Považujete sa za znalca slovenskej hudobnej scény? Zistite, ako dobre poznáte našich spevákov

Ktorú pesničku by ste v repertoári Richarda Müllera nenašli a s kým si Meky Žbirka zaspieval po anglicky?

V Sóde sme si pre vás pripravili hudobný kvíz, v ktorom sme sa zamerali na mužských interpretov. Dokážete správne odpovedať na všetkých sedem otázok?

Počúvajte TIDAL cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť predplatné tejto streamovacej appky aj neobmedzené dáta, aby ste si mohli hudbu užiť dosýta. Chcem vedieť viac

 • 1. Ktorú pesničku nenaspieval Richard Müller?
 •   Julia Roberts
 •   22 dní
 •   Adieu Adele
 • 2. Ktorý hit Pavla Hammela sa začína takto: Otcov oblek, biele manžety, vreckové som dostal od tety?
 •   Učiteľka tanca
 •   Balada o smutnom Jánovi
 •   Medulienka
 • 3. Ktorá kapela má správne priradené meno frontmana?
 •   IMT SMILE – Miro Tásler
 •   Iné Kafe – Vratko Rohoň
 •   Tublatanka – Pavol Habera
 • 4. Miro Žbirka má na svojom konte aj viacero úspešných duet. Viete však, s ktorou speváčkou naspieval pesničku v angličtine?
 •   s Ráchel Skleničkovou
 •   s Marikou Gombitovou
 •   s Janou Kirschner
 • 5. V jednom hite Petra Lipu sa spieva o dievčatách, ktoré čaká dôležitá skúška. Viete ktorá?
 •   maturita
 •   prijímačky na vysokú školu
 •   štátnice
 • 6. Ktorý interpret nemá správne priradený hit?
 •   Vašo Patejdl – Nepriznaná
 •   Peter Nagy – Aj tak sme frajeri
 •   Robo Grigorov – Balada o poľných vtákoch
 • 7. Na záver načrieme do starších vôd, do obdobia šlágrov. Ktorú pesničku by ste márne hľadali v repertoári Karola Duchoňa?
 •   Mám ťa rád
 •   Šiel, šiel
 •   Nalej mi vína, Malvína

Prečítajte si: 9 šlágrov, ktoré si spievajú celé generácie

Chcete mať prístup k slovenskej hudbe v špičkovej kvalite, nech ste kdekoľvek? Predplatné streamovacej služby TIDAL aj s neobmedzenými dátami môže byť teraz súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Neviete, kam sa vybrať do hôr? Sledujte týchto 8 profilov na Instagrame

Instagram je vďačnou studnicou inšpirácií aj v prípade, ak sa chcete s rodinou vybrať do hôr. Tieto profily vám pomôžu pri objavovaní prírodných krás na Slovensku.

Hľadáte inšpiráciu, kam sa vybrať na výlet alebo len máte chuť na chvíľu vypnúť pri pohľade na krásu slovenskej prírody? Vybrali sme pre vás profily na Instagrame, ktoré ponúkajú oboje. 

Sledujte Instagram cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môžu byť neobmedzené dáta, aby ste si mohli naplno vychutnať aj túto appku. Chcem vedieť viac

@turistikanaslovensku

Turistika na Slovensku združuje fotky často vyrážajúce dych od milovníkov hôr z celej krajiny, no najčastejšie tu nájdete Tatry. Ak sa vám podarí spraviť pekný záber, nezabudnite použiť hashtag #turistikanaslovensku, možno sa tu objaví aj vaša fotka.

@wearehikemates

Hikemates je komunita, ktorá je súčasťou Klubu slovenských turistov, pričom jej členovia môžu využívať rôzne výhody ako turistické poistenie či zľavy na ubytovaní. Na ich Instagrame nájdete okrem zaujímavých tipov aj informácie o spoločných výstupoch, ktoré organizujú.

@nie_je_tura_bez_stura

View this post on Instagram

Kriváň je pre veľa Slovákov tým najväčším symbolom našej krajiny.🇸🇰Hovorí sa, že každý správny Slovák by ho mal aspoň raz za život zdolať. Ja si však myslím, že zdolať by ho mal ten, kto si na to trúfa, a vôbec nemusí mať výčitky, keď sa na to necíti. Ja sám sa priznávam, že výstup na Kriváň bol pre mňa jednou z najnáročnejších túr v živote.😅 Na ktorej túre si sa doslova opúšťal/a, ale nakoniec si to dal/a?😜 Inak, v minulosti vystúpilo na Kriváň viacero známych osobností našich národných dejín, okrem iných aj @stur_ludovit 👣 . . #slovensko #slovakia #krivan #turistavovlastnejkrajine #niejeturabezstura #sturujem #turistikanaslovensku #vysoketatry #hightatras #naturelovers #hory #dnescestujem

A post shared by Radoslav Hoppej (@nie_je_tura_bez_stura) on

Cestovateľ Radoslav Hoppej sa v rámci svojho blogurovnomenného Instagramu venuje nielen mestskej turistike, ale aj horám. Na jeho profile nájdete aj kvízy, vďaka ktorým sa naučíte veľa zaujímavého.

@dovolenkujemdoma

View this post on Instagram

🌳 HRIŇOVSKÉ LAZY 🌳 Ránečko dnes začíname tipom na dokonalé ticho a oddych v členitom teréne katastra rázovitého mesta na Podpoľaní. Pre mnohých Bohom zabudnuté miesto, pre nás raj na Zemi – Hriňová. 😍 🍀 výrazne členitý chotár mesta dotvára rieka Slatina, ktorú držia v obkolesení Veporské vrchy a Poľana. 💧 v katastri mesta sa nachádza údolná vodná nádrž o celkovom objeme 7,3 mil. metrov kubických, vybudovaná v 70-tych rokoch 20. storočia ako zásobáreň pitnej vody pre vodovod Hriňová – Fiľakovo – Lučenec. 📍 vďaka svojmu členitému okoliu bola útočiskom a dejiskom mnohých bojov v rámci 2.svetovej vojny, čo dnes pripomína pamätník SNP a množstvo bunkrov či zákopov. 🏡 lazy sú typické rozdrobenosťou ornej pôdy medzi ľudí na parcely a terasovité políčka (pekne vidno na fotkách), ktoré sú často vymedzené kamennými valmi – čo z nich robí Európsky unikát.‼️ 👨‍🌾 na lazoch dnes vyvíja aktivitu úctyhodných 350 rodinných fariem. 🌋 vedeli ste že Poľana je najvyššia sopka Slovenska? (1458 mnm), a z mesta sa na jej vrchol môžete dostať turistickým chodníkom 🟨 a 🟥 farby, ale bacha na medvede! ☝️🐻😊 Výlet na Poľanu, ktorá je od roku 1990 biosférickou rezerváciou UNESCO rozhodne odporúčame. 👍 👥 znie to neuveriteľne, no mesto so svojimi cca 7 500 obyvateľmi a rozlohou 126 500 kilometrov štvorcových 5. NAJväčšie na Slovensku (po BA, KE, Vysokých Tatrách a RK), a delí sa na 16 mestských častí. 📸 ak si chcete vychutnať rovnako pekné pohľady odporúčame si ráno privstať, tak ako my s našim kamošom fotografom @samuel_lesko a navštíviť oblasť Javorinka – skalný útvar Kešovka. 👌 💚 Podpoľanie je jeden z mála slovenských regiónov, kde si turista, okrem návštevy sopky, či vodopádov môže vo viacerých domoch dopriať nákupy tradične dopestovaných zemiakov, syrov, masla, domáceho chleba či mäsa. Aj takto môže v tomto kraji vyzerať nákupná turistika.💚 #dovolenkujemdoma #cestujemeposlovensku #tipnavylet #slovensko #hrinova #hrinovskelazy #krajinanepoznana #slovensko #banskobystrickykraj #ranecko #vychodslnka #krasyslovenska

A post shared by Nespoznané miesta Slovenska (@dovolenkujemdoma) on

Jeden z novších profilov reaguje na aktuálnu situáciu a predstavuje nepoznané krásy Slovenska s cieľom podporiť domáci cestovný ruch. Pri jednotlivých fotkách nájdete množstvo praktických informácií, vďaka ktorým vás pri návšteve týchto miest nič nezaskočí.

@time_to_hike

Tento nový profil hobby fotografa prináša nielen pekné fotky, ale aj tipy na miesta, ktoré ste možno ešte nenavštívili. Viacerými tipmi sa inšpirovala aj naša kolegyňa Simona, ktorá má už pochodený kus Slovenska.

@tatry_official

Ak sa chystáte navštíviť naše veľhory, tento profil sa určite oplatí sledovať. Nájdete tu množstvo pekných fotiek, vďaka ktorým bude výber cieľa počas najbližšieho výstupu možno o niečo jednoduchší.

@outdoormamas.sk

Profil spája komunitu aktívnych matiek, ktoré so svojimi deťmi rady trávia čas v prírode a v horách. Občianske združenie má aj svoj web, kde nájdete množstvo praktických tipov aj informácie o spoločných akciách.

@hiking.sk

Podľa webmagazínu o horách hiking.sk si výlety plánujú mnohí milovníci turistiky, možno však neviete, že redakcia je aktívna aj na Instagrame. Aj tu nájdete tipy na zaujímavé miesta a zároveň trošku nazriete do „redakčnej kuchyne“.


Sledujte Instagram cez O2 a užite si neobmedzené množstvo zaujímavostí z prostredia slovenských hôr aj pekných fotiek s vylepšenými O2 SMART Paušálmi. Nájdete v nich neobmedzené dáta aj predplatné prémiových aplikácií, napríklad streamovacej služby HBO GO alebo hudobnej appky TIDAL. Pre viac informácií navštívte www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čítaj viac

Menej chrápania, viac čítania: 6 nových appiek, ktoré odporúčame vyskúšať

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac