Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami od dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Plne bezdrôtové slúchadlá, náhlavné slúchadlá alebo prenosný reproduktor od Bang & Olufsen spája prémiový dánsky dizajn s vychýreným zvukom značky.

Dánska spoločnosť Bang & Olufsen má prívlastok luxusná plným právom. Stačí letmý pohľad na ich produkty a okamžite vás očarí prvotriedny dizajn. Výkon za dizajnom nezaostáva a charakteristický zvuk značky uznávajú aj nároční audiofili. 

Traja králi O2 prinášajú bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Názov spoločnosti odkazuje na zakladateľov Petra Banga a Svenda Olufsena, ktorí ako prví na svete ponúkli rádio na striedavý prúd v časoch, keď si ľudia iný spôsob počúvania rádia ako na baterky nevedeli ani predstaviť. Spoločnosť Bang & Olufsen vznikla v roku 1925 a počas svojej histórie sa venovala výrobe telefónov, televízorov a zariadeniam na reprodukciu zvuku.

Telefóny z portfólia Bang & Olufsen sa síce vytratili, no o to prepracovanejšie sú reproduktory, slúchadlá a televízory. Dáni sa nebránia ani luxusným dizajnovým doplnkom k ich elektronike a mnohé výrobky značky sa dnes považujú za ikonické.

My sme pre vás vybrali niekoľko tipov na bezdrôtové slúchadlá s výborným zvukom a praktický prenosný reproduktor, ktorý sa nebojí vody.

Kvalitné slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay E8 3.0

Plne bezdrôtové slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay E8 3.0 sú v komunite náročných fanúšikov kvalitného zvuku dobre známe. Ostatne o ich popularite svedčí aj to, že aktuálne je v ponuke už tretia generácia. Slúchadlá sú univerzálne na každodenné používanie v rôznych situáciách.

Pôsobivý elegantný dizajn sa hodí aj k formálnejšiemu oblečeniu, zároveň nebudú rušiť ani váš športový outfit. Silnou zbraňou Beoplay E8 je, samozrejme, charakteristický Bang & Olufsen zvuk, no aj celý rad vlastností, ktoré robia slúchadlá naozaj výnimočnými a univerzálnymi.

V porovnaní s predošlou generáciou sú E8 o 17 % menšie, zároveň na jedno nabitie vydržia 7 hodín počúvania, vďaka puzdru nebudete nabíjací kábel potrebovať 35 hodín počúvania. Na kábel môžete zabudnúť úplne. Nechýba technológia Qi, vďaka ktorej môžete slúchadlá nabíjať položením na podložku.

Vďaka Bluetooth 5.1 bude spojenie so smartfónom alebo s akýkoľvek iným zdrojom zvuku stabilné, spoľahlivé a rýchle. Slúchadlá môžete používať aj po jednom, čo je veľmi praktické, najmä ak ich využívate ako hands-free, teda na telefonovanie. Aby vás bolo dobre počuť, spoločnosť Bang & Olufsen v porovnaní s predošlou generáciou zdvojnásobila počet mikrofónov.

Nechýba ani transparentný mód, vďaka ktorému nebudete musieť slúchadlá vyberať z uší, ak vás niekto osloví. Beoplay E8 3.0 si rozumejú s aplikáciou Bang & Olufsen, ktorá umožňuje slúchadlá personalizovať v mnohých smeroch.

Športová voľba Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport

Ak sa vám Beoplay E8 pozdávajú, no vaším životným krédom je byť športovec telom, duchom aj elektronikou, model Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport je vaša voľba. Prednastavená krivka na ekvalizéri je poohýbaná tak, aby bol zvuk motivačný a vždy vás nakopol k čo najlepšiemu výkonu.

Tvar slúchadiel je prispôsobený tomu, aby vám štuple nevypadli z uší ani počas behu. Dokonca ani v tom najhoršom počasí, pretože nechýba odolnosť proti vode. Aj samotná konštrukcia je spevnená, aby slúchadlá zvládli, keď ich len tak hodíte do tašky pri ponáhľaní sa z fitka.

E8 Sport ocenia aj vytrvalostní športovci, keďže výdrž batérie je na jedno nabitie 7 hodín počúvania, vďaka puzdru nabijete štuple 3,5-krát, teda dokopy na 30 hodín počúvania.  Za 20 minút sú slúchadlá nabité na 90 minút počúvania, zapracovaná je aj technológia bezkontaktného nabíjania Qi. Kvalitné pripojenie zabezpečí Bluetooth 5.1 a technológia aptX.

Prémiový zvuk s prémiovým vzhľadom − Bang & Olufsen Beoplay H4 2.0

Náhlavné slúchadlá sú plnohodnotným doplnkom k outfitu, hlavne ak sú dizajnovo zvládnuté ako B & O Beoplay H4. Kombinácia pravej kože a hliníka vytvára prémiový vzhľad, ktorý krásne ladí s charakteristickým prémiovým Bang & Olufsen zvukom.

Luxusný zvuk si môžete užívať vďaka Bluetooth bezdrôtovo, no môžete pripojiť aj kábel. Konštrukcia Beoplay H4 je tvarovaná tak, aby prirodzene potláčala okolité ruchy a vy ste sa mohli pohodlne ponoriť do obľúbenej skladby. Zvuk si môžete maximálne prispôsobiť aj vďaka aplikácii Bang & Olufsen.


Kĺby mušlí sú dostatočne otočné aj na to, aby ste počúvali len jedným uchom. Pomocou Beoplay H4 môžete aj telefonovať, vďaka praktickému hlasovému asistentovi od Google môžete ovládať smartfón, vyhľadávať informácie či posielať správy. Na jedno nabitie slúchadlá vydržia 19 hodín hrania.

Bang & Olufsen Beoplay H9 3.0 využijete na dvoch zariadeniach súčasne

Slúchadlá Beoplay H9 tretej generácie sú vrcholom ponuky Bang & Olufsen. Veľmi pohodlný náhlavný pás je vyrobený z prémiových a odolných materiálov. Túto kombináciu a prémiový rukopis dopĺňa luxusný a elegantný dizajn.

Do detailov prepracovaná technológia potlačenia okolitých ruchov je jednou z najpokročilejších v súčasnosti. Dopĺňa ju transparentný mód, ktorý vám pomôže komunikovať s okolím bez toho, aby ste si museli dávať slúchadlá dolu z hlavy.

Šesť zabudovaných mikrofónov pomáha s potlačením okolitých ruchov a transparentným módom, ale aj s telefonovaním. To uľahčuje aj Bluetooth, vďaka ktorému nebudete potrebovať káble. Batéria na jedno nabitie vydrží 25 hodín počúvania hudby.


S ovládaním inteligentného zariadenia alebo aj inteligentnej domácnosti pomôže Google asistent. Ak používate slúchadlá pri práci s počítačom, oceníte technológiu, ktorá umožňuje pripojiť dve zariadenia súčasne. Môžete tak počúvať hudbu z počítača, a keď vám zazvoní telefón, hovor vybavíte bez toho, aby ste museli zložiť slúchadlá z hlavy.

Bang & Olufsen Beosound A1 2.0

Dizajnový puk, ktorý skryjete do kabelky, ruksaku alebo ho vďaka praktickej šnúrke budete nosiť len tak v ruke. Vďaka odolnosti proti vode a prachu dokáže spríjemniť aj grilovačku či kúpanie vo vani plnej peny. Bang & Olufsen Beosound A1 toho zvládne naozaj veľa.

Charakteristický zvuk značky ulahodí aj tým najnáročnejším počas 18 hodín hrania na jedno nabitie. Bluetooth 5.1 a tri zabudované mikrofóny umožňujú cez reproduktor aj telefonovať. Nechýba ani zabudovaný hlasový asistent Alexa.


Prvotriedny zvuk Bang & Olufsen môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fyzioterapeut Mateja Tótha radí rodičom: Všímajte si, ako vaše dieťa sedí, aj ako sa hrá

„Ak sa dieťa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave,“ hovorí Denis Freudenfeld.

Denis Freudenfeld pôsobil ako dvorný fyzioterapeut biatlonistky Naste Kuzminovej a dlhodobo spolupracuje s atlétom Matejom Tóthom, ktorého sprevádzal na nejednej olympiáde. Porozprávali sme sa s ním o dôležitosti pohybu pre dnešné deti aj o zdravotných problémoch, ktoré ich trápia.

V rozhovore sa ďalej dozviete:

  • ako pandémia ovplyvnila pohyb detí,
  • na ktoré signály tela by rodičia mali u detí dávať pozor,
  • kedy treba vyhľadať fyzioterapeuta,
  • prečo treba venovať pozornosť správnemu dýchaniu.

Ako rozhýbať deti doma? Zacvičte si spolu s nimi podľa videí O2 Športovej akadémie Mateja Tótha

Ste fyzioterapeutom najúspešnejších slovenských športovcov. V čom presne spočíva vaša práca?

Pracujem vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici ako fyzioterapeut, ktorý sa stará o talentovaných športovcov. V centre zabezpečujeme prípravu štátnej športovej reprezentácie Slovenska na rôznych súťažiach a olympiádach.

Mojou úlohou ako fyzioterapeuta je diagnostika, liečba a prevencia rôznych pohybových problémov. To znamená, že občas pomasírujem alebo ponaprávam a ak za mnou príde športovec s nejakým problémom, diagnostikou sa snažím zistiť, z ktorej časti tela pochádza. Často sa totiž stáva, že problém je prenesený. To znamená, že niekoho bolí koleno, no v skutočnosti bolesť spočíva v zlom postavení chodidla, v posunutej panve alebo jej príčinou môžu byť aj kríže.

Niekedy je to taká detektívka, pri ktorej vyšetrujem konkrétneho športovca, a po následnej diagnostike sa cvičeniami snažíme uvoľniť alebo posilniť určité svalové partie na tele, ktoré jeho problém vyvolávajú.

Vychádzate pri svojej práci z konkrétnej metodiky?

Pracujem najmä s dynamickou neuromuskulárnou stabilizáciou. Je to metodika založená na dýchacích cvičeniach, pri ktorých sa svaly uvoľňujú. Dokonca aj bez toho, aby ich bolo nutné stláčať či klasicky masírovať. Pri práci so športovcami sa venujeme riadeniu ich pohybu. To znamená, že sa učíme novému pohybu alebo ho naprávame a dávame mu iný rozsah.

S Matejom spolu cvičíme, a keď treba, poskytujem mu regeneračné procedúry. Často pozeráme jeho videá z tréningu a na základe nich sa snažíme zdokonaliť jeho techniku, aby bol jeho pohyb ekonomickejší a rýchlejší a aby svoje telo čo najmenej preťažoval.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku.

Fyzioterapia upozorňuje na dôležitosť správneho pohybu. Ako veľmi je dôležitý pohyb pre deti a ako ho ovplyvnila pandémia?

Každé dieťa sa potrebuje hýbať – pohyb je pre jeho vývoj nesmierne dôležitý. Keď sú deti v škole, hýbu sa často. Po skončení hodiny vstanú, vyjdú na chodbu, naháňajú sa, majú hodinu telesnej výchovy, jednoducho stále niečo robia.

Je dôležité uvedomiť si, že kostra dieťaťa potrebuje pre svoj zdravý vývoj určité antigravitačné zaťaženie – nielen chrbtice, ale aj končatín. Tak ako sa vyvíja kostra, menia sa aj uhly v kĺboch. Bedrové i ramenné kĺby sa u malých detí vždy prispôsobujú záťaži, u väčších detí kosti zosilňujú.

Keď dieťa stojí alebo sa pohybuje, má zaťažené dolné končatiny i kardiovaskulárny aparát. Pri dištančnej výučbe sa to nedeje, pretože deti presedia celé hodiny doma pri počítači a mobile a nemajú zabezpečený dostatočný pohyb. Ten veľmi ovplyvňuje aj psychika, ktorá sa premieta do tela a pohybového aparátu detí.

Dôležitá je aj socializácia detí a správna dávka súťaživosti. Svoje tu zohráva už len to, že človek rozpráva a gestikuluje, používa reč tela. Zdravý vývoj dieťaťa značne ovplyvňuje aj obezita, ktorá neraz obmedzuje jeho pohyb, pričom dôsledky sa prejavia až o rok alebo o dva.

Čo by si mali všímať rodičia na svojich deťoch? 

Najdôležitejšie je všímať si guľatý chrbátik, kolienka a chodidlá. V prvom rade by mali sledovať, ako ich dieťa sedí. Či má guľatý, alebo vystretý chrbát, či nemá predsunutú hlavu, alebo či jeho krčná chrbtica nie je veľmi zaklonená.

Keď sa dieťa hrá a čupne si, je dôležité všímať si, či mu idú kolienka k sebe, alebo či nemá vytočené chodidlá do strany.

Kedy je čas vyhľadať fyzioterapeuta?

Ak napríklad rodič upozorní dieťa na zlé držanie tela a aj napriek tomu ho nedokáže korigovať, je to jasný signál, že niečo nie je v poriadku. Ak mu odstávajú rebrá, má preliačený hrudník alebo sa mu prepadáva klenba chodidiel, prípadne má nohy do X (kolená vbočené dovnútra k sebe), je čas vyhľadať odborníka.

Mnohým rodičom by som odporučil, aby po skončení pandémie so svojimi deťmi navštívili pediatra. Dieťa sa nemusí sťažovať na bolesť, ale je možné, že diagnostikou sa odhalí, že niečo naozaj nie je v poriadku. Vtedy mu dokáže pomôcť práve fyzioterapeut, ktorý mu nastaví potrebné cvičenia.

Dieťaťu nestačí kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Veľa hovoríte aj o správnom dýchaní a potrebe bránicového dýchania, ku ktorému vediete aj športovcov. V čom je takéto dýchanie prínosné?

Rodič si niekedy môže myslieť, ako veľmi je jeho dieťa ohybné a flexibilné a ako dobre trénuje, pričom nevidí, že jeden pohyb nahrádza druhým alebo k nemu pridružuje ďalšie pohyby. Dýchanie u detí sa dnes mení, preto je nesmierne dôležité venovať mu pozornosť.

U nás pracujeme s vývojovou kineziológiou, ktorú cvičíme aj spolu s Matejom. Ide o jednoduché cviky, pri ktorých sa napodobňujú vývojové fázy dieťaťa a ktorých základom má byť bránicové dýchanie, treba teda správne dýchať do brucha. Bránica totiž nemá len dychovú, ale aj stabilizačnú posturálnu funkciu. Stabilizuje telo, čím pomáha, aby bol pohyb človeka jednoduchší a efektívnejší.

Dýchanie do brucha zabezpečuje pevnosť celej pohybovej sústavy. Pohyb je tak oveľa menej závislý od svalov a energeticky menej náročný.

Koľko času by mali deti tráviť pohybom?

Je to veľmi individuálne a závisí to od mnohých faktorov. Určite by však športové aktivity nemali rodičia deťom nanucovať. Treba brať do úvahy, či ide o malé dieťa, alebo tínedžera. Malé deti by mali mať zabezpečenú rôznorodosť pohybu, nemali by sme ich však dlhodobo zaťažovať. Staršie deti potrebujú viac trénovať.

Dôležitú úlohu v tom zohráva aj psychika, ktorú treba rešpektovať. Najlepšia je zlatá stredná cesta, ktorá sa u detí prejavuje príjemnou únavou, keď už nemajú chuť vymýšľať nič iné.

Čítajte aj: Príklad rodičov je pre deti dôležitý nielen v čase pandémie, hovorí detský tréner

Dieťa by malo robiť to, čo ho baví, rodič by sa preto nemal sústrediť iba na konkrétny šport. Potrebuje prirodzený pohyb. Nestačí mu kúpiť kolobežku a povedať si, že to stačí. Dieťa potrebuje aj hrať sa s loptou, šplhať po strome, bicyklovať sa a robiť rôzne iné aktivity. Pohyb by mal preň byť predovšetkým zábavou.

Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Veľkou témou je špecializácia detí na konkrétny šport, s ktorou sa často začína veľmi skoro. Kedy by s ňou dieťa malo začať?

Závisí od druhu športu, ktorému sa dieťa venuje. Odporúčam s ním však začať až na druhom stupni základnej školy. Ak dieťa robí nejaký šport v mladom veku, malo by ho robiť pre radosť, určite neodporúčam ťažké tréningy. Dieťa by si v prvom rade malo šport užívať. Nemalo by preň byť povinnosťou tvrdo sa orientovať na výkon.

Ak je dieťa malé, je dobré, aby malo zabezpečenú rôznorodosť pohybu. Môže sa naučiť niečo z gymnastiky a z koordinačných cvičení pri rôznych druhoch športu, môže si precvičovať vytrvalosť i rýchlosť.

Dieťa je ako špongia − od útleho veku nasáva informácie. Ak sa venuje rôznym pohybovým aktivitám, v centrálnej nervovej sústave si vytvára programy, z ktorých neskôr môže ťažiť práve v špecializovanej príprave.

Deti sa veľa učia pozorovaním alebo napodobňovaním, keď im niekto niečo vysvetľuje. Počúvajú, vidia, vnímajú, premietajú si to do tela a daný pohyb napodobňujú a kreujú. Voláme to motorické učenie, ktoré pomáha aj pri rozvoji koordinácie a iných pohybových kvalít. Čím viac sa teda dieťa učí, tým viac to zužitkuje v budúcnosti.

Na pohyb detí je zameraná aj O2 Športová akadémia Mateja Tótha, ktorá v čase zatvorených škôl a prerušených krúžkov začala zverejňovať videá na cvičenie doma. V čom vidíte ich hlavný prínos?

Akadémia je zameraná predovšetkým na deti na prvom stupni základných škôl, kde sa venujeme všeobecnému pohybovému rozvoju dieťaťa. Deti prostredníctvom hravých online videí Telesnej na doma môžu získať správny športový základ, ale aj pozitívny vzťah k pohybu.

Je to skvelá pomôcka pre rodičov i pre deti, ktoré počas pandémie nemohli chodiť do školy, a tak boli odrezané od pohybových aktivít, na ktoré boli zvyknuté. Cvičiť tak môžu v domácom prostredí. Tu je dôležité podotknúť, že nestačí iba cvičiť, treba aj vedieť, ako správne cvičiť, ako pri cvičení funguje telo, a to všetko Akadémia deti učí.


Hľadáte inšpiráciu, ako si zacvičiť so svojimi deťmi? Zatrénujte si podľa videí Telesná na doma, ktoré vytvorili skúsení tréneri O2 Športovej akadémie Mateja Tótha.

Denis Freudenfeld

Je jedným z najuznávanejších slovenských fyzioterapeutov. Fyzioterapii sa venuje od roku 2000, od roku 2005 pôsobí vo Vojenskom športovom centre DUKLA v Banskej Bystrici. Na konte má veľa úspechov so špičkovými slovenskými športovcami. Pri svojej práci kladie dôraz na dynamickú neuromuskulárnu stabilizáciu, ktorej priekopníkom bol český fyzioterapeut Pavel Kolář. Pochádza zo Žiliny, momentálne žije v Banskej Bystrici, má dve deti.


Pre potešenie aj pohodlnejšiu prácu. 16 tipov na tech darčeky pre celú rodinu

Čítaj viac

Týchto 5 hier vám spríjemní daždivé večery, ale dajte si pozor, sú návykové

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac