Hľadáte vhodný obsah pre svoje deti? Máme pre vás 4 dobré tipy

Vo výbere nájdete animovaný seriál, komediálnu sériu aj rodinný film, z ktorých deti načerpajú ponaučenie, dávku inšpirácie aj zábavy.

Ponuka seriálov aj filmov pre deti je v súčasnosti obrovská, nie všetky sú však svojím obsahom a spracovaním vhodné pre maloletých. Psychologičku Lenku Rušarovú sme preto poprosili, aby vybrala také, ktoré detského diváka pobavia a majú preňho aj pridanú hodnotu. Nájdete ich aj v ponuke služby HBO GO, ktorá môže byť súčasťou vášho O2 SMART Paušálu

V súvislosti s aktuálnou situáciou sa však spoločnosť O2 rozhodla všetkým svojim zákazníkom, ktorí majú program s platbou na faktúru, spríjemniť čas strávený doma a spúšťa službu HBO GO zadarmo. Predplatné na službu HBO GO úplne zadarmo si môžete vychutnať až do 21. apríla 2020. Podrobný návod na aktiváciu služby aj všetky ďalšie informácie nájdete na www.o2.sk/ostaň doma.

Ratatouille

Animovaný rodinný film Ratatouille rozpráva príbeh potkana Remyho, ktorý už nechce žiť na skládke ako jeho predkovia a túži sa stať kuchárom vo vyhlásenej reštaurácii.

Foto: ©Disney/Pixar

„Tento film sa jemným spôsobom dotýka veľkých ľudských dilem: ako byť sám sebou a zároveň zapadnúť, riskovať a plniť si sen alebo radšej zostať v bezpečí domova, nechať si nepríjemné tajomstvá pre seba alebo sa priznať. Deti sa vďaka nemu ponoria do situácií, ktorým budú v živote čeliť nespočetnekrát,“ vysvetľuje psychologička.

„Rozprávka deťom svet nezjednodušuje na gýč, ale nenásilne ukazuje, ako skúšať dobre žiť a naprávať chyby, ktoré na svojej ceste robíme,“ dopĺňa.

Najednou jsme rodina/Instant Family

Rodinný film z roku 2019 Najednou jsme rodina zachytáva peripetie vzťahov vo vnútri adoptívnej rodiny. „V tejto snímke sa nájdu všetci tí, ktorí to so svojou rodinou nemali jednoduché – nevlastní súrodenci, rozvedení rodičia či deti, ktoré nepoznajú biologických rodičov,“ približuje Rušarová.

Foto: © 2020 Paramount Pictures

„Film pekne ukazuje, ako každý človek túži po láske a blízkosti, no prejavuje to rôznymi spôsobmi. Zároveň vyzdvihuje to, že v rodine sa vypláca stratégia, v rámci ktorej človek vydrží to zlé a pripustí si to dobré,“ vyzdvihuje odborníčka prínos tejto snímky.

Wallace a Gromit/Wallace and Gromit

Komediálna séria o roztržitom vynálezcovi Wallacovi a jeho inteligentnom psíkovi menom Gromit je podľa psychologičky tiež skvelou voľbou.

Foto: © Aardman/Wallace & Gromit Limited 1995

„Mnohé filmy pre deti rezignovali na estetické nároky a kultivovaný zmysel pre humor, to však neplatí pre tvorcu Nicka Parka. Ak chcete v deťoch už odmalička podporovať dobrý vkus, určite by som siahla po tejto produkcii,“ opisuje Rušarová jeden z benefitov.

„Vďaka tomu, že plastelínové postavičky toho veľa nenarozprávajú, sú situácie ľahko pochopiteľné i pre deti predškolského veku. Ľutujem, že Nick Park tieto filmy nenakrútil, keď som bola malá ja,“ dopĺňa.

Máte radi príbehy zaujímavých osobností? Pozrite si týchto 7 filmov

Máša a medvěd/Masha and the Bear

Animovaný seriál Máša a medvěd prináša množstvo zábavných príbehov o dievčatku Máši a jej kamarátovi medveďovi, ktorý bol kedysi cirkusovým artistom.

Foto: ℗ & © Animaccord LTD

„Hoci je zápletka vždy rovnaká, neprestáva baviť ani po päťdesiaty raz a to práve preto, že deti sa vedia veľmi dobre stotožniť s rolou hravej, neposlušnej a odvážnej Máše. Tá pri sebe nemá rodičov, ktorí by ju vychovávali a hrešili, naporúdzi je len veľký dobrák medveď, ktorý všetko strpí, a keď treba, situáciu zachráni, prípadne všetko uprace,“ hovorí psychologička.

„V dnešnej dobe, keď už odmala je kladený veľký dôraz na bezpečnosť, výkon a hygienu, je tento seriál pre deti výborným odreagovaním a útekom do sveta fantázie,“ vysvetľuje.

Streamovacia služba HBO GO prináša viac ako 8 000 hodín obsahu, ktorý môžete sledovať nielen vo svojom smartfóne, ale aj na tablete notebooku a smart TV. Všetci zákazníci O2 s platbou na faktúru si ju až do 21. apríla 2020 môžu vychutnať zadarmo. Podrobnejšie informácie nájdete na www.o2.sk/ostandoma.

Lenka Rušarová

Je certifikovaná klinická psychologička a psychoterapeutka s viac ako 15-ročnou praxou. Pracuje v súkromnom zdravotníckom zariadení PsychoKonzult, kde sa venuje nielen deťom, ale aj párovej a individuálnej psychoterapii. Preložila viacero odborných publikácií a tlmočí v odbore. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Získajte praktické príslušenstvo ako darček: 3 skvelé ponuky od O2

Kúpte si vybrané zariadenia cez O2 E-shop a skvelí pomocníci ako darček môžu byť vaši.

Zvažujete kúpu nového zariadenia alebo vám dosluhuje starý smartfón a prišiel čas vymeniť ho za nový? O2 si pre všetkých nových aj existujúcich zákazníkov pripravilo špeciálne ponuky, vďaka ktorým získate k vybraným zariadeniam aj darček vo forme praktického doplnkového sortimentu. 

Všetky ponuky sa vzťahujú na objednávky online prostredníctvom O2 E-shopu a platia do vypredania zásob.

Prémiový alebo štýlový? V našom výbere obľúbených smartfónov si každý nájde niečo pre seba. Chcem si pozrieť

Xiaomi Redmi 8A + ochranné sklo + knižkové puzdro

Špeciálna ponuka sa vzťahuje na kúpu zariadenia Xiaomi Redmi 8A, ktorý vás očarí nielen svojím spracovaním, ale aj peknými fotkami. K smartfónu teraz získate ochranné sklo a knižkové puzdro, ktoré zariadenie ochránia pred prípadným poškodením.

Červený smartfón Xiaomi Redmi 8A si spolu s príslušenstvom ako darček môžete objednať na tejto linke.

Huawei P30 lite + ochranné sklo + ochranné puzdro

Ak uvažujete o kúpe zariadenie od Huawei, môžete využiť ďalšiu špeciálnu ponuku. Pri kúpe zariadenia Huawei P30 lite, ktoré vyniká kvalitnými fotkami, dostane každý zákazník darček – ochranné sklo aj ochranné puzdro.

Biely smartfón Huawei P30 si spolu s príslušenstvom môžete objednať na tomto mieste.

Huawei P smart 2019 + ochranné sklo + ochranné puzdro

Ochranné puzdro a ochranné sklo získate ako darček aj pri kúpe smartfónu Huawei P smart 2019, ktoré ponúka dobrú kvalitu za výnimočne nízku cenu.

Smartfón Huawei P smart 2019 v čiernej farbe spolu so sklom a s puzdrom ako darček si môžete objednať na tomto mieste, fialový variant aj s darčekmi je dostupný na tomto linku.

Využite špeciálne ponuky na zariadenia od O2 a objednajte si nový smartfón z pohodlia svojho domova cez O2 E-shop. Ponuka platí do vypredania zásob. Všetky 3 spomenuté smartfóny môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.


Férová Nadácia O2 podporí projekty, ktoré vzdelávajú deti a učiteľov online

Čítaj viac

Získajte praktické príslušenstvo ako darček: 3 skvelé ponuky od O2

Čítaj viac

Silné heslo a opatrnosť na verejnej Wi-Fi. Ako si najlepšie zabezpečiť smartfón

Čítaj viac