšia časť starostlivosti o dlážku. Prečo to nenechať na robotického pomocníka?

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro, na ktorý môžete využiť vianočný bonus, dokáže vysávať aj umývať. Stačí vymeniť nádobku na prach za nádobku, do ktorej môžete naliať vodu, a naspodok pripevniť handru. O zvyšok sa postará sám.

Mať upratané na Vianoce je super, no počas celého roka je to doslova geniálne

Robotický vysávač sa dá v súčasnosti nastaviť aj na denné vysávanie. Starosti si teda nemusíte robiť, ani keď zašpiníte už vyčistenú podlahu. Robotický vysávač ju vyčistí znova. Navyše dokáže vyčistiť len vybranú časť miestnosti, nemusí vysávať celú plochu.

Vďaka aplikácii a plánovaniu vás robotický vysávač nemusí obťažovať večer, keď chcete počúvať koledy a oddychovať. Vysávanie aj umývanie dlážky môžete naplánovať na deň, keď nikto nie je doma. Súčasné robotické vysávače sú vybavené množstvom senzorov, ktoré im pomáhajú orientovať sa v priestore a vyhýbať sa prekážkam. Obavy nemusíte mať ani vtedy, ak máte doma schodisko. Robotický vysávač ho rozpozná a nespadne.

Využite vianočný bonus na šikovného pomocníka

Starí aj noví zákazníci O2 môžu na šikovného domáceho pomocníka využiť vianočný bonus, o ktorom sa dozviete viac v tomto odkaze.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro ponúka tri režimy upratovania − dokáže vysávať, umývať a vysávať súčasne a umývať.  Vďaka saciemu výkonu 2 100 Pa dokáže vyčistiť aj koberce, rôzne druhy podláh a zbierať rôzne druhy nečistôt. Pri umývaní podláh využíva inteligentné vstrekovanie vody na zachovanie kvality povrchu.

Vacuum Mop Pro sa dokáže v priestore orientovať pomocou pokročilej sústavy senzorov, vďaka ktorým do ničoho nenaráža, vyhýba sa prekážkam a nespadne zo schodov. Na jedno nabitie bude upratovať 110 minút. Ak by za tento čas nestihol poupratovať, sám sa nabije a vráti na miesto, kde s upratovaním prestal. Automaticky dokáže spoznať a poumývať aj viacero miestností.

Ovládanie vysávača a plánovanie upratovania je veľmi pohodlné vďaka aplikácii Xiaomi Home, cez ktorú mu dokonca viete dávať pokyny aj pomocou hlasového asistenta od Google či Alexy od Amazonu. Na diaľku dokážete vysávač kontrolovať − koľko už povysával a poumýval. Viete nastaviť upratovanie len v niektorých častiach miestnosti či vo vybratých izbách alebo mu virtuálnou stenou či zakázanou zónou zabrániť poupratovať vybraté časti domácnosti.

Nezabúdajte sa o pomocníka pravidelne starať

Aby sa mohol Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro čo najlepšie starať o domácnosť, tiež si občas zaslúži pozornosť. Handrička na umývanie, HEPA filter aj hlavná dynamická postranná kefa sú, samozrejme, súčasťou balenia, ale majú svoju životnosť.

Zo skúsenosti vieme, že vysávač budete zapínať častejšie, ako by ste čakali. Preto sa vám časom určite zíde servisný balíček, v ktorom nájdete všetko potrebné príslušenstvo.


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro môžete získať k O2 SMART Paušálu aj s vianočným bonusom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

13 tipov, ako sviatky dobre zvládnuť a spríjemniť ich aj iným

Vďaka našim tipom ušetríte v predvianočnom strese množstvo času a poradíme aj, ako čo najpríjemnejšie stráviť sviatočné dni.

Vianoce prežíva každý inak. Deti sa tešia na rozprávky a darčeky, rodičia sa snažia zabezpečiť všetko potrebné a užiť si aspoň pár chvíľ oddychu. Na stole nemôže nič chýbať, tradičné jedlá rozvoniavajú v dome aj niekoľko dní vopred, koláčikov máte na výber hneď niekoľko druhov a šalát sa na vás usmieva zakaždým, keď otvoríte chladničku. Okrem toho treba zabezpečiť plynulý chod v práci a darčeky pre rodinu.

Traja králi O2 prinášajú Vianočný bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Z jedného prieskumu Knox University vyplynulo, že až pre 44 % opýtaných boli Vianoce stresujúce, hoci si ich vo výsledku užili a boli s nimi spokojní. Naše tipy vám môžu pomôcť, aby boli vaše sviatky počas tohto roku aspoň o trošku pohodovejšie.

Pred Vianocami

Nakúpte darčeky online

Vedeli ste, že takmer polovica Slovákov si necháva nakupovanie darčekov na posledné dva týždne? Ak patríte k tým, ktorí sa radi vyhnú preplneným nákupným centrám, využite možnosť online nákupu.

Buďte originálni a venujte svojim blízkym napríklad zážitky, online kurzy, predplatné obľúbeného časopisu, hodiny tanca či voucher do divadla. Mnohé značky majú v tomto období výhodné ponuky, zľavy alebo dopravu zadarmo. Nezabudnite však na to, že vaše objednávky musí niekto spracovať, zabaliť, poslať a tiež priviezť.

Buďte preto empatickí voči tým, ktorí sa vám snažia urobiť pekné Vianoce, a nežeňte ich do stresu, ktorý budete nakoniec prežívať spolu s nimi. Objednajte preto darčeky skôr. Väčšina e-shopov má pred sviatkami na svojich stránkach aj dátumy, do ktorých stíhajú svoje zásielky doručiť. Aj to je spôsob, ako predísť zbytočnej nervozite.

Zapojte do príprav celú rodinu

Vianoce by mali byť o spolupatričnosti a rodine. Preto je veľmi dôležité, aby sa na organizácii a prípravách podieľala celá rodina. Vďaka tomu budú mať jednotliví členovia oveľa väčšiu radosť z toho, že ste túto misiu zvládli spoločnými silami. Vytvorte si harmonogram, podľa ktorého každý člen rodiny podá pomocnú ruku, a tak budete všetci spoločne pracovať na vytvorení krásnych sviatočných dní.

Vyčleňte každému úlohy podľa jeho možností a schopností a nebojte sa povinnosti rozdeliť. Každý správny manažér predsa vie svoju prácu delegovať. Na trhu je množstvo krásnych dizajnových kalendárov alebo online plánovačov, ktoré vám to uľahčia. Prípadne si nejaký kalendár vyrobte sami doma a umiestnite ho na viditeľné miesto.

Urobte si zo spoločného pečenia novú tradíciu

Nenechajte všetko len na jedného člena rodiny. Myslite kreatívne a spravte si z predvianočného pečenia rodinnú tradíciu. Pečenie môžete zaznamenať na svoj telefón – urobte si časozber a odfoťte sa v situáciách, ktoré vám pripomenú, aké dôležité je držať spolu.

Vynikajúcimi pomocníkmi pri pečení sú kuchárske knihy, vďaka ktorým už nebudete musieť stráviť hodiny na internete hľadaním správnych receptov. Upiecť si môžete jednoduché medovníky, ktoré spolu s vami zvládnu aj vaše deti. Recept nájdete v knihe Tak ma mama naučila. Ak patríte medzi tých, ktorí majú rôzne potravinové alergie, určite vám pomôže kniha Tradičné Vianoce takmer bez alergénov.

Uľahčite si upratovanie

Množstvo domácností robí vianočné upratovanie niekoľko dní či týždňov vopred, pretože je toho viac ako zvyčajne. Našťastie žijeme v čase, keď nám výdobytky moderného sveta dokážu uľahčiť život. Vianoce predsa nie sú o tom, aby ste si za štedrovečerný stôl sadli uštvaní a odpadli od únavy skôr, než zjete posledné sústo.

Nechajte preto upratovanie na profesionálov a objednajte si upratovaciu službu. Budete tak môcť stráviť viac času s rodinou a ďalšími prípravami.

Dajte si nákup doručiť domov

Dlhé rady v obchodoch, stres, zabudnuté suroviny a opätovné štartovanie auta. Poznáte to? Neprežívajte každý rok to isté. Objednajte si potraviny cez službu online donášky až k sebe domov.

Niekoľko overených portálov ponúka ceny primerané kvalite a vašu peňaženku takýto nákup naozaj nezaťaží viac, ako by ste minuli v bežnom obchode, kde navyše hrozí aj nebezpečenstvo nákupu nepotrebných vecí. Spíšte si zoznam toho, čo naozaj potrebujete, a vyhnite sa tak prebytočnému vyhadzovaniu nedojedených surovín.

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Podľa psychologických štúdií sú ľudia, ktorí nemajú to šťastie stráviť sviatky s rodinou pri prestretom stole, oveľa náchylnejší na depresie či zlé myšlienky. Otvorte svoje srdce a pomôžte tým, ktorí nemajú to šťastie ako vy.

Na internete existuje zoznam slovenských charitatívnych organizácií a určite sa minimálne jedna nachádza aj vo vašom meste alebo v blízkom okolí. Uvidíte, že pocit pri rozbaľovaní vašich darčekov bude po takejto pomoci lepší.

Nezabudnite na relax a starostlivosť o seba

Naše telo, pleť, ale aj psychika sú v tomto období vystavené stresu, preto je dôležité, aby sme nezabudli starať sa aj o seba. Vyhraďte si na túto aktivitu každý deň niekoľko minút a uvidíte, ako vám tieto chvíle dodajú potrebnú silu na zvládnutie náročných dní.

Na Slovensku je množstvo fi riem, ktoré vyrábajú kozmetiku nielen s láskou, ale aj v súlade s prírodou. Prírodná kozmetika vás pri pravidelnom používaní odmení a vy sa vďaka tomu budete cítiť sebavedomejšie. Či už siahnete po mydlách s upokojujúcimi vôňami, šampónoch s výživnými bylinami alebo sérach, vďaka ktorým bude vaša pokožka zdravá, je to len na vás.

Myslite ekologicky

V posledných rokoch pribúda množstvo alternatív, ktoré sú vynikajúcim spôsobom, ako ušetriť nielen vašu peňaženku, ale aj prírodu, ktorá v tomto období trpí vinou konzumu. Nájdite vo svojom okolí firmy, ktoré zapožičiavajú vianočné stromčeky v kvetináčoch, a nemusíte sa stresovať, že budete mať doma neporiadok z osádzania či vymýšľať spôsob, ako sa neskôr stromčeka zbaviť.

Množstvo vianočných stromčekov končí po sviatkoch pod oknami domácností, v „lepšom“ prípade ležia opustené pri kontajneroch. Ušetríte tak prírodu od zbytočného odpadu vyprodukovaného počas Vianoc.

Počas sviatkov

Prečítajte si dobrú knihu

Vďaka knihe prestanete na chvíľu myslieť na svoje povinnosti a prenesiete sa do príbehov, ktoré často vyrážajú dych. Pre ženy, ktoré hľadajú inšpiráciu, odporúčame knihu SuperŽENY, kde nájdete príbehy výnimočných žien z našej histórie. Ak patríte medzi fanúšikov životopisných kníh, Michelle Obama a jej príbeh budú pre vás tým pravým.

Čítajte aj: Užite si maratón bondoviek aj dávku romantiky. Tieto novinky z ponuky HBO GO vám spríjemnia príchod Vianoc

V prípade, že hľadáte skôr nenáročné, vtipné a oddychové čítanie, Ondrej Sokol a jeho kniha Ako som vozil Nórov 2 je skvelá voľba. Muži si dobre oddýchnu napríklad pri druhej dlho očakávanej zbierke Teda Chianga Výdych. Tá prináša množstvo prekvapivých myšlienok, ktoré osvetľujú záhady vesmíru aj ľudského vnútra.

Vychutnajte si šálku bylinkového čaju

Aj sviatočné dni bývajú často náročné, preto dobre padnú bylinkové čaje, ktoré majú blahodarné účinky. Vhodný je napríklad čaj z ľubovníka bodkovaného, ktorý funguje ako prírodná antidepresívna tabletka s tým rozdielom, že nemá žiadne vedľajšie účinky. Upokojujúce účinky má aj medovka lekárska.

Aby sa liečivé vlastnosti čajov lepšie rozpustili vo vode, kúpte si sypaný čaj v miestnej čajovni, ktorú tým podporíte.

Doprajte si všetko, ale s mierou

Počas sviatkov na nás číhajú pokušenia v podobe rôznych dobrôt. Ak budete svoje chute potláčať, je väčšia pravdepodobnosť, že najkrajšie sviatky v roku prežijete v smútku a s výčitkami.

Doprajte si to, na čo máte chuť, no zároveň nezabúdajte na to, že všetko treba robiť s mierou a aj počas voľných dní potrebujete pohyb. Preto neváhajte a každý deň sa vyberte na prechádzku. Čerstvý vzduch pôsobí priaznivo nielen na okysličenie mozgu a svalstva, ale aj na vašu psychiku.

Spríjemnite si čas príjemnou vôňou

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť, príjemným spoločníkom môže byť aj vôňa šíriaca sa z elektrického difuzéra. Niektoré vonné olejčeky, ktoré sa pridávajú do vody, majú nielen upokojujúce, ale aj liečivé účinky.

Odporúčajú sa napríklad oleje s vôňou sibírska jedľa, santalové drevo, rumanček rímsky, horký pomaranč, borievka, medovka či levanduľa. Výhodou je, že niektoré difuzéry môžete nechať zapnuté aj pred tým, ako sa uložíte spať, pretože sa dokážu samy vypnúť.

Urobte dobrý skutok

Počas roka sa mnohým z nás v domácnosti nazbiera množstvo vecí, ktoré nepotrebujeme. Ak chcete voľný čas tráviť produktívne, vytrieďte nepotrebné veci a podarujte ich ďalej. Nezabúdajte ani na zvieratá v útulkoch, ktoré sa po Vianociach ešte viac zapĺňajú. Nájdite si najbližší útulok, choďte na prechádzku s miestnym psíkom alebo im odneste vrece krmiva.

Skvelú prácu robia aj ľudia z projektu Hodina pre seniora, v rámci ktorého môžete telefonovať so seniormi v zariadeniach sociálnych služieb a spríjemniť im čas. Nikto sa predsa na Vianoce nechce cítiť sám.


Urobte sebe alebo svojim blízkym radosť jedným z Troch kráľov, zoberte si na Vianoce domov robotický vysávač, tablet alebo smart TV a získajte extra bonus až do 240 €. Každé zo zariadení navyše prispieva k lepšej budúcnosti detí, ktoré nemôžu vyrastať vo vlastnej rodine. Viac informácií nájdete na www.o2.sk

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac