Skutočné príbehy, napätie aj sci-fi: 9 úspešných filmov, ktoré nadchnú aj náročného diváka

Radi by ste si pozreli film, na ktorý budete ešte dlho spomínať? Vybrali sme snímky z produkcie HBO, v ktorých často ide naozaj o všetko.

Ak patríte medzi náročnejších milovníkov filmov, HBO GO je správnou voľbou. Nájdete tam množstvo oceňovaných filmov z autorskej produkcie HBO, ktoré ponúkajú originálne námety aj skvelé herecké obsadenie. Vybrali sme pre vás pestrý mix novších filmov aj rokmi overených snímok, ktoré si našli množstvo fanúšikov po celom svete. 

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Príbeh/The Tale

Mysteriózny triler, ktorý získal 6 rôznych cien a viac ako 20 nominácií (vrátane nominácie na Zlatý Glóbus a Emmy), vás vtiahne do života filmovej tvorkyne Jennifer Fox a jej spomienok. Náročná téma sexuálneho zneužívania sa vám vpije pod kožu.

Foto: © MMXVII THE TALE FILM LLC.

Prostredie farmy, kde sa veľká časť príbehu odohráva, dodáva filmu pozitívny nádych. Vďaka túžbe po pravde však hlavná hrdinka postupne odhalí množstvo tajomstiev, ktoré sa skrývali pod rúškom detskej nevinnosti.

Aká je však skutočná pravda? Tú budete musieť rozlúsknuť počas sledovania, keďže tento film je spracovaný náročnejším spôsobom. Prelínanie času, priestoru a postáv vás nechá v napätí po celý čas, čo určite mnohí ocenia.

Mizerná výchova/Bad Education

Ak máte radi Hugha Jackmana a Allison Janney, prídete si pri tejto dráme s prvkami komédie na svoje. Okrem výborného hereckého obsadenia je dôkazom kvality tejto snímky cena Emmy za najlepší televízny film, ktorú Bad Education získal tento rok.

Foto: © HBO

Karty pokojného fungovania školy v tomto filme zamieša študentka, ktorá úplnou náhodou odhalí finančné podvody a napíše o tom článok. Vynikajúca práca filmárov divákovi príbeh dávkuje postupne a vy tak nedokážete predvídať ďalšie rozhodnutia postáv. Postavíte sa na stranu patologického klamára alebo uveríte príbehu o krivde, ktorá vyvracia akékoľvek klamstvá?

Moja večera s Hervém/My Dinner with Herve

Film Moja večera s Hervém je založený na silnom pravdivom príbehu. Za jeho vznikom stojí vôľa a odhodlanie prerozprávať trpkú skutočnosť. Scenárista a režisér Sacha Gervasi napriek niekoľkým odmietnutiam napokon film natočil, za čo si oprávnene zaslúžil aj nomináciu na cenu Emmy v kategórii Najlepší televízny film.

Foto: © 2018 Home Box Office

Prostredníctvom zobrazenia búrlivých životných situácií môžete pozorovať odcudzovanie a utrpenie znevýhodnených ľudí, ktoré sa často deje aj v našich každodenných životoch.

Zaujímavosťou filmu je, že hlavná scéna sa nakrúcala na rovnakom mieste, kde sa v minulosti odohrával skutočný rozhovor medzi hlavnými postavami. Aj to je dôkazom toho, že tvorcovia stavili na autentickosť a zachovanie úcty k respondentovi, ktorý krátko po tomto rozhovore spáchal samovraždu.

Prečítajte si: 8 komediálnych seriálov, pre ktoré vás budú vaši susedia nenávidieť

Liberace!/Behind the Candelabra

Ďalší skvost, ktorý si rozhodne zaslúži pozornosť, je zmesou rôznych žánrov. Radí sa medzi životopisné filmy a drámy, no nájdete v ňom aj hudobné prvky či dávku romantiku. Na konte má viac ako 40 cien vrátane dvoch Zlatých glóbusov, čo napovedá o kvalitnom zážitku.

Foto: © 2013 Home Box Office

Tešiť sa môžete nielen na zvučné mená ako Michael Douglas či Matt Damon, ale aj na premyslený scenár, skvelé kostýmy, masky a výpravu. Film o živote pianistu Liberaceho a jeho vzťahu so Scottom Thorsonom je premyslený do všetkých detailov.

Paterno

Film Paterno je tretím spoločným dielom Al Pacina a oceňovaného režiséra Barryho Levinsona, ktoré natočili pre HBO. Ak máte radi vážnejšie témy a zákulisie športu, v tomto prípade amerického futbalu, ste na správnom mieste.

Snímka má na svojom konte 7 nominácií vrátane nominácie na Emmy v kategórii Najlepší televízny film a podľa filmových kritikov herecké obsadenie, vizuálne stvárnenie aj autentickosť kostýmov sú famózne.

Foto: © 20__* Home Box Office

Príbeh otvára tému sexuálneho obťažovania, nečakajte teda žiadnu romantickú komédiu. Je to životopisná dráma, ktorá poukazuje na problémy na mnohých amerických univerzitách aj v spoločnosti ako takej.

451 stupňov Fahrenheita/Fahrenheit 451

Film 451 stupňov Fahrenheita je nakrútený podľa knižnej predlohy a mohli by sme ho zaradiť skôr do výberu pre mužského diváka. Tvorcovia sa snažili o zobrazenie budúcnosti Spojených štátov, kde médiá manipulujú ľudí a internetoví roboti kontrolujú ich každodenný život.

Foto: © 20__* Home Box Office

Hlavným cieľom je spáliť všetky knihy, pretože vedomosti sú nebezpečné. Táto sci-fi dráma ponúka napätie aj dostatok akčných scén, nudiť sa pri nej rozhodne nebudete. Celosvetová premiéra sa uskutočnila na filmovom festivale v Cannes a na konte má 4 nominácie vrátane ceny BAFTA.

Doktor Smrť/You Don’t Know Jack

Aj film Doktor Smrť režíroval Barry Levinson a v hlavnej úlohe sa nemohol predstaviť nik iný ako Al Pacino. Tieto dve mená zaručujú kvalitu, čo zakaždým prinesie rôzne ocenenia a ani táto snímka nie je výnimkou (na konte má Zlatý glóbus, viacero cien Emmy a spolu takmer 40 rôznych nominácií).

Foto: © 2011 Home Box Office

Otázka života a smrti nie je jednoduchá a už vôbec nie vtedy, ak máte o svojej smrti rozhodnúť sami. Doktor Jack Kevorkian chcel vždy pomáhať ľuďom odísť z tohto sveta dôstojne a smrť ho fascinovala.

Príbeh sa začína rozvíjať po tom, ako začne pracovať na prístroji, ktorý pomenoval Mercitron. Len jediné tlačidlo delí pacienta od smrti. Bude s tým však spoločnosť súhlasiť? Neporušujú sa pri tom ľudské práva? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete práve v tomto filme.

Prečítajte si: 10 romantických filmov, ktoré vás chytia za srdce

Prezidentské voľby/Game Change

Ak máte radi politiku a jej pozadie, rozhodne si nenechajte ujsť film Prezidentské voľby. Tento film ocenený tromi Zlatými glóbusmi si získal množstvo divákov a vo vašej filmovej knižnici by nemal chýbať.

Foto: © 2012 Home Box Office

Snímka o sérii zlých rozhodnutí je komornou drámou, v rámci ktorej nahliadnete do zákulisia prezidentských volieb, ktoré sú v Spojených štátoch zakaždým veľkou udalosťou. Prežíva ich celá krajina, ľudia sa delia na tábory a čo sa deje v zákulisí, sa volič iba domnieva.

V tomto filme však môžete sledovať manipulácie, politické hry, nasadzovanie falošných kandidátov či silu kampaní, ktoré často vedú k zmene vopred stanovených pravidiel.

Občan X/Citizen X

Poctivo odvedená filmárska práca s presnými faktami a so silným príbehom vás vtiahne do historických udalostí v Sovietskom zväze. Aj napriek tomu, že film bol natočený pred vyše 20 rokmi, stále predstavuje vizuálny zážitok. Možno aj vďaka tomu sa tento film ocenený Zlatým glóbusom považuje za jedno z najlepších diel z produkcie HBO.

Foto: © 1995 Home Box Office

Desiatky obetí brutálneho masového vraha nie sú jediným desivým aspektom tohto skutočného príbehu. Počas vyšetrovania prípadu vyplávajú na povrch mnohé byrokratické prekážky, ktoré vtedajšia ideológia obhajovala. Aj preto sa vyšetrovateľom do poslednej chvíle nedarilo prípad uzatvoriť a nájsť skutočného páchateľa.


Radi by ste si pozreli dobrý film alebo seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

13 tipov, ako sviatky dobre zvládnuť a spríjemniť ich aj iným

Vďaka našim tipom ušetríte v predvianočnom strese množstvo času a poradíme aj, ako čo najpríjemnejšie stráviť sviatočné dni.

Vianoce prežíva každý inak. Deti sa tešia na rozprávky a darčeky, rodičia sa snažia zabezpečiť všetko potrebné a užiť si aspoň pár chvíľ oddychu. Na stole nemôže nič chýbať, tradičné jedlá rozvoniavajú v dome aj niekoľko dní vopred, koláčikov máte na výber hneď niekoľko druhov a šalát sa na vás usmieva zakaždým, keď otvoríte chladničku. Okrem toho treba zabezpečiť plynulý chod v práci a darčeky pre rodinu.

Traja králi O2 prinášajú Vianočný bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Z jedného prieskumu Knox University vyplynulo, že až pre 44 % opýtaných boli Vianoce stresujúce, hoci si ich vo výsledku užili a boli s nimi spokojní. Naše tipy vám môžu pomôcť, aby boli vaše sviatky počas tohto roku aspoň o trošku pohodovejšie.

Pred Vianocami

Nakúpte darčeky online

Vedeli ste, že takmer polovica Slovákov si necháva nakupovanie darčekov na posledné dva týždne? Ak patríte k tým, ktorí sa radi vyhnú preplneným nákupným centrám, využite možnosť online nákupu.

Buďte originálni a venujte svojim blízkym napríklad zážitky, online kurzy, predplatné obľúbeného časopisu, hodiny tanca či voucher do divadla. Mnohé značky majú v tomto období výhodné ponuky, zľavy alebo dopravu zadarmo. Nezabudnite však na to, že vaše objednávky musí niekto spracovať, zabaliť, poslať a tiež priviezť.

Buďte preto empatickí voči tým, ktorí sa vám snažia urobiť pekné Vianoce, a nežeňte ich do stresu, ktorý budete nakoniec prežívať spolu s nimi. Objednajte preto darčeky skôr. Väčšina e-shopov má pred sviatkami na svojich stránkach aj dátumy, do ktorých stíhajú svoje zásielky doručiť. Aj to je spôsob, ako predísť zbytočnej nervozite.

Zapojte do príprav celú rodinu

Vianoce by mali byť o spolupatričnosti a rodine. Preto je veľmi dôležité, aby sa na organizácii a prípravách podieľala celá rodina. Vďaka tomu budú mať jednotliví členovia oveľa väčšiu radosť z toho, že ste túto misiu zvládli spoločnými silami. Vytvorte si harmonogram, podľa ktorého každý člen rodiny podá pomocnú ruku, a tak budete všetci spoločne pracovať na vytvorení krásnych sviatočných dní.

Vyčleňte každému úlohy podľa jeho možností a schopností a nebojte sa povinnosti rozdeliť. Každý správny manažér predsa vie svoju prácu delegovať. Na trhu je množstvo krásnych dizajnových kalendárov alebo online plánovačov, ktoré vám to uľahčia. Prípadne si nejaký kalendár vyrobte sami doma a umiestnite ho na viditeľné miesto.

Urobte si zo spoločného pečenia novú tradíciu

Nenechajte všetko len na jedného člena rodiny. Myslite kreatívne a spravte si z predvianočného pečenia rodinnú tradíciu. Pečenie môžete zaznamenať na svoj telefón – urobte si časozber a odfoťte sa v situáciách, ktoré vám pripomenú, aké dôležité je držať spolu.

Vynikajúcimi pomocníkmi pri pečení sú kuchárske knihy, vďaka ktorým už nebudete musieť stráviť hodiny na internete hľadaním správnych receptov. Upiecť si môžete jednoduché medovníky, ktoré spolu s vami zvládnu aj vaše deti. Recept nájdete v knihe Tak ma mama naučila. Ak patríte medzi tých, ktorí majú rôzne potravinové alergie, určite vám pomôže kniha Tradičné Vianoce takmer bez alergénov.

Uľahčite si upratovanie

Množstvo domácností robí vianočné upratovanie niekoľko dní či týždňov vopred, pretože je toho viac ako zvyčajne. Našťastie žijeme v čase, keď nám výdobytky moderného sveta dokážu uľahčiť život. Vianoce predsa nie sú o tom, aby ste si za štedrovečerný stôl sadli uštvaní a odpadli od únavy skôr, než zjete posledné sústo.

Nechajte preto upratovanie na profesionálov a objednajte si upratovaciu službu. Budete tak môcť stráviť viac času s rodinou a ďalšími prípravami.

Dajte si nákup doručiť domov

Dlhé rady v obchodoch, stres, zabudnuté suroviny a opätovné štartovanie auta. Poznáte to? Neprežívajte každý rok to isté. Objednajte si potraviny cez službu online donášky až k sebe domov.

Niekoľko overených portálov ponúka ceny primerané kvalite a vašu peňaženku takýto nákup naozaj nezaťaží viac, ako by ste minuli v bežnom obchode, kde navyše hrozí aj nebezpečenstvo nákupu nepotrebných vecí. Spíšte si zoznam toho, čo naozaj potrebujete, a vyhnite sa tak prebytočnému vyhadzovaniu nedojedených surovín.

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Podľa psychologických štúdií sú ľudia, ktorí nemajú to šťastie stráviť sviatky s rodinou pri prestretom stole, oveľa náchylnejší na depresie či zlé myšlienky. Otvorte svoje srdce a pomôžte tým, ktorí nemajú to šťastie ako vy.

Na internete existuje zoznam slovenských charitatívnych organizácií a určite sa minimálne jedna nachádza aj vo vašom meste alebo v blízkom okolí. Uvidíte, že pocit pri rozbaľovaní vašich darčekov bude po takejto pomoci lepší.

Nezabudnite na relax a starostlivosť o seba

Naše telo, pleť, ale aj psychika sú v tomto období vystavené stresu, preto je dôležité, aby sme nezabudli starať sa aj o seba. Vyhraďte si na túto aktivitu každý deň niekoľko minút a uvidíte, ako vám tieto chvíle dodajú potrebnú silu na zvládnutie náročných dní.

Na Slovensku je množstvo fi riem, ktoré vyrábajú kozmetiku nielen s láskou, ale aj v súlade s prírodou. Prírodná kozmetika vás pri pravidelnom používaní odmení a vy sa vďaka tomu budete cítiť sebavedomejšie. Či už siahnete po mydlách s upokojujúcimi vôňami, šampónoch s výživnými bylinami alebo sérach, vďaka ktorým bude vaša pokožka zdravá, je to len na vás.

Myslite ekologicky

V posledných rokoch pribúda množstvo alternatív, ktoré sú vynikajúcim spôsobom, ako ušetriť nielen vašu peňaženku, ale aj prírodu, ktorá v tomto období trpí vinou konzumu. Nájdite vo svojom okolí firmy, ktoré zapožičiavajú vianočné stromčeky v kvetináčoch, a nemusíte sa stresovať, že budete mať doma neporiadok z osádzania či vymýšľať spôsob, ako sa neskôr stromčeka zbaviť.

Množstvo vianočných stromčekov končí po sviatkoch pod oknami domácností, v „lepšom“ prípade ležia opustené pri kontajneroch. Ušetríte tak prírodu od zbytočného odpadu vyprodukovaného počas Vianoc.

Počas sviatkov

Prečítajte si dobrú knihu

Vďaka knihe prestanete na chvíľu myslieť na svoje povinnosti a prenesiete sa do príbehov, ktoré často vyrážajú dych. Pre ženy, ktoré hľadajú inšpiráciu, odporúčame knihu SuperŽENY, kde nájdete príbehy výnimočných žien z našej histórie. Ak patríte medzi fanúšikov životopisných kníh, Michelle Obama a jej príbeh budú pre vás tým pravým.

Čítajte aj: Užite si maratón bondoviek aj dávku romantiky. Tieto novinky z ponuky HBO GO vám spríjemnia príchod Vianoc

V prípade, že hľadáte skôr nenáročné, vtipné a oddychové čítanie, Ondrej Sokol a jeho kniha Ako som vozil Nórov 2 je skvelá voľba. Muži si dobre oddýchnu napríklad pri druhej dlho očakávanej zbierke Teda Chianga Výdych. Tá prináša množstvo prekvapivých myšlienok, ktoré osvetľujú záhady vesmíru aj ľudského vnútra.

Vychutnajte si šálku bylinkového čaju

Aj sviatočné dni bývajú často náročné, preto dobre padnú bylinkové čaje, ktoré majú blahodarné účinky. Vhodný je napríklad čaj z ľubovníka bodkovaného, ktorý funguje ako prírodná antidepresívna tabletka s tým rozdielom, že nemá žiadne vedľajšie účinky. Upokojujúce účinky má aj medovka lekárska.

Aby sa liečivé vlastnosti čajov lepšie rozpustili vo vode, kúpte si sypaný čaj v miestnej čajovni, ktorú tým podporíte.

Doprajte si všetko, ale s mierou

Počas sviatkov na nás číhajú pokušenia v podobe rôznych dobrôt. Ak budete svoje chute potláčať, je väčšia pravdepodobnosť, že najkrajšie sviatky v roku prežijete v smútku a s výčitkami.

Doprajte si to, na čo máte chuť, no zároveň nezabúdajte na to, že všetko treba robiť s mierou a aj počas voľných dní potrebujete pohyb. Preto neváhajte a každý deň sa vyberte na prechádzku. Čerstvý vzduch pôsobí priaznivo nielen na okysličenie mozgu a svalstva, ale aj na vašu psychiku.

Spríjemnite si čas príjemnou vôňou

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť, príjemným spoločníkom môže byť aj vôňa šíriaca sa z elektrického difuzéra. Niektoré vonné olejčeky, ktoré sa pridávajú do vody, majú nielen upokojujúce, ale aj liečivé účinky.

Odporúčajú sa napríklad oleje s vôňou sibírska jedľa, santalové drevo, rumanček rímsky, horký pomaranč, borievka, medovka či levanduľa. Výhodou je, že niektoré difuzéry môžete nechať zapnuté aj pred tým, ako sa uložíte spať, pretože sa dokážu samy vypnúť.

Urobte dobrý skutok

Počas roka sa mnohým z nás v domácnosti nazbiera množstvo vecí, ktoré nepotrebujeme. Ak chcete voľný čas tráviť produktívne, vytrieďte nepotrebné veci a podarujte ich ďalej. Nezabúdajte ani na zvieratá v útulkoch, ktoré sa po Vianociach ešte viac zapĺňajú. Nájdite si najbližší útulok, choďte na prechádzku s miestnym psíkom alebo im odneste vrece krmiva.

Skvelú prácu robia aj ľudia z projektu Hodina pre seniora, v rámci ktorého môžete telefonovať so seniormi v zariadeniach sociálnych služieb a spríjemniť im čas. Nikto sa predsa na Vianoce nechce cítiť sám.


Urobte sebe alebo svojim blízkym radosť jedným z Troch kráľov, zoberte si na Vianoce domov robotický vysávač, tablet alebo smart TV a získajte extra bonus až do 240 €. Každé zo zariadení navyše prispieva k lepšej budúcnosti detí, ktoré nemôžu vyrastať vo vlastnej rodine. Viac informácií nájdete na www.o2.sk


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac