Ako ulahodiť fanúšikom kvalitného zvuku a dizajnu? Slúchadlami od dnes už legendárnej značky Bang & Olufsen

Plne bezdrôtové slúchadlá, náhlavné slúchadlá alebo prenosný reproduktor od Bang & Olufsen spája prémiový dánsky dizajn s vychýreným zvukom značky.

Dánska spoločnosť Bang & Olufsen má prívlastok luxusná plným právom. Stačí letmý pohľad na ich produkty a okamžite vás očarí prvotriedny dizajn. Výkon za dizajnom nezaostáva a charakteristický zvuk značky uznávajú aj nároční audiofili. 

Traja králi O2 prinášajú bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Názov spoločnosti odkazuje na zakladateľov Petra Banga a Svenda Olufsena, ktorí ako prví na svete ponúkli rádio na striedavý prúd v časoch, keď si ľudia iný spôsob počúvania rádia ako na baterky nevedeli ani predstaviť. Spoločnosť Bang & Olufsen vznikla v roku 1925 a počas svojej histórie sa venovala výrobe telefónov, televízorov a zariadeniam na reprodukciu zvuku.

Telefóny z portfólia Bang & Olufsen sa síce vytratili, no o to prepracovanejšie sú reproduktory, slúchadlá a televízory. Dáni sa nebránia ani luxusným dizajnovým doplnkom k ich elektronike a mnohé výrobky značky sa dnes považujú za ikonické.

My sme pre vás vybrali niekoľko tipov na bezdrôtové slúchadlá s výborným zvukom a praktický prenosný reproduktor, ktorý sa nebojí vody.

Kvalitné slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay E8 3.0

Plne bezdrôtové slúchadlá Bang & Olufsen Beoplay E8 3.0 sú v komunite náročných fanúšikov kvalitného zvuku dobre známe. Ostatne o ich popularite svedčí aj to, že aktuálne je v ponuke už tretia generácia. Slúchadlá sú univerzálne na každodenné používanie v rôznych situáciách.

Pôsobivý elegantný dizajn sa hodí aj k formálnejšiemu oblečeniu, zároveň nebudú rušiť ani váš športový outfit. Silnou zbraňou Beoplay E8 je, samozrejme, charakteristický Bang & Olufsen zvuk, no aj celý rad vlastností, ktoré robia slúchadlá naozaj výnimočnými a univerzálnymi.

V porovnaní s predošlou generáciou sú E8 o 17 % menšie, zároveň na jedno nabitie vydržia 7 hodín počúvania, vďaka puzdru nebudete nabíjací kábel potrebovať 35 hodín počúvania. Na kábel môžete zabudnúť úplne. Nechýba technológia Qi, vďaka ktorej môžete slúchadlá nabíjať položením na podložku.

Vďaka Bluetooth 5.1 bude spojenie so smartfónom alebo s akýkoľvek iným zdrojom zvuku stabilné, spoľahlivé a rýchle. Slúchadlá môžete používať aj po jednom, čo je veľmi praktické, najmä ak ich využívate ako hands-free, teda na telefonovanie. Aby vás bolo dobre počuť, spoločnosť Bang & Olufsen v porovnaní s predošlou generáciou zdvojnásobila počet mikrofónov.

Nechýba ani transparentný mód, vďaka ktorému nebudete musieť slúchadlá vyberať z uší, ak vás niekto osloví. Beoplay E8 3.0 si rozumejú s aplikáciou Bang & Olufsen, ktorá umožňuje slúchadlá personalizovať v mnohých smeroch.

Športová voľba Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport

Ak sa vám Beoplay E8 pozdávajú, no vaším životným krédom je byť športovec telom, duchom aj elektronikou, model Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport je vaša voľba. Prednastavená krivka na ekvalizéri je poohýbaná tak, aby bol zvuk motivačný a vždy vás nakopol k čo najlepšiemu výkonu.

Tvar slúchadiel je prispôsobený tomu, aby vám štuple nevypadli z uší ani počas behu. Dokonca ani v tom najhoršom počasí, pretože nechýba odolnosť proti vode. Aj samotná konštrukcia je spevnená, aby slúchadlá zvládli, keď ich len tak hodíte do tašky pri ponáhľaní sa z fitka.

E8 Sport ocenia aj vytrvalostní športovci, keďže výdrž batérie je na jedno nabitie 7 hodín počúvania, vďaka puzdru nabijete štuple 3,5-krát, teda dokopy na 30 hodín počúvania.  Za 20 minút sú slúchadlá nabité na 90 minút počúvania, zapracovaná je aj technológia bezkontaktného nabíjania Qi. Kvalitné pripojenie zabezpečí Bluetooth 5.1 a technológia aptX.

Prémiový zvuk s prémiovým vzhľadom − Bang & Olufsen Beoplay H4 2.0

Náhlavné slúchadlá sú plnohodnotným doplnkom k outfitu, hlavne ak sú dizajnovo zvládnuté ako B & O Beoplay H4. Kombinácia pravej kože a hliníka vytvára prémiový vzhľad, ktorý krásne ladí s charakteristickým prémiovým Bang & Olufsen zvukom.

Luxusný zvuk si môžete užívať vďaka Bluetooth bezdrôtovo, no môžete pripojiť aj kábel. Konštrukcia Beoplay H4 je tvarovaná tak, aby prirodzene potláčala okolité ruchy a vy ste sa mohli pohodlne ponoriť do obľúbenej skladby. Zvuk si môžete maximálne prispôsobiť aj vďaka aplikácii Bang & Olufsen.


Kĺby mušlí sú dostatočne otočné aj na to, aby ste počúvali len jedným uchom. Pomocou Beoplay H4 môžete aj telefonovať, vďaka praktickému hlasovému asistentovi od Google môžete ovládať smartfón, vyhľadávať informácie či posielať správy. Na jedno nabitie slúchadlá vydržia 19 hodín hrania.

Bang & Olufsen Beoplay H9 3.0 využijete na dvoch zariadeniach súčasne

Slúchadlá Beoplay H9 tretej generácie sú vrcholom ponuky Bang & Olufsen. Veľmi pohodlný náhlavný pás je vyrobený z prémiových a odolných materiálov. Túto kombináciu a prémiový rukopis dopĺňa luxusný a elegantný dizajn.

Do detailov prepracovaná technológia potlačenia okolitých ruchov je jednou z najpokročilejších v súčasnosti. Dopĺňa ju transparentný mód, ktorý vám pomôže komunikovať s okolím bez toho, aby ste si museli dávať slúchadlá dolu z hlavy.

Šesť zabudovaných mikrofónov pomáha s potlačením okolitých ruchov a transparentným módom, ale aj s telefonovaním. To uľahčuje aj Bluetooth, vďaka ktorému nebudete potrebovať káble. Batéria na jedno nabitie vydrží 25 hodín počúvania hudby.


S ovládaním inteligentného zariadenia alebo aj inteligentnej domácnosti pomôže Google asistent. Ak používate slúchadlá pri práci s počítačom, oceníte technológiu, ktorá umožňuje pripojiť dve zariadenia súčasne. Môžete tak počúvať hudbu z počítača, a keď vám zazvoní telefón, hovor vybavíte bez toho, aby ste museli zložiť slúchadlá z hlavy.

Bang & Olufsen Beosound A1 2.0

Dizajnový puk, ktorý skryjete do kabelky, ruksaku alebo ho vďaka praktickej šnúrke budete nosiť len tak v ruke. Vďaka odolnosti proti vode a prachu dokáže spríjemniť aj grilovačku či kúpanie vo vani plnej peny. Bang & Olufsen Beosound A1 toho zvládne naozaj veľa.

Charakteristický zvuk značky ulahodí aj tým najnáročnejším počas 18 hodín hrania na jedno nabitie. Bluetooth 5.1 a tri zabudované mikrofóny umožňujú cez reproduktor aj telefonovať. Nechýba ani zabudovaný hlasový asistent Alexa.


Prvotriedny zvuk Bang & Olufsen môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Ak nechcete pre dieťa smartfón, môžete skúsiť detské smarthodinky. 5 dôvodov, prečo sú lepšie riešenie

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac