Týchto 20 pesničiek už oslávilo 20 rokov. Cítite tú nostalgiu?

Na týchto hitoch odrástla celá generácia, dnes sa už môžu považovať za retro a pomaly začať púšťať na oldies party.

Nikto nevie, prečo čas tak rýchlo letí. Pri týchto pesničkách mnohých z nás z toho až zamrazí. Naozaj už majú toľko rokov? Množstvo z nich vzniklo náhodou, no to, že si ich dodnes spievame, určite náhoda nie je. Dali sme dokopy playlist hitov, ktoré už oslávili 20 rokov.

Počúvajte hudbu cez O2 a pridajte si appku TIDAL aj so všetkými skladbami z tohto výberu do svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Britney Spears
… Baby One More Time

Prelomový hit Britney Spears bol pôvodne napísaný pre skupinu Backstreet Boys, no chlapčenská skupina skladbu odmietla. Baby One More Time je prvý song, ktorý Britney nahrávala v profesionálnom štúdiu. Písal sa rok 1998 a v tomto čase mala iba 16 rokov.

Ricky Martin
Livin‘ La Vida Loca

Napriek tomu, že Ricky Martin už pred týmto hudobným počinom vydal niekoľko albumov, prerazil až vďaka Livin’ La Vida Loca. Chyba nebola v ňom, ale v jazyku, v ktorom spieval − stačilo španielčinu vymeniť za angličtinu. Napriek tomu Ricky Martin otvoril dvere do sveta španielskym pesničkám.

Eminem
The Real Slim Shady

„Please stand up, please stand up, please stand up…” sú väčšinou jediné slová, ktoré si z tohto singlu pamätáme. The Real Slim Shady alebo Eminem prerazil najmä vďaka drzosti a rôznym klebetám, ktoré si v tomto texte povymýšľal. Nie div, že sa mu zažalovaním vyhrážala napríklad aj speváčka Christina Aguilera.

„Please stand up, please stand up, please stand up…” sú väčšinou jediné slová, ktoré si z tohto singlu pamätáme. The Real Slim Shady alebo Eminem prerazil najmä vďaka drzosti a rôznym klebetám, ktoré si v tomto texte povymýšľal. Nie div, že sa mu zažalovaním vyhrážala napríklad aj speváčka Christina Aguilera.

Smash Mouth
All Star

Mnohí túto pieseň poznáme z animovaného filmu Shrek. Málokto však vie, že nevznikla pre potreby tohto filmu a že odznela aj v ďalších filmoch, napríklad v akčnej komédii Mystery Men. Len málo piesní sa môže popýšiť tým, že majú vlastné mémy. Ak poznáte naspamäť text, skúste si dať do Googlu „all star meme”, určite sa pobavíte.

Čítajte aj: 7 geniálnych spojení, ktoré nikto nečakal. Tieto duetá sa nám zapísali hlboko do pamäti

NSYNC
Bye Bye Bye

Jeden z najúspešnejších singlov legendárnej kapely NSYNC. Napísal ho švédsky producent a textár Andreas Carlsson počas skúšky v autoškole. Nehľadajte v skladbe žiadne odkazy na premávku a autá, text opisuje koniec romantického vzťahu.

Outkast
Ms. Jackson

Tvorca textu André Benjamin v piesni opisuje vzťah medzi ním, jeho priateľkou a jej matkou. Dotýka sa rôznych konfliktov, ktoré medzi nimi vznikali. Keď sa mama jeho priateľky dozvedela, o čom text je, zapáčil sa jej natoľko, že si údajne hneď kúpila poznávaciu značku na auto s nápisom Ms. Jackson.

Backstreet Boys
I Want It That Way

Krátko po vydaní singlu sa Backstreet Boys stretli s kritikou. Text piesne kritikom údajne nedával zmysel a pôsobil ako zlepenec. Keďže je text o láske a vzťahoch, autori textu pieseň obhájili tak, že často ani vo vzťahu nerozumieme tomu, čo od nás partner chce. Pred nami sa obhajovať nemusia, my vieme, že je to dodnes veľký hit.

Coldplay
Yellow

Song, ktorým Coldplay prerazili. Melódia kapele údajne napadla pri pohľade na hviezdy pred štúdiom, kde práve nahrávali. Čo pri pohľade na hviezdy napadá vám?

Prečítajte si: 3 tipy, ako si nájsť novú obľúbenú pesničku

Gorillaz
19-2000

Najznámejšia virtuálna kapela na svete Gorillaz. Možno vám názov singlu veľa nenapovedá, no už pri prvých tónoch určite zažívate takú nostalgiu ako my. Pieseň bola súčasťou mnohých filmov, ale aj niekoľkých hier vrátane legendárnej FIFA 2002.

Lenny Kravitz
Fly Away

Keďže mnoho spomínaných piesní bolo napísaných náhodou, ani tento príbeh pre vás nebude prekvapením. Lenny Kravitz si totiž iba skúšal svoje nové gitarové kombo a zrazu je hit na svete! Vďaka takejto „náhode” následne prerazil po celom svete.

10 ďalších hitov

Nestačila vám dávka nostalgie? Ešte sa necítite príliš starí? Ani my nie, tak si spolu zaspomínajme celým playlistom, kde nájdete aj 10 ďalších hitov z prelomu milénia.


Či už máte radi staršie, alebo novšie skladby, určite si prídete na svoje prostredníctvom aplikácie TIDAL, a to hneď v plnej kvalite. Predplatné streamovacej služby aj s neobmedzenými dátami môže byť teraz súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Máte doma malých fanúšikov Frozen? Zapojte sa do našej súťaže a spravte im radosť

Odpovedzte na nenáročnú otázku a výhra inšpirovaná obľúbenou rozprávkou môže byť vaša.

Príbehy z Ľadového kráľovstva si získali malých aj veľkých, množstvo dievčat sa vidí v odvážnej kráľovnej Elze, chlapcom je zase blízky snehuliak Olaf a jeho dobrá nálada. Ak máte doma malých fanúšikov Frozen, zapojte sa do našej súťaže a získajte balíček darčekov, ktoré do súťaže venovalo HBO GO.

HBO GO je streamovacia služba, ktorá ponúka množstvo kvalitného obsahu vrátane rozprávok. V jej ponuke teraz nájdete aj druhý diel Ľadového kráľovstva (Frozen II). Nezabudnite, že služba HBO môže byť aj s predplatným a neobmedzenými dátami súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Čo môžete získať

Pre výhercu súťaže je pripravený balíček, v ktorom sa nachádza:

  • 1× puzzle,
  • 1× hrnček.

Na zapojenie do súťaže postačí, keď správne odpoviete na našu otázku: Ako sa volá krajina, v ktorej vládne Elza?

Na výber máte z dvoch možností:

A: Arendelle
B: Genovia

Ak váhate nad správnou odpoveďou, nápoveď nájdete na tomto mieste.

Ako na to

Do pripraveného formulára napíšte svoju odpoveď (A alebo B) a nezabudnite na svoje kontaktné údaje.

Aby ste sa do súťaže mohli zapojiť, musíte spĺňať aj nasledujúce podmienky:

    • Musíte byť fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 15 rokov.
    • Musíte súhlasiť s podmienkami súťaže a so spracovaním osobných údajov.

    Ďakujeme za záujem. Súťaž sme už ukončili.


    Radi by ste si pozreli dobrý seriál, napínavý film alebo zaujímavú rozprávku? Streamovacia služba HBO GO prináša viac ako 8 000 hodín obsahu, ktorý môžete sledovať nielen vo svojom smartfóne, ale aj na tablete, notebooku a smart TV. Teraz môže byť aj s neobmedzenými dátami súčasťou vášho O2 SMART Paušálu. Viac informácií nájdete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

6 smartfónov, ktoré perfektne odzrkadľujú aktuálne technologické trendy

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac