7 krimiseriálov, ktoré vás udržia v napätí až do konca

Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, ktorý seriál si vybrať, prinášame vám tipy na seriály z dielne HBO, pri ktorých sa určite nudiť nebudete.

Ste otrávení z kriminálok, ktoré bežne vysielajú televízie? Z ponuky HBO GO sme pre vás vybrali 7 seriálov, vďaka ktorým si tento žáner (znova) zamilujete.

Sledujte seriály a filmy cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu.

Temný prípad/True Detective

K seriálu Temný prípad sa často prirovnáva spomínaná Pustina. Už prvý diel vás oboznámi so zápletkou a ponúkne pochmúrnu atmosféru, ktorá charakterizuje všetky tri série. Dej tohto seriálu z produkcie HBO sa neodohráva na peknej americkej pláži, ale diváka vtiahne na špinavé miesta činu, pričom zobrazuje vyšetrovanie výnimočne pútavou formou.

Foto: © 2014 Home Box Office, Inc.

Seriál sa okamžite stretol s veľkým úspechom a jeho tvorcovia sa rozhodli natočiť ďalšie časti hneď po odvysielaní prvých troch dielov. Každá séria objasňuje iný prípad prostredníctvom iných postáv, vďaka čomu vás hlavní hrdinovia zaručene nestihnú nudiť.

Perry Mason

Tento nový 8-dielny seriál je inšpirovaný najväčšou právnickou legendou americkej literatúry Perrym Masonom. Ak máte pocit, že ste už o tomto seriáli počuli, pravdepodobne išlo o sériu z 50. rokov 20. storočia, ktorá niesla rovnaký názov.

Foto: © Home Box Office

Novinka z dielne HBO vás vtiahne do výnimočnej atmosféry Ameriky 30. rokov. Do obdobia, keď Los Angeles, kde advokát pôsobí, zažíva rozmach, zatiaľ čo zvyšok sveta sa zotavuje po vojne. Okrem prípadov, ktorým sa Perry Mason venuje, sa postupne zoznámite aj s jeho osobným životom, čo kriminálke pridáva ďalší rozmer.

Pustina/Wasteland

Český seriál Pustina z dielne HBO Europe zožal úspech v Českej republike aj na Slovensku. Zápletka tejto sociálno-psychologickej drámy spočíva v zmiznutí 14-ročnej dcéry starostky Pustiny. Dej sa odohráva na severe Českej republiky v depresívnej a temnej atmosfére, ktorá sa nesie celou sériou.

Foto: © 2016 HBO Europe s.r.o.

Záhadné zmiznutie Míše privádza postavy do konfliktov, v dôsledku ktorých sa ocitnú v mnohých extrémnych situáciách. Desivosť tohto 8-dielneho seriálu podčiarkuje aj fakt, že tím scenáristov sa pri jeho písaní inšpiroval prípadom z roku 2004, ktorý sa odohral v obci Kmetiněves.

Barry

Vďaka tomuto americkému seriálu od HBO môžete zabudnúť na všetky žánrové stereotypy. Ak patríte k pravým fanúšikom kriminálok, no hľadáte osvieženie, odporúčame siahnuť práve po tomto kúsku. Seriál totiž zobrazuje nájomného vraha Barryho v rôznych komických situáciách, a to priamo počas výkonu svojej práce.

Foto: © Home Box Office

Deprimovaný Barry prichádza do Los Angeles, kde nachádza komunitu ľudí, s ktorou sa spriatelí. Stáva sa súčasťou skupiny divadelných nadšencov, čo vedie k jeho osobnostnej transformácii. Aktuálne sa pripravuje už tretia séria, ale produkcia je v dôsledku pandémie dočasne pozastavená.

Čítajte aj: 3 spôsoby, ako si pozrieť celú ságu Star Wars

Veľké malé klamstvá/Big Little Lies

Populárna dráma s prvkami komédie od HBO je natočená podľa knižnej predlohy austrálskej spisovateľky Liane Moriarty. Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že seriál je určený pre ženské publikum, určite neurazí ani mužského diváka.

Foto: © 2016 Home Box Office, Inc.

V dvoch sériách sedem hlavných postáv odhaľuje svoje tajomstvá, ktoré postupne vedú k objasneniu vraždy. Pútavý dej aj spracovanie dopĺňa výborné obsadenie, ale aj herecké výkony, vďaka čomu sa seriál zaradil medzi špičku amerických krimiseriálov.

Mamon

Český triler z produkcie HBO Europe reflektuje dnešnú dobu. Hlavnou postavou 6-dielnej minisérie je český novinár Petr Vlček, ktorý sa zaoberá korupčnými kauzami.

Foto: © 2015 HBO Europe s.r.o.

Počas vyšetrovania jednej z nich získa citlivé informácie týkajúce sa jeho zosnulého brata. Novinár sa ocitne doslova na hrane a zažije množstvo napätých situácií. Príbeh je nabitý aj kaskadérskymi kúskami, rôznymi efektmi a ďalšími akčnými prvkami.

Špina Baltimoru/The Wire

Tento kriminálny seriál z produkcie HBO odhaľuje odvrátenú stránku mesta Baltimore – drogy, dílerov, pašerákov a skazený systém. Detektív Jimmy McNulty sa snaží zvíťaziť nad zločinom a narkobarónmi a pritom musí prekonať množstvo prekážok.

Foto: © 2006 Home Box Office, Inc.

Realita špinavých veľkomiest je verne zachytená aj vďaka tomu, že množstvo charakterov inšpirovali reálni ľudia. Napriek svojej surovosti sa seriál považuje za klenot doby, čo jednoznačne potvrdzujú aj kritici.


Radi by ste si pozreli dobrý seriál alebo film a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

3 tipy, ako si nájsť novú obľúbenú pesničku

Čím viac počúvate, čo máte radi, tým viac zaujímavých odporúčaní a tipov na novinky od TIDAL dostanete.

MTV, Music Box a odporúčania kamarátov boli dlhodobo najspoľahlivejšie zdroje novej hudby. Neskôr prišiel YouTube a streamovacie služby, ktoré nám otvorili nové možnosti objavovania muziky. Ak sa vám dnes zdajú všetky obľúbené pesničky opočúvané, stačí si otvoriť TIDAL, kde nájdete na mieru šité návrhy od umelej inteligencie aj kurátorovaný obsah od hudobníkov.

Počúvajte hudbu cez O2 a pridajte si appku TIDAL s viac ako 60 miliónov pesničiek do svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Obľúbené skladby a nepoznané klenoty na jednom mieste

Najjednoduchší spôsob, ako spoznať novú hudbu, je začať počúvať tú, ktorú máte aktuálne najradšej. TIDAL si pamätá všetko, čo ste počúvali, a umelá inteligencia vám po čase vytvorí niekoľko vlastných playlistov.

Kliknite si v appke na My Collection –> My Mix a nájdete niekoľko tematických playlistov, v ktorých sa spájajú vaše obľúbené a často počúvané skladby s podobnými, ktoré by sa vám tiež mohli páčiť. Ak radi pozeráte klipy, tak na tomto mieste nájdete Video Mix playlisty, ktoré fungujú na rovnakom princípe.

Pravidelne skúmajte kurátorovaný obsah

Prehľad o novinkách a zaujímavých odporúčaniach nájdete aj na uvítacej obrazovke appky (Home) a, samozrejme, aj keď v appke kliknete na lupu s nápisom Explore.

Na oboch miestach máte pohodlný prístup k novým albumom a singlom, playlistom a hitparádam. Niektoré playlisty sú kurátorovaným obsahom editorov z TIDALU, vyberať si môžete podľa žánru alebo popularity. TIDAL vám aj tu ponúka odporúčania a novinky na základe toho, čo počúvate.

Čítajte aj: 11 pesničiek, ktoré nemôžu chýbať na žiadnom roadtripe

Najväčšie súčasné hity sú v playlistoch s označením Top, ale vyskúšajte niekedy kliknúť aj na mixy s názov TIDAL Rising, kde nájdete menej známych hudobníkov a vychádzajúce hviezdy. Aj v tomto prípade si playlist mladých talentov môžete vybrať podľa žánru, ktorý je vám najbližší alebo na ktorý máte momentálne chuť.

Zaujímavé playlisty sú aj pod označením Produced by a Written by, ktoré združujú zdanlivo nesúvisiace skladby, ktoré však produkoval alebo napísal rovnaký človek. Napríklad v playliste pesničiek, ktoré napísal Allan Pineda, nájdete Rihannu, Black Eyed Peas či Davida Guettu a v playliste producenta Emila Haynieho si vypočujete hity od Eda Sheerana, Kanye Westa či Bruna Marsa.

Ak najviac preciťujete hudbu, ktorú počujete naživo, vyskúšajte kliknúť na TIDAL X, kde si môžete pozrieť livestreamy alebo záznamy z exkluzívnych koncertov, podujatí a festivalov a potom si nové objavy dohľadať priamo v appke.

Pustite si rádio vášho nového objavu

Našli ste pesničku, ktorú neviete dostať z hlavy, točíte ju na repeat už tretí deň a chceli by ste viac podobnej hudby? Kliknite na profil hudobníkov, ktorí ju nahrali, a na ikonku rádia.

Pustí sa vám Artist Radio, kde okrem ďalších skladieb vybranej kapely či spevákov nájdete aj ďalšie podobné pesničky. A nezabudnite sa o nové objavy podeliť s kamošmi a šíriť dobrú hudbu.


Chcete spoznávať novú hudbu a mať prístup k rokmi overeným hitom aj novým interpretom v špičkovej kvalite, nech ste kdekoľvek? Predplatné streamovacej služby TIDAL aj s neobmedzenými dátami môže byť teraz súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac

6 smartfónov, s ktorými si môžete pohodlne krátiť čas aj náročnejšími hrami

Čítaj viac

6 dôvodov, pre ktoré sa stále oplatí spoľahnúť na repasovaný iPhone 7

Čítaj viac