Pozrite si jedinečné fotky, ktoré prepájajú lásku k Tatrám a fotografii

Jozef Pitoňák spolu so svojím synom Martinom zachytáva krásu slovenských veľhôr.

Jozef sa fotografovaniu venuje už takmer 40 rokov. Začal, keď sa im s manželkou narodil prvý syn, a keďže trávil veľa času v prírode, pustil sa do jej fotenia.

„Narodil som sa v Ždiari pod Belianskymi Tatrami, chodím po nich od detstva a prirástli mi k srdcu. Chcel som, aby tú krásu videli aj ľudia, ktorí nemajú to šťastie,“ približuje skúsený fotograf. Tatranskú prírodu spočiatku zachytával na celuloidový film a po príchode digitálnych fotoaparátov prešiel na ne.

Na výlety do prírody brával od detstva aj svojho syna Martina, ktorému rovnako ako otcovi prirástli k srdcu nielen Belianske Tatry, ale aj fotografovanie. „Syna som spočiatku so sebou brával v detskom nosiči, neskôr so mnou chodil už pešo,“ spomína Jozef.

Martin sa fotografi i začal venovať aj profesionálne, a hoci sa sústreďuje najmä na technickú a reklamnú fotku, aj on vo voľnom čase rád chodí do slovenských hôr a zachytáva ich počas všetkých ročných období.

Na ich stránke www.beliansketatry.sk nájdete výber toho najlepšieho z ich tvorby a nemenej zaujímavé je aj konto na Facebooku Jozef Pitoňák – fotograf, kde Jozef denne pridáva približne 10 nových záberov. Bez fotoaparátu sa preto z domu nikdy nepohne.

Zaujímavosťou je, že hoci fotí naozaj veľa, všetky snímky si uchováva. „Fotky nikdy nemažem, ani tie nevydarené. Svoj archív beriem ako kroniku, ktorú využívam, keď potrebujem spätne vedieť, čo sa vtedy dialo alebo aké bolo počasie,“ vysvetľuje. Do budúcna plánujú Pitoňákovci vydať o Belianskych Tatrách aj fotografickú knihu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Mobil týždňa: BlackBerry Motion

Každý týždeň vám O2 Guru predstavia smartfón, ktorý si podľa nich zaslúži vašu pozornosť. Tentokrát pre vás vybrali mobil BlackBerry Motion.

Značka BlackBerry sa preslávila svojimi telefónmi s fyzickou klávesnicou, ponúka však aj smartfóny pre tých, ktorým takéto riešenie nie je blízke. Jedným z nich je BlackBerry Motion.

Prečo BlackBerry Motion?

  • Výborná výdrž. Kombinácia batérie s kapacitou 4 000 mAh a úsporného procesora zaručuje, že pri bežnom používaní môžete rátať až s 2-dvojdňovou výdržou.
  • Produktivita. Súčasťou BlackBerry Motion je množstvo aplikácií a riešení, ktoré z neho robia ideálny pracovný nástroj. Patria k nim napríklad možnosti fotoaparátu so zameraním na fotenie dokumentov.
  • Bezpečnosť. Tento smartfón patrí k najbezpečnejším telefónom na trhu. Vďaka pravidelným aktualizáciám budú v bezpečí všetky vaše údaje aj aplikácie.
  • Vodeodolnosť. Certifikát IP 67 je zárukou vysokej ochrany pred vodou aj prachom. Urgentné záležitosti teda môžete vybaviť za každého počasia bez obáv o zariadenie.

Michal Kmeť, O2 Guru zo Zákazníckeho centra O2

„Ak svoj smartfón využívate predovšetkým na prácu, BlackBerry Motion je pre vás ako stvorený.“

 


Lifetech: Čo je nové