6 slovenských parkov, kde môžete stráviť pekné chvíle

V srdci mesta, pri poľovníckom kaštieli či pri ramene rieky. Pekné parky, ktoré stoja za navštívenie, nájdete na celom Slovensku. Pripravili sme pre vás malú ochutnávku.

Vybrali sme pre vás parky, v ktorých si môžete užiť príjemné chvíle – načerpať energiu, pokochať sa očarujúcou prírodou, obzrieť si historické pamiatky či zahrať sa spolu so svojimi deťmi.

Podeľte sa o svoje zážitky zo spoznávania slovenských parkov vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Kúpeľný park s lesoparkom v Trenčianskych Tepliciach

Tento park v Trenčianskych Tepliciach sa pýši nielen rozlohou 18 ha, ale aj množstvom zaujímavých drevín. Správa kúpeľov ho založila ešte v roku 1873. Vďaka úprave rieky sa tu vybudovalo umelé jazero, ktoré pôvodne slúžilo ako kúpalisko.

Foto: Filip Jurovatý

Z drevín si na ostrovčeku jazera určite nedajte ujsť chránený tisovec dvojradový, ktorý v močaristom prostredí naozaj prosperuje a dosahuje výšku 30 m. Unikátom je aj dvestoročná lipa malolistá.

Mestský park v Košiciach

Mestský park v Košiciach je najväčším parkom v meste a nachádza sa medzi železničnou stanicou a historickým centrom. Bol založený v 60. rokoch 19. storočia.

Foto: Filip Jurovatý

V priestoroch parku okrem iného nájdete elegantný pavilón švajčiarskeho štýlu, ktorý bol postavený v roku 1857 pre cisársky pár Františka Jozefa a jeho manželku Alžbetu, známu ako Sisi. Nechýba jazierko s umelým potôčikom a hudobný altánok. Posledná rekonštrukcia a revitalizácia prebehla v rámci projektu Európske hlavné mesto kultúry v roku 2013.

Prírodný park pri kaštieli Betliar

Poľovnícky kaštieľ Andrássyovcov v Betliari je obklopený jednou z najkrajších anglických záhrad na Slovensku. Park sa môže pýšiť aj tým, že od roku 1978 je zapísaný v Zozname významných historických záhrad sveta.

Foto: Filip Jurovatý

V areáli s rozlohou 81 ha rastie okrem iného aj najväčšia stredoeurópska magnólia, nájdete tu veľa zaujímavej architektúry aj divokú zver. Pred kaštieľom sa nachádza fontána pripomínajúca štvorlístok so sochou bohyne Psyché uprostred. Zaujímavým prvkom je jaskyňa pre ľadové medvede, ktoré tu Andrássyovci kedysi chovali.

Vodárenská záhrada v Bratislave

Vodárenská záhrada je súčasťou areálu bratislavského Vodárenského múzea a má rozlohu 1 ha. Nachádza sa na brehu Karloveského ramena a nájdete v nej kaskádovú fontánu, priam stvorenú na detské hry, ale aj vodojem s vyhliadkou.

Foto: ev_ulka/Instagram

Samozrejmosťou je priestor na športovanie, ako aj hojdačky a preliezačky. V areáli nájdete aj altánok, ktorý skvelo poslúži na posedenie s priateľmi či na menšiu oslavu. Skutočnosť, že naozaj ide o pekné miesto, potvrdzuje aj titul Park roka 2015.

Mestský park v Trebišove

Bývalý grófsky park v Trebišove patrí medzi najrozsiahlejšie a najcennejšie parky v strednej Európe a koncom 19. storočia bol dokonca považovaný za najkrajší v celom Uhorsku.

Foto: Filip Jurovatý

Prechádzka parkom s rozlohou 62 ha určite poteší milovníkov romantiky aj nadšencov histórie. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí kaštieľ s francúzskou záhradou, mauzóleum grófa Andrássyho či pozostatky vodného hradu Parič.

Mestský park v Nitre

Nitriansky mestský park s rozlohou 20 ha patrí k tým rozľahlejším. Skladá sa z troch častí z rôznych časových období. Rodiny s deťmi najviac ocenia najstaršiu časť parku Sihoť, ktorá ponúka množstvo rozmanitých atrakcií. Niečo pre seba si tu zaručene nájdu aj dospelí.

Foto: juliuskarabinos/Instagram

Súčasťou parku sú jazerá Veľká Hangócka a Malá Hangócka, ktoré sú prepojené potôčikom. V letných mesiacoch sa môžete schladiť na miestnom kúpalisku.

Podeľte sa o svoje zážitky zo spoznávania slovenských parkov vďaka rýchlej 4G sieti od O2, ktorá je dostupná pre viac ako 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/internet/4g.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac