Poetické sci-fi, túžba po spravodlivosti, ale aj ľahké komédie, s ktorými poletíte nad Islandom. Čo sa oplatí vidieť v kine?

Nepremeškajte týchto 8 výnimočných filmov v kinosálach CINEMAX.

Hoci nedočkavo čakáme na jarné slnko a teplo, dni sa stále vlečú – no to je ideálny čas ísť do kina. A bude aj čo pozerať, pretože nás v marci čakajú veľké plátna plné komédií, sci-fi, drám aj animákov. Možností je veľa, preto vám prinášame výber toho najlepšieho, čo môžete v kine práve teraz vidieť.

Ísť do kina je zážitok, ale ísť do kina výhodne je geniálny zážitok. Nezabudnite si preto skontrolovať O2 aplikáciu a zotrieť svoje O2 Prekvapenie 

Po rokoch sa konečne dočkáme pokračovania Duny aj obľúbenej rozprávky Kung Fu Panda, no do kín dorazia aj oceňované festivalové filmy či snímky s nomináciami na Oscara. 

Chudiatko 
práve v kinách

Čo sa stane, keď spojíte nespútanú detskú myseľ s dospelým ženským telom? Nebude rešpektovať spoločenské normy a bez zábran si usporiada život podľa seba. Temné, no vizuálne rozprávkové sci-fi sleduje dobrodružný príbeh emancipácie Belly Baxter, ktorú stvárnila talentovaná Emma Stone. 

Najnovší film oceňovaného gréckeho režiséra Yorgosa Lanthimosa je vzrušujúcou výpravou do nápaditého sveta, ktorému vládnu fantastické herecké výkony, nádherné kostýmy a scény ako z obrazov, no predovšetkým dômyselné posolstvo. Niet divu, že získal Zlatého leva na festivale v Benátkach, Zlatý glóbus a 11 nominácií na Oscara.

Duna: časť druhá 
v kinách od 29. februára

Jedným z najočakávanejších filmov roka je práve veľkolepé pokračovanie adaptácie knižnej sci-fi klasiky od Franka Herberta. Po pomalšom rozjazde v prvej časti, ktorý fungoval skôr na zoznámenie sa s vesmírom a planétou Arrakis, bude hlavný hrdina Paul čeliť veľkým dilemám. 

Upredností lásku svojho života alebo budúcnosť celého vesmíru? Čaká nás dramatické pokračovanie, no aj rozšírenie hereckého obsadenia – okrem Timothéeho Chalameta a Zendaye v hlavných úlohách sa môžeme tešiť aj na ďalšie vychádzajúce hviezdy, a to Florence Pugh (Midsommar, Malé ženy), Austina Butlera (Elvis) či francúzsku divu Léu Seydoux. 

Lietanie pre začiatočníkov 
práve v kinách

Ak sa vám páčil kinohit a víťaz Zlatej palmy Trojuholník smútku, dajte šancu aj novej škandinávskej komédii Lietanie pre začiatočníkov. Keď sa skupina rôznorodých ľudí stretne za účelom prekonať svoj strach z lietania, ešte netušia, že ich čaká omnoho desivejšia jazda než predpokladali. 

Ďaleko od domova totiž vyplávajú na povrch aj tie najhlbšie ukryté problémy – toxické vzťahy, klamstvá alebo preceňovanie vlastných schopností. Otázkou je, či im dokážu čeliť, zbaviť sa ich a slobodne vzlietnuť. Čierna komédia od producenta Trojuholníka smútku, s ktorou odletíte až na mrazivý Island, je správnou voľbou, ak hľadáte nenáročný film na odreagovanie.

Blažine lekcie 
práve v kinách

Nespravodlivosť chutí trpko, a to najmä na staré kolená. Surová bulharská dráma Blažine lekcie je napínavým príbehom 70-ročnej vdovy Blagy, ktorá sa stane obeťou nemilosrdného podvodu a príde o všetky úspory. 

Keď si uvedomí, že ich nikdy už nezíska späť, odmietne byť len bezmocnou figúrkou na šachovnici (ne)spravodlivosti a veci vezme do vlastných rúk – a to aj za cenu všetkých rizík a morálnych pokušení. 

Strhujúci film, ktorý získal hlavnú cenu na minuloročnom MFF Karlovy Vary, je drsnou kritikou nepriaznivej sociálnej situácie v postkomunistickom Bulharsku.

Piesne zeme
práve v kinách

Keď je príroda poéziou… Dokumentárna snímka Piesne zeme nás pozýva na meditatívnu výpravu do dychberúceho Nórska. Monumentálne zábery i pozornosť smerujúca k tým najmenším detailom nám pripomína, ako veľkolepá, no intímne nádherná je naša príroda. 

Režisérka Margreth Olin medzitým rozpráva príbeh svojich starnúcich rodičov, s ktorými otvárajú existenciálne témy o živote a smrti, plynutí času a zmenách a to vo vzťahu k človeku i našej zemi. 

Vizuálna symfónia, ktorá prepája pominuteľnosť ľudského tela s večnou dušou prírody je na plátne kina nezabudnuteľným zážitkom.

Miluje ma, nemiluje ma
práve v kinách

Do kín mieri aj nová romantická komédia s charizmatickou Sydney Sweeney (Euphoria) v hlavnej úlohe. Ben a Bea si na prvý pohľad padnú do oka a prežijú dokonalé prvé rande, no stačí jedno nedorozumenie, aby sa z nich stali úhlavní nepriatelia. 

Keď sa opäť stretnú na svadbe svojich blízkych v Austrálii, neodpustia si svoje večné podpichovačky, čím vyrábajú jednu katastrofu za druhou. Ako to už však býva, naši nepriatelia sú nám paradoxne najbližší, preto si Ben s Beou dohodnú dômyselné spojenectvo, ktoré však dopadne úplne inak než obaja predpokladali. 

Keď budete mať filmového umenia už dostatok, môžete navštíviť farmárov a navariť z lokálnych surovín s Luciou a Palom

Svieža oddychová komédia od režiséra filmu Ide len o sex bude pre vás to pravé, keď potrebujete vypnúť.

Zimné prázdniny
práve v kinách

Existuje väčší trest ako stráviť týždne s niekým, koho bytostne neznášate? Zimné prázdniny by nikto nechcel prežiť so svojim najmenej obľúbeným profesorom a ešte k tomu v škole. 

Problémový študent Angus však nemá na výber, a tak trávi sviatočné večery s mrzutým učiteľom histórie Hunhamom a trúchliacou kuchárkou Mary. A hoci je každý z nich úplne iný a za normálnych okolností by vedľa seba nevydržali ani minútu, ich osamelé duše si k sebe nájdu cestu. A zisťujú, že v týchto chladných dňoch nemajú nikoho iného, iba jeden druhého. 

Dojímavá snímka o sile nepravdepodobných priateľstiev, ktorá vás prenesie do 70. rokov, má aktuálne 5 nominácií na Oscara a určite sa ju v kine oplatí vidieť.

Kung Fu Panda 4
v kinách od 7. marca

Do kín prichádza aj pokračovanie príbehu o legendárnom bojovníkovi kung-fu, ktorý bude aj tento raz čeliť neľahkým výzvam. Dračí bojovník Po nám už niekoľkokrát dokázal, že si svoj titul skutočne zaslúži, aj preto ho majster Šifu chce povýšiť na duchovného strážcu Údolia pokoja. 

Avšak, ako už vieme, Po nie je zrovna spirituálny človek. Keď sa snaží meditovať, jeho myšlienky sa takmer vždy zatúlajú ku knedlíčkom so sójovom omáčkou. Okrem toho musí nájsť aj svojho budúceho nástupcu. Jeho duchovné snahy však preruší nový nepriateľ – mocný chameleón, ktorý na seba dokáže vziať podobu a využiť moc všetkých zločincov, ktorých Po v minulosti porazil. No čaká ho ešte jedno prekvapenie… ale to už odhalíte v CINEMAX.


Zážitok z dobrého filmového umenia je v CINEMAX veľkolepý. O to viac, ak sa rozhodnete pre dynamický a neobyčajný IMAX či Ultra X, prípadne pohodlný VIP Lounge. Nezabudnite si preto skontrolovať vašu O2 apku a zotrieť si vaše O2 Prekvapenie – možno sa tam skrýva zľavový kód na nezabudnuteľnú jazdu v kine.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Veľká nostalgická jazda s animákmi: Rozpamätáte sa všetky detaily v obľúbených rozprávkach?

Zaspomínajte si na animovaných hrdinov a hrdinky, s ktorými ste vyrástli.

Sú rozprávky, ktoré si stačí pozrieť raz. A potom sú rozprávky, ktoré môžete pozerať stále zas a znova, a vždy v nich objavíte niečo nové. Práve vďaka tomu sa z niektorých stali už kultové klasiky. Dávali ste však pri sledovaní obľúbených príbehov dobrý pozor?

Do rozprávkového sveta môžete s HBO Max vstúpiť kedykoľvek. Ak máte O2 Paušál, môžete mať všetky animáky poruke aj v jeho cene.

Prevetrajte si svoje znalosti o animovaných rozprávkach v našom kvíze:

  • 1. Zelený hrdina-zlobor Shrek si toho od prvého filmu, ktorý premiéroval pred 20 rokmi, preskákal viac než dosť. Od bozku z pravej lásky s princeznou Fionou cez neľahké manželské skúšky až po rolu spokojného otca. Ako sa volajú deti Shreka a Fiony?
  •   Falcon, Ferdinand, Fanny
  •   Fergus, Farkle, Felicia
  •   Fiona, Farquaad, Shrek
  • 2. Kultový americký animovaný seriál Scooby-Doo nás už neuveriteľných 50 rokov učí, že každý jav, nech sa zdá akokoľvek zvláštny a desivý, má racionálne vysvetlenie. Viete však, aké je Scoobyho pravé meno?
  •   Scoobert
  •   Scooty
  •   Schubert
  • 3. Scooby-Doo je jeden z najznámejších psov na striebornom plátne, hoci je animovaný – je ešte slávnejší ako filmový Beethoven či seriálová Lassie. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, akej rasy je tento vtipný a charizmatický pes?
  •   doga
  •   ovčiak
  •   teriér
  • 4. Na jednoduchej zápletke – kocúr naháňa myš – vyrástli celé generácie. No nerozlučnú dvojicu Toma a Jerryho sprevádzajú aj rôzne vedľajšie postavy, jednou z nich je pes – bulldog. Viete, ako sa volá?
  •   Sugar
  •   Sammy
  •   Spike
  • 5. Ukecaného Martyho, populárneho Alexa, sympatickú Gloriu a hypochondrického Melmana pozná snáď každý, kto má rád kreslené filmy. Pamätáte si, z akej zoo zvieratá ujdú v prvom filme série Madagascar z roku 2005, aby zažili dobrodružnú cestu?
  •   Metropolitan Zoo v Londýne
  •   Central Park Zoo v New Yorku
  •   Zoo v San Antoniu
  • 6. Kvarteto spomínaných zvieratiek sa v Afrike stretne aj s lemurmi, známymi svojím jedinečným vzhľadom s veľkými očami a dlhým chvostom. Vo filme im však vládne nevšedný panovník. Viete, ako sa tento výstredný kráľ lemurov volá?
  •   Kráľ Ralf
  •   Kráľ Charles
  •   Kráľ Julian
  • 7. Na obľúbenom československom seriáli Pat a Mat, ktorý mal byť pôvodne len zábavou pre dospelých, vyrástlo už niekoľko generácií detí nielen doma, ale aj v zahraničí. Rozpamätáte sa, aké pokrývky hlavy títo nešikovní páni nosili?
  •   čapica s brmbolcom a baretka
  •   prilba a klobúk
  •   šiltovka a šatka
  • 8. Pat a Mat sú nerozluční kamaráti a nikdy sa na seba nehnevajú, ani vo chvíli, keď sa im práca nedarí. Vždy optimisticky naladení sa do nej púšťajú s novým elánom znovu a znovu, až kým sa ju nepodarí nejakým nápaditým spôsobom zvládnuť. Čo zvyknú urobiť na konci ako symbol dobre vykonanej práce?
  •   zavrtia hlavou a poskočia si
  •   zaťukajú si na čelo a zatlieskajú
  •   podajú si ruky a ohnú lakeť do pravého uhla
  • 9. Vďaka Kung Fu Pande sa vraciame do zvieracej ríše. Po, lenivý pandí samček, síce pracuje v rodinnom obchode s rezancami, ale nečakane ho vyberú, aby naplnil starodávnu veštbu a vstúpil do sveta starobylého čínskeho bojového umenia pod vedením majstra Shifu. Aké zviera bol majster Shifu?
  •   hraboš severský
  •   červená panda
  •   psík medvedíkovitý
  • 10. Výcvik Poa nie je ešte dokončený, keď sa mu do cesty postaví pomstychtivý a zradný nepriateľ, zároveň najlepší študent majstra Shifu – snežný leopard. Ako sa jeho úhlavný nepriateľ v prvom filme Kung Fu Panda volá?
  •   Bao
  •   Tai Lung
  •   Temutai
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá

„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.

Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
  • na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
  • kedy treba vyhľadať fyzioterapeuta,
  • prečo treba venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Ako rozhýbať deti doma? Zacvičte si spolu s nimi podľa videí O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?

Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.

Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.

Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.

Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?

Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.

S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.

Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?

Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.

Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.

Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.

Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.

Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch? 

Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.

Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.

Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?

Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.

Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?

Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.

U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.

Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.

Koľko času by mali deti tráviť pohybom?

Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.

Čítajte aj: Príklad rodičov je pre deti dôležitý nielen v čase pandémie, hovorí detský tréner

Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?

Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.

Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.

Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.

Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?

Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.

Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.

Denis Freudenfeld

Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac