5 YouTube kanálov, podľa ktorých si zacvičíte kedykoľvek a kdekoľvek

Chcete sa dostať do formy alebo hľadáte alternatívu k času strávenému vo fitku alebo na hodine jogy? V našom prehľade nájdete YouTube kanály, ktoré vám s tým pomôžu.

Na YouTube si každý môže nájsť trénera, ktorý mu bude vyhovovať – od cvičiteľov fitnes prekypujúcich energiou cez inštruktorov jogy vyžarujúcich vyrovnanosť až po drsných street workouterov. Prinášame prehľad kanálov, kde nájdu niečo pre seba začiatočníci aj skúsení športovci. 

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť 10 GB extra dát na používanie tejto appky. Chcem vedieť viac

Ak neviete po anglicky, môžete si vybrať z ponuky slovenských a českých youtuberov, ktorí prinášajú obsah na svetovej úrovni.

Predtým, ako začnete cvičiť sami podľa videí, odporúčame absolvovať aspoň zopár hodín s certifikovaným trénerom, inštruktorom alebo fyzioterapeutom. Naučí vás vnímať svoje telo a cvičiť tak, aby ste zapájali správne svaly. Je to dôležité najmä preto, aby ste si nespôsobili zbytočné zranenia, ktoré by vás na ceste za lepšou kondíciou zbytočne vrátili o niekoľko krokov späť.

FitLady Jen
pohyb a zdravý životný štýl

Mladá slovenská blogerka Jennifer Mendozová je certifikovanou fitnes trénerkou 1. stupňa. Miluje pohyb a zdravý životný štýl. Väčšinu videí natáča priamo vo svojej obývačke pred gaučom. Na jej programy nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky, pretože pri cvičení pracuje s vlastnou hmotnosťou .

Na kanáli FitLady Jen nájdete kompletné fitnes videá od HIIT tréningu cez posilňovanie jednotlivých partiípo relaxačné cvičenia.

Still on the Way
cvičenie jogy v češtine 

Joga vám pomôže nielen spevniť telo, ale aj odbúrať stres. Česká lektorka Rozália Eliášová z kanálu Still on the Way vás prevedie rôznymi prístupmi k cvičeniu – od rýchlej a energizujúcej power jogy cez cvičenie pre bežcovpo jogu pre zdravý chrbát. Nájdete tu aj kompletné video na cvičenie pre začiatočníkovtipy, ako cvičiť jednotlivé asány.

OFFICIALTHENX
street workout

Street workout je rýchlo sa rozrastajúci trend medzi pouličnými športmi. Na to, aby ste si vybudovali silu a obratnosť, nemusíte chodiť do fitka a pracovať so strojmi a činkami, stačí vám vaše vlastné telo. Cvičiť môžete hocikde – na ulici, v parkoch či na workoutových ihriskách, ktoré už aj u nás „rastú“ ako huby po daždi.

Čítajte Denník N cez O2. Vybrali sme pre vás 9 textov, vďaka ktorým sa nadchnete pre šport. Zistite viac

Chris Heira je pokročilý street workout atlét. Na svojom kanáli ponúka zrozumiteľné rady, ako sa aj úplný začiatočník môže dostať na jeho úroveň. Od zrozumiteľných návodov, ako sa prepracovať k svojmu prvému poriadnemu kliku či ako sa vytiahnuť na tyči, sa môžete prepracovať až k cvičeniu celého tela.

Popsugar Fitness
cvičenie podľa najnovších trendov

Podľa Popsugar Fitness si môže zacvičiť aj začiatočník. Ak vás svet fitnes chytí za srdce, na tomto kanáli nájdete všetky veľké mená a neunikne vám žiaden horúci trend.

Sú tu najrôznejšie druhy cvičení, zoradené podľa druhu a dĺžky, zdravé recepty a veľa ďalšieho obsahu. Z videí si tak môžete vyskladať solídny domáci fitnes plán.

Yoga with Adriene
cvičenie jogy v každej situácii

Herečka a inštruktorka jogy Adriene Mishler sa riadi mottom Nájdite, čo vám robí dobre. Jej upokojujúci prejav vás bude sprevádzať všetkými cvičeniami, či už sú určené pre začiatočníkov, alebo pre pokročilých jogínov.

Adriene ponúka cvičenie v každej situácii. Ak by vám prospela ľahká rozcvička pri kancelárskom stole, potrebujete sa natiahnuť po behu alebo si zacvičiť jogu na dobré ráno, odteraz budete vedieť, na koho sa máte obrátiť.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Strieborný O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 3 GB dát, ale aj 2 × 10 GB na dve aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad YouTube a Instagram alebo Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Pripravili sme pre vás krátky návod, ktorý vám uľahčí prechod na nové zariadenie.

Vianoce sú časom, keď si mnohí z nás nájdu pod stromčekom nový smartfón. Aby bol prechod na nové zariadenie čo najplynulejší, máme pre vás 6-krokový návod, ktorý vám poradí, čo spraviť s novým smartfónom ako prvé.

Získajte neobmedzené volania, SMS a MMS, veľké balíky dát aj predplatné obľúbených appiek s novými O2 SMART Paušálmi. Vyberte si ten svoj

Urobte si zálohu

Ešte predtým, ako sa pustíte do objavovania nového smartfónu, odporúčame urobiť si zálohu aktuálneho zariadenia cez Google alebo iCloud.

Ak neprechádzate z jedného operačného systému na druhý, môžete po prihlásení do vášho účtu na novom zariadení túto zálohu obnoviť. Ušetríte si tak čas s hľadaním a inštalovaním obľúbených aplikácií, prístupom k e-mailovým kontám alebo kopírovaním telefónneho zoznamu.

Užite si prvé dojmy

V dnešnej uponáhľanej dobe je bežné, že smartfón považujeme len zanástroj na fungovanie v digitálnom svete. Skúste sa na chvíľu zastaviť a zoznámiť s novým zariadením. Dizajn mnohých modelov si naozaj zaslúži oceniť.

Kým nový mobil zapnete, nezabudnite si poriadne užiť pocit zo slávnostného odlepovanie fólie z displeja.

Dajte sa sprevádzať úvodným nastavením

Po vložení SIM karty a zapnutí smartfónu vás privíta sprievodca prvým nastavením. Nasledujte pokyny výrobcu, pomôžu vám nastaviť základné funkcie smartfónu prostredníctvom niekoľkých jednoduchých krokov.

Nezaberú veľa času a určite stoja za to. Pri mnohých zariadeniach vás výrobca prevedie aj cez zaujímavé funkcie, ktoré smartfón prináša.

Neodkladajte nastavenie bezpečnostných opatrení

Už počas úvodného sprievodcu vás smartfón vyzve na nastavenie bezpečnosti. Neodkladajte nastavenie prístupového hesla, odtlačku prstov či odomknutia tvárou na neskôr. Máloktorý používateľ sa k tomuto nastaveniu vráti a smartfón zostane nezabezpečený.

Už ste videli všetky vianočné klasiky? Vyskúšajte jeden z týchto 6 filmov

Pamätajte, že v smartfóne so sebou nosíte osobné údaje a citlivé informácie, ako je prístup do internet bankingu alebo súkromných e-mailových schránok.

Okrem bezpečnosti údajov v smartfóne je dôležitá aj bezpečnosť samotného zariadenia. Niektorí výrobcovia pribalia k smartfónu aj ochrannú fóliu alebo ochranný obal. S ich využitím by ste tiež nemali pridlho otáľať.

Ak ste ich v balení nenašli, určite si prezrite ponuku príslušenstva od O2, kde nájdete prostriedky na ochranu vášho nového smartfónu.

Obnovte zálohu pre synchronizáciu s vaším účtom

Ak ste si nezabudli spraviť zálohu, bude pre vás tento krok bezproblémový. Ak ste sa horlivo pustili do používania nového smartfónu, zvážte, či sa vám neoplatí presunúť SIM kartu do starého zariadenia a zálohu si predsa len urobiť.

V mnohých smartfónoch nájdete už predinštalovanú aplikáciu na presun kontaktov, fotiek a stiahnutých appiek. Ak ju však výrobca do výbavy „nepribalil“, v obchode Google Play alebo App Store nájdete viacero možností, ktoré vám s tým pomôžu.

Využite obľúbené aplikácie naplno

S novým smartfónom prichádza aj možnosť nainštalovať si len aplikácie, ktoré skutočne využívate. Aplikácie pre sociálne siete, komunikáciu alebo obľúbené hry nájdete už zrejme v každom smartfóne.

Ak využívate nový SMART Paušál od O2, nezabudnite si stiahnuť appky, na ktoré máte predplatné v cene a10 GB extra dát. Cez sviatky tak budete mať dosť času pozerať filmy na HBO GO, objavovať novú hudbu cez TIDAL alebo čítať zaujímavé spravodajstvo a publicistiku v Denníku SME a Denníku N.

Nezabudnite svoj nový smartfón ochrániť puzdrom alebo ochranným sklom, ktoré môžete mať k O2 SMART Paušálu v rámci mesačnej platby na začiatok od 0 €.


Máte v ruke nový smartfón? Týchto 6 vecí by ste mali spraviť ako prvých

Čítaj viac

5 smartfónov, ku ktorým dostanete v O2 aj druhý mobil

Čítaj viac

Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Čítaj viac