Týchto 20 pesničiek už oslávilo 20 rokov. Cítite tú nostalgiu?

Na týchto hitoch odrástla celá generácia, dnes sa už môžu považovať za retro a pomaly začať púšťať na oldies party.

Nikto nevie, prečo čas tak rýchlo letí. Pri týchto pesničkách mnohých z nás z toho až zamrazí. Naozaj už majú toľko rokov? Množstvo z nich vzniklo náhodou, no to, že si ich dodnes spievame, určite náhoda nie je. Dali sme dokopy playlist hitov, ktoré už oslávili 20 rokov.

Počúvajte hudbu cez O2 a pridajte si appku TIDAL aj so všetkými skladbami z tohto výberu do svojho O2 SMART Paušálu. Chcem vedieť viac

Britney Spears
… Baby One More Time

Prelomový hit Britney Spears bol pôvodne napísaný pre skupinu Backstreet Boys, no chlapčenská skupina skladbu odmietla. Baby One More Time je prvý song, ktorý Britney nahrávala v profesionálnom štúdiu. Písal sa rok 1998 a v tomto čase mala iba 16 rokov.

Ricky Martin
Livin‘ La Vida Loca

Napriek tomu, že Ricky Martin už pred týmto hudobným počinom vydal niekoľko albumov, prerazil až vďaka Livin’ La Vida Loca. Chyba nebola v ňom, ale v jazyku, v ktorom spieval − stačilo španielčinu vymeniť za angličtinu. Napriek tomu Ricky Martin otvoril dvere do sveta španielskym pesničkám.

Eminem
The Real Slim Shady

„Please stand up, please stand up, please stand up…” sú väčšinou jediné slová, ktoré si z tohto singlu pamätáme. The Real Slim Shady alebo Eminem prerazil najmä vďaka drzosti a rôznym klebetám, ktoré si v tomto texte povymýšľal. Nie div, že sa mu zažalovaním vyhrážala napríklad aj speváčka Christina Aguilera.

„Please stand up, please stand up, please stand up…” sú väčšinou jediné slová, ktoré si z tohto singlu pamätáme. The Real Slim Shady alebo Eminem prerazil najmä vďaka drzosti a rôznym klebetám, ktoré si v tomto texte povymýšľal. Nie div, že sa mu zažalovaním vyhrážala napríklad aj speváčka Christina Aguilera.

Smash Mouth
All Star

Mnohí túto pieseň poznáme z animovaného filmu Shrek. Málokto však vie, že nevznikla pre potreby tohto filmu a že odznela aj v ďalších filmoch, napríklad v akčnej komédii Mystery Men. Len málo piesní sa môže popýšiť tým, že majú vlastné mémy. Ak poznáte naspamäť text, skúste si dať do Googlu „all star meme”, určite sa pobavíte.

Čítajte aj: 7 geniálnych spojení, ktoré nikto nečakal. Tieto duetá sa nám zapísali hlboko do pamäti

NSYNC
Bye Bye Bye

Jeden z najúspešnejších singlov legendárnej kapely NSYNC. Napísal ho švédsky producent a textár Andreas Carlsson počas skúšky v autoškole. Nehľadajte v skladbe žiadne odkazy na premávku a autá, text opisuje koniec romantického vzťahu.

Outkast
Ms. Jackson

Tvorca textu André Benjamin v piesni opisuje vzťah medzi ním, jeho priateľkou a jej matkou. Dotýka sa rôznych konfliktov, ktoré medzi nimi vznikali. Keď sa mama jeho priateľky dozvedela, o čom text je, zapáčil sa jej natoľko, že si údajne hneď kúpila poznávaciu značku na auto s nápisom Ms. Jackson.

Backstreet Boys
I Want It That Way

Krátko po vydaní singlu sa Backstreet Boys stretli s kritikou. Text piesne kritikom údajne nedával zmysel a pôsobil ako zlepenec. Keďže je text o láske a vzťahoch, autori textu pieseň obhájili tak, že často ani vo vzťahu nerozumieme tomu, čo od nás partner chce. Pred nami sa obhajovať nemusia, my vieme, že je to dodnes veľký hit.

Coldplay
Yellow

Song, ktorým Coldplay prerazili. Melódia kapele údajne napadla pri pohľade na hviezdy pred štúdiom, kde práve nahrávali. Čo pri pohľade na hviezdy napadá vám?

Prečítajte si: 3 tipy, ako si nájsť novú obľúbenú pesničku

Gorillaz
19-2000

Najznámejšia virtuálna kapela na svete Gorillaz. Možno vám názov singlu veľa nenapovedá, no už pri prvých tónoch určite zažívate takú nostalgiu ako my. Pieseň bola súčasťou mnohých filmov, ale aj niekoľkých hier vrátane legendárnej FIFA 2002.

Lenny Kravitz
Fly Away

Keďže mnoho spomínaných piesní bolo napísaných náhodou, ani tento príbeh pre vás nebude prekvapením. Lenny Kravitz si totiž iba skúšal svoje nové gitarové kombo a zrazu je hit na svete! Vďaka takejto „náhode” následne prerazil po celom svete.

10 ďalších hitov

Nestačila vám dávka nostalgie? Ešte sa necítite príliš starí? Ani my nie, tak si spolu zaspomínajme celým playlistom, kde nájdete aj 10 ďalších hitov z prelomu milénia.


Či už máte radi staršie, alebo novšie skladby, určite si prídete na svoje prostredníctvom aplikácie TIDAL, a to hneď v plnej kvalite. Predplatné streamovacej služby aj s neobmedzenými dátami môže byť teraz súčasťou vášho O2 SMART Paušálu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Prečítajte si alebo vypočujte Rozprávku o slobode

Spoznajte príbeh rozprávkara Zachariáša a pripomeňte si spolu s nami a so svojimi deťmi odkaz Novembra 89.

O2 si aj tento rok pripomína výročie Nežnej revolúcie a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Pri príležitosti 17. novembra vznikla aj špeciálna Rozprávka o slobode od Daniela Heviera, ktorá potvrdzuje, že Nežná revolúcia nebola žiadna rozprávka. 

Začítajte sa do príbehu rozprávkara Zachariáša alebo si ho vypočujte v podaní skvelého Roberta Rotha.

Čítajte aj: Slobodu potrebujem, aby som mohol tvoriť a existovať, hovorí Daniel Hevier

„Haló, počuje ma niekto? Počúva ma niekto? Som rozprávkar a chcem vám porozprávať rozprávku. Zvláštnu rozprávku. Bude skutočná, a nie vymyslená, ako už rozprávky bývajú. Toľko je okolo nás navymýšľaného, naklamaného, nakamuflovaného, že obyčajný rozprávkar so svojimi výmyslami nemá šancu. Ale ako hovorím, v mojom príbehu nebude nič vymyslené − hoci sa začína rozprávkovo…

Kde bolo, tam bolo, nebolo to ani tam, ani o kus ďalej, ale práve tu, na tomto sídlisku-bydlisku, v ktorom bol do zeme zasadený útulný dvanásťposchodový paneláčik. Na samom vrchu, pod strechou, z ktorej zatekalo, v malej garsónke býval mladý muž. 

Aby ste si vedeli predstaviť, o akom čase hovorím, pretočte si svoje neviditeľné hodiny o niekoľko rokov dozadu. Päť, desať, pätnásť, dvadsať − a sme na začiatku roku 2000. Ale pokračujeme ďalej, do hĺbky času: rok 1990, 1989, 1980… Tu by sme sa mohli zastaviť. 

Mladý muž je nielen na vrchole sídliskového činžiaka, ale aj na vrchole svojich síl. Je mladý, šťastný a… slobodný. Teda, niežeby niekde v blízkej diaľke nebola dievčinka, s ktorou sa navzájom našli. Ale zatiaľ sa to všetko iba chystá.“


Ak vás Zachariášov príbeh zaujal, celú Rozprávku o slobode nájdete aj na tomto mieste, kde si ju môžete stiahnuť alebo môžete pokračovať v jej čítaní po kliknutí na obrázok nižšie. 

Ak si chcete rozprávku radšej vypočuť, resp. pozrieť, máme pre vás aj špeciálne video, v rámci ktorého ju číta Robert Roth.

Poteší nás, ak sa do čítania, resp. počúvania pustíte spolu so svojimi deťmi a prostredníctvom Rozprávky o slobode im odhalíte kus našej minulosti, ktorá navždy zmenila život každého z nás. A ešte radšej budeme, ak sa o nej aj porozprávate.

Začať môžete aj týmito otázkami:

  • Zachariáš z Rozprávky o slobode bol slobodným umelcom – spisovateľom rozprávkarom. Poznáš aj ty nejakého slobodného umelca? Ak áno, čomu sa venuje?
  • Hlavný hrdina v príbehu sníva o krajine, kde by každý robil, čo uzná za vhodné, a čo najviac pomáhal ostatným. Je Slovensko podľa teba takou krajinou? Môžeme robiť, čo chceme? Pomáhame si?
  • V rozprávke sa veľa ráz spomína sloboda. Ako si ju predstavuješ ty? Kedy sa cítiš slobodný/-á?

Spoločnosť O2 si aj tento rok pripomína výročie Nežnej revolúcie a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť, ako si často mylne myslíme. Okrem Rozprávky o slobode sme pre vás v Sóde pripravili aj ďalší zaujímavý obsah. Nájdete ho na tomto mieste.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac