Jeden telefón pre piatich kolegov − pre Nokiu 5.3 žiaden problém

Hľadáte firemný telefón, ktorý môže zdvihnúť ktokoľvek z tímu? Vyberte si taký, ktorý ochráni vaše dáta

Ak budete mať vo firme spoločný telefón, zákazníkom vždy bude mať kto odpovedať na správy či prebrať od nich objednávku. Nokia 5.3 rozozná tváre a odtlačky prstov zamestnancov a postráži, či môžu pristupovať k citlivým dokumentom, ale aj to, koľko môžu prevolať.

Kompletné vybavenie kancelárie do 200 eur? Stačí dobre nastavený smartfón

Nokia 5.3 vyniká funkciou nastavenia viacerých účtov súčasne, nerušivým prostredím, podporujúcim sústredenie, a viacerými spôsobmi posielania dát.

Je to ideálny pomocník, ak vaši zamestnanci pracujú na zmeny, počas ktorých musia mať smartfón pri sebe, no neberú si ho domov na súkromné účely. Môžete ho použiť aj ako „centrálny“ smartfón do kancelárie alebo ako infolinku pre zákazníkov, ak si nemôžete dovoliť veľké sofistikované riešenia.

Jeden smartfón pre viacerých ľudí

Zdieľané veci sú populárne, lebo pomáhajú životnému prostrediu. Nokia 5.3 túto myšlienku posúva do biznisovej roviny.

Smartfón môžete nastaviť tak, aby ho mohlo používať niekoľko ľudí a aby mal každý svoje používateľské prostredie. Dokonca môžete mať v telefóne dve aktívne SIM karty súčasne.

Účty pre zamestnancov nastavíte z hlavného účtu, ktorý je nadradený ostatným. Dokážete z neho napríklad povoliť alebo zamietnuť prijímanie hovorov a SMS. Získate aj podrobný prehľad o tom, koľko dát a SMS kto minul a koľko minút prevolal cez každú z dvoch SIM kariet.

Stačí pár dotykov prsta a účet je prepnutý

Každý účet môže dostať meno podľa jeho používateľa. Vždy, keď budete pridávať nového používateľa, jeho účet nastavíte veľmi podobne, ako keď ste prvýkrát spustili smartfón. Šikovná pomôcka je, že medzi nastavenými účtami môžete prepínať aj zo zamknutej obrazovky.

Zdieľaný telefón musí byť dobre zabezpečený

Ak chcete smartfón zdieľať, je prirodzené, že dôležitú úlohu bude hrať bezpečnosť. Nokia 5.3 ponúka okrem tradičného PINu a bezpečnostného vzoru aj odomknutie tvárou či odtlačkom prsta. Čítačka je umiestnená na zadnej strane v strede smartfónu.

Každý používateľ si môže pridať odtlačky viacerých prstov. Zíde sa to, ak zvyknete držať smartfón na šírku, napríklad ak často pracujete s tabuľkami. Pri držaní na výšku si môžete odtlačok prsta nastaviť na ukazovák pravej ruky, a keď si telefón prechytíte na šírku, môžete využiť prostredník ľavej ruky.

Sparťanské prostredie vás nebude rozptyľovať pri práci

Ak chcete smartfón používať vyslovene na prácu, určite nebudete na ňom hrať hry a používať ho na sledovanie svojich športových aktivít. Zaobídete sa aj bez predinštalovaných sociálnych sietí. Nokia 5.3 ponúka sparťanské prostredie smartfónu, v ktorom nájdete len to najdôležitejšie.

Samozrejme si môžete doinštalovať všetko, čo potrebujete, no keď smartfón prvýkrát zapnete, budete mať k dispozícii len aplikácie od Google a tie najnevyhnutnejšie súčasti, ako sú telefón, SMS, fotoaparát alebo priečinok na prehľadávanie súborov. Ak sa na prácu potrebujete sústrediť, absolútne sa nemusíte báť toho, že by vás Nokia 5.3 rozptyľovala.

Telefón, na ktorý sa môžete spoľahnúť celé dva roky

Nie všetci výrobcovia smartfónov ponúkajú rovnaký počet veľkých aktualizácií operačného systému. Sú značky, ktoré garantujú len jednu aktualizáciu, tie najštedrejšie ponúkajú tri. Veľké aktualizácie so sebou prinášajú bezpečnostné opravy, vylepšenia, ktoré môžu zrýchliť váš smartfón, alebo nové funkcie.

Ak vám už telefón nedovolí stiahnuť najnovšie aktualizácie, postupne stratíte možnosť pracovať s najnovšími verziami aplikácií. Môže sa stať, že keď vyjde nová verzia aplikácie na vytváranie faktúr či finančnej aplikácie, v staršom telefóne ju jednoducho neotvoríte.

Idete vystaviť faktúru? Zhrnuli sme všetko, čo potrebujete vedieť

To vám s Nokiou 5.3 nehrozí. Obsahuje totiž kombináciu čistého operačného systému a programu Android One. Ten zabezpečí, že aktualizácie operačného systému budete dostávať najmenej dva roky a bezpečnostné záplaty aspoň tri roky. Pre podnikateľov je to dôležitý benefit, pretože na smartfón často pozerajú ako na investíciu.

Tlačiť či platiť len priložením? Bez problémov

Keď chcete vo firme použiť Nokiu 5.3 ako zdieľaný smartfón, určite nezabudnite aktivovať čip NFC. Ak máte takéto čipy aj v iných zariadeniach, budú môcť s vaším telefónom komunikovať jednoduchým priložením. Výrazne vám to zefektívni prácu.

Ak máte napríklad NFC tlačiareň a priložíte k nej telefón, stačí už len vybrať, ktorý dokument potrebujete, a počkať, kým tlačiareň dotlačí.

Výhodou je, že nemusíte nič zložito inštalovať a nastavovať. Stačí v hlavnom profile nainštalovať aplikáciu tlačiarne a jej používanie povoliť všetkým profilom.

Vďaka NFC a predinštalovanému systému GooglePay budete môcť telefón použiť aj ako platobnú kartu.

Posielajte kolegom súbory na pár klikov

Ak potrebujete na porade kolegovi preposlať malý súbor, napríklad faktúru, cenovú ponuku alebo tabuľku so skladovými zásobami, nemusíte mu ju posielať mailom ani komunikačnou aplikáciou. Nokia ponúka možnosť Zdieľať nablízku. Takto môžete posielať súbory na zariadenia vo vašej bezprostrednej blízkosti. Prenos sa podarí, aj keď má kolega inú značku smartfónu. Stačí mať jeho telefónne číslo uložené v kontaktoch.

Všetky možnosti spoločného firemného telefónu najlepšie využijete s Neobmedzenými O2 SMART Paušálmi.

Legendárna Nokia je dnes skôr nenápadná značka smartfónov, ktorá má však stále čo povedať. Model 5.3 má všetky predpoklady byť dobrým pomocníkom pre podnikateľov. Displej s veľkosťou 6,55 palca je pohodlný na prácu, 4 000 mAh batéria vydrží viac ako deň a množstvo zapracovaných vychytávok vám ušetrí čas, a tak aj peniaze.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kompletné vybavenie kancelárie do 200 eur? Stačí dobre nastavený smartfón

Keď začínate podnikať, dobre si premyslíte každú investíciu. Smartfón s kvalitným displejom vám pomôže znížiť výdavky na zariadenie kancelárie

Poradíme vám, ako si zo smartfónu urobiť plnohodnotnú vreckovú kanceláriu, ktoré programy si nainštalovať a ako ich nastaviť, aby ste dokázali efektívne pracovať.

Ako vybrať do firmy telefón, ktorý môže zdvihnúť ktokoľvek z tímu?

Ekologická, finančne nenáročná, efektívna. Aj takéto prívlastky môže mať vaša kancelária, ak ju presťahujete do smartfónu. Nepotrebujete pritom investovať veľa času ani peňazí, dokonca vám stačí smartfón strednej triedy.

Pozreli sme sa na to, ako skryť celú kanceláriu do jediného zariadenia.

Potrebujete dobrý displej a vytrvalú batériu

Ak plánujete na smartfóne pracovať, vyberte si taký, ktorý má dostatočne veľký displej. Veľkosť šesť palcov a viac ponúkne komfort aj pri práci s tabuľkami v Exceli.

Druhým kritériom pri výbere by mala byť batéria. Dajte si však pozor − to, že batéria má kapacitu 5 000 mAh, čo je dnes jedna z najvyšších ponúkaných kapacít, ešte neznamená, že smartfón vám na jedno nabitie vydrží dlhšie. Superkvalitný OLED displej, prepracovaný fotoaparát či výkonné procesory vedia batériu doslova zhltnúť.

Ak chcete, aby vám batéria dlho vydržala, zvážte nižšie triedy smartfónov s jednoduchšími súčasťami. Nielenže sú lacnejšie, ale ani toľko nevyťažujú batériu. Napríklad Nokia 5.3 ponúka kombináciu 6,55-palcového displeja a 4 000 mAh batérie. Pri bežnej kancelárskej práci s ňou budete potrebovať nabíjačku každý druhý deň.

Čistý Android vám pomôže so sústredením

Keďže už poznáte technické parametre vreckovej kancelárie, prichádza na rad výber operačného systému. Zariadenia s Androidom sú cenovo výhodné a zároveň na nich bežia programy, ktoré budete na prácu potrebovať. No nie je Android ako Android.

Niektorí výrobcovia do svojich telefónov predinštalujú množstvo vychytávok a zmenia parametre systému na nepoznanie. Iní, naopak, použijú takmer čistý Android a nechajú vám voľné ruky, aby ste si mohli všetko prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Nokia 5.3 má výhody smartfónu s takmer čistým Androidom, ktorý vie byť pri budovaní kancelárie do vrecka nápomocný. Má predinštalované len tie najnevyhnutnejšie aplikácie. Ponúka teda priestor na budovanie kancelárie na „zelenej lúke“. Nainštalovať si môžete presne to, čo na prácu potrebujete, a nebude vás rozptyľovať niečo, čo vás nezaujíma.

Jeden kancelársky balík so všetkým, čo potrebujete

Každý podnikateľ potrebuje pracovať s textom, tabuľkami, posielať e-maily a mať k dispozícii cloudový úložný priestor.  Na trhu je veľké množstvo riešení, no ak hľadáte niečo efektívne, komplexné a cenovo prijateľné, siahnite po Microsoft 365.

Všetku svoju prácu budete mať vďaka cloudu neustále poruke. Balík okrem textového a tabuľkového procesora ponúka aj sofistikovaného správcu e-mailov Outlook. Ten vám okrem prijímania a posielania správ pomôže efektívne organizovať čas pomocou vytvárania úloh či zapisovania do kalendára.

Microsoft 365 ponúka všetky nástroje v rámci jedného balíka za príjemné predplatné, vďaka ktorému získate aj odbornú podporu v prípade, že by sa vám niečo pokazilo. Výhodou je, že tieto všetky nástroje môžete používať na viacerých zariadeniach. Za jedno predplatné máte nástroje pre smartfón aj notebook alebo tablet.

Microsoft 365 Personal teraz môžete mať v cene SMART Paušálu

Ak by vám nevyhovoval Outlook, vyskúšať môžete napríklad Blue Mail, ktorý má integrovaný kalendár. Aplikáciu dokážete do veľkej miery personalizovať pre lepšiu prehľadnosť.

Ďalším riešením môže byť aplikácia Spark, ktorej benefitom napríklad je inteligentné vyhľadávanie, nastavovanie pripomienok alebo možnosť odoslať e-mail v konkrétnom čase.

Nestrácajte čas fakturáciou

Fakturácia je na jednej strane príjemnou súčasťou podnikania, na druhej strane často zaberie veľa času, ktorý by ste mohli stráviť efektívnejšie alebo relaxom. Vymeňme nakreslené excelovské faktúry za sofistikovanú aplikáciu, v ktorej je vyhotovenie faktúry otázkou pár klikov.

Jednou z najpoužívanejších aplikácií je iDoklad. Okrem veľmi rýchleho vytvárania faktúr dokáže faktúry archivovať, vytvárať prehľadné tabuľky na sledovanie cash-flow, vie vyexportovať podklady pre účtovníka, vlastne ponúka všetko pre jednoduché účtovníctvo.

Idete vystaviť faktúru? Zhrnuli sme všetko, čo potrebujete vedieť

iKROS je zasa najpredávanejší ekonomický a stavebný softvér na Slovensku. V appke ponúka okrem tvorby faktúr aj tvorbu cenových ponúk, dodacích listov a ďalších, až 30 rôznych dokladov. Ak si iKROS predplatíte, získate celú paletu možností na správu financií.

Rýchlo naskenujte, podpíšte a pošlite

Napriek tomu, že žijeme v digitálnej dobe, pravidelne sa stretávame s tým, že potrebujeme podpisovať dokumenty, potom ich skenovať a niekomu doručiť. Na to všetko dnes stačí smartfón s lepším fotoaparátom a skenovací softvér.

Smartfón Nokia 5.3 ponúka sústavu fotoaparátov na čele s 13-megapixelovým fotoaparátom, doplneným 5-megapixelovým ultra širokým a dvojicou 2-megapixelových senzorov na meranie hĺbky ostrosti a makro fotografie. Vďaka tomu skvele poslúži ako skener.

Niektoré smartfóny majú skenovanie dokumentov zapracované v natívnej fotoaplikácii. Nemusí to však byť podmienka pri výbere smartfónu, pretože existuje bohatá ponuka aplikácií, ktoré skenovanie zvládnu perfektne. Navyše hneď ponúknu možnosti úpravy dokumentu vrátane jeho podpísania. Za pozornosť určite stojí Adobe Scan alebo SwiftScan.

Všetky možnosti telefónu Nokia 5.3 najlepšie využijete s Neobmedzenými O2 SMART Paušálmi.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac