O2 a ESET prinášajú zákazníkom a ich deťom bezpečnejší internet

21. 6. 2016; Autor: Sóda, Foto: O2

Denne sa prihlasujeme do mnohých online služieb, prostredníctvom ktorých narábame so svojimi osobnými údajmi alebo peniazmi. Snaha o bezpečnosť a ochranu týchto údajov je preto na mieste.

A to je aj dôvod, prečo sa operátor O2 v tomto úsilí spojil so svetovou špičkou v oblasti internetovej bezpečnosti – s firmou ESET.

Zákazníci O2 si budú môcť zabezpečiť svoj internet s dvojicou aplikácií spoločnosti ESET prostredníctvom mesačnej platby. Prvá z dvojice, ESET Mobile Security – O2 Edícia, robí surfovanie na internete cez smartfón alebo tablet bezpečnejšie. Tej sekunduje ESET Parental Control, ktorá umožňuje rodičom nastaviť si s deťmi pravidlá na používanie mobilu.

“O2 záleží na bezpečnosti používateľov v online prostredí. Aj preto sme sa rozhodli ponúknuť O2 edíciu obľúbených aplikácií, ktoré slúžia nielen na antivírusovú ochranu zákazníkov, ale aj na ochranu detí pred nástrahami internetu a mobilných zariadení. Hlavnou výhodou je možnosť mesačnej platby prostredníctvom O2 faktúry alebo stiahnutím z kreditu na predplatenej karte,” uviedol René Parák, riaditeľ korporátnej komunikácie spoločnosti O2.

eset

Aplikácia ESET Mobile Security

Aplikácia ESET Mobile Security – O2 Edícia je určená pre zariadenia s OS Android a zákazníci si ju môžu stiahnuť na Google Play Store. Za 1 euro mesačne je zákazník stále chránený počas surfovania na internete, online nakupovania alebo zdieľania na sociálnych sieťach, či chatovania.

Zahŕňa v sebe antivírusovú ochranu, ochranu pred falošnými webovými stránkami, ktorých cieľom je získať osobné údaje, či bezpečnostný audit. Zároveň obsahuje Anti-Theft funkciu, ktorá chráni zariadenie pred neoprávneným použitím pri jeho strate alebo krádeži.

Aplikácia ESET Parental Control

S aplikáciou ESET Parental Control pre OS Android majú rodičia istotu, že ich deti sú na internete v bezpečí. V cene 2 eurá mesačne si ju môže zákazník nainštalovať do rôznych zariadení bez obmedzenia ich počtu. Obsahuje webového a aplikačného ochrancu, časové limity, či detailné reporty a rodičovské správy.

Zároveň dokáže aj lokalizovať polohou dieťaťa, ktorú môže rodič skontrolovať priamo v aplikácii, či portálu my.eset.com.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Raz týždenne posielame výber toho najlepšieho zo Sódy.

,

V extralige prituhlo, hrať fér sa tímom oplatilo

Predsa len, menej času na trestnej lavici znamená viac času na strieľanie gólov.

čítaj viac