Poetické sci-fi, túžba po spravodlivosti, ale aj ľahké komédie, s ktorými poletíte nad Islandom. Čo sa oplatí vidieť v kine?

Nepremeškajte týchto 8 výnimočných filmov v kinosálach CINEMAX.

Hoci nedočkavo čakáme na jarné slnko a teplo, dni sa stále vlečú – no to je ideálny čas ísť do kina. A bude aj čo pozerať, pretože nás v marci čakajú veľké plátna plné komédií, sci-fi, drám aj animákov. Možností je veľa, preto vám prinášame výber toho najlepšieho, čo môžete v kine práve teraz vidieť.

Ísť do kina je zážitok, ale ísť do kina výhodne je geniálny zážitok. Nezabudnite si preto skontrolovať O2 aplikáciu a zotrieť svoje O2 Prekvapenie 

Po rokoch sa konečne dočkáme pokračovania Duny aj obľúbenej rozprávky Kung Fu Panda, no do kín dorazia aj oceňované festivalové filmy či snímky s nomináciami na Oscara. 

Chudiatko 
práve v kinách

Čo sa stane, keď spojíte nespútanú detskú myseľ s dospelým ženským telom? Nebude rešpektovať spoločenské normy a bez zábran si usporiada život podľa seba. Temné, no vizuálne rozprávkové sci-fi sleduje dobrodružný príbeh emancipácie Belly Baxter, ktorú stvárnila talentovaná Emma Stone. 

Najnovší film oceňovaného gréckeho režiséra Yorgosa Lanthimosa je vzrušujúcou výpravou do nápaditého sveta, ktorému vládnu fantastické herecké výkony, nádherné kostýmy a scény ako z obrazov, no predovšetkým dômyselné posolstvo. Niet divu, že získal Zlatého leva na festivale v Benátkach, Zlatý glóbus a 11 nominácií na Oscara.

Duna: časť druhá 
v kinách od 29. februára

Jedným z najočakávanejších filmov roka je práve veľkolepé pokračovanie adaptácie knižnej sci-fi klasiky od Franka Herberta. Po pomalšom rozjazde v prvej časti, ktorý fungoval skôr na zoznámenie sa s vesmírom a planétou Arrakis, bude hlavný hrdina Paul čeliť veľkým dilemám. 

Upredností lásku svojho života alebo budúcnosť celého vesmíru? Čaká nás dramatické pokračovanie, no aj rozšírenie hereckého obsadenia – okrem Timothéeho Chalameta a Zendaye v hlavných úlohách sa môžeme tešiť aj na ďalšie vychádzajúce hviezdy, a to Florence Pugh (Midsommar, Malé ženy), Austina Butlera (Elvis) či francúzsku divu Léu Seydoux. 

Lietanie pre začiatočníkov 
práve v kinách

Ak sa vám páčil kinohit a víťaz Zlatej palmy Trojuholník smútku, dajte šancu aj novej škandinávskej komédii Lietanie pre začiatočníkov. Keď sa skupina rôznorodých ľudí stretne za účelom prekonať svoj strach z lietania, ešte netušia, že ich čaká omnoho desivejšia jazda než predpokladali. 

Ďaleko od domova totiž vyplávajú na povrch aj tie najhlbšie ukryté problémy – toxické vzťahy, klamstvá alebo preceňovanie vlastných schopností. Otázkou je, či im dokážu čeliť, zbaviť sa ich a slobodne vzlietnuť. Čierna komédia od producenta Trojuholníka smútku, s ktorou odletíte až na mrazivý Island, je správnou voľbou, ak hľadáte nenáročný film na odreagovanie.

Blažine lekcie 
práve v kinách

Nespravodlivosť chutí trpko, a to najmä na staré kolená. Surová bulharská dráma Blažine lekcie je napínavým príbehom 70-ročnej vdovy Blagy, ktorá sa stane obeťou nemilosrdného podvodu a príde o všetky úspory. 

Keď si uvedomí, že ich nikdy už nezíska späť, odmietne byť len bezmocnou figúrkou na šachovnici (ne)spravodlivosti a veci vezme do vlastných rúk – a to aj za cenu všetkých rizík a morálnych pokušení. 

Strhujúci film, ktorý získal hlavnú cenu na minuloročnom MFF Karlovy Vary, je drsnou kritikou nepriaznivej sociálnej situácie v postkomunistickom Bulharsku.

Piesne zeme
práve v kinách

Keď je príroda poéziou… Dokumentárna snímka Piesne zeme nás pozýva na meditatívnu výpravu do dychberúceho Nórska. Monumentálne zábery i pozornosť smerujúca k tým najmenším detailom nám pripomína, ako veľkolepá, no intímne nádherná je naša príroda. 

Režisérka Margreth Olin medzitým rozpráva príbeh svojich starnúcich rodičov, s ktorými otvárajú existenciálne témy o živote a smrti, plynutí času a zmenách a to vo vzťahu k človeku i našej zemi. 

Vizuálna symfónia, ktorá prepája pominuteľnosť ľudského tela s večnou dušou prírody je na plátne kina nezabudnuteľným zážitkom.

Miluje ma, nemiluje ma
práve v kinách

Do kín mieri aj nová romantická komédia s charizmatickou Sydney Sweeney (Euphoria) v hlavnej úlohe. Ben a Bea si na prvý pohľad padnú do oka a prežijú dokonalé prvé rande, no stačí jedno nedorozumenie, aby sa z nich stali úhlavní nepriatelia. 

Keď sa opäť stretnú na svadbe svojich blízkych v Austrálii, neodpustia si svoje večné podpichovačky, čím vyrábajú jednu katastrofu za druhou. Ako to už však býva, naši nepriatelia sú nám paradoxne najbližší, preto si Ben s Beou dohodnú dômyselné spojenectvo, ktoré však dopadne úplne inak než obaja predpokladali. 

Keď budete mať filmového umenia už dostatok, môžete navštíviť farmárov a navariť z lokálnych surovín s Luciou a Palom

Svieža oddychová komédia od režiséra filmu Ide len o sex bude pre vás to pravé, keď potrebujete vypnúť.

Zimné prázdniny
práve v kinách

Existuje väčší trest ako stráviť týždne s niekým, koho bytostne neznášate? Zimné prázdniny by nikto nechcel prežiť so svojim najmenej obľúbeným profesorom a ešte k tomu v škole. 

Problémový študent Angus však nemá na výber, a tak trávi sviatočné večery s mrzutým učiteľom histórie Hunhamom a trúchliacou kuchárkou Mary. A hoci je každý z nich úplne iný a za normálnych okolností by vedľa seba nevydržali ani minútu, ich osamelé duše si k sebe nájdu cestu. A zisťujú, že v týchto chladných dňoch nemajú nikoho iného, iba jeden druhého. 

Dojímavá snímka o sile nepravdepodobných priateľstiev, ktorá vás prenesie do 70. rokov, má aktuálne 5 nominácií na Oscara a určite sa ju v kine oplatí vidieť.

Kung Fu Panda 4
v kinách od 7. marca

Do kín prichádza aj pokračovanie príbehu o legendárnom bojovníkovi kung-fu, ktorý bude aj tento raz čeliť neľahkým výzvam. Dračí bojovník Po nám už niekoľkokrát dokázal, že si svoj titul skutočne zaslúži, aj preto ho majster Šifu chce povýšiť na duchovného strážcu Údolia pokoja. 

Avšak, ako už vieme, Po nie je zrovna spirituálny človek. Keď sa snaží meditovať, jeho myšlienky sa takmer vždy zatúlajú ku knedlíčkom so sójovom omáčkou. Okrem toho musí nájsť aj svojho budúceho nástupcu. Jeho duchovné snahy však preruší nový nepriateľ – mocný chameleón, ktorý na seba dokáže vziať podobu a využiť moc všetkých zločincov, ktorých Po v minulosti porazil. No čaká ho ešte jedno prekvapenie… ale to už odhalíte v CINEMAX.


Zážitok z dobrého filmového umenia je v CINEMAX veľkolepý. O to viac, ak sa rozhodnete pre dynamický a neobyčajný IMAX či Ultra X, prípadne pohodlný VIP Lounge. Nezabudnite si preto skontrolovať vašu O2 apku a zotrieť si vaše O2 Prekvapenie – možno sa tam skrýva zľavový kód na nezabudnuteľnú jazdu v kine.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Veľká nostalgická jazda s animákmi: Rozpamätáte sa všetky detaily v obľúbených rozprávkach?

Zaspomínajte si na animovaných hrdinov a hrdinky, s ktorými ste vyrástli.

Sú rozprávky, ktoré si stačí pozrieť raz. A potom sú rozprávky, ktoré môžete pozerať stále zas a znova, a vždy v nich objavíte niečo nové. Práve vďaka tomu sa z niektorých stali už kultové klasiky. Dávali ste však pri sledovaní obľúbených príbehov dobrý pozor?

Do rozprávkového sveta môžete s HBO Max vstúpiť kedykoľvek. Ak máte O2 Paušál, môžete mať všetky animáky poruke aj v jeho cene.

Prevetrajte si svoje znalosti o animovaných rozprávkach v našom kvíze:

 • 1. Zelený hrdina-zlobor Shrek si toho od prvého filmu, ktorý premiéroval pred 20 rokmi, preskákal viac než dosť. Od bozku z pravej lásky s princeznou Fionou cez neľahké manželské skúšky až po rolu spokojného otca. Ako sa volajú deti Shreka a Fiony?
 •   Falcon, Ferdinand, Fanny
 •   Fergus, Farkle, Felicia
 •   Fiona, Farquaad, Shrek
 • 2. Kultový americký animovaný seriál Scooby-Doo nás už neuveriteľných 50 rokov učí, že každý jav, nech sa zdá akokoľvek zvláštny a desivý, má racionálne vysvetlenie. Viete však, aké je Scoobyho pravé meno?
 •   Scoobert
 •   Scooty
 •   Schubert
 • 3. Scooby-Doo je jeden z najznámejších psov na striebornom plátne, hoci je animovaný – je ešte slávnejší ako filmový Beethoven či seriálová Lassie. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, akej rasy je tento vtipný a charizmatický pes?
 •   doga
 •   ovčiak
 •   teriér
 • 4. Na jednoduchej zápletke – kocúr naháňa myš – vyrástli celé generácie. No nerozlučnú dvojicu Toma a Jerryho sprevádzajú aj rôzne vedľajšie postavy, jednou z nich je pes – bulldog. Viete, ako sa volá?
 •   Sugar
 •   Sammy
 •   Spike
 • 5. Ukecaného Martyho, populárneho Alexa, sympatickú Gloriu a hypochondrického Melmana pozná snáď každý, kto má rád kreslené filmy. Pamätáte si, z akej zoo zvieratá ujdú v prvom filme série Madagascar z roku 2005, aby zažili dobrodružnú cestu?
 •   Metropolitan Zoo v Londýne
 •   Central Park Zoo v New Yorku
 •   Zoo v San Antoniu
 • 6. Kvarteto spomínaných zvieratiek sa v Afrike stretne aj s lemurmi, známymi svojím jedinečným vzhľadom s veľkými očami a dlhým chvostom. Vo filme im však vládne nevšedný panovník. Viete, ako sa tento výstredný kráľ lemurov volá?
 •   Kráľ Ralf
 •   Kráľ Charles
 •   Kráľ Julian
 • 7. Na obľúbenom československom seriáli Pat a Mat, ktorý mal byť pôvodne len zábavou pre dospelých, vyrástlo už niekoľko generácií detí nielen doma, ale aj v zahraničí. Rozpamätáte sa, aké pokrývky hlavy títo nešikovní páni nosili?
 •   čapica s brmbolcom a baretka
 •   prilba a klobúk
 •   šiltovka a šatka
 • 8. Pat a Mat sú nerozluční kamaráti a nikdy sa na seba nehnevajú, ani vo chvíli, keď sa im práca nedarí. Vždy optimisticky naladení sa do nej púšťajú s novým elánom znovu a znovu, až kým sa ju nepodarí nejakým nápaditým spôsobom zvládnuť. Čo zvyknú urobiť na konci ako symbol dobre vykonanej práce?
 •   zavrtia hlavou a poskočia si
 •   zaťukajú si na čelo a zatlieskajú
 •   podajú si ruky a ohnú lakeť do pravého uhla
 • 9. Vďaka Kung Fu Pande sa vraciame do zvieracej ríše. Po, lenivý pandí samček, síce pracuje v rodinnom obchode s rezancami, ale nečakane ho vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu a vstúpil do sveta starobylého čínskeho bojového umenia pod vedením majstra Shifu. Aké zviera bol majster Shifu?
 •   hraboš severský
 •   červená panda
 •   psík medvedíkovitý
 • 10. Výcvik Poa nie je ešte dokončený, keď sa mu do cesty postaví pomstychtivý a zradný nepriateľ, zároveň najlepší študent majstra Shifu – snežný leopard. Ako sa jeho úhlavný nepriateľ v prvom filme Kung Fu Panda volá?
 •   Bao
 •   Tai Lung
 •   Temutai
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac