Chcete si zlepšiť angličtinu? S týmito YouTube kanálmi ste na dobrej ceste

Nechce sa vám navštevovať klasickú jazykovú školu, no radi by ste do učenia angličtiny vniesli systém? Dajte šancu YouTube.

YouTube ponúka nielen množstvo zábavného obsahu, ale aj kvalitné edukatívne videá, vďaka ktorým môžete zlepšiť aj svoje jazykové znalosti. Vybrali sme 5 kanálov, pomocou ktorých si zlepšia angličtinu veční začiatočníci aj tí, ktorí už čo-to vedia.

Sledujte YouTube cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť predplatné obľúbených appiek aj neobmedzené dáta, aby ste obľúbené kanály mohli sledovať vždy, keď dostanete chuť. Chcem vedieť viac

Bronislav Sobotka

Bronislav Sobotka alias Broňa o sebe hovorí, že je nadšený učiteľ angličtiny z Brna, ktorý pomáha ľuďom zamilovať sa do angličtiny, a 145-tisíc odberateľov je dôkazom, že sa mu to darí. Srší z neho dobrá nálada, vďaka ktorej si jeho videá s radosťou pustíte aj vtedy, keď na štúdium možno nemáte náladu. V rámci videí sa venuje nielen gramatike a výslovnosti, ale aj anglickej kultúre či rôznym zaujímavostiam a tipom, ktoré prídu vhod.

Okrem YouTube kanálu má aj vlastný web, kde ponúka rôzne online aj zážitkové kurzy a pripravuje aj podcast.

English Hacker

Ak patríte do kategórie večných začiatočníkov, no konečne ste pevne rozhodnutí pohnúť sa vpred, odporúčame kanál English Hacker, ktorý vám pomôže angličtinu „hacknúť“. Založila ho sympatická Češka Markéta, ktorá doteraz zverejnila viac ako 270 videí.

Za zmienku určite stojí jej kurz angličtiny pre samoukov, v ktorom vás prevedie základmi krok za krokom. Veľkým plusom je prehľadné vizuálne spracovanie. Aj na tento kanál sa viaže webstránka, kde nájdete ďalší prémiový obsah.

Learn English with EnglishClass101.com

EnglishClass101.com je populárny web, ktorý ponúka kompletné študijné programy na učenie angličtiny a ich YouTube kanál určite stojí za povšimnutie. Pripravených je tu viac ako 1 250 videí pre ľudí s rôznou úrovňou jazyka – od úplných začiatočníkov až po pokročilých.

Videami sprevádza energická Elisha, ktorá popri krátkych formátoch prináša aj podrobné niekoľkohodinové videá. Zhŕňa v nich tie najdôležitejšie poznatky a pomáha zorientovať sa v rôznych frázach a situáciách. O obľúbenosti tohto kanálu svedčí aj to, že má takmer 4,5 milióna odberateľov. Pridáte sa k nim aj vy?

Čítajte aj: Ešte ste neobjavili čaro podcastov? Začnite týmito

Learn English with Friends

Ak ste milovníkom seriálov a filmov a základy angličtiny už máte v malíčku, určite si zamilujete kanál Learn English With TV Series. V jednotlivých videách sa rozoberajú frázy a slovíčka z populárnych scén, ktorých význam nemusí byť na prvé počutie každému jasný.

Učenie tak získava úplne nový rozmer, pretože si počas neho môžete pozrieť kúsok z Priateľov či z Harryho Pottera. Vďaka tomuto kanálu si možno skôr trúfnete sledovať filmy a seriály v originálnom znení.

TED Talks

Inšpiratívne prednášky ľudí z celého sveta známe ako TED Talks si získali milióny priaznivcov a hoci nejde o tradičný kanál na výučbu angličtiny, výborne poslúžia aj v prípade, ak chcete zlepšovať svoje jazykové znalosti. K záznamom v angličtine sú totiž k dispozícii aj anglické titulky, vďaka ktorým sa pri sledovaní prednášky dokážete lepšie zorientovať a porozumieť im.

Záber TED Talks je naozaj bohatý, vďaka čomu môžete budovať slovnú zásobu z rôznych oblastí, zároveň sa stretnete s rôznymi prízvukmi, čo je pri budovaní znalosti jazyka tiež dôležité.

Ktorý YouTube kanál na učenie cudzích jazykov ste si obľúbili vy? Podeľte sa s nami v komentároch pod týmto článkom na Facebooku.


Sledujte YouTube cez O2 a majte s vylepšenými O2 SMART Paušálmi neustály prístup k obľúbeným kanálom. Okrem neobmedzených dát v nich nájdete aj predplatné prémiových aplikácií, napríklad streamovacej služby HBO GO, hudobnej appky TIDAL, ale aj spravodajských appiek SME.sk a Denníka N, ktoré prinášajú aj množstvo zaujímavých podcastov. Pre viac informácií navštívte www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Kam na výlet v Honte? 8 tipov od permakultúrnej dizajnérky Patrície

Či už sa zatúlate do kamenných obydlí v Brhlovciach, navštívite opevnený kláštor Bzovík, alebo sa vydáte za príbehmi lokálnych výrobcov, tento neobjavený región má určite čo ponúknuť.

Plánujete na konci leta výlety a radi by ste spoznali niečo nové? Vyberte sa na potulky regiónom Hont, ktorý je súčasťou Banskobystrického kraja a tiahne sa okresmi Krupina a Banská Štiavnica. O svoje tipy na miesta, ktoré sa oplatia v kraji Za horami, za dolami navštíviť, sa s nami podelila miestna permakultúrna dizajnérka Patrícia Pavlovská.

Spoznajte Banskobystrický kraj a jeho krásy prostredníctvom ľudí, ktorí sú tu doma. Množstvo zaujímavých tipov a zážitkov aj s možnosťou ich rezervácie nájdete na zahoramizadolami.sk.

Patrícia našla v tomto regióne ideálne podmienky na budovanie permakultúrnych záhrad. Na úrodných pôdach vytvorila spolu s miestnymi ľuďmi jednu z prvých komunitných záhrad na Slovensku MedoUku v Medovarciach a ďalšiu v školskom areáli v Hrušove.

História Hontu siaha až do 12. storočia a dizajnérka odporúča jeho návštevu každému, kto má vzťah k prírode a tradíciám. V obkolesení Štiavnických vrchov a Krupinskej planiny nájdete nielen turistické chodníky, cyklotrasy, jazerá, tajchy a vodné nádrže, ale aj netradičné skalné obydlia, prírodné skvosty či pozostatky niekdajšieho kláštora.

Skalné obydlia v Brhlovciach

Slovensko má podobný unikát, akým sú obývané jaskyne Sacromonte v španielskej Granade. V obci Brhlovce sa nachádzajú skalné obydlia, ktoré zo strachu pred nájazdmi Turkov ľudia kedysi vytesali do sopečných hornín.

Skalné priestory poskytujú v lete príjemný chládok a v zime zohrievajú. Niektoré z nich sú dodnes obývané, v iných sa ukrývajú pivničky a múzejné exponáty.

Galéria masiek a ďalšie zaujímavosti Lišova

Ak budete v tomto regióne, určite navštívte dedinku Lišov. Nachádza sa tu unikátna galéria masiek z celého sveta, v ktorej nájdete až 5 000 rokov starú masku z Egypta, ktorá sa používala pri mumifikácii, masky zo Srí Lanky aj originálnu masku vyrobenú pre tanečnice Lady Gaga do videoklipu Guy.

V Lišove nájdete aj malé etnografické múzeum, ktoré založil Jakub Dvorský. Jeho súčasťou je Lišovská izba z roku 1916, v ktorej si môžete pozrieť pôvodné zariadenie a originálne kroje, ktoré vás prenesú do obdobia 19. storočia. Navštíviť môžete aj tzv. Keltské obydlie, ktoré z prírodných materiálov postavili študenti z rôznych krajín Európy.

Extra tip

Aj v Lišove si môžete užiť prehliadku  kamenných pivníc ručne vysekaných do skaly. Nachádzajú sa približne 500 m od múzea masiek a sú voľne prístupné. V obci sa nachádza spolu až 300 vínnych pivníc a okolo 50 kamenných obydlí.

Tesárska roklina

V bezprostrednej blízkosti obce Hontianske Tesáre sa nachádza kaňonovité údolie Tesárska roklina. Hoci nie je veľmi dlhé, určite stojí za návštevu. Dotknúť sa tu môžete skál jedinečne formovaných vodou a pásov usadenín. Do skalných komôrok, tzv. dúpencov, vraj kedysi utekali domáci pred Turkami a podľa počtu otvorov im dali aj príznačné mená – jednodierka, dvojdierka či osemdierka.

K atraktivite Tesárskej rokliny prispievajú aj štyri vodopády. Najväčší z nich dosahuje výšku 8 m.

Čítajte aj: Čo vidieť v Podpoľaní? Máme pre vás 6 tipov od gazdu Jožka Kučeru

Sokoliari v Štiavnických Baniach

Ak majú vaše deti rady zvieratá, doprajte im nevšedný zážitok v prírodnom Avesparku v Štiavnických Baniach. Toto miesto je výnimočné tým, že sa tu o vzácne dravce starajú školáci a vaše dieťa sa môže ocitnúť v ich koži – môže si dravca pripraviť na sokoliarsky výcvik a na chvíľu sa stať majstrom sokoliarom.

Avespark sa nachádza priamo v areáli miestnej základnej školy, kde je sokoliarstvo dokonca zaradené medzi povinné predmety a pre deti je také bežné ako písomka z matematiky. Nájdete tu viacero ďalších zaujímavých častí vrátane japonskej či provensálskej záhrady, ale aj ďalšie zvieratá ako krokodíly a papagáje.

Dudinské travertíny a Rímske kúpele

Za návštevu určite stoja aj Dudince, ktoré sú zaujímavé aj v prípade, ak nechcete absolvovať žiadne liečebné procedúry. Pozrite si prírodnú pamiatku Dudinské travertíny, ktorá sa nachádza v kúpeľnom parku. Travertínové kopy a terasy tu liečivá voda vytvorila skôr, ako ju človek presmeroval do kúpeľného zdroja, a dnes je väčšina z nich neaktívna.

Súčasťou parku sú aj tzv. Rímske kúpele, ktoré tvorí 32 kamenných bazénov vytesaných do travertínu. Predpokladá sa, že ich mohli vybudovať ešte starí Rimania, ktorí liečivé účinky dudinských prameňov pravidelne využívali. Travertínovými útvarmi sprevádza náučný chodník, vďaka ktorému sa dozviete veľa zaujímavého.

Opevnený kláštor Bzovík

Kláštor Bzovík z 12. storočia patrí medzi najstaršie na Slovensku. Z pokojného miesta modlitieb sa po moháčskej porážke v 16. storočí stala pevnosť – hrad.

Dnes z kláštora zostali iba ruiny, pretože ho počas 2. svetovej vojny spustošili. Múry zachovalého opevnenia zvierajú iba štyri nárožné bašty, no aj tak sa ho oplatí vidieť.

Rodinná lisovňa olejov v Súdovciach

Radi si z výletov vozíte produkty od lokálnych výrobcov? Ak vo vašej kuchyni nemôžu chýbať kvalitné oleje, navštívte rodinnú lisovňu Olej Hont, kde z lokálnych surovín vyrábajú rôzne za studena lisované oleje aj viacero druhov domácej horčice.

Čaká na vás nielen prehliadka výrobne a ukážka lisovania, ale aj ochutnávka. Počas prehliadky preniknete do tajov vzniku tohto tekutého dedičstva a dozviete sa veľa zaujímavých informácií, napríklad ktorý olej je vhodný do krupičnej kaše.

Komunitná záhrada MedoUka

Ak sa vám Patríciine tipy páčili a radi by ste zistili viac o jej práci, môžete navštíviť komunitnú záhradu MedoUka v Medovarciach a inšpirovať sa, ako si založiť vlastnú záhradu.

Permakultúrna dizajnérka organizuje aj kurzy, ktoré účastníkov prevedú procesom tvorby malých a stredne veľkých záhrad, pre aktuálnu ponuku odporúčame pravidelne sledovať ponuku na stránke.

Miestni vám poradia najlepšie

Tipy na ďalšie zaujímavé miesta a zážitky na Honte, ale aj v celom Banskobystrickom kraji nájdete na stránke Za horami, za dolami, ktorá prináša množstvo originálnych ponúk a praktických rád. Vyberte si región a miestni vám prostredníctvom inovatívnej technológie chatbotu pripravia ponuku šitú na mieru presne podľa vašich predstáv aj s možnosťou priamo si výlety rezervovať.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac

6 smartfónov, s ktorými si môžete pohodlne krátiť čas aj náročnejšími hrami

Čítaj viac

6 dôvodov, pre ktoré sa stále oplatí spoľahnúť na repasovaný iPhone 7

Čítaj viac