Blogerka Lenka si užila adrenalínový zážitok. Aká bola jazda vo formule?

Uchovajte si svoje nezabudnuteľné zážitky navždy

Blogerka Lenka prostredníctvom smartfónu Huawei P20 Pro zdokumentovala pre čitateľov Sódy výnimočný zážitok − posadila sa ako spolujazdkyňa do kokpitu formuly.

Dostal sa mi do rúk nový smartfón Huawei P20 Pro. Tak sme si s ním urobili výlet na Euroring, aby sme vyskúšali jeho super funkcie:

  • trojitú kameru Leica, ktorá zachytáva detailné zážitkové snímky,
  • nahrávanie podporované umelou inteligenciou, konkrétne funkciou dynamic focus, pri ktorej vám smartfón ponúkne nastavenie kompozície aj svetla,
  • režim super spomaleného videa s neuveriteľnou rýchlosťou snímania až 960 snímok za sekundu.

Možnosť zajazdiť si vo formule ako spolujazdec s profesionálnym šoférom sa človeku nenaskytne každý deň. O to viac, ak to celé môžete poriadne zdokumentovať. Pretekársky okruh blízko Budapešti sľuboval úžasný adrenalínový zážitok a ja som si tak na vlastnej koži vyskúšala preťaženie 3,5G. A to napriek tomu, že vôbec nie som kolotočový nadšenec. Na veľkej reťazovke už chytám farbu. Na horskú dráhu by ma nikto nedostal. Lenže toto sa jednoducho nedalo odmietnuť.

Začalo sa to výborne. Keď som sa pýtala na dojmy ľudí, ktorí túto jazdu vo formule absolvovali predo mnou, celí zelení mi odpovedali, že teraz to už je lepšie. Chytila ma panika. Snaha utešovať sa, že to predsa nemôže byť až také zlé, akosi nezaberala. Napadlo mi, že by bolo zrejme lepšie, dať si tú jazdu pred nedávnym sýtym obedom − nie po ňom. Už som však nemala na výber.

Obliekla som si overal, kuklu, nasadila prilbu a vkĺzla na miesto spolujazdca. Vysmiaty šofér mi veselo oznámil, že ak mi bude zle, mám iba zamávať rukou a on spomalí. Vtipný človek. Vedela som, že v tej rýchlosti sa mi ruku nepodarí ani zdvihnúť, nie ešte zamávať. Tak som sa len nervózne zasmiala. Napadlo mi, ako autenticky a zábavne by v tomto momente vyzneli zábery nasnímané kamerou v spomalenom režime. Pripraviť sa. Pozor. Štart! Zrazu mi vypučilo oči. Uvedomila som si, že je to fantastické!

Celú jazdu som si nesmierne užila a bolo mi nakoniec ľúto, že trvala tak krátko. Pocit rýchlosti, zvuk formule, pískajúci vietor a ostré zákruty sa nedajú opísať slovami. Doslova som splynula s okruhom. Cítila som voľnosť a slobodu, žiadny strach. Ešte niekoľko hodín som sa nadšene usmievala a cítila v tele nával adrenalínu. Bol to nezabudnuteľný zážitok, ktorý si vďaka skvelým fotografiám a videám môžem kedykoľvek pripomenúť.

Ďakujem Huawei za skvelý deň!

Získalo si vás toto zariadenie? Nový Huawei P20 Pro môže byť s akýmkoľvek O2 Paušálom váš na začiatok už za 2 €.

HUAWEI

Produkty a služby značky HUAWEI sú dostupné vo viac ako 170 krajinách a využíva ich tretina svetovej populácie. V roku 2016 sa spoločnosť umiestnila na 3. mieste v dodávkach inteligentných mobilných telefónov. Značka HUAWEI pôsobí v telekomunikačnom priemysle 20 rokov a jej cieľom je prinášať svojim používateľom tie najnovšie technológie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Video: Ako počas jazdy zvládnuť krízovú situáciu

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa pozrel na to, ako zvládnuť krízovú situáciu, v rámci ktorej treba nečakane zabrzdiť a vyhnúť sa prekážke.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. V tomto videu sa zameral na vodičov, ktorí so šoférovaním ešte len začínajú alebo už dlhšie nešoférovali, a ukazuje, ako zvládnuť neočakávané situácie.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

Sám má najazdených viac ako dva milióny kilometrov a tisíce za volantom pretekárskeho auta a rád učí ľudí šoférovať. V tejto časti seriálu si sadol na sedadlo spolujazdca a za volant pustil svoju dcéru.

Pozrite si video plné šikovných rád aj s praktickým testom, ktorý ukazuje, ako auto reaguje v krízovej situácii:

Páčilo sa vám toto video? Pozrite si ďalšie:

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, autoškolu aj kondičné jazdy. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac