Storočia staré tajomstvá, upíri aj výnimočné detektívky: 7 trilerov do mrazivého počasia

HBO GO ponúka na začiatku nového roka napínavé filmy podľa osvedčených knižných a komiksových predlôh.

Záhadné zločiny, tajomstvá, Gotham bez Batmana a dotyk nadprirodzena. So šálkou kakaa si v pochmúrnych zimných mesiacoch radi pustíme detektívku alebo strašidelný triler so zaujímavými postavami. 

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

V našom výbere mrazivých filmov sa stretli čarodejnice skrývajúce sa v oxfordských knižniciach, zlo odpočívajúce v horskom hoteli či vyšetrovateľ stratený v newyorských džezových kluboch a vo vlastnej hlave. Všetkých nájdete v ponuke streamovacej služby HBO GO.

Temná tvár Brooklynu/Motherless Brooklyn

Foto: © Glen Wilson / Warner Bros.

Keď herec Edward Norton čítal detektívku Temná tvár Brooklynu, okamžite ho zaujalo, ako sa v nej spisovateľovi Jonathanovi Lethemovi podarilo zachytiť život s neurologickou poruchou Tourettovým syndrómom.

Keďže kniha patrí k Nortonovým obľúbeným, rozhodol sa jej filmovú adaptáciu nakrútiť aj si v nej zahrať. V pochmúrnych newyorských uličkách sa vyšetrovateľ Lionel snaží vyriešiť vraždu svojho mentora. Noirovú atmosféru trileru dokonale dotvára džezová hudba skladateľa Daniela Pembertona.

Doktor Spánok/Doctor Sleep

Foto: © Warner Bros.

Spisovateľ Jack Torrance hľadá pokojné miesto, kde by vedel dokončiť román. Prijme teda ponuku byť počas zimných mesiacov správcom vo vyprázdnenom hoteli Overlook. Do hôr Rocky Mountains sa presťahuje so synom aj s manželkou.

Izolácia sa však nepriaznivo podpíše na jeho psychike – tak začína slávny horor Osvietenie podľa Stephena Kinga, ktorý v roku 1980 priniesol do kín nemenej slávny režisér Stanley Kubrick.

King sa neskôr rozhodol na príbeh nadviazať pokračovaním Doktor Spánok a aj ten nedávno dostal filmové spracovanie. Syn Jacka Torrencea sa v ňom snaží vyrovnať s tragickou minulosťou. V skvelom strašidelnom príbehu žiari herečka Rebecca Ferguson v roli vodkyne tajomného vraždiaceho kultu.

Birds of Prey (Podivuhodná premena Harley Quinn)/Birds of Prey (And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Foto: © Warner Bros.

Joker patrí k najznámejším filmovým a komiksovým zloduchom a mimoriadne populárna je aj jeho priateľka Harley Quinn. Pôvodne ju vymysleli len ako vedľajšiu postavu pre kultový kreslený seriál Batman z 90. rokov, no stala sa takou obľúbenou, že čoskoro sa začala objavovať aj v komiksoch a najnovšie dostala vlastný film.

V zábavnom a svižnom trileri si nájde niekoľko kamarátok, s ktorými sa postaví najobávanejším mafiánom mesta Gotham.

Premiéra na HBO GO: 31. januára 2021

Batwoman II.

Foto: © CW Television Network

Do Gothamu sa vrátime aj v ďalšej novinke. Keď sa Batman bez stopy stratí, mesto bez maskovaného hrdinu upadne do chaosu. Vládu nad ulicami preberá mafia. Kate Kane v sebe musí nájsť odvahu, aby po bratrancovi Batmanovi prevzala boj so zločinom pod identitou Batwoman.

Čítajte aj: Týchto 7 dokumentárnych seriálov by ste nevymysleli. Vymyslel ich sám život

V druhej sérii seriálu má ochrankyňa spravodlivosti novú tvár po tom, ako produkciu opustila herečka Ruby Rose. Batwoman mala veľký význam pre LGBTI komunitu, pretože bola prvým superhrdinským seriálom, v ktorom je superhrdinkou lesba.

Čas čarodejníc II./A Discovery of Witches II.

Foto: © Sky

V knižnej trilógii od spisovateľky Harkness sa to hemží čarodejnicami, upírmi a inými nadprirodzenými bytosťami. Žijú však v utajení a svoju identitu bežným smrteľníkom nechcú odhaliť.

Deborah Harkness sa pri hlavnej hrdinke svojich kníh inšpirovala aj vlastnými skúsenosťami z akademického prostredia. Jej Diana Bishopová je vedecká pracovníčka a čarodejnica, ktorá pri výskume v Oxforde narazí na záhadnú magickú knihu. V pokračovaní seriálu ju spolu s upírom Matthewom pátranie zavedie do obdobia alžbetínskej renesancie.

Odkaz III./Legacies III.

Foto: © The CW Television Network

Podobne ako v Čase čarodejníc aj v seriáli Odkaz vystupujú nadprirodzené bytosti ako upíri, vlkolaci, čarodejnice či démoni. Tento seriál nadväzuje na populárnu knižnú franšízu Upírske denníky aj na ďalší seriál The Originals.

V tretej sérii skupina študentov objavuje v špeciálnej škole svoje mimoriadne schopnosti, no zároveň sa snaží odolať vábeniu temných síl a pochopiť svoju minulosť.

Premiéra na HBO GO: 22. januára 2021

C. B. Strike: Smrtiaca biela/C. B. Strike: Lethal White

Foto: © HBO

Keď v roku 2013 vyšla detektívna kniha Volanie kukučky, jej autora Roberta Galbraitha vychvaľovali ako úžasného debutanta, ktorý má pred sebou veľkú budúcnosť. Čoskoro však vysvitlo, že ide len o pseudonym, ktorým sa autorka J. K. Rowlingová chcela oslobodiť z tieňa svojej ságy o čarodejníkovi Harrym Potterovi.

Príbehy o detektívovi Cormoranovi Strikovi sa predali v stovkách tisícov výtlačkov a boli spracované aj v televíznom seriáli. Smrtiaca biela je štvrtou časťou série. Cormorana v nej navštívi očividne psychicky narušený muž a žiada ho o vyšetrenie zločinu, ktorý zažil ešte ako dieťa.

Premiéra na HBO GO: 21. januára 2021


Radi by ste si pozreli dobrý film alebo napínavý seriál a pritom zabudli na dátové obmedzenia? Vyberte si nekonečné O2 SMART Paušály, ktoré okrem neobmedzených volaní, SMS a MMS prinášajú aj neobmedzené dáta a predplatné prémiových aplikácií ako HBO GO, TIDAL či O2 TV. Viac o vylepšenej ponuke O2 SMART Paušálov nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Napíšte nám, čo z ponuky HBO GO vás v roku 2020 najviac bavilo, a výhra môže byť vaša

Film o superhrdinoch, oceňovaná dráma alebo seriál, pri ktorom ste sa veľa nasmiali? Podeľte sa s nami o svojho obľúbenca a získajte jeden z troch balíčkov od HBO GO.

V Sóde sme vám počas celého roka 2020 prinášali tipy na zaujímavé filmy a seriály z ponuky HBO GO. Nechýbali medzi nimi novinky, rokmi overená klasika ani vlastná produkcia HBO, ktorá prináša množstvo zaujímavého obsahu. Teraz sme si pre vás pripravili súťaž, ktorá poteší každého milovníka tejto streamovacej služby. 

Sledujte filmy a seriály cez O2 a objavte výhody služby HBO GO aj s predplatným a neobmedzenými dátami ako súčasť svojho O2 SMART Paušálu. Zistite viac

Čo môžete získať

Pre výhercov súťaže sú pripravené 3 balíčky darčekov od HBO GO:

  • 1. cena: prenosný reproduktor a čiapka,
  • 2. cena: hrnček a neoprénový obal na notebook,
  • 3. cena: drevená spoločenská hra.

Chcete sa zapojiť do súťaže? Postačí, keď nám napíšete, ktorý film alebo seriál z ponuky HBO GO vás minulý rok najviac bavil.

Ako na to

Do pripraveného formulára napíšte svoju odpoveď a uveďte svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

  1. Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
  2. Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.

Odpovede posielajte do nedele 31. januára 2021. V pondelok 1. februára 2021 spomedzi všetkých odpovedí vyžrebujeme výhercov, ktorí budú o spôsobe odovzdania výhry informovaní prostredníctvom e-mailu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac