Máte radi fantasy? Vyhrajte darčeky inšpirované seriálom His Dark Materials

Stačí malé zamyslenie a jeden z troch skvelých darčekových balíčkov môže potešiť aj vás.

Každého správneho fanúšika určite poteší merch obľúbeného seriálu. V Sóde tentoraz môžete hrať o balíčky darčekových predmetov k dobrodružnému fantasy seriálu His Dark Materials (Temné hmoty), ktoré do súťaže venovala HBO GO.

Sledujte HBO GO cez O2 a majte túto aplikáciu aj s predplatným a 10 GB extra dát na jej sledovanie každý mesiac vo svojom O2 SMART Paušále. Chcem vedieť viac

V ponuke streamovacej služby HBO GO nájdete všetky diely tejto seriálovej adaptácie obľúbenej knižnej ságy Philipa Pullmana a teraz dokonca podobne ako ďalšie seriály a filmy aj so slovenským dabingom.

Čo môžete získať

Pre výhercov súťaže sú pripravené 3 balíčky darčekových predmetov:

1. cena: čiapka, šál a karty,
2. cena: tričko, čiapka a hrnček,
3. cena: tričko, šál a kľúčenka.

Potešila by vás niektorá z týchto cien? Stačí, keď sa zapojíte do súťaže a odpoviete na túto otázku:

Vo svete hlavnej hrdinky Lyry z His Dark Materials má každý človek svojho démona – stelesnenie duše v zvieracej podobe, ktorá napovedá, aký človek v skutočnosti je. Podobu akého zvieraťa by mal váš démon?

Naša otázka nemá jednoznačnú odpoveď a každé zviera sa počíta.

Ako na to

Aby sme vás mohli zaradiť do žrebovania, napíšte do pripraveného formulára svoju odpoveď a uveďte aj svoje kontaktné údaje.

Na zapojenie do súťaže musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  1. Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
  2. Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.

Odpovede posielajte do stredy 24. marca 2021. Vo štvrtok 25. marca 2021 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme troch výhercov, ktorí budú o spôsobe odovzdania výhry informovaní prostredníctvom e-mailu.


Radi by ste si pozreli dobrý seriál? Stavte na Zlatý O2 SMART Paušál, ktorý ocení každý streamer. Každý mesiac v ňom nájdete aj predplatné vybranej prémiovej appky, napríklad HBO GO, a k nej 10 GB extra dát na jej sledovanie. Pustiť si ju môžete nielen na svojom mobile, ale aj v tablete, na počítači alebo na smart TV, a to hneď na dvoch zariadeniach súčasne. Viac sa dozviete na www.o2.sk.

banner, O2 SMART Pausal, Zlaty O2 Smart Pausal, modry, Luddo

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Úspešné hudobné comebacky: 8 interpretov, ktorí sa na scénu vrátili vo veľkom štýle

Santanovi sa vyplatila spolupráca s mladými hudobníkmi, Mirovi Žbirkovi zase pomohlo nahrávanie v štúdiu, v ktorom tvorili aj jeho hudobné idoly.

Veľký hudobný comeback nemusí prísť len po rokoch života v ústraní, často ide o zmenu hudobného štýlu či rozbehnutie nových spoluprác. Vybrali sme pre vás 8 interpretov a ich hudobné návraty. Spoznajte príbehy úspešných albumov, ktoré ich vrátili na výslnie.

Počúvajte hudbu cez O2 a objavte výhody služby TIDAL aj s predplatným a 10 GB na jej počúvanie každý mesiac ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Santana
Supernatural

Jeho hudobné úspechy sa datujú od konca šesťdesiatych rokov, keď zaujal svojím osobitným štýlom – kombináciou blues s latinskoamerickými rytmami a charakteristickou hrou na gitare. Vďaka nej mu patrí 15. miesto v rebríčku 100 najlepších gitaristov všetkých čias. Počas svojej kariéry nahral množstvo albumov, hosťoval v rôznych projektoch a odohral veľké koncerty, jeho meno však postupne začali zatieňovať mladší gitaristi.

Všetko zmenil album Supernatural, ktorý je jeho 18. štúdiovým albumom. Santana sa obklopil mladými talentmi, čo bolo kľúčom k úspechu. Hneď prvý singel Smooth ho katapultoval späť na výslnie. O spev sa v tejto piesni postaral Rob Thomas z kapely Matchbox Twenty. Z albumu vzišli viaceré single, medzi nimi aj ďalší hit Maria Maria.

David Bowie
Blackstar

David Bowie sa považuje za jedného z najvplyvnejších hudobníkov 20. storočia, ktorého rešpektujú kritici aj hudobníci. Počas svojej kariéry niekoľkokrát zmenil štýl a vždy prišiel s niečím inovatívnym. V roku 2003 vydal album Reality, do roku 2006 aktívne koncertoval a potom si dal dlhšiu hudobnú prestávku.

O sedem rokov vydal album The Next Day, ktorý však nezaujal tak ako ten nasledujúci s názvom Blackstar. Bol to skutočne veľkolepý návrat na scénu, aj keď podľa mnohých išlo skôr o veľkolepú rozlúčku, keďže Bowie krátko po vydaní albumu zomrel. Na albume spolupracoval s džezovými hudobníkmi a podarilo sa im vytvoriť zaujímavú kombináciu art rocku a džezu.

Johnny Cash
American Recordings 

Veľká hviezda country hudby, ku ktorej vzhliadajú mnohí mladí umelci, začínala svoju kariéru v rovnakom čase ako Elvis Presley. Obrovská popularita však Johnnyho Casha čoskoro dobehla v podobe drogovej závislosti. V čase vydania svojho najslávnejšieho albumu nahratého vo väznici Folsom Prison však závislosť dokázal ovládnuť a svoj život úplne zmenil. Začal nosiť čierne oblečenie, vďaka čomu si vyslúžil prezývku The Man In Black.

Veľký návrat na scénu prišiel na sklonku jeho života, keď ho oslovil legendárny producent Rick Rubin, aby nahral cover verzie známych hitov. Album dostal názov American Recordings a pre úspech tohto albumu sa počas ďalších rokov nahrali ešte ďalšie tri v podobnom duchu. Po smrti Johnnyho Casha vyšlo 60 dovtedy nevydaných nahrávok z tohto úspešného obdobia.

Metallica
Death Magnetic 

Metallica sa vo svojich začiatkoch radila do takzvanej veľkej štvorky kapiel, ktoré prišli s novým štýlom metalovej hudby. Medzi ich najúspešnejšie albumy patria Master of Puppets a Black Album. Po vydaní albumu ReLoad sa na čas odmlčali, prišli nezhody medzi členmi kapely a dokonca hrozilo aj ukončenie spolupráce.

Po šiestich rokoch sa však stretli v štúdiu pri nahrávaní kontroverzného albumu St. Anger. Jeho vznik mapuje aj dokument, ktorý ukazuje, ako členovia kapely spolupracujú pod dohľadom psychológa. Album však ešte nedosiahol očakávaný úspech. Došlo však k viacerým zmenám, Metallicu posilnil basgitarista Robert Trujillo a album Death Magnetic nanovo odštartoval úspešné časy.

Ozzy Osbourne
No More Tears 

Zakladajúci člen kapely Black Sabbath je jednou z najkontroverznejších postáv svetovej hudobnej scény. Po niekoľkých rokoch na pozícii speváka tejto kapely rozbehol úspešnú sólovú dráhu, vydal niekoľko albumov a absolvoval množstvo turné po celom svete. Po tragickej smrti gitaristu Randyho Rhoadsa jeho kapela chvíľu stagnovala, po čase ho však nahradil Zakk Wylde, s ktorým nahrali album No Rest For The Wicked.

Čítajte aj: 7 interpretov, ktorí sa preslávili jednou skladbou

Aj vďaka aktívnej spolupráci s novým gitaristom vyšiel o tri roky neskôr prelomový album No More Tears s úspešným singlom Mama, I’m Coming Home. Táto autorská dvojica spolupracovala ešte niekoľko rokov. Ozzy Osbourne sa však postupne zviditeľnil aj inak – začal organizovať Ozzfest a objavil sa v reality šou Osbournovci.

Eric Clapton
Unplugged 

Eric Clapton je po Jimim Hendrixovi asi druhým najslávnejším gitaristom všetkých čias. Hoci počas svojej kariéry hral rôzne štýly, radí sa predovšetkým medzi bluesových gitaristov. Po pôsobení v legendárnych kapelách ako Cream či The Yardbirds sa dal na sólovú dráhu a jeho prvým veľkým hitom sa stala cover verzia hitu Boba Marleyho I Shot The Sheriff. Úspešnú kariéru však na nejaký čas prerušilo protialkoholické liečenie.

Po prekonaní týchto problémov nahral niekoľko menej úspešných albumov. Tragická strata syna ho inšpirovala na napísanie piesne Tears In Heaven, ktorá sa stala obrovským hitom. Objavila sa na akustickom albume Unplugged, ktorý je doteraz jeho najpredávanejším. Zaujímavosťou je, že jednu z gitár, na ktorej hral na tomto albume, neskôr predal v aukcii za takmer 800 000 dolárov.

Lucie
EvoLucie 

Kapela Lucie bola úspešná v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch, keď vytvorila množstvo hitov a získala veľkú popularitu. Podľa niektorých kritikov ide dokonca o najslávnejšiu českú kapelu vôbec. Úspešné roky však prerušila dlhšia prestávka, keď sa viacerí členovia kapely vydali na sólovú dráhu.

V roku 2012 však Lucie pri príležitosti prevzatia ceny za album Černý kočky, mokrý žáby z roku 1994 ohlásila návrat na scénu, ktorý sprevádzalo niekoľko koncertov. V roku 2018 vyšiel dlhoočakávaný album EvoLucie a s ním veľké halové koncerty.

Na albume s kapelou spolupracoval aj hudobník Phil X, súčasný gitarista kapely Bon Jovi. Zvuk albumu aj výber skladieb je rôznorodý, čo majú fanúšikovia kapely radi.

Miro Žbirka
Double Album 

Miro Žbirka začínal kariéru v kapele Modus, vyhral Bratislavskú lýru aj Zlatého slávika. Počas svojej sólovej kariéry nahral veľa úspešných albumov, pričom na niektorých sa pokúšal o zmenu štýlu k viac elektronickému zvuku, napríklad na albume Nemoderný chalan. Čoraz viac ho to však ťahalo k piesňam, ku ktorým mal vždy vzťah, a to k hudbe milovaných The Beatles.

Ako darček k 60. narodeninám dostal od manželky nahrávanie v legendárnom štúdiu Abbey Road, v ktorom nahrávali viaceré jeho vzory, a výrazným spôsobom to ovplyvnilo aj jeho ďalšie smerovanie. Najskôr nahral singel Love Shines, čoskoro nasledoval album Miro a londýnske nahrávanie zavŕšil dvojalbumom Double Album.

Tieto dva albumy prinášajú zvuk, ktorý celý život hľadal, a považujú sa za to najlepšie, čo zatiaľ nahral. A to aj vďaka tomu, že nahrával s muzikantmi, ktorí boli spoluhráčmi Paula McCartneyho.

Ak sa nechcete hneď púšťať do počúvania celých albumov, vybrali sme z comebackových albumov každého interpreta v článku jednu skladbu, ktorá ho podľa nás najlepšie vystihuje. Vypočuť si ich môžete tu


Chcete mať prístup ku všetkým hudobným hitom vždy, keď dostanete chuť? Stavte na Zlatý O2 SMART Paušál, ktorý ocení každý streamer. Každý mesiac v ňom nájdete predplatné vybranej prémiovej appky, napríklad hudobnej streamovacej služby TIDAL, a k nej extra dáta na jej počúvanie vždy, keď dostanete chuť. Viac o tom, ako si vyskladať O2 SMART Paušál, sa dozviete na www.o2.sk.

banner, O2 SMART Pausal, Zlaty O2 Smart Pausal, modry, Luddo

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac