Dajte svojmu biznisu pod stromček balík Microsoft 365 Personal. Dôležité dokumenty budete mať stále poruke

Kancelársky balík s Wordom, Excelom či Outlookom využíva cloud, ale prístup k dátam nestratíte ani s vypnutým internetom.

S balíkom Microsoft 365 Personal môžete začať prácu na počítači, plynule pokračovať z mobilu a zapojiť aj spolupracovníkov. Po celý čas budete mať dáta prvotriedne zabezpečené. Balík teraz môžete mať v cene SMART Paušálu.

S Microsoft 365 Personal si zariadite komplexnú mobilnú kanceláriu pre jednotlivca. V jednom balíku nájdete programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook, cloudové úložisko OneDrive a komunikačný nástroj Skype.

Všetky dôležité pracovné nástroje môžete mať vždy poruke a navzájom prepojené, takže budete môcť pracovať na svojich zariadeniach bez obmedzení.

Balík nástrojov Office od Microsoftu je dlhodobo najznámejším a najpoužívanejším softvérom pri všetkých druhoch podnikania. O2 to vie a v cene SMART Paušálu ponúka podnikateľom predplatné balíka Microsoft 365 Personal. Ponuka platí pre prvých 1 500 aktivácií, prečítajte si o nej viac na webe O2.

Dostanete všetky výhody cloudu, ale pracovať môžete aj bez prístupu na internet

Máloktorý podnikateľ si môže dovoliť IT riešenie na mieru. Pri tvorení a udržiavaní biznisového plánu, daňovej evidencie, tabuliek dochádzky, ponukových listov či pri plánovaní stretnutí sa väčšina spolieha na jedno z balíkových kancelárskych riešení.

Balíkov, ktoré vám pomôžu pri riadení firmy, je viacero. Google ponúka svoj Workspace, ktorý funguje na cloude. Je intuitívny a responzívny, no ak stratíte pripojenie na internet, nedostanete sa k svojim dokumentom. Ďalším riešením je balík LibreOffice, zbierka open source programov, ktoré sú síce zadarmo, ale sú trochu ťažkopádne.

Najobľúbenejším balíkom stále zostáva Microsoft Office. Verzia Microsoft 365 je cloudová, ale dokážete s ňou pracovať, aj ak máte práve slabé pripojenie na internet. S dokumentmi totiž nepracujete v okne webového prehliadača, ale programy si nainštalujete priamo do svojho zariadenia. Po opätovnom pripojení sa vám všetky dáta zosynchronizujú.

Microsoft 365 Personal ponúka intuitívne ovládanie, plnú podporu a zvýšenú bezpečnosť. Za to si Microsoft účtuje pravidelný poplatok. Existuje aj možnosť, ako sa k balíku dostať zadarmo: O2 ho ponúka k svojmu SMART Paušálu.

Majte poruke všetky rozpracované projekty a spolupracujte na nich s kolegami

Balík Microsoft 365 Personal je určený pre jednu osobu a je možné ho využívať až na 5 zariadeniach súčasne. Podmienkou je len operačný systém Windows, Android, MacOS alebo iOS. Pracovať teda môžete na počítači, notebooku, tablete, ale aj na smartfóne.

Keďže každá súčasť balíka plnohodnotne pracuje s cloudovým úložiskom OneDrive, na dokumentoch môžu pracovať viacerí ľudia naraz a pohodlne ich zdieľať. Systém ich neustále ukladá a zálohuje. Môžete tak plynulo prechádzať z jedného zariadenia na druhé a pokračovať v práci tam, kde ste v nej skončili. Ak sa vám pokazí notebook, stačí, aby ste sa na novom prihlásili do svojho Microsoft konta, a môžete pokračovať v práci.

K programom dostanete aj štedré 1 TB miesto na cloude

Všetky nástroje z balíka Microsoft 365 Personal sú prirodzene napojené na cloudovú službu OneDrive, ktorá ponúka až 1 TB úložného priestoru. Ak vytvárate obyčajné textové dokumenty a relatívne jednoduché excelovské tabuľky, úložný priestor zrejme nenaplníte do dôchodku, aj keď podnikáte už ako dvadsiatnik.

Dôležitá je možnosť automatického ukladania rozpracovaných úloh priamo do OneDrive a okamžitá synchronizácia všetkých prihlásených zariadení. Ak v teréne zistíte, že potrebujete upraviť textový dokument alebo tabuľku, nie je problém, stačí vytiahnuť smartfón a realizovať jednoduché úpravy.

OneDrive si môžete do notebooku nastaviť aj ako samostatný úložný priečinok. Túto možnosť oceníte v momente, keď budete chcieť poslať hotový dokument ako prílohu e-mailu. Vyberiete možnosť priložiť a v okne si vyberiete v priečinku rovnako, akoby ste vyberali dokument priamo z počítača.

Word využijete na všetky textové dokumenty od objednávky až po ďakovný list

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je textový editor Word. Od grafického dizajnéra cez manažéra až po stolára – nech robíte čokoľvek, textový editor je základom pri vašom podnikaní. Vo Worde aj vďaka predpripraveným šablónam napíšete rýchlo a efektne objednávky, zmluvy alebo ďakovné listy.

Ak je pre vás dôležitá tímová práca, vďaka napojeniu na cloud môžete dokumenty vytvárať a editovať v skupine.

Idete vystaviť faktúru? Zhrnuli sme všetko, čo potrebujete vedieť

Word pozná všetky známe textové formáty, vďaka čomu ich otvorí a umožní upravovať ich. Rozhodne sa tak nebudete zdržovať tým, že by ste museli niekoho prosiť o opätovné preposlanie dokumentu v inom formáte.

Vo Worde môžete vytvoriť doslova všetko – jednoduché texty aj zložito členené dokumenty s navigáciou. Wordové dokumenty navyše môžete prepojiť s tými excelovskými, takže tabuľky budú živé a môžete ich z jedného miesta upravovať všade, kde sú uložené.

Excel vám ušetrí námahu s kalkuláciami a plánovaním

Pod pojmom tabuľka si dnes predstavíme všetko od jednoduchého zoznamu až po veľmi sofistikovaný dokument, do ktorého stačí zapísať zopár základných údajov a vytvorí sa nový samostatný dokument. Tabuľkový procesor Excel toto všetko zvládne ľavou zadnou.

V Exceli si môžete viesť tabuľku mesačných výdajov, ktorá bude navyše automaticky počítať, na čo ste koľko minuli. Dokážete vytvoriť aj automatizovanú tabuľku na dochádzku alebo mať sofistikovaný prehľad skladu.

Často používané tabuľky so vzorcami nemusíte vytvárať a formátovať sami, stačí si vybrať z knižnice predpripravených dokumentov.

Powerpoint vám pomôže sa prvotriedne sa prezentovať

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je aj Powerpoint. Využijete ho na tvorenie prezentácií pre klientov aj na vytvorenie slide decku na vašu prednášku. Nové dizajnové nástroje vám pomôžu tvoriť pôsobivé prezentácie. Vďaka priebežnému vyhodnocovaniu a pohotovým odporúčaniam zachováte v dokumentoch hierarchiu a zmysel.

Dnes už nie je problém dostať do prezentácií 3D objekty, videá či animácie. Na tvorbe prezentácie môžete spolupracovať s viacerými ľuďmi a vždy, keď otvoríte dokument, uvidíte zmeny, ktoré medzičasom urobili vaši kolegovia.

Ak sa chystáte prezentovať v angličtine, môžete využiť nástroj Presenter Coach. Umelá inteligencia bude sledovať vašu prednášku a poradí vám v súvislosti s plynulosťou či tempom reči.

Plánujte si čas a vytvorte z e-mailov udalosti, stretnutia či úlohy

Outlook nie len len bežným e-mailovým klientom. Narástol na súbor väčších a menších aplikácií, ktoré vám pomáhajú zvládnuť úlohy, ale najmä zvládnuť ich v správnom termíne.

Samozrejmosťou sú základné funkcie na správu mailu, ale aj možnosť dať si preposlať mail o niekoľko dní, keď bude aktuálny, triediť a zoradiť správy, pridať im dôležitosť a mnohé iné užitočné funkcie.

5 vecí ktoré ste nevedeli o slovenských farmároch

Priamo v Outlooku môžete zo správ vytvárať udalosti, stretnutia či úlohy, ktorým nastavíte dátum, čas a lokalitu. Organizácia kalendára tak bude výrazne jednoduchšia a prehladnejšia. Pri vytváraní úloh môžete priraďovať dôležitosť, úlohy zdieľať alebo ich efektívne filtrovať.

Skypovať môžete so skupinou ľudí a nahrať si záznam

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je aj jeden z najznámejších komunikačných nástrojov – Skype. Oceníte ho vďaka možnosti videohovorov. Na Skype môžete absolvovať hovory aj vo veľkých skupinách. So súhlasom druhej strany si môžete nahrávať celý videohovor alebo iba audiostopu. V čase, keď musíme dodržiavať osobný odstup, sa videohovory stali pre mnohých podnikateľov bežným pracovným nástrojom.

Dáta budete mať v bezpečí a poradí vám umelá inteligencia

Microsoft vo výbave balíka 365 Personal ide za hranicu ponuky skupiny pracovných nástrojov a dbá aj o vašu bezpečnosť. Outlook a OneDrive sú vybavené extra šifrovaním, aby boli vaše dáta v čo najväčšom bezpečí. Ak sa budete správať zodpovedne, môžete sa na túto ochranu spoľahnúť.

V rámci bezpečnosti máte k dispozícii aj automatickú zálohu, ktorá dokáže pracovať s fotkami a ďalšími dátami. Môžete si nastaviť aj tzv. Osobný trezor, ktorý využíva dvojfázové overenie totožnosti.

Všetky pracovné nástroje sú podporené umelou inteligenciou, ktorá vám pomôže vytvoriť profesionálne dokumenty. V PowerPointe sú k dispozícii Presenter Coach, Resume Assistant, Návrhár a istotne oceníte aj návrhy vytvorené presne pre vás. Umelá inteligencia vie pomôcť aj s tvorbou textu vo Worde.

Kreatívne na všetkých vašich zariadeniach

Pre kreatívnych používateľov sú v rámci balíka Microsoft 365 Personal k dispozícii prémiové šablóny, fotografie, ikony či bohatá knižnica písiem. Microsoft editor sa zasa zameriava na gramatiku a štýl písania. Samozrejme, naprieč všetkými zahrnutými pracovnými nástrojmi.

Ak potrebujete mať neustály prehľad o tom, čo sa vo vašej firme deje, zdieľať svoju prácu s kolegami a pripájať sa k dokumentom z viacerých zariadení, balík Microsoft 365 Personal vám to umožní. Teraz ho O2 ponúka podnikateľom v cene SMART Paušálu. Ponuka platí pre prvých 1 500 aktivácií. Využite ponuku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Vo vrecku možno nosíte prenosnú kanceláriu. Ako na to prídete?

Krásne fotky zážitkov sú neoceniteľné. Ešte cennejšie však môžu byť biznis funkcie fotoaparátu vášho smartfónu. Viete, ktoré to sú?

V máloktorej oblasti sa výrobcovia smartfónov predbiehajú tak, ako pri kvalite a vylepšeniach fotoaparátov. Dôkazom sú sústavy objektívov či veľmi silná podpora umelej inteligencie. Cieľ je jasný – takmer dokonalé fotky v akýchkoľvek podmienkach. Foťáky v smartfónoch sa však dajú využiť aj inak ako na selfie a nekonečné gigabajty videí. Dokážu totiž úplne nahradiť mnohé kancelárske zariadenia, ktoré vám zbytočne zaberajú miesto.

Skenovanie

Skryť do vrecka klasický skener bolo pred pár rokmi sci-fi. Dnes sa to kombináciou dostatočne kvalitnej fotografie a umelej inteligencie smartfónu podarilo. Základom je fotoaparát, ktorý dokáže spraviť ostrú fotografiu s dostatočným množstvom detailov. Takáto fotografia sa podarí, ak fotoaparát dokáže zaznamenať dostatočný počet pixelov.

Pixel je základ

Základom fotografie je svetlo a snímač. Čím je snímač väčší, teda má väčšiu plochu, tým detailnejšiu a kvalitnejšiu fotografiu spravíte. Problém je, že do smartfónov pre ich kompaktné rozmery nedokážeme skryť dostatočne veľký čip na to, aby ponúkol skutočne kvalitné fotografie. Na porovnanie: v smartfónoch sú čipy s priemernou veľkosťou 1/3 palca, kompaktné fotoaparáty majú čipy s veľkosťou jedného palca.

Mohlo by sa zdať, že výrobcovia smartfónov sú v slepej uličke. Tam kde končí hardvér, však nastupuje softvér. Všetky vlajkové lode výrobcov smartfónov dnes už používajú softvér, ktorý sa nazýva výpočtová fotografia. Ide o mágiu algoritmov, umelej inteligencie, strojového učenia sa a výkonu procesorov. Výsledkom môže byť rovnaká kvalita fotografie pri 12 Mpx, ako aj pri 50 Mpx senzoroch.

Rozpoznávanie textu

Umelá inteligencia dnes dokáže naozaj zázraky. Huawei P40 Pro má napríklad funkciu rozpoznania textu. V miestach, kde smartfón text rozpozná, umelo znásobí počet pixelov, aby bol text ostrejší a lepšie čitateľný. Ak tieto vlastnosti skombinujete s vhodnou aplikáciou, napríklad CamScanner, v priebehu pár sekúnd máte v smartfóne kvalitne naskenovanú zmluvu, ktorú môžete elektronicky podpísať a poslať mailom.

Úprava textu z fotografie

Možností, ako pracovať s naskenovanými dokumentmi, je oveľa viac. Napríklad aplikácia ScannerHD ponúka technológiu OCR, ktorá dokáže text z fotografie previesť na editovateľný text. Ten môžete prepisovať, použiť do dokumentov alebo priamo kopírovať do správ. Konečne!

Tu je však dôležitá svetelnosť použitých objektívov. Svetelnosť sa označuje clonovým číslom – f/1.8, f/2.4 a podobne. Čím je číslo nižšie, tým je svetelnosť vyššia, teda budete mať lepšie fotografie aj v horších svetelných podmienkach. Fotenie s objektívmi s horšou svetelnosťou sa prejavuje tmavými a rozmazanými fotografiami s vysokým šumom.

Nakupovanie fotením

OCR technológiu nájdete aj v prekladačoch. Oceníte ju napríklad pri čítaní jedálneho lístka v zahraničí, prípadne pri študovaní zmluvy. Stačí odfotografovať text, ktorému celkom nerozumiete, a smartfón ho automaticky preloží. Niektoré aplikácie dokážu nápisy prekladať aj bez fotografovania. Stačí namieriť smartfón na text a na displeji máte okamžite preklad. Podmienkou je byť on-line.

Rovnakú podmienku musíte splniť, ak chcete cez fotoaparát nakupovať. Túto funkciu bežne nájdete v natívnej aplikácii fotoaparát pod označením nákupy. Po zamierení na konkrétnu vec ju smartfón rozozná a vyhľadá na internete. V stavebníctve takýmto spôsobom ľahko identifikujete materiál, ktorý nepoznáte, v módnom biznise zasa kúsky, ktoré ušli vašej pozornosti.

Potrebujete smartfón na biznis? Huawei P40 Pro má aj týchto 6 funkcií, ktoré vám pracovné úlohy zjednodušia.

 Platenie faktúr

Platenie faktúr môže byť nudná a zdĺhavá mravčia práca. Prečo ju spomíname pri fotoaparátoch? Pretože vďaka nim veľmi rýchlo a ľahko faktúru uhradíte. Bankové aplikácie ponúkajú skenovanie faktúr. Umelá inteligencia sama rozpozná údaje a vloží ich do správnych políčok. Stále populárnejšie je tiež platenie faktúr QR kódom. Ak túto technológiu poznáte, zrejme ste sa stretli s tým, že ste museli na QR kód zoomovať.

Približovať obraz dokáže dnes každý smartfón, no nie každý kvalitne. Pri výbere preto prihliadajte najmä na optický zoom, Huawei P40 Pro ho má až 5-násobný. Pri digitálnom zoome buďte opatrnejší, tu už cítiť zníženie kvality obrazu. Môže sa vám stať, že by smartfón nevedel QR kód prečítať. Čítačky QR kódov dnes výrobcovia natívne integrujú do fotoaparátov, nepotrebujete ani špeciálnu aplikáciu.

Meranie

Móda sústavy niekoľkých objektívov v jednom smartfóne neobišla ani jednu veľkú značku smartfónov. Čo robí široký, ultraširoký alebo teleobjektív, je jasné už ich názvov. Pre mnohých je však záhadou ToF objektív. Jeho funkciou je merať vzdialenosť predmetov od smartfónu a vytvoriť tak populárne rozmazané pozadie pri portrétoch.

ToF však nie je len o zábave. Ak potrebuje merať rozmery, objemy či výšku človeka, práve tento objektív vám za pomoci rozšírenej reality pomôže. Stačí otvoriť napríklad natívnu aplikáciu od Huawei AR meranie a môžete sa pustiť do práce. Merania sú až prekvapivo presné.


Komunikácia je v podnikaní kľúčom k úspechu. Preto musí prebiehať bez omedzení a problémov. Potrebujete sa spoľahnúť, že s partnermi, klientmi a spolupracovníkmi budete vždy v kontakte. Práve toto rieši balík služieb O2 pre podnikateľov. Titánový O2 SMART paušál vám ponúka okrem neobmedzených dát, volaní, SMS, MMS aj predplatné aplikácií, ktoré si môžete variabilne vybrať tak, aby maximálne uľahčili váš biznis.


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac