Dajte svojmu biznisu pod stromček balík Microsoft 365 Personal. Dôležité dokumenty budete mať stále poruke

Kancelársky balík s Wordom, Excelom či Outlookom využíva cloud, ale prístup k dátam nestratíte ani s vypnutým internetom.

S balíkom Microsoft 365 Personal môžete začať prácu na počítači, plynule pokračovať z mobilu a zapojiť aj spolupracovníkov. Po celý čas budete mať dáta prvotriedne zabezpečené. Balík teraz môžete mať v cene SMART Paušálu.

S Microsoft 365 Personal si zariadite komplexnú mobilnú kanceláriu pre jednotlivca. V jednom balíku nájdete programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook, cloudové úložisko OneDrive a komunikačný nástroj Skype.

Všetky dôležité pracovné nástroje môžete mať vždy poruke a navzájom prepojené, takže budete môcť pracovať na svojich zariadeniach bez obmedzení.

Balík nástrojov Office od Microsoftu je dlhodobo najznámejším a najpoužívanejším softvérom pri všetkých druhoch podnikania. O2 to vie a v cene SMART Paušálu ponúka podnikateľom predplatné balíka Microsoft 365 Personal. Ponuka platí pre prvých 1 500 aktivácií, prečítajte si o nej viac na webe O2.

Dostanete všetky výhody cloudu, ale pracovať môžete aj bez prístupu na internet

Máloktorý podnikateľ si môže dovoliť IT riešenie na mieru. Pri tvorení a udržiavaní biznisového plánu, daňovej evidencie, tabuliek dochádzky, ponukových listov či pri plánovaní stretnutí sa väčšina spolieha na jedno z balíkových kancelárskych riešení.

Balíkov, ktoré vám pomôžu pri riadení firmy, je viacero. Google ponúka svoj Workspace, ktorý funguje na cloude. Je intuitívny a responzívny, no ak stratíte pripojenie na internet, nedostanete sa k svojim dokumentom. Ďalším riešením je balík LibreOffice, zbierka open source programov, ktoré sú síce zadarmo, ale sú trochu ťažkopádne.

Najobľúbenejším balíkom stále zostáva Microsoft Office. Verzia Microsoft 365 je cloudová, ale dokážete s ňou pracovať, aj ak máte práve slabé pripojenie na internet. S dokumentmi totiž nepracujete v okne webového prehliadača, ale programy si nainštalujete priamo do svojho zariadenia. Po opätovnom pripojení sa vám všetky dáta zosynchronizujú.

Microsoft 365 Personal ponúka intuitívne ovládanie, plnú podporu a zvýšenú bezpečnosť. Za to si Microsoft účtuje pravidelný poplatok. Existuje aj možnosť, ako sa k balíku dostať zadarmo: O2 ho ponúka k svojmu SMART Paušálu.

Majte poruke všetky rozpracované projekty a spolupracujte na nich s kolegami

Balík Microsoft 365 Personal je určený pre jednu osobu a je možné ho využívať až na 5 zariadeniach súčasne. Podmienkou je len operačný systém Windows, Android, MacOS alebo iOS. Pracovať teda môžete na počítači, notebooku, tablete, ale aj na smartfóne.

Keďže každá súčasť balíka plnohodnotne pracuje s cloudovým úložiskom OneDrive, na dokumentoch môžu pracovať viacerí ľudia naraz a pohodlne ich zdieľať. Systém ich neustále ukladá a zálohuje. Môžete tak plynulo prechádzať z jedného zariadenia na druhé a pokračovať v práci tam, kde ste v nej skončili. Ak sa vám pokazí notebook, stačí, aby ste sa na novom prihlásili do svojho Microsoft konta, a môžete pokračovať v práci.

K programom dostanete aj štedré 1 TB miesto na cloude

Všetky nástroje z balíka Microsoft 365 Personal sú prirodzene napojené na cloudovú službu OneDrive, ktorá ponúka až 1 TB úložného priestoru. Ak vytvárate obyčajné textové dokumenty a relatívne jednoduché excelovské tabuľky, úložný priestor zrejme nenaplníte do dôchodku, aj keď podnikáte už ako dvadsiatnik.

Dôležitá je možnosť automatického ukladania rozpracovaných úloh priamo do OneDrive a okamžitá synchronizácia všetkých prihlásených zariadení. Ak v teréne zistíte, že potrebujete upraviť textový dokument alebo tabuľku, nie je problém, stačí vytiahnuť smartfón a realizovať jednoduché úpravy.

OneDrive si môžete do notebooku nastaviť aj ako samostatný úložný priečinok. Túto možnosť oceníte v momente, keď budete chcieť poslať hotový dokument ako prílohu e-mailu. Vyberiete možnosť priložiť a v okne si vyberiete v priečinku rovnako, akoby ste vyberali dokument priamo z počítača.

Word využijete na všetky textové dokumenty od objednávky až po ďakovný list

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je textový editor Word. Od grafického dizajnéra cez manažéra až po stolára – nech robíte čokoľvek, textový editor je základom pri vašom podnikaní. Vo Worde aj vďaka predpripraveným šablónam napíšete rýchlo a efektne objednávky, zmluvy alebo ďakovné listy.

Ak je pre vás dôležitá tímová práca, vďaka napojeniu na cloud môžete dokumenty vytvárať a editovať v skupine.

Idete vystaviť faktúru? Zhrnuli sme všetko, čo potrebujete vedieť

Word pozná všetky známe textové formáty, vďaka čomu ich otvorí a umožní upravovať ich. Rozhodne sa tak nebudete zdržovať tým, že by ste museli niekoho prosiť o opätovné preposlanie dokumentu v inom formáte.

Vo Worde môžete vytvoriť doslova všetko – jednoduché texty aj zložito členené dokumenty s navigáciou. Wordové dokumenty navyše môžete prepojiť s tými excelovskými, takže tabuľky budú živé a môžete ich z jedného miesta upravovať všade, kde sú uložené.

Excel vám ušetrí námahu s kalkuláciami a plánovaním

Pod pojmom tabuľka si dnes predstavíme všetko od jednoduchého zoznamu až po veľmi sofistikovaný dokument, do ktorého stačí zapísať zopár základných údajov a vytvorí sa nový samostatný dokument. Tabuľkový procesor Excel toto všetko zvládne ľavou zadnou.

V Exceli si môžete viesť tabuľku mesačných výdajov, ktorá bude navyše automaticky počítať, na čo ste koľko minuli. Dokážete vytvoriť aj automatizovanú tabuľku na dochádzku alebo mať sofistikovaný prehľad skladu.

Často používané tabuľky so vzorcami nemusíte vytvárať a formátovať sami, stačí si vybrať z knižnice predpripravených dokumentov.

Powerpoint vám pomôže sa prvotriedne sa prezentovať

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je aj Powerpoint. Využijete ho na tvorenie prezentácií pre klientov aj na vytvorenie slide decku na vašu prednášku. Nové dizajnové nástroje vám pomôžu tvoriť pôsobivé prezentácie. Vďaka priebežnému vyhodnocovaniu a pohotovým odporúčaniam zachováte v dokumentoch hierarchiu a zmysel.

Dnes už nie je problém dostať do prezentácií 3D objekty, videá či animácie. Na tvorbe prezentácie môžete spolupracovať s viacerými ľuďmi a vždy, keď otvoríte dokument, uvidíte zmeny, ktoré medzičasom urobili vaši kolegovia.

Ak sa chystáte prezentovať v angličtine, môžete využiť nástroj Presenter Coach. Umelá inteligencia bude sledovať vašu prednášku a poradí vám v súvislosti s plynulosťou či tempom reči.

Plánujte si čas a vytvorte z e-mailov udalosti, stretnutia či úlohy

Outlook nie len len bežným e-mailovým klientom. Narástol na súbor väčších a menších aplikácií, ktoré vám pomáhajú zvládnuť úlohy, ale najmä zvládnuť ich v správnom termíne.

Samozrejmosťou sú základné funkcie na správu mailu, ale aj možnosť dať si preposlať mail o niekoľko dní, keď bude aktuálny, triediť a zoradiť správy, pridať im dôležitosť a mnohé iné užitočné funkcie.

5 vecí ktoré ste nevedeli o slovenských farmároch

Priamo v Outlooku môžete zo správ vytvárať udalosti, stretnutia či úlohy, ktorým nastavíte dátum, čas a lokalitu. Organizácia kalendára tak bude výrazne jednoduchšia a prehladnejšia. Pri vytváraní úloh môžete priraďovať dôležitosť, úlohy zdieľať alebo ich efektívne filtrovať.

Skypovať môžete so skupinou ľudí a nahrať si záznam

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je aj jeden z najznámejších komunikačných nástrojov – Skype. Oceníte ho vďaka možnosti videohovorov. Na Skype môžete absolvovať hovory aj vo veľkých skupinách. So súhlasom druhej strany si môžete nahrávať celý videohovor alebo iba audiostopu. V čase, keď musíme dodržiavať osobný odstup, sa videohovory stali pre mnohých podnikateľov bežným pracovným nástrojom.

Dáta budete mať v bezpečí a poradí vám umelá inteligencia

Microsoft vo výbave balíka 365 Personal ide za hranicu ponuky skupiny pracovných nástrojov a dbá aj o vašu bezpečnosť. Outlook a OneDrive sú vybavené extra šifrovaním, aby boli vaše dáta v čo najväčšom bezpečí. Ak sa budete správať zodpovedne, môžete sa na túto ochranu spoľahnúť.

V rámci bezpečnosti máte k dispozícii aj automatickú zálohu, ktorá dokáže pracovať s fotkami a ďalšími dátami. Môžete si nastaviť aj tzv. Osobný trezor, ktorý využíva dvojfázové overenie totožnosti.

Všetky pracovné nástroje sú podporené umelou inteligenciou, ktorá vám pomôže vytvoriť profesionálne dokumenty. V PowerPointe sú k dispozícii Presenter Coach, Resume Assistant, Návrhár a istotne oceníte aj návrhy vytvorené presne pre vás. Umelá inteligencia vie pomôcť aj s tvorbou textu vo Worde.

Kreatívne na všetkých vašich zariadeniach

Pre kreatívnych používateľov sú v rámci balíka Microsoft 365 Personal k dispozícii prémiové šablóny, fotografie, ikony či bohatá knižnica písiem. Microsoft editor sa zasa zameriava na gramatiku a štýl písania. Samozrejme, naprieč všetkými zahrnutými pracovnými nástrojmi.

Ak potrebujete mať neustály prehľad o tom, čo sa vo vašej firme deje, zdieľať svoju prácu s kolegami a pripájať sa k dokumentom z viacerých zariadení, balík Microsoft 365 Personal vám to umožní. Teraz ho O2 ponúka podnikateľom v cene SMART Paušálu. Ponuka platí pre prvých 1 500 aktivácií. Využite ponuku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Značka Realme posúva hranice kvality pri dostupných smartfónoch. Novinka Realme 7 je ďalší skvelý príklad

Hľadáte kvalitný a cenovo dostupný smartfón? Nový model od Realme môže byť horúcim kandidátom.

Na testovanie sa mi dostala novinka Realme7, ktorá prináša nový vietor do strednej triedy. Ako obstála v mojom hodnotení?

Z nuly na 40 miliónov za dva roky. Čomu značka Realme vdačí za úspech?

Musím uznať, že Realme 7 je dobre spracovaný telefón. Plastové telo nevŕzga, zadná strana má nerefl exívnu úpravu s decentným vrúbkovaním. V balení nájdete aj ochranné puzdro, rýchlonabíjačku a nabíjací USB-C kábel. Ochranná fólia je už nalepená na displeji.

Rýchle a plynulé zobrazenie

Veľký 6,5-palcový displej je natiahnutý na celej prednej strane, výrez prednej kamery sa nachádza v ľavom hornom rohu obrazovky. Obraz je jasný a dobre čitateľný.

Rýchlosť a plynulosť zobrazenia ma až zaskočili. Realme 7 za ne vďačí vysokej frekvencii displeja až 90 Hz. Sledovanie videa alebo filmu tak pre mňa bolo zážitkom.

Nezľakne sa ani náročných aplikácií

Výkon zabezpečuje čipset MediaTek Helio G95 a vďaka kombinácii so 6 GB RAM som si mohol zahrať náročnejšie hry aj mať spustených niekoľko aplikácií naraz.

Prekvapilo ma, že pri prehrávaní videí som nepocítil ani mierne zahrievanie.

Silný „parťák“

Vďaka batérii s kapacitou 5 000 mAh smartfón dobre zvládol aj dni, keď som mu dal naozaj zabrať, hral hry aj sledoval film. Večer mi zostávalo asi 30 % batérie. Umiernenejší užívateľ výdrž určite natiahne aj na dva dni.

Milým prekvapením bola rýchlonabíjačka s podporou 30 W nabíjania. Z nuly na 50 % nabila smartfón pod 30 minút, plnú kapacitu zvládla nabiť za niečo málo cez hodinu, čo je úctyhodné.

Fotoaparát s dobrou výbavou

Fotoaparát so štyrmi šošovkami ma nesklamal. Vo výbave nájdete primárny 48 Mpx fotoaparát, 8 Mpx širokouhlý fotoaparát, 2 Mpx makro objektív2 Mpx snímač hĺbky záberu.

Vyhotoviť pekný záber pomáha umelá inteligencia. Video dokáže Realme 7 zaznamenať v rozlíšení 4K s 30 fps, pri Full HD je to až 60 fps.

Ani nadšenci selfie nebudú vďaka 16 Mpx selfie kamere sklamaní. Využiť ju môžete aj pri odomykaní tvárou, ak tento spôsob uprednostníte pred snímaním odtlačkov prstov.

Hodnotenie O2 Guru: Solídna voľba, ktorá si vás získa

Realme 7 len potvrdzuje trend, ktorý si spoločnosť Realme nastavila – prinášať kvalitné a cenovo dostupné zariadenia. Realme 7 ponúka dobré spracovanie, skvelý výkon, pekný displej, výbornú výdrž batérie aj rýchle nabíjanie


Realme 7 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0€ a k vybraným O2 SMART Paušálom môžete získať aj vianočný bonus, ktorým pomôžete deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine..

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac