4 najlepšie smartfóny na počúvanie hudby

Chcete z počúvania muziky na vašom telefóne vyťažiť maximum? Potom skúste jedno z týchto zariadení.

Požiadavky na telefón, ktorý kvalitne prehráva hudbu sa rôznia od užívateľa k užívateľovi. Niekto si hudbu vychutnáva najčastejšie doma, keď si smartfón pripojí ku kvalitnej sústave reproduktorov. Iný najčastejšie vytiahne slúchadlá cestou v električke či pri bežeckom tréningu. Alebo si cestou autom na zadnom sedadle pozriete akčný film so silným zvukom.

Či je to tak, alebo onak, pre každú z týchto situácii sme vytipovali jedného kandidáta, ktorý vyniká práve tou svojou špecifickou kombináciou technológie.

4. Samsung Galaxy S7: Poteší každého audiofila

Samsung v prípade tohto modelu zvolil umiestnenie reproduktora na spodnej strane kovového rámu. Reproduktor je iba jeden, sterea sme sa žiaľ nedočkali. Napriek tomu je zvuk jasný, čistý a k skresleniu nedochádza ani pri väčšej hlasitosti.

Oveľa sýtejší zvuk poskytuje výstup pre slúchadlá, ktorý si bez problémov poradí s rôznymi hudobnými žánrami. Pri elektronickej hudbe počuť zreteľné basy, aj vysoké tóny heavy metalových gitarových sól.

Aj samotné slúchadla dodávané priamo od výrobcu sú naozaj vydareným kusom celého balenia. Hlasitosť je vynikajúca, zvuk zreteľný  a navyše vďaka dobrému tvaru, aj gumeným koncovkám ľahko a prirodzene držia v ušiach.

3. iPhone SE: Ideálna voľba na počúvanie za pochodu

Čo sa kvality zvuku týka, vo svete mobilných zariadení značka Apple vždy hrala prím, a ani iPhone SE v tomto nie je žiadnou výnimkou. Nástupca staršieho iPhone 5s, staršieho brata predčí nielen výkonom, ale k zlepšeniam prišlo, v už aj tak solídne vyriešenej reprodukcii hudby.

Reproduktor je umiestnený na spodnej strane telefónu. Má prenikavý zvuk, dokonca pri prehrávaní pesničiek počuť zreteľne aj basovú linku.

Zvuk iPhone SE si poriadne užijete až so slúchadlami EarPods, ktoré sú súčasťou balenia. Pre väčšinu ľudí budú pravdepodobne postačujúce, bez potreby investovať do kvalitnejších (a výrazne drahších) slúchadiel. Osloví aj fakt, že sú odolné proti potu a vode.

Malé rozmery sú už medzi smartfónmi pomaly výnimočným benefitom, pritom však určite potešia napríklad ľudí, ktorý si chodia s hudbou v ušiach zabehať.

2. Sony Xperia XZ: Výrobca sa so zvukom vyhral

Ďalším hráčom na trhu, na ktorého bol vždy spoľah, ak sa jednalo o kvalitu zvuku, je značka Sony. Ich najnovšia vlajková loď to opäť len potvrdzuje. Stereo reproduktory, nenápadne zakomponované nad a pod displejom hrajú sami o sebe veľmi slušne.

Sony však do nastavení telefónu integrovalo niekoľko nástrojov, ktoré zvukový prejav zariadenia ešte o čosi viac kultivujú. Jedná sa napríklad o technológiu DSEE HX, ktorá “má vyžehliť” skomprimovanú MP3 skladbu do podoby blížiacej sa Hi-Res Audio kvalite.

ClearAudio+ zase samo optimalizuje nastavenia zvuku a funkcia Dynamický normalizér minimalizuje rozdiely v úrovniach hlasitosti. Nie je to iba lacný marketingový ťah výrobcu, na kvalite nahrávky tieto vychytávky citeľne počuť.

1. Lenovo Vibe X3: Najlepšia kombinácia videa so zvukom

Ako udáva samotný výrobca, má ísť o najlepší smartfón, aký kedy Lenovo vyrobilo. Minimálne, čo sa týka multimediálneho zážitku, je toto tvrdenie určite pravdivé.

Telefón prichádza s kvalitným full HD displejom a reproduktory so spoločným výkonom 3 W, umiestnené na prednej strane telefónu, zahanbia aj zvuk nejedného notebooku. Disponujú certifikáciou Dolby Atmos, technológiou, ktorá sa používa v kinosálach na sprostredkovanie priestorového zvuku.

Pochvalu si zaslúži aj výstup na slúchadlá. S 32 bitovým DAC prevodníkom a zosilovačom Texas Instruments OPA1612, prvým s tromi čipmi na svete, je zvuk čistý, silný a prechádza minimálnym skreslením. Počúvanie hudby sa tak posúva do úplne nových rozmerov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Trnava: Mesto, ktoré znovu objavuje starosvetské čaro

Čo-to už o Trnave všetci vieme, je predsa jedným z našich najznámejších miest. No vedeli ste aj to, že sa dnes mení na jedno z tých s najlepšou atmosférou?

Prvé archeologické nálezy na území dnešnej Trnavy sa datujú ešte do praveku. Už vtedy toto miesto predstavovalo významné centrum súdobého obchodu. No a v roku 1238 Trnave bolo ako prvému slovenskému mestu udelený status slobodného kráľovského mesta. Vďaka mnohým kostolom a jednému z centier katolíckej cirkvi je Trnava dodnes prezývaná “malý Rím”.

Za stáročia predstavovala Trnava významné miesto na univerzitnej a divadelnej scéne. Sú to veci, ktoré ju definujú dodnes. Od polovice devätnásteho storočia Trnavu s Bratislavou  spájala konská železnica takže bolo pomerne jednoduché dostať sa odtiaľ do Viedne.

V medzivojnovom období bola zase vďaka masívnej industrializácii jedným z najrozvinutejších miest na Slovensku. V Trnave bol rozvinutý cukrovar, ďalej pivovar, tehelňa, zvonolejáreň, sladovňa, liehovar, kníhtlačiareň, aj známe Figaro.

Cukrovar v Trnave

Dnes (od roku 1996) je Trnava krajským mestom. Jej dominantou je rozhodne historické centrum, obohnané hradbami, ktoré sa postupne modernizuje a rekonštruuje. Svojou veľkosťou predstavujú hradby unikát strednej Európy. Ošarpané meštianske budovy chytajú nový dych a vznikajú v nich zaujímavé prevádzky.

Na Trojičnom námestí, kde sídli aj známe Divadlo Jána Palárika, sa napríklad pomaly znova prebúdza kaviarenská scéna, ktorú minulý režim — tak ako aj všade inde — zatlačil do úzadia. Pritom Trnava sa ako jedno z našich najrozvinutejších miest kedysi v tomto smere nemala za čo hanbiť. Jedna kaviareň sa im rozhodla vzdať poctu.

Trojičné námestie

Snáď najznámejšia trnavská kaviareň Thalmeiner replikuje slávu svojho vychýreného predchodcu z medzivojnového obdobia, ktorý (vtedy síce pod menom Othon) patril pánovi Thalmeinerovi a tak ju aj všetci poznali. Dnes je jej menu moderné, aj keď podoba ostala verná retru.

Užívajte si rýchly internet na mobile aj tablete so 4G LTE od O2 v ďalších 330 miestach.Informácie o pokrytí nájdete tu..

Iné sú svojou koncepciou zase celkom unikátne. Patrí medzi ne napríklad kaviareň v bývalej ortodoxnej židovskej synagóge. Tá bola pred pár rokmi odsvätená a následne prerobená na moderný podnik s nádychom histórie, kde sa často odohrávajú kultúrne podujatia. Bývajú v nej koncerty, výstavy, aj verejné diskusie.

Druhú, susediacu Synagógu status quo ante taktiež nedávno zrekonštruovali a prerobili na Centrum súčasného umenia. Patrí ku galérii Jána Koniarka a organizujú sa v nej vernisáže.

Smolenický zámok

Ak sa Trnavčanom zunuje ruch mesta, môžu navštíviť neďaleký Smolenický zámok, alebo kaštieľ v Dolnej Krupej, ktorý kedysi navštevoval aj Beethoven.

Na kultúru nie je mesto skúpe ani vďaka známemu divadlu Jána Palárika na Trojičnom námestí, ktoré tu stojí od 30. rokov 19. storočia a patrí medzi najznámejšie divadlá na Slovensku. V lete domácich zase zabáva otvorené kino v mestskom amfiteátri.

Vďaka prajnému podnebiu a úrodnej pôde je Trnava známa aj vinárskou turistikou. Okrem toho, že sa v jej okolí nachádza viacero známych vinárstiev, organizujú vinári najmä na jeseň verejné akcie.

Dóm sv. Mikuláša v Trnave

Trnava na mape rýchleho internetu

Vďaka vysokorýchlostnému pripojeniu 4G LTE sú odteraz obyvatelia Trnavy prepojení s celým svetom viac ako kedykoľvek predtým.

Od tejto jesene Trnava patrí medzi slovenské mestá a obce s najrýchlejším mobilným internetovým pripojením na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.
Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac