Blogerka Lenka si užila adrenalínový zážitok. Aká bola jazda vo formule?

Uchovajte si svoje nezabudnuteľné zážitky navždy

Blogerka Lenka prostredníctvom smartfónu Huawei P20 Pro zdokumentovala pre čitateľov Sódy výnimočný zážitok − posadila sa ako spolujazdkyňa do kokpitu formuly.

Dostal sa mi do rúk nový smartfón Huawei P20 Pro. Tak sme si s ním urobili výlet na Euroring, aby sme vyskúšali jeho super funkcie:

  • trojitú kameru Leica, ktorá zachytáva detailné zážitkové snímky,
  • nahrávanie podporované umelou inteligenciou, konkrétne funkciou dynamic focus, pri ktorej vám smartfón ponúkne nastavenie kompozície aj svetla,
  • režim super spomaleného videa s neuveriteľnou rýchlosťou snímania až 960 snímok za sekundu.

Možnosť zajazdiť si vo formule ako spolujazdec s profesionálnym šoférom sa človeku nenaskytne každý deň. O to viac, ak to celé môžete poriadne zdokumentovať. Pretekársky okruh blízko Budapešti sľuboval úžasný adrenalínový zážitok a ja som si tak na vlastnej koži vyskúšala preťaženie 3,5G. A to napriek tomu, že vôbec nie som kolotočový nadšenec. Na veľkej reťazovke už chytám farbu. Na horskú dráhu by ma nikto nedostal. Lenže toto sa jednoducho nedalo odmietnuť.

Začalo sa to výborne. Keď som sa pýtala na dojmy ľudí, ktorí túto jazdu vo formule absolvovali predo mnou, celí zelení mi odpovedali, že teraz to už je lepšie. Chytila ma panika. Snaha utešovať sa, že to predsa nemôže byť až také zlé, akosi nezaberala. Napadlo mi, že by bolo zrejme lepšie, dať si tú jazdu pred nedávnym sýtym obedom − nie po ňom. Už som však nemala na výber.

Obliekla som si overal, kuklu, nasadila prilbu a vkĺzla na miesto spolujazdca. Vysmiaty šofér mi veselo oznámil, že ak mi bude zle, mám iba zamávať rukou a on spomalí. Vtipný človek. Vedela som, že v tej rýchlosti sa mi ruku nepodarí ani zdvihnúť, nie ešte zamávať. Tak som sa len nervózne zasmiala. Napadlo mi, ako autenticky a zábavne by v tomto momente vyzneli zábery nasnímané kamerou v spomalenom režime. Pripraviť sa. Pozor. Štart! Zrazu mi vypučilo oči. Uvedomila som si, že je to fantastické!

Celú jazdu som si nesmierne užila a bolo mi nakoniec ľúto, že trvala tak krátko. Pocit rýchlosti, zvuk formule, pískajúci vietor a ostré zákruty sa nedajú opísať slovami. Doslova som splynula s okruhom. Cítila som voľnosť a slobodu, žiadny strach. Ešte niekoľko hodín som sa nadšene usmievala a cítila v tele nával adrenalínu. Bol to nezabudnuteľný zážitok, ktorý si vďaka skvelým fotografiám a videám môžem kedykoľvek pripomenúť.

Ďakujem Huawei za skvelý deň!

Získalo si vás toto zariadenie? Nový Huawei P20 Pro môže byť s akýmkoľvek O2 Paušálom váš na začiatok už za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Slováci, ktorí pomocou dobrých nápadov menia svet okolo seba

Na Slovensku je veľa poctivých a zodpovedných firiem, ktoré sú prospešné celej spoločnosti, len sa o nich možno toľko nehovorí. Pozrite si pozitívne príbehy Slovákov, ktorí svojim podnikaním pomáhajú ľuďom či životnému prostrediu.

Mnohí ľudia aj u nás na Slovensku majú dobré nápady, chýba im však podpora. V snahe podporiť spoločensky prospešné firmy vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE, do ktorej sa zapojilo už aj viacero Slovákov. Súťažiaci v rámci môžu získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing od špičkových svetových mentorov.

Pracujete na dobrom nápade? Prihláste sa do súťaže a získajte podporu. Viac informácií

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, inšpirujte sa príbehmi úspešných firiem, ktoré sa stali víťazmi slovenského kola súťaže Chivas VENTURE v predošlých rokoch. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Drevené zubné kefky Ecoheart pomáhajú ľuďom a prírode

Na svete je množstvo plastu, ktorý nestíhame recyklovať. Najbežnejším plastovým odpadom sú práve drobnosti, ktoré používame dennodenne – tégliky na nápoje, slamky, PET fľaše, ale aj zubné kefky.  Odhaduje sa, že len v Spojených štátoch amerických skončí na skládkach každoročne viac ako 850 miliónov zubných kefiek.

Aj malé zmeny môžu niekedy znamenať veľký rozdiel. To je aj filozofia mladého podnikateľa Romana Kovácsa z Bratislavy a jeho spoločníka Štefana Macejáka. Pod značkou Ecoheart vyrábajú ekologické kefky z bambusového dreva. Bambus rastie veľmi rýchlo, je trvalo udržateľnou surovinou.

Prioritou Ecoheart je pomáhať iným. Vybraným neziskovým projektom preto pravidelne darujú 10 % zo zisku. Ich momentálnou ambíciou je k zubným kefkám pridať ďalší rad ekologických výrobkov, zaradiť do výroby lokálne materiály a časom výrobňu pretvoriť na chránené dielne. Šancu tak dostanú ľudia, ktorí v živote nemajú veľa príležitostí.

Ecoheart sa v súťaži Chivas VENTURE stali víťazmi slovenského kola a postúpili do svetového finále, kde reprezentovali Slovensko a súťažili s ďalšími 27 firmami z iných krajín. Vďaka online hlasovaniu ľudí z rôznych kútov Zeme získali 20-tisíc dolárov.

Vizuálne čítanie učí hendikepované deti čítať

Čítanie je pre mnohých zdravých ľudí úplne prirodzená a jednoduchá činnosť. Naučiť sa čítať však pre deti so špeciálnymi potrebami môže byť mimoriadne zložité a často im k tomu chýba aj potrebné zázemie či možnosti.

Na pomoc s výučbou čítania u detí s rôznymi diagnózami ako napríklad dysfázia, dyslexia či autizmus slúži program Vizuálne čítanie, za ktorým stojí Dušan Baranec so svojím tímom. Deti aj dospelí sa prostredníctvom programu učia čítať hlásky, slabiky a slová v 12 úrovniach s využitím vizuálneho prístupu.

Používanie programu si vyžaduje odborné vedenie. Firma preto spolupracuje s viacerými expertmi z oblasti psychológie, pedagogiky a informačných technológií. Program od šikovných Slovákov oceňujú najmä logopédi, špeciálni pedagógovia či rodičia detí s postihnutím.

Vizuálne čítanie minulý rok v súťaži Chivas VENTURE zvíťazilo, no Dušan Baranec sa z osobných dôvodov nemohol na svetovom finále zúčastniť . Porota sa preto rozhodla vybrať nového víťaza, už spomínaného výrobcu drevených kefiek Ecoheart.

SmartHead propaguje udržateľný svet

Zapnite si dnes správy a po chvíľke nadobudnete dojem, že ľudstvo v budúcnosti nič dobré nečaká. Veľa ľudí má pritom úprimnú snahu zmeniť veci k lepšiemu, len skrátka netuší, kde začať. V skutočnosti dnes existuje množstvo zodpovedných firiem či organizácií, ktoré podnikajú konkrétne kroky na zlepšenie vecí okolo seba. Ich aktivity však často nedostanú priestor na propagáciu a jednoducho sa stratia v záplave iných informácií, takže sa o nich nikto nedozvie.

Veronika Osvaldová preto so svojím tímom vytvorila online platformu SmartHead, kde sa ľudia môžu dozvedieť o enviromentálnych či komunitných projektoch. Každý si tu môže pozrieť spoločensky prospešné aktivity, ktoré prebiehajú v jeho okolí a zapojiť sa – stačí len kliknúť. Stovky ľudí tak vďaka SmartHead pomáhali so sadením stromčekov, so zberom odpadu, s obnovovaním kultúrnych pamiatok či so vzdelávaním.

SmartHead bol prvým projektom, ktorý sa zapojil do slovenského kola súťaže Chivas VENTURE. Vďaka účasti v súťaži získal na základe hlasovania verejnosti príslušný finančný obnos a Veronika Osvaldová strávila mesiac v startup-ovom akcelerátore v Oxforde, kde sa pod vedením špičkových mentorov cvičila v prezentačných a manažérskych zručnostiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa na Slovensku nájde ešte množstvo ďalších ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že váš nápad je rovnako dobrý, ak nie lepší, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply

 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac