10 filmov a seriálov, po ktorých sa budete báť doma zhasnúť ešte týždeň

Myslíte si, že ste videli už naozaj všetko? Filmotéka HBO GO vás presvedčí o opaku tým najdrastickejším spôsobom.

Niekedy sa chcete pri filme dobre pobaviť, inokedy zase kvalitne báť. Zobrali sme to najlepšie z oboch svetov a z ponuky HBO GO sme vybrali 10 nezabudnuteľných príbehov. Nechýba v nich napätie ani poriadne „bu-bu“ a garantujeme, že vás v nečakaných momentoch aj skvelo pobavia.

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Zodiac
(2007)

Foto: © Warner Bros. Entertainment Inc. and Paramount Pictures Corporation

Keď sa povie masový vrah, mnohým napadne práve Zodiac. Prípad masového vraha zo San Francisca sa dotkol jednej celej generácie, ktorú niekoľko desaťročí strašil svojou dômyselnou psychologickou hrou.

Tá bola až taká dômyselná, že skutočného Zodiaca nikdy nechytili. Po uvedení filmu však tento prípad znovu otvorili. Dnes už v kultovom filme z roku 2007 uvidíte, že to má pádne dôvody.

Krvavá nevesta/Ready or Not
(2019)

Foto: © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation and TSG Entertainment Finance LLC

Najskôr Battle Royale, potom trilógia Hry o život (The Hunger Games) a napokon Krvavá nevesta. Táto snímka prináša známy motív hry, no úplne iné stvárnenie, ktoré vás vtiahne do deja a pobaví tam, kde by ste to najmenej čakali.

Pripravte sa na skvelú Samaru Weawing v zvláštne ironickom filme plnom tajomstiev, napätia a pochmúrneho osvetlenia. Zaujímavosťou je, že na celý film mal štáb k dispozícii len päť svietnikov, ktoré si musel medzi sebou neustále vymieňať.

Pod vodou/Underwater
(2020)

Foto: © 20th Century Fox Film Corporation

Hoci sme dobyli Mesiac, svet hlboko pod hladinou oceánu je pre nás stále z väčšej miery záhadný. A keď sa pod 11 kilometrami vody vymkne situácia spod kontroly, posádka sa ocitne doslova pod tlakom. Nielen v dejovej linke filmu, ale aj na pľaci.

Herci totiž dostali pri nakrúcaní podvodných scén reálne skafandre, takže bolo veľmi ťažké počuť režisérove príkazy. Každý oblek vážil až 63 kilogramov.

Korisť/Crawl
(2019)

Foto: © 2020 Paramount Pictures

Prírodná katastrofa, preteky s časom a najmä nečakaný votrelec, ktorý skomplikuje situáciu. I keď po prečítaní tejto vety máte možno chuť sa smiať, garantujeme vám, že s každou ďalšou minútou vás smiech bude prechádzať, až skončíte so zatajeným dychom.

Zo všetkých filmov, ktoré uviedli v roku 2019, si Quentin Tarantino vybral práve tento film ako svoj obľúbený. To podľa nás hovorí za všetko.

Syn temnoty/Brightburn
(2019)

Foto: © 2019 Brandenburg The Film, LLC.

Syn temnoty je klasická „vybafovačka“, ale vycibrená do absolútnej dokonalosti. Ešte pol dňa sa budete báť vypnúť svetlo v obývačke! Ak vám scény zo strednej školy budú povedomé, nemýlite sa.

Natáčali sa v dnes už nefungujúcej strednej škole Patricka Henryho v Stockbridge v americkom štáte Georgia. Toto miesto sa použilo aj pre školy Hawkins Middle a Hawkins High School v prvej a druhej sérii Stranger Things (2016).

Piatok trinásteho/Friday the 13th
(2009)

Foto: © 2010 By Paramount Pictures

Podobne ako najznámejší film Marcusa Nispela Texaský masaker motorovou pílou aj Piatok trinásteho svojím názvom presne pomenúva to, čo pri jeho sledovaní zažijete.

Nechýba excentrická maska, bezstarostný motív a až úchylne chronologické eliminovanie všetkých postáv. Zábava zaručená.

Polednice
(2016)

Foto: © BARLETTA 2016

Námet ako z rozprávky, výborný soundtrack a hlboká psychologická zápletka. Aj to sú veci, ktoré by ste od českého hororu možno nečakali.

V Polednici sa však snúbi skvelá Aňa Geislerová s idylickou, ale aj často zákernou a úzkostnou atmosférou českého vidieka. Výsledok uspokojí aj oko náročnejšieho diváka.

Čítajte aj: 9 úspešných filmov, ktoré nadchnú aj náročného diváka

Outsider/The Outsider
(2020)

Foto: © Home Box Office

Aké zložité je zachovať prezumpciu neviny aj napriek vybičovaným emóciám? Aj to je jedna z otázok, ktoré otvára seriál Outsider z produkcie HBO.

Naoko „len“ brutálna vražda prerastie takmer do nadprirodzených rozmerov. Alebo je bestsellerová interpretácia románu Stephena Kinga odporným, no dokonale premysleným činom? Presvedčte sa sami.

Jedna noc/The Night Of
(2016)

Foto: © 2002 Home Box Office

Osudová noc? Pre študenta pakistanského pôvodu Naza Khana sa však stretnutie s femme fatale skončilo nepochopiteľnou vraždou, ktorú podľa jeho slov nespáchal. Na vlastnej koži tak pociťuje diery v spravodlivosti, ktoré umocňuje jeho pôvod a skutočnosť, že všetky dôkazy hovoria proti nemu.

V osemdielnej sérii si mal zahrať aj Robert DeNiro, no z časových dôvodov nakoniec nemohol. Jeho úlohu však veľmi dôstojne prebral John Turturro. Nečudo, že je Jedna noc patrí k veľmi dobre hodnoteným seriálom.

To: Kapitola 2/It: Chapter Two
(2019)

Foto: © Warner Bros.

Zdajú sa vám klauni desiví? Ak áno, s ďalším čítaním sa radšej neobťažujte. Alebo pokojne čítajte ďalej. Ak ste sa dostali až sem, asi sa bojíte naozaj radi. Najúspešnejší horor všetkých čias To prichádza s pokračovaním, ktoré je dejovo zasadené 27 rokov po pilotnom diele.

Musíme povedať, že pokračovanie je snáď ešte lepšie. Na rozdiel od jednotky sa dvojka natáčala len s dospelými hercami, a tak sa filmový klaun Bill Skarsgard vedel lepšie vcítiť do postáv.


Radi by ste si pozreli napínavý film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Dajte svojmu biznisu pod stromček balík Microsoft 365 Personal. Dôležité dokumenty budete mať stále poruke

Kancelársky balík s Wordom, Excelom či Outlookom využíva cloud, ale prístup k dátam nestratíte ani s vypnutým internetom.

S balíkom Microsoft 365 Personal môžete začať prácu na počítači, plynule pokračovať z mobilu a zapojiť aj spolupracovníkov. Po celý čas budete mať dáta prvotriedne zabezpečené. Balík teraz môžete mať v cene SMART Paušálu.

S Microsoft 365 Personal si zariadite komplexnú mobilnú kanceláriu pre jednotlivca. V jednom balíku nájdete programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook, cloudové úložisko OneDrive a komunikačný nástroj Skype.

Všetky dôležité pracovné nástroje môžete mať vždy poruke a navzájom prepojené, takže budete môcť pracovať na svojich zariadeniach bez obmedzení.

Balík nástrojov Office od Microsoftu je dlhodobo najznámejším a najpoužívanejším softvérom pri všetkých druhoch podnikania. O2 to vie a v cene SMART Paušálu ponúka podnikateľom predplatné balíka Microsoft 365 Personal. Ponuka platí pre prvých 1 500 aktivácií, prečítajte si o nej viac na webe O2.

Dostanete všetky výhody cloudu, ale pracovať môžete aj bez prístupu na internet

Máloktorý podnikateľ si môže dovoliť IT riešenie na mieru. Pri tvorení a udržiavaní biznisového plánu, daňovej evidencie, tabuliek dochádzky, ponukových listov či pri plánovaní stretnutí sa väčšina spolieha na jedno z balíkových kancelárskych riešení.

Balíkov, ktoré vám pomôžu pri riadení firmy, je viacero. Google ponúka svoj Workspace, ktorý funguje na cloude. Je intuitívny a responzívny, no ak stratíte pripojenie na internet, nedostanete sa k svojim dokumentom. Ďalším riešením je balík LibreOffice, zbierka open source programov, ktoré sú síce zadarmo, ale sú trochu ťažkopádne.

Najobľúbenejším balíkom stále zostáva Microsoft Office. Verzia Microsoft 365 je cloudová, ale dokážete s ňou pracovať, aj ak máte práve slabé pripojenie na internet. S dokumentmi totiž nepracujete v okne webového prehliadača, ale programy si nainštalujete priamo do svojho zariadenia. Po opätovnom pripojení sa vám všetky dáta zosynchronizujú.

Microsoft 365 Personal ponúka intuitívne ovládanie, plnú podporu a zvýšenú bezpečnosť. Za to si Microsoft účtuje pravidelný poplatok. Existuje aj možnosť, ako sa k balíku dostať zadarmo: O2 ho ponúka k svojmu SMART Paušálu.

Majte poruke všetky rozpracované projekty a spolupracujte na nich s kolegami

Balík Microsoft 365 Personal je určený pre jednu osobu a je možné ho využívať až na 5 zariadeniach súčasne. Podmienkou je len operačný systém Windows, Android, MacOS alebo iOS. Pracovať teda môžete na počítači, notebooku, tablete, ale aj na smartfóne.

Keďže každá súčasť balíka plnohodnotne pracuje s cloudovým úložiskom OneDrive, na dokumentoch môžu pracovať viacerí ľudia naraz a pohodlne ich zdieľať. Systém ich neustále ukladá a zálohuje. Môžete tak plynulo prechádzať z jedného zariadenia na druhé a pokračovať v práci tam, kde ste v nej skončili. Ak sa vám pokazí notebook, stačí, aby ste sa na novom prihlásili do svojho Microsoft konta, a môžete pokračovať v práci.

K programom dostanete aj štedré 1 TB miesto na cloude

Všetky nástroje z balíka Microsoft 365 Personal sú prirodzene napojené na cloudovú službu OneDrive, ktorá ponúka až 1 TB úložného priestoru. Ak vytvárate obyčajné textové dokumenty a relatívne jednoduché excelovské tabuľky, úložný priestor zrejme nenaplníte do dôchodku, aj keď podnikáte už ako dvadsiatnik.

Dôležitá je možnosť automatického ukladania rozpracovaných úloh priamo do OneDrive a okamžitá synchronizácia všetkých prihlásených zariadení. Ak v teréne zistíte, že potrebujete upraviť textový dokument alebo tabuľku, nie je problém, stačí vytiahnuť smartfón a realizovať jednoduché úpravy.

OneDrive si môžete do notebooku nastaviť aj ako samostatný úložný priečinok. Túto možnosť oceníte v momente, keď budete chcieť poslať hotový dokument ako prílohu e-mailu. Vyberiete možnosť priložiť a v okne si vyberiete v priečinku rovnako, akoby ste vyberali dokument priamo z počítača.

Word využijete na všetky textové dokumenty od objednávky až po ďakovný list

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je textový editor Word. Od grafického dizajnéra cez manažéra až po stolára – nech robíte čokoľvek, textový editor je základom pri vašom podnikaní. Vo Worde aj vďaka predpripraveným šablónam napíšete rýchlo a efektne objednávky, zmluvy alebo ďakovné listy.

Ak je pre vás dôležitá tímová práca, vďaka napojeniu na cloud môžete dokumenty vytvárať a editovať v skupine.

Idete vystaviť faktúru? Zhrnuli sme všetko, čo potrebujete vedieť

Word pozná všetky známe textové formáty, vďaka čomu ich otvorí a umožní upravovať ich. Rozhodne sa tak nebudete zdržovať tým, že by ste museli niekoho prosiť o opätovné preposlanie dokumentu v inom formáte.

Vo Worde môžete vytvoriť doslova všetko – jednoduché texty aj zložito členené dokumenty s navigáciou. Wordové dokumenty navyše môžete prepojiť s tými excelovskými, takže tabuľky budú živé a môžete ich z jedného miesta upravovať všade, kde sú uložené.

Excel vám ušetrí námahu s kalkuláciami a plánovaním

Pod pojmom tabuľka si dnes predstavíme všetko od jednoduchého zoznamu až po veľmi sofistikovaný dokument, do ktorého stačí zapísať zopár základných údajov a vytvorí sa nový samostatný dokument. Tabuľkový procesor Excel toto všetko zvládne ľavou zadnou.

V Exceli si môžete viesť tabuľku mesačných výdajov, ktorá bude navyše automaticky počítať, na čo ste koľko minuli. Dokážete vytvoriť aj automatizovanú tabuľku na dochádzku alebo mať sofistikovaný prehľad skladu.

Často používané tabuľky so vzorcami nemusíte vytvárať a formátovať sami, stačí si vybrať z knižnice predpripravených dokumentov.

Powerpoint vám pomôže sa prvotriedne sa prezentovať

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je aj Powerpoint. Využijete ho na tvorenie prezentácií pre klientov aj na vytvorenie slide decku na vašu prednášku. Nové dizajnové nástroje vám pomôžu tvoriť pôsobivé prezentácie. Vďaka priebežnému vyhodnocovaniu a pohotovým odporúčaniam zachováte v dokumentoch hierarchiu a zmysel.

Dnes už nie je problém dostať do prezentácií 3D objekty, videá či animácie. Na tvorbe prezentácie môžete spolupracovať s viacerými ľuďmi a vždy, keď otvoríte dokument, uvidíte zmeny, ktoré medzičasom urobili vaši kolegovia.

Ak sa chystáte prezentovať v angličtine, môžete využiť nástroj Presenter Coach. Umelá inteligencia bude sledovať vašu prednášku a poradí vám v súvislosti s plynulosťou či tempom reči.

Plánujte si čas a vytvorte z e-mailov udalosti, stretnutia či úlohy

Outlook nie len len bežným e-mailovým klientom. Narástol na súbor väčších a menších aplikácií, ktoré vám pomáhajú zvládnuť úlohy, ale najmä zvládnuť ich v správnom termíne.

Samozrejmosťou sú základné funkcie na správu mailu, ale aj možnosť dať si preposlať mail o niekoľko dní, keď bude aktuálny, triediť a zoradiť správy, pridať im dôležitosť a mnohé iné užitočné funkcie.

5 vecí ktoré ste nevedeli o slovenských farmároch

Priamo v Outlooku môžete zo správ vytvárať udalosti, stretnutia či úlohy, ktorým nastavíte dátum, čas a lokalitu. Organizácia kalendára tak bude výrazne jednoduchšia a prehladnejšia. Pri vytváraní úloh môžete priraďovať dôležitosť, úlohy zdieľať alebo ich efektívne filtrovať.

Skypovať môžete so skupinou ľudí a nahrať si záznam

Súčasťou balíka Microsoft 365 Personal je aj jeden z najznámejších komunikačných nástrojov – Skype. Oceníte ho vďaka možnosti videohovorov. Na Skype môžete absolvovať hovory aj vo veľkých skupinách. So súhlasom druhej strany si môžete nahrávať celý videohovor alebo iba audiostopu. V čase, keď musíme dodržiavať osobný odstup, sa videohovory stali pre mnohých podnikateľov bežným pracovným nástrojom.

Dáta budete mať v bezpečí a poradí vám umelá inteligencia

Microsoft vo výbave balíka 365 Personal ide za hranicu ponuky skupiny pracovných nástrojov a dbá aj o vašu bezpečnosť. Outlook a OneDrive sú vybavené extra šifrovaním, aby boli vaše dáta v čo najväčšom bezpečí. Ak sa budete správať zodpovedne, môžete sa na túto ochranu spoľahnúť.

V rámci bezpečnosti máte k dispozícii aj automatickú zálohu, ktorá dokáže pracovať s fotkami a ďalšími dátami. Môžete si nastaviť aj tzv. Osobný trezor, ktorý využíva dvojfázové overenie totožnosti.

Všetky pracovné nástroje sú podporené umelou inteligenciou, ktorá vám pomôže vytvoriť profesionálne dokumenty. V PowerPointe sú k dispozícii Presenter Coach, Resume Assistant, Návrhár a istotne oceníte aj návrhy vytvorené presne pre vás. Umelá inteligencia vie pomôcť aj s tvorbou textu vo Worde.

Kreatívne na všetkých vašich zariadeniach

Pre kreatívnych používateľov sú v rámci balíka Microsoft 365 Personal k dispozícii prémiové šablóny, fotografie, ikony či bohatá knižnica písiem. Microsoft editor sa zasa zameriava na gramatiku a štýl písania. Samozrejme, naprieč všetkými zahrnutými pracovnými nástrojmi.

Ak potrebujete mať neustály prehľad o tom, čo sa vo vašej firme deje, zdieľať svoju prácu s kolegami a pripájať sa k dokumentom z viacerých zariadení, balík Microsoft 365 Personal vám to umožní. Teraz ho O2 ponúka podnikateľom v cene SMART Paušálu. Ponuka platí pre prvých 1 500 aktivácií. Využite ponuku.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac