Novinka na našom trhu Infinix Hot 20 5G má ambíciu prepísať stereotypy o cenovo dostupných telefónoch

Je aktuálne najdostupnejší 5G smartfón skutočne len pre mladých hráčov?

Na našom trhu máme príležitosť zoznámiť sa s novou značkou inteligentných technológií Infinix. Oficiálne prvý smartfón z ich dielne na našom trhu Infinix Hot 20 5G je rýchly, dizajnový, plynulý a veľmi lákavý aj pre mladých ľudí či hráčov. Je to síce dostupná novinka, no ponúka toho naozaj veľa – a to nielen pre herný svet či tínedžerov.

Aj tieto smartfóny s 50 Mpx fotoaparátom a veľkou kapacitou batérie znamenajú stávku na istotu

V portfóliu nemá len smartfóny

Smartfónoví nadšenci, ktorých baví sledovať aj cenovo dostupné kategórie, sa so značkou Infinix už zrejme stretli. Ich smartfóny sa nejaký čas objavujú v popredných svetových technologických magazínoch a vôbec nemajú zlé hodnotenia. No prišiel čas, aby sme sa so značkou Infinix mohli „tvárou v tvár“ zoznámiť aj na Slovensku.

Spoločnosť Infinix sa zameriava najmä na mladých používateľov, čomu napovedá štýlové dizajnové spracovanie aj cenová politika technológií, a to už od roku 2013. Možno vás prekvapí, že Infinix má v segmente smartfónov už štyri série a desiatky modelov. Ich logo však hrdo nosia aj notebooky či televízory. Prvým zástupcom na slovenskom trhu je smartfón Infinix Hot 20 5G, ktorý naozaj stojí za to spoznať.

Charakteristika ako z triedy vlajkových lodí

Najdostupnejší 5G smartfón na trhu ponúka veľmi rozumný pomer cena/výkon. Pri týchto slovách prirodzene očakávame smartfón, ktorý musí robiť kompromisy, no už možnosť dual SIM je dôkazom, že nemusí. Novinka na slovenskom trhu Infinix Hot 20 5G jednoducho búra stereotypy.

Displej s uhlopriečkou 6,6 palca, rozlíšením Full HD+, prívlastkom HyperVision a kvapôčkovým výrezom na selfie kameru ponúka aj obnovovaciu frekvenciu 120 Hz – aktuálne veľmi populárnu rýchlosť, ktorej výsledkom je plynulý obraz aj pri graficky náročných hrách.

Zobrazovaciu plochu navyše podporuje umelá inteligencia, ktorá sleduje množstvo svetla v okolí smartfónu, a podľa neho upravuje kontrast a jas displeja. Výsledkom je krásne farebný a žiarivý obraz plný detailov, či už sa na displej pozeráte na priamom slnku, v šere, alebo po tme v posteli.

Netradičný, ale prepracovaný fotoaparát

Fotovýbava Infinix Hot 20 5G sa mierne vymyká z aktuálnych trendov. Rozhodne poteší 50 Mpx hlavný fotoaparát s clonou f/1.6. Charakteristika, ktorú ponúka Infinix, je vo svete fotografie skutočne nízke číslo – lebo čím je číslo nižšie, tým viac svetla sa do fotočipu dostane a tým kvalitnejšie fotografie budete mať. Dokonca aj tie nočné. Samozrejme, fotoaparátu nechýba ani podpora umelej inteligencie či špeciálny nočný režim.

Na fotovýbave smartfónu Infinix Hot 20 5G je trochu nezvyčajný druhý fotoaparát, ktorý má 8 Mpx a charakteristiku FF. Táto skratka znamená, že fotoaparát má pevné ostrenie a neumožňuje fotografovať zábery na krátke vzdialenosti – makrofotku ním teda nespravíte. Ak však chcete pekný celok s každým zaostreným pixelom, toto riešenie je pre vás ideálne. Selfie kamera má 8 Mpx.

Maratónska výdrž batérie

Spoločnosť Infinix obzvlášť prekvapila výdržou batérie. Tá má kapacitu solídnych 5 000 mAh a na jedno nabitie výrobca sľubuje až 3-dňovú výdrž. V súčasnosti je to tak trochu neslýchané, no takáto výdrž je možná vďaka implementovanej technológii Power Marathon, ktorá manažuje výdaj energie smartfónu.

V prípade, že by ste smartfón Infinix Hot 20 5G zabudli nabiť a batéria by sa dostala na 5 % svojej kapacity, môžete aktivovať Ultra-save režim. V ňom vám 5 % batérie vystačí na úctyhodných 110 minút používania. Nechýba ani 18 W rýchle nabíjanie či možnosť reverzného nabíjania, teda nabíjania z iných smart zariadení.

Plynulý, rýchly a všestranný

Ďalším milým prekvapením na smartfóne Infinix Hot 20 5G je vyladenie charakteristík, ktoré pri čítaní dávajú zmysel najmä geekom, no úžitok z nich má každý jeden používateľ. V zrozumiteľnej reči to napríklad znamená, že vďaka hlavnému čipu MediaTek Dimensity 810, možnosti 5G pripojenia, operačnej pamäti a úložnej pamäti, ktorá sa dá pomocou microSD karty rozšíriť až na 1 TB, je smartfón v rámci svojej kategórie rýchly a plynulý.

Aplikácie budú reagovať bez zbytočného premýšľania a sekania. Dokonca ich na pozadí môžete mať spustených až 11 a výkon smartfónu to neovplyvní. Infinix vás ani pri hraní online hier neoberie o chuť na hranie zbytočne dlhým načítaním hry či konkrétneho levelu. Smartfón Infinix Hot 20 5G sľubuje tiež minimálne zahrievanie aj vtedy, keď smartfón pôjde „na plné obrátky“.

Kreatívna nadstavba operačného systému Android 12 s názvom XOS 10.6 sľubuje široké možnosti personalizácie používateľského prostredia. Čítačka odtlačkov prstov je umiestnená na bočnej strane smartfónu, technológia VoNR sa postará o minimálne oneskorenie pri hovoroch vo veľmi vysokej zvukovej kvalite. Určite poteší aj NFC čip, ktorý premení smartfón na platobnú kartu, no v tejto kategórii nie je úplne bežný.

Zhrnuté a podčiarknuté: nielen pre hráčov či mládež

Smartfón Infinix Hot 20 5G môže na prvý pohľad pôsobiť ako zariadenie pre nadšených mladých hráčov, ktorí majú na kúpu zariadenia obmedzené prostriedky. V skutočnosti ponúka celú paletu vlastností spoľahlivého univerzálneho smartfónu a vďaka možnosti dvoch SIM kariet v smartfóne môže osloviť napríklad aj pracantov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vybrali sme 5 smartfónov s foťákom, ktorý bude robiť kvalitné zábery (skoro) sám

Smartfóny s 50 Mpx fotoaparátom znamenajú stávku na istotu. Tieto ako bonus ponúkajú aj veľkú kapacitu batérie a krásny dizajn.

Čože je to päťdesiatka? Pre nás je to ideálny počet megapixelov, ktorý by mal mať fotoaparát v dobrom smartfóne. Ak k tomu pridáme ešte dostatočne veľkú batériu, ideálne tiež s päťkou na začiatku, rýchle nabíjanie a prepracovaný dizajn, máme praktického a spoľahlivého mobilového parťáka. Vybrali sme 5 smartfónov, ktoré tieto kritériá (skoro do bodky) spĺňajú.

Dnes hľadáme smartfón s kvalitným foťákom a veľkou kapacitou batérie. V roku 2004 sme počítali znaky, ktoré môžeme odoslať v jednej esemeske

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

Keď si uvedomíte, že tento smartfón oficiálne patrí do strednej triedy, možno vám napadne, že by sa hranice tried smartfónov mali predefinovať. Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G totiž ponúka špecifikáciu nabitú pozoruhodnými parametrami. Navyše má skutočne krásny dizajn.

Displej má uhlopriečku 6,67 palca, prívlastok Flow AMOLED a plynulosť na úrovni 120 obrázkov za sekundu. O živé farby a celkový zážitok z obrazu sa stará aj technológia Dolby Vision®. Plynulosť Redmi Note 12 Pro 5G zasa zabezpečuje všestranný čip MediaTek Dimensity 1080, ktorý podporuje aj pripojenie do 5G siete.

Fotomodul Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G má lídra v podobe 50 Mpx hlavného fotoaparátu s optickou stabilizáciou obrazu, ktorá je možná vďaka populárnemu snímaču od Sony s označením IMX766. Širokouhlé zábery so zorným uhlom 119 stupňov zabezpečí 8 Mpx fotoaparát, na makro fotografie zasa môžete použiť 2 Mpx senzor.

Selfie kamera má 16 Mpx a je riešená malým priestrelom displeja, oberie vás teda o minimum zobrazovacej plochy. Kvalita záznamu je Full HD, video na zadnej kamere Redmi Note 12 Pro 5G môžete nahrávať v 4K kvalite.

Vašej pozornosti by nemalo ujsť vylepšenie filmCamera, ktoré ponúka 7 klasických filmových filtrov, výkonné prepočítavanie pixelov či náhľad v reálnom čase. Funkcia Xiaomi proCut zasa dokáže záber analyzovať a automaticky z neho ponúknuť zaujímavé výrezy. Túto funkciu oceníte najmä vtedy, keď si nie ste na 100 % istí kompozíciou záberu.

Nadstavba operačného systému MIUI 13 beží na Androide 12, vďaka čomu Redmi Note 12 Pro 5G dokáže skutočne veľa, rozumie si aj s najnovšou wi-fi 6 a bluetoothom 5.2. Konštrukcia ponúka zvýšenú odolnosť proti vode a je na úrovni odolnosti smartfónu proti ošpliechaniu vodou.

V ponuke je toho naozaj veľa, istotne však treba upozorniť na 5 000 mAh batériu, ktorú môžete nabíjať 67 W rýchlonabíjaním. Podľa výrobcu vám stačí 15 minút na nabíjačke a počas celého dňa sa pri používaní smartfónu nemusíte nijako obmedzovať.

Samsung Galaxy A54 5G

Ak sa na niečo vo svete smartfónov môžete spoľahnúť, tak je to práve séria Galaxy A od Samsungu. Dôkazom toho je aj Samsung Galaxy A54 5G, ktorý prebral dizajn z vlajkovej lode, vďaka čomu už nemá vystúpené fotoaparáty a je v ponuke aj vo sviežej limetkovej farbe.

Samsung Galaxy A54 5G ponúka trojicu fotoaparátov v zložení: 50 Mpx hlavný s vylepšenou optickou stabilizáciou a digitálnym stabilizátorom videa, 12 Mpx širokouhlý a 5 Mpx makro fotoaparát. Fanúšikovia tejto série by sa mohli pýtať, čo sa stalo so senzorom merania hĺbky ostrosti – nahradilo ho softvérové riešenie.

Videá na Samsungu Galaxy A54 5G nahráte v 4K kvalite. Novinkou je hneď niekoľko nástrojov umelej inteligencie, ktoré vylepšia vaše fotografie automaticky, napríklad ich zbavia nechcených tieňov či odrazov.

Kvalitu zhotovených záberov môžete kontrolovať na 6,4-palcovom Super AMOLED displeji s Full HD+ rozlíšením, jasom do 100 nitov a rýchlosťou zobrazovania 120 Hz. Inými slovami, displej je čitateľný aj na prudkom slnku a super plynulý za každých okolností. Navyše Samsungu Galaxy A54 5G nechýba ani pokročilá ochrana očí.

Aby všetko fungovalo skutočne hladko, Samsung použil čip Exynos 1380 a stavil na Android 13 s nadstavbou One UI 5.1. Vo výbave nechýba ani wi-fi 6, NFC umožňujúci bezkontaktné platby alebo odolnosť proti vode IP67, ktorá znamená, že zariadenie „prežije“ ponorenie do vody do hĺbky 1 metra nie dlhšie ako 30 minút.

Batéria má kapacitu 5 000 mAh, nabíjanie rýchlosť 25 W a všetko je vyladené tak, aby smartfón bez problémov vydržal na jedno nabitie celé dva dni. Ak zvyknete do telefónu ukladať veľké množstvo dát, aby ste mali všetko potrebné vždy poruke, potom môžete pamäť Samsungu Galaxy A54 5G rozšíriť pomocou microSD karty až na 1TB.

Honor 70 Lite 5G

Ani náš tretí tip sa nezaobíde bez toho, aby sme nepoukázali na pekný dizajn. Honor 70 Lite 5G v modrej farbe je na pohľad svieži, dokonca môžeme povedať, že pôsobí ako módny doplnok. Aj samotný výrobca uvádza, že Honor 70 Lite 5G je určený najmä pre mladých ľudí.

Tínedžeri a mladí sú však aj nároční, preto Honor 70 Lite 5G okrem dizajnu nezaostáva ani tým, čo ponúka vnútri. 6,5-palcový IPS displej má rozlíšenie 720 x 1 600 pixelov. S príjemnou zobrazovacou frekvenciou 90 Hz smartfón ponúka možnosť stlmiť modré svetlo pre ochranu zdravia alebo nastaviť tmavý režim, či dokonca displej prepnúť do režimu e-Knihy.

Smartfón sľubuje skutočnú rýchlosť vďaka 5G čipu Snapdragon. Ten zaručuje, že je superrýchly nielen smartfón, ale aj sťahovanie dát. Pri ideálnych podmienkach by ste v 5G sieti zvládli stiahnuť 1 GB za približne 10 sekúnd. Napríklad ak by ste si chceli stiahnuť počítačovú hru z kategórie AAA, na Honor 70 Lite 5G ju máte v mobile, kým dopijte espresso.

Hlavný fotoaparát má 50 Mpx, pričom hĺbkový a makro fotoaparát majú zhodne po 2 Mpx. Selfie kamera sa pýši 8 Mpx. K dispozícii je režim portrétu s podporou umelej inteligencie, super nočný režim či možnosť točiť duálne videá. Pri fotení a točení sa nemusíte obmedzovať, smartfón má internú pamäť až 128 GB.

Batéria modelu Honor 70 Lite 5G má kapacitu 5 000 mAh, môžete ju nabíjať rýchlosťou 22,5 W a pri bežnom používaní vydrží dva dni. Podľa výrobcu dokonca na tomto smartfóne môžete počúvať hudbu nepretržite 26 hodín, kým batériu z plného nabitia úplne miniete. Vo výbave nechýba NFC čip, 3,5 mm jack pre slúchadlá, USB-C konektor či bluetooth 5.1.

Motorola Edge 40

Zatiaľ čo predošlý smartfón svojím vizuálnym spracovaním cieli skôr na mladých, Motorola Edge 40 osloví ľudí túžiacich po elegancii. Jej zadná strana je totiž pokrytá vegánskou kožou, ktorá je na dotyk príjemne jemná. Zaujímavosťou je, že pokrýva aj vystupujúce objektívy fotoaparátov a vytvára tak skutočne pútavý detail.

6,55-palcový displej na Edge 40 je po stranách zahnutý, čo ho opticky zväčšuje. Kvalita zobrazenia je na P-OLED displeji s rozlíšením Full HD+ a certifikáciou HDR10+ živá, pričom rýchlosť zobrazovania sa vyšplhala až na 144 obrázkov za sekundu, takže je aj absolútne plynulá. Ak by ste sa chceli pri takejto špecifikácii na niečo sťažovať, ste zrejme najnáročnejší z najnáročnejších.

Spomenutý fotomodul je na prvý pohľad tandemom dvoch fotoaparátov: 50 Mpx hlavného fotoaparátu s optickou stabilizáciou obrazu a 13 Mpx fotoaparátu, ktorý kombinuje zvyšok tradičného zloženia foto ponuky dnešných smartfónov – teda širokouhlého fotoaparátu, makro fotoaparátu a senzora na meranie hĺbky. Selfie kamera má veľmi príjemných 32 Mpx.

Ako rozumne pracovať s rozpočtom na technológie a digitálne služby v časoch rastúcich mesačných výdavkov?

Motorola Edge 40 má batériu s kapacitou 4 400 mAh, ktorú nabijete rýchlosťou 68 W pomocou kábla alebo rýchlosťou 15 W bezkáblovo. V oboch prípadoch je to rýchlosť, vďaka ktorej vás výdrž batérie nebude nijako obmedzovať, aj keď smartfón zabudnete nabiť v čase, keď zvyknete nabíjať.

Stereo reproduktory majú certifikáciu Dolby Atmos, nechýba odolnosť proti vode na úrovni IP68 a množstvo ďalších šikovných vychytávok, ktoré ocenia aj nároční používatelia.

Apple iPhone 14 Pro

Panuje názor, že Apple má svoj iPhone ako hotový produkt – a tak zásadných vylepšení prichádza z roka na rok menej a menej. Na druhej strane, čo by výrobca musel do iPhonu implementovať, aby stále prinášal revolučné zmeny?

iPhone 14 Pro však aj tak dokázal ponúknuť žiadanejšie vylepšenia. Večne diskutovaný Always-on displej, ktorý je v Android zariadeniach úplne bežný, je dnes už realitou aj v iPhone 14 Pro.

Mnohí fanúšikovia volali po selfie kamere skrytej pod displejom. Apple túto požiadavku mierne prekrútil podľa technicky dostupných riešení a premenil plochu selfie kamery na Dynamic Island. Inými slovami, doteraz monoúčelová časť displeja sa zmenila na multiúčelovú, vďaka čomu vás prichádzajúce správy, hovory či ovládanie hudby už nebudú rušiť pri práci.

Kovový rám a sklo sú rukopisom iPhonu. Ako inak, použitá je vrstva Ceramic Shield, ktorá iPhone ochráni proti škrabancom. Konštrukcia má certifikát odolnosti IP68. Uhlopriečka displeja je už tradične 6,1 palca, rýchlosť displeja je 120 Hz a maximálna svietivosť až 2 000 nitov.

Trojica fotoaparátov na zadnej strane smartfónu má 48 Mpx, 12 Mpx a 12 Mpx. Tieto hodnoty patria hlavnému fotoaparátu, širokouhlému a teleobjektívu, ktorý sa pýši 3-násobným optickým priblížením. Všetky tri fotoaparáty majú optickú stabilizáciu obrazu. Nechýba LiDAR, ktorý pomáha s identifikáciou vzdialenosti. V prípade fotografií umožňuje rozmazanie pozadia aj dodatočne.


Vybrané smartfóny s kvalitným foťákom aj veľkou batériou môžete teraz získať s extra výkupnou zľavou. Stačí, ak nám do O2 Predajne prinesiete svoj starý telefón a my ho od vás vykúpime. Dostanete zaň poukážku, ktorú môžete využiť na nové zariadenie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac