Pozrite si unikátne fotografie zachytávajúce životy starých ľudí a detí

Osobitá fotoséria Soni Chovančíkovej zobrazuje výnimočnosť všedného života.

Fotografka Soňa Chovančíková vytvorila unikátnu sériu fotiek Korene a výhonky, ktorá zachytáva život staršej generácie – koreňov a detí, pre ktoré použila označenie výhonky.

„Séria vznikla akosi sama od seba. Vždy som rada fotila a stále fotím starých ľudí a deti, buď samostatne, ale aj spolu, lebo majú niečo spoločné. Obe generácie majú v tvárach vpísané niečo, čo píše život medzi riadkami a my, stredná generácia, na to miestami zabúdame,“ hovorí autorka o prvotnej myšlienke svojho projektu.

Čiernobiele fotografie dokumentujúce všedný život aj výnimočné okamihy, ktoré so sebou prináša, začali vznikať už pred takmer 10 rokmi v roku 2009 a vznikajú doteraz. „Stále sem-tam niečo odfotím. Je to séria na roky fotenia. Keď niečo uvidím alebo niekoho stretnem, tak jednoducho vznikne fotka. Nejde o žiadne plánovanie. Je to jednoducho život a to, čo človeka stretne,“ približuje.

„Nejde o žiadne plánovanie. Je to jednoducho život a to, čo človeka stretne.“

Na fotkách Soňa zachytila ľudí z rôznych miest a obcí Slovenska. Okrem Považskej Bystrice, kde fotografka žije, v nej nájdete snímky z Oravy či Liptova. Hoci sa na väčšine z nich nachádzajú ľudia, ktorých stretla náhodne, nájde sa medzi nimi aj zopár jej známych. „Je to téma, ktorá je pre mňa zaujímavá a blízka,“ uzatvára skúsená fotografka.

Soňa Chovančíková

Fotenie je jej koníčkom už od roku 2006. Spočiatku používala analógový fotoaparát, neskôr jej babka kúpila prvý digitálny. Dodnes sa venuje analógovej aj digitálnej fotografii. V rámci svojej tvorby sa sústredí na dokumentovanie Slovenska, každodenných momentov a ľudí, ktorých stretá. Viac Soniných fotiek nájdete na jej stránke alebo na Instagrame, kde publikuje najmä fotky krajiny.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Novú vlajkovú loď Samsungu môžete mať medzi prvými a ešte pri tom aj ušetriť.

Samsung v auguste predstaví svoje nové vlajkové lode, smartfóny Galaxy Note10 a Galaxy Note10+. Novinky si môžete predobjednať od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019 vyplnením tohto formulára.

Prečítajte si: Samsung Galaxy Note10 predstavuje skutočne sofistikovaný telefón

Ak spolu s predobjednávkou odpredáte svoje staré zariadenie, môžete získať aj finančný bonus do výšky 580 €*. Nárok na bonus je podmienený predregistráciou na webovej stránke www.novysamsung.sk v období od 7. 8. do 22. 8. 2019. Bez predregistrácie nárok na bonus zaniká.

Postup výmeny starého zariadenia

Podmienky finančného bonusu

  • Predobjednávka nového Sasmung Galaxy Note10 alebo Note10+ od 7. 8. 2019 do 22. 8. 2019.
  • Registrácia starého zariadenia a doregistrovanie údajov nového Samsung Galaxy Note10 alebo Note10+ na www.novysamsung.sk od 23. 8. 2019 do 30. 9. 2019.
  • *Suma 580 € reprezentuje najvyššiu výkupnú cenu použitého Samsung Galaxy Note9 128 GB Dual Sim.

Predobjednajte si nový Samsung Galaxy Note10 a získajte naspäť až 580 €

Čítaj viac

Výkon, výdrž aj výborné fotky. Pozrite si aktuálny výber top zariadení

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac