10 filmov a seriálov, po ktorých sa budete báť doma zhasnúť ešte týždeň

Myslíte si, že ste videli už naozaj všetko? Filmotéka HBO GO vás presvedčí o opaku tým najdrastickejším spôsobom.

Niekedy sa chcete pri filme dobre pobaviť, inokedy zase kvalitne báť. Zobrali sme to najlepšie z oboch svetov a z ponuky HBO GO sme vybrali 10 nezabudnuteľných príbehov. Nechýba v nich napätie ani poriadne „bu-bu“ a garantujeme, že vás v nečakaných momentoch aj skvelo pobavia.

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Zodiac
(2007)

Foto: © Warner Bros. Entertainment Inc. and Paramount Pictures Corporation

Keď sa povie masový vrah, mnohým napadne práve Zodiac. Prípad masového vraha zo San Francisca sa dotkol jednej celej generácie, ktorú niekoľko desaťročí strašil svojou dômyselnou psychologickou hrou.

Tá bola až taká dômyselná, že skutočného Zodiaca nikdy nechytili. Po uvedení filmu však tento prípad znovu otvorili. Dnes už v kultovom filme z roku 2007 uvidíte, že to má pádne dôvody.

Krvavá nevesta/Ready or Not
(2019)

Foto: © 2019 Twentieth Century Fox Film Corporation and TSG Entertainment Finance LLC

Najskôr Battle Royale, potom trilógia Hry o život (The Hunger Games) a napokon Krvavá nevesta. Táto snímka prináša známy motív hry, no úplne iné stvárnenie, ktoré vás vtiahne do deja a pobaví tam, kde by ste to najmenej čakali.

Pripravte sa na skvelú Samaru Weawing v zvláštne ironickom filme plnom tajomstiev, napätia a pochmúrneho osvetlenia. Zaujímavosťou je, že na celý film mal štáb k dispozícii len päť svietnikov, ktoré si musel medzi sebou neustále vymieňať.

Pod vodou/Underwater
(2020)

Foto: © 20th Century Fox Film Corporation

Hoci sme dobyli Mesiac, svet hlboko pod hladinou oceánu je pre nás stále z väčšej miery záhadný. A keď sa pod 11 kilometrami vody vymkne situácia spod kontroly, posádka sa ocitne doslova pod tlakom. Nielen v dejovej linke filmu, ale aj na pľaci.

Herci totiž dostali pri nakrúcaní podvodných scén reálne skafandre, takže bolo veľmi ťažké počuť režisérove príkazy. Každý oblek vážil až 63 kilogramov.

Korisť/Crawl
(2019)

Foto: © 2020 Paramount Pictures

Prírodná katastrofa, preteky s časom a najmä nečakaný votrelec, ktorý skomplikuje situáciu. I keď po prečítaní tejto vety máte možno chuť sa smiať, garantujeme vám, že s každou ďalšou minútou vás smiech bude prechádzať, až skončíte so zatajeným dychom.

Zo všetkých filmov, ktoré uviedli v roku 2019, si Quentin Tarantino vybral práve tento film ako svoj obľúbený. To podľa nás hovorí za všetko.

Syn temnoty/Brightburn
(2019)

Foto: © 2019 Brandenburg The Film, LLC.

Syn temnoty je klasická „vybafovačka“, ale vycibrená do absolútnej dokonalosti. Ešte pol dňa sa budete báť vypnúť svetlo v obývačke! Ak vám scény zo strednej školy budú povedomé, nemýlite sa.

Natáčali sa v dnes už nefungujúcej strednej škole Patricka Henryho v Stockbridge v americkom štáte Georgia. Toto miesto sa použilo aj pre školy Hawkins Middle a Hawkins High School v prvej a druhej sérii Stranger Things (2016).

Piatok trinásteho/Friday the 13th
(2009)

Foto: © 2010 By Paramount Pictures

Podobne ako najznámejší film Marcusa Nispela Texaský masaker motorovou pílou aj Piatok trinásteho svojím názvom presne pomenúva to, čo pri jeho sledovaní zažijete.

Nechýba excentrická maska, bezstarostný motív a až úchylne chronologické eliminovanie všetkých postáv. Zábava zaručená.

Polednice
(2016)

Foto: © BARLETTA 2016

Námet ako z rozprávky, výborný soundtrack a hlboká psychologická zápletka. Aj to sú veci, ktoré by ste od českého hororu možno nečakali.

V Polednici sa však snúbi skvelá Aňa Geislerová s idylickou, ale aj často zákernou a úzkostnou atmosférou českého vidieka. Výsledok uspokojí aj oko náročnejšieho diváka.

Čítajte aj: 9 úspešných filmov, ktoré nadchnú aj náročného diváka

Outsider/The Outsider
(2020)

Foto: © Home Box Office

Aké zložité je zachovať prezumpciu neviny aj napriek vybičovaným emóciám? Aj to je jedna z otázok, ktoré otvára seriál Outsider z produkcie HBO.

Naoko „len“ brutálna vražda prerastie takmer do nadprirodzených rozmerov. Alebo je bestsellerová interpretácia románu Stephena Kinga odporným, no dokonale premysleným činom? Presvedčte sa sami.

Jedna noc/The Night Of
(2016)

Foto: © 2002 Home Box Office

Osudová noc? Pre študenta pakistanského pôvodu Naza Khana sa však stretnutie s femme fatale skončilo nepochopiteľnou vraždou, ktorú podľa jeho slov nespáchal. Na vlastnej koži tak pociťuje diery v spravodlivosti, ktoré umocňuje jeho pôvod a skutočnosť, že všetky dôkazy hovoria proti nemu.

V osemdielnej sérii si mal zahrať aj Robert DeNiro, no z časových dôvodov nakoniec nemohol. Jeho úlohu však veľmi dôstojne prebral John Turturro. Nečudo, že je Jedna noc patrí k veľmi dobre hodnoteným seriálom.

To: Kapitola 2/It: Chapter Two
(2019)

Foto: © Warner Bros.

Zdajú sa vám klauni desiví? Ak áno, s ďalším čítaním sa radšej neobťažujte. Alebo pokojne čítajte ďalej. Ak ste sa dostali až sem, asi sa bojíte naozaj radi. Najúspešnejší horor všetkých čias To prichádza s pokračovaním, ktoré je dejovo zasadené 27 rokov po pilotnom diele.

Musíme povedať, že pokračovanie je snáď ešte lepšie. Na rozdiel od jednotky sa dvojka natáčala len s dospelými hercami, a tak sa filmový klaun Bill Skarsgard vedel lepšie vcítiť do postáv.


Radi by ste si pozreli napínavý film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac