7 krimiseriálov, ktoré vás udržia v napätí až do konca

Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, ktorý seriál si vybrať, prinášame vám tipy na seriály z dielne HBO, pri ktorých sa určite nudiť nebudete.

Ste otrávení z kriminálok, ktoré bežne vysielajú televízie? Z ponuky HBO GO sme pre vás vybrali 7 seriálov, vďaka ktorým si tento žáner (znova) zamilujete.

Sledujte seriály a filmy cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu.

Temný prípad/True Detective

K seriálu Temný prípad sa často prirovnáva spomínaná Pustina. Už prvý diel vás oboznámi so zápletkou a ponúkne pochmúrnu atmosféru, ktorá charakterizuje všetky tri série. Dej tohto seriálu z produkcie HBO sa neodohráva na peknej americkej pláži, ale diváka vtiahne na špinavé miesta činu, pričom zobrazuje vyšetrovanie výnimočne pútavou formou.

Foto: © 2014 Home Box Office, Inc.

Seriál sa okamžite stretol s veľkým úspechom a jeho tvorcovia sa rozhodli natočiť ďalšie časti hneď po odvysielaní prvých troch dielov. Každá séria objasňuje iný prípad prostredníctvom iných postáv, vďaka čomu vás hlavní hrdinovia zaručene nestihnú nudiť.

Perry Mason

Tento nový 8-dielny seriál je inšpirovaný najväčšou právnickou legendou americkej literatúry Perrym Masonom. Ak máte pocit, že ste už o tomto seriáli počuli, pravdepodobne išlo o sériu z 50. rokov 20. storočia, ktorá niesla rovnaký názov.

Foto: © Home Box Office

Novinka z dielne HBO vás vtiahne do výnimočnej atmosféry Ameriky 30. rokov. Do obdobia, keď Los Angeles, kde advokát pôsobí, zažíva rozmach, zatiaľ čo zvyšok sveta sa zotavuje po vojne. Okrem prípadov, ktorým sa Perry Mason venuje, sa postupne zoznámite aj s jeho osobným životom, čo kriminálke pridáva ďalší rozmer.

Pustina/Wasteland

Český seriál Pustina z dielne HBO Europe zožal úspech v Českej republike aj na Slovensku. Zápletka tejto sociálno-psychologickej drámy spočíva v zmiznutí 14-ročnej dcéry starostky Pustiny. Dej sa odohráva na severe Českej republiky v depresívnej a temnej atmosfére, ktorá sa nesie celou sériou.

Foto: © 2016 HBO Europe s.r.o.

Záhadné zmiznutie Míše privádza postavy do konfliktov, v dôsledku ktorých sa ocitnú v mnohých extrémnych situáciách. Desivosť tohto 8-dielneho seriálu podčiarkuje aj fakt, že tím scenáristov sa pri jeho písaní inšpiroval prípadom z roku 2004, ktorý sa odohral v obci Kmetiněves.

Barry

Vďaka tomuto americkému seriálu od HBO môžete zabudnúť na všetky žánrové stereotypy. Ak patríte k pravým fanúšikom kriminálok, no hľadáte osvieženie, odporúčame siahnuť práve po tomto kúsku. Seriál totiž zobrazuje nájomného vraha Barryho v rôznych komických situáciách, a to priamo počas výkonu svojej práce.

Foto: © Home Box Office

Deprimovaný Barry prichádza do Los Angeles, kde nachádza komunitu ľudí, s ktorou sa spriatelí. Stáva sa súčasťou skupiny divadelných nadšencov, čo vedie k jeho osobnostnej transformácii. Aktuálne sa pripravuje už tretia séria, ale produkcia je v dôsledku pandémie dočasne pozastavená.

Čítajte aj: 3 spôsoby, ako si pozrieť celú ságu Star Wars

Veľké malé klamstvá/Big Little Lies

Populárna dráma s prvkami komédie od HBO je natočená podľa knižnej predlohy austrálskej spisovateľky Liane Moriarty. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že seriál je určený pre ženské publikum, určite neurazí ani mužského diváka.

Foto: © 2016 Home Box Office, Inc.

V dvoch sériách sedem hlavných postáv odhaľuje svoje tajomstvá, ktoré postupne vedú k objasneniu vraždy. Pútavý dej aj spracovanie dopĺňa výborné obsadenie, ale aj herecké výkony, vďaka čomu sa seriál zaradil medzi špičku amerických krimiseriálov.

Mamon

Český triler z produkcie HBO Europe reflektuje dnešnú dobu. Hlavnou postavou 6-dielnej minisérie je český novinár Petr Vlček, ktorý sa zaoberá korupčnými kauzami.

Foto: © 2015 HBO Europe s.r.o.

Počas vyšetrovania jednej z nich získa citlivé informácie týkajúce sa jeho zosnulého brata. Novinár sa ocitne doslova na hrane a zažije množstvo napätých situácií. Príbeh je nabitý aj kaskadérskymi kúskami, rôznymi efektmi a ďalšími akčnými prvkami.

Špina Baltimoru/The Wire

Tento kriminálny seriál z produkcie HBO odhaľuje odvrátenú stránku mesta Baltimore – drogy, dílerov, pašerákov a skazený systém. Detektív Jimmy McNulty sa snaží zvíťaziť nad zločinom a narkobarónmi a pritom musí prekonať množstvo prekážok.

Foto: © 2006 Home Box Office, Inc.

Realita špinavých veľkomiest je verne zachytená aj vďaka tomu, že množstvo charakterov inšpirovali reálni ľudia. Napriek svojej surovosti sa seriál považuje za klenot doby, čo jednoznačne potvrdzujú aj kritici.


Radi by ste si pozreli dobrý seriál alebo film a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 si pripomína November 89 Rozprávkou o slobode z pera Daniela Heviera

Pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie O2 opäť zdôrazňuje, že sloboda nie je samozrejmosť.

O2 aj v roku 2020 pripomína širokej verejnosti hodnoty, ktoré nám priniesol November 89 a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Tentoraz sa spojilo s Danielom Hevierom, s ktorým dlhodobo pracuje na spoločnom projekte O2 Radostná škola s Danielom Hevierom, ktorého cieľom je meniť školstvo systematicky zdola.

Spisovateľ a textár napísal Rozprávku o slobode, ktorá je určená (nielen) detským čitateľom. Poučenie z nej si môžu vziať čitatelia každej generácie.

Čítajte aj: 9 pesničiek o slobode, ktoré si treba pripomínať 

V rozprávke je viac reality ako fantázie, hovorí Hevier

„Za svoj spisovateľský život som napísal hádam aj pol tisíca rozprávok. A predsa je moja Rozprávka o slobode trochu iná: je v nej oveľa viac reality ako fantázie. V rozprávkarovi Zachariášovi je niečo zo mňa, ale aj z mnohých ľudí, ktorí žili v minulých časoch,“ hovorí Daniel Hevier.

„Sloboda je pre mňa vysokou hodnotou a neustále ju v sebe obnovujem. My ako národ a spoločenstvo sme ju v rôznych dobách získavali i strácali, a azda prichádzame na to, že sloboda nemôže byť anarchiou ani svojvôľou, že musí byť spojená so zodpovednosťou za jej užívanie a s účasťou na živote ľudí okolo nás,“ dopĺňa obľúbený spisovateľ.

Gažík: Chceme, aby si aj mladí ľudia uvedomovali cenu slobody

Generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady O2 Férovej nadácie Peter Gažík zdôrazňuje, že tému slobody treba otvárať aj s mladšími ročníkmi, ktoré o udalostiach Novembra 89 a živote predtým často veľa nevedia.

„Hodnota slobody nie je nikdy príliš často a príliš silno zdôrazňovaná, nikdy to nie je už cez čiaru. Je totiž stále aktuálna a naším cieľom je, aby si mladí ľudia už v skorom veku uvedomili jej cenu, a to nielen vtedy, keď v našich životoch absentuje, ale predovšetkým vtedy, keď je prítomná a keď ju môžeme oceniť a užívať si ju,“ vysvetľuje.

„Som úprimne rád, že aj v dnešnej neštandardnej situácii sme schopní zachovať túto tradíciu, ktorou je pre nás pripomínanie Novembra 89, a to nie iba pri príležitosti okrúhlych výročí, ale systematicky každoročne. Ešte radšej som, že sa nám podarilo vytvoriť takéto unikátne spojenie s pánom Hevierom, ktoré je pre nás, vyplývajúc z našej dlhodobej spolupráce, úplne prirodzené,“ dopĺňa Peter Gažík.

Rozprávku o slobode si môžete vypočuť aj ako podcast

Rozprávku o slobode si môžete prečítať priamo v Sóde a pripravené je aj špeciálne video, v rámci ktorého vás a vaše deti prenesie do nie takej dávnej minulosti svojím charakteristickým hlasom herec Robert Roth. Rozprávku si môžete vypočuť aj v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

Príbeh o mladom rozprávkarovi Zachariášovi vyšiel aj v špeciálnom tlačenom magazíne Sóda, ktorý je k dispozícii v O2 Predajniach. Obrázky k rozprávke nakreslila ilustrátorka Hedviga Gutierrez, ktorá výborne zachytila atmosféru obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva. Kampaň na sociálnych sieťach podporili aj slovenské osobnosti a známe tváre ako Fero Joke, Kristína Tormová, Mára Čírová, Matej Tóth, Lenka Šóošová, Lady Zika, Vladimír Kobielsky a ďalší.

O2 v rámci pripomenutia udalostí 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj playlist revolučných songov a v spolupráci s HBO GO upriamilo pozornosť na filmy s tematikou Novembra 89. Ďalší zaujímavý obsah vrátane rozhovoru s Danielom Hevierom nájdete aj v Sóde.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac