Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Užitočné vychytávky a externý ovládač posúvajú hranie hier na Huawei P smart 2021 na novú úroveň.

Dlhodobo obľúbená séria P smart od Huawei sa považuje za správne namiešaný pomer ceny a výkonu. Najnovšia generácia v sebe skrýva aj vymoženosti, vďaka ktorým si zo smartfónu spravíte herné zariadenie a užijete si aj náročnejšie hry.

Huawei P smart 2021 je nabitý šikovnými funkciami a vychytávkami nad naše očakávania. Prečítať recenziu

Tomuto smartfónu displej „narástol“ na 6,7 palca, vďaka čomu sa mierne zmenil pomer strán na 20 : 9. Pri pohľade na Huawei P smart 2021 nám napadlo, že s takto štedrým displejom by sme si užili aj viacero hier. Preto sme sa rozhodli premeniť smartfón na herné zariadenie. Na prvý pohľad trochu odvážna myšlienka, ale Huawei nás vlastne sám tak trochu predbehol.

Herné centrum, ktoré zjednoduší ovládanie

Výrobca predinštaloval do smartfónu aplikáciu Game Space, ktorá je vlastne herným centrom smartfónu. Hry, ktoré si do P smart 2021 nainštalujete, si veľmi jednoducho pridáte do aplikácie a máte ich všetky prehľadne zoradené aj s informáciou, kedy ste ich naposledy hrali. Ak máte pocit, že všetky hry sú obohraté, môžete tu objavovať nové hry.

Skutočná pridaná hodnota Game Space sa však skrýva v modrej ikonke, ktorú v aplikácii nájdete v ľavom hornom rohu displeja. Sú to nastavenia ovládacieho panela, ktorý vie Game Space pridať do každej hry.

Panel sa vyťahuje z ľavej strany obrazovky potiahnutím symbolu Puzzle. Ponúka možnosti ako Zrýchlenie hier, Nerušené hranie, Zabránenie nechcenému dotyku, Vypnutie snímky obrazovky tromi prstami, Vypnutie gest hánkou alebo Zámok jasu. Nechýba ani možnosť spraviť snímku obrazovky či jej záznam a možnosť zdieľania na vybraných sociálnych sieťach.

Huawei P smart 2021

  • Fotoaparát: 48 + 8 + 2 + 2 Mpx
  • Rozlíšenie displeja: 1 080 × 2 400 px
  • Automatické prepínanie rozlíšenia na 700 × 1 600 px v prípade potreby úspory batérie.
  • 5000 mAh batéria vydrží dva dni aj s malou rezervou.
  • Vnútorná pamäť: 128 GB
  • Operačná pamäť: 4 GB

Zvýšte výkon a zdieľajte zážitok z hry

Panel vám umožní nastaviť si pohodlné hranie bez toho, aby vás niekto počas hry rušil. Nemusíte teda na nastavenia myslieť dopredu, prípadne pre ne hru opúšťať. Pre mnohých bude určite zaujímavá funkcia Zrýchlenie hier. Pri jej aktivácii vás smartfón upozorní, že sa zvýši výkon, no zároveň narastie aj spotreba energie. S čím zrejme aj tak každý počíta. Podľa nášho subjektívneho pocitu dokáže táto funkcia zvýšiť výkon približne o 15 %.

V nastaveniach Game Space si všimnite možnosť pripojiť periférne zariadenia. Priamo aplikácia ponúka ovládače Betop G1 a Betop H1. Keď tieto herné ovládače pripojíte, automaticky sa spustí Game Space. Automatické zapínanie však môžete vypnúť.

Herné ovládače od Huawei však nie sú jediným riešením, ako pohodlnejšie hrať hry na smartfóne. Huawei P smart 2021 dokáže komunikovať aj s ovládačom od PlayStation či Xbox. Na výber však máte aj riešenia od menších výrobcov. Inštalácia je vo väčšine prípadov veľmi jednoduchá. Stačí na smartfóne otvoriť Nastavenia – Bluetooth a vybrať ovládač v zozname Dostupné zariadenia.

Huawei vymenil Google aplikácie za vlastné. Zmení sa niečo aj vo vašom smartfóne? Kliknite sem pre bližšie info

Čo si zahrať? Toto je našich top 5 odporúčaní

Tieto hry sme si na Huawei P smart 2021 najviac užili s externým ovládačom a zapojením do Game Space.

Lords Mobile

Jedna z najpopulárnejších strategických hier, ktorá kombinuje prvky tradičnej online stratégie s hrou na hrdinov, si našla cestu aj do obchodu GalleryApp od Huawei. Vašou úlohou je vybudovať kráľovstvo a postupne dobýjať nové územia. Stavať budete pevnosť či ďalšie rozmanité a užitočné budovy, ktoré budete v priebehu hry vylepšovať a používať nové materiály či technológie.

Nechýba ani budovanie armády, ktorá vás na začiatku hry bude brániť pred útokmi nepriateľa, neskôr začne útočiť aj vy. Hráči sa môžu spájať do cechov, aby v hre rýchlejšie napredovali a mali viac prostriedkov na nákup nových magických predmetov. Tie sa vám zídu najmä počas objavovania územia okolo vášho kráľovstva, kde môžete naraziť na nie vždy priateľské draky.

World of Tanks Blitz MMO

Mobilná verzia legendárnej hry World of Tanks Blitz dostáva na smartfóne nový rozmer a musíte sa pripraviť na to, že vás len tak nepustí. Hrať môžete sólo, ale aj v skupinkách a zapájať sa tak do zaujímavých tankových konfliktov. V ponuke je viac ako 350 modelov tankov, od historických až po rôzne, často veľmi experimentálne verzie.

Hra je pre smartfóny veľmi dobre optimalizovaná, vďaka čomu si užijete skutočne krásne grafické detaily a bohaté zvukové efekty. Na inštaláciu budete potrebovať 2,5 GB úložného priestoru, na samotnú hru zasa online pripojenie.

Game of Thrones Beyond the Wall

Nový prírastok do svetoznámej série má pomerne jednoduchý dej a fanúšikom Hry o tróny bude povedomý. V ťahovej stratégii budete bojovať proti nepriateľom zo severu, rozvíjať a verbovať hrdinov a do správy dostanete hrad Night’s Watch.

Dej hry sa odohráva niekoľko desaťročí pred samotnou sériou, keď Brandon Stark zmizol za stenou kdesi na severe. Vyriešenie tejto záhady a odhalenie pochmúrnych tajomstiev potrápia aj tých najskúsenejších hráčov. Veľkým lákadlom sú nové postavy, ktoré sa v tejto hre objavia a prezradia viac o minulosti Westerosu.

Asphalt 9: Legends

Predstavovať legendárnu sériu Asphalt fanúšikom pretekárskych hier zrejme netreba. Už 9. séria ponúka opäť doslova fenomenálne autá a úchvatne trate, medzi ktorými nechýbajú ulice San Francisca, zasnežené Himaláje alebo prejazdy v daždivom počasí okolo škótskych zrúcanín.

Štúdio Gameloft zapracovalo ovládanie nakláňaním smartfónu, čo zážitok z arkádovej pretekárskej hry posúva opäť na novú úroveň. Ako sme už zvyknutí, nechýbajú do detailu prepracované zábery, ktoré perfektne pracujú so svetlom a v upršaných častiach majú jedinečnú atmosféru.

The Walking Dead: Road to Survival

Seriál a komiks, na základe ktorých sa zo Živých mŕtvych stal fenomén, zrejme netreba nikomu bližšie predstavovať. Príbeh o zombíkoch je v hre spracovaný komiksovou formou a hráči môžu hrať za svojich obľúbených hrdinov.

V hre sa stretnete s Michonne a Rickom a dostanete sa do konfliktu s guvernérom a Neganom. Úlohou bude zhromaždiť skupinu preživších na ochranu proti živým mŕtvym. Na ochranu budete tiež budovať vlastné mesto, ktoré so sebou postupne prinesie ďalšie nečakané nástrahy.


Huawei P smart 2021 pre vášnivých hráčov môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Dezinfekcia našich domovov nikdy nebola dôležitejšia. Tento robot zničí až 99,9 % baktérií a vírusov

ROCKUBOT Pro neumýva, o dezinfekciu domácnosti sa stará prostredníctvom UV-C žiarenia a ultrazvuku.

Skladný, výkonný aj zábavný. Taký je ROCKUBOT Pro, ktorý sa postará o hĺbkovú dezinfekciu vášho domova a prináša aj ďalšie praktické funkcie. Poteší nielen alergikov a nadšencov technológií, ale aj každého, komu záleží na vlastnom zdraví.

Venovať pozornosť starostlivosti o svoje zdravie je dôležité nielen v čase pandémie. Okrem bežných odporúčaní, ku ktorým patrí pravidelný pohyb, vyvážená strava či kvalitný spánok, je dobré nezabúdať ani na priestory, v ktorých trávime čas.

Mikroorganizmy tvoria nevyhnutnú súčasť prostredia a mnohé pomáhajú budovať náš imunitný systém. Časť z nich však pôsobí presne opačne. Dostať vírusy a baktérie pod kontrolu a zamedziť množeniu roztočov, bĺch, vší, ich vajíčok či hníd však nemusí byť až taký problém.

Na výber máte hneď niekoľko možností. Dezinfekciou priestorov a predmetov môžete tráviť dlhé hodiny a na čistiace prostriedky minúť nemalé peniaze alebo sa obrátiť na profesionálov, ktorí sa síce o všetko postarajú, no ukroja aj podstatnú časť z rozpočtu.

Riešením môže byť robotický germicídny žiarič ROCKUBOT Pro od UVC Nation, ktorý si poradí s 99,9 % baktérií a vírusov vrátane koronavírusu Covid-19. Zároveň vás zbaví už spomenutých mikroorganizmov a ich vajíčok, ktoré dokážu potrápiť najmä v domácnostiach so školopovinnými deťmi.

My sme sa na osobného germicídneho robota, ktorý na hĺbkovú dezinfekciu používa UV-C žiarenie a ultrazvuk, pozreli bližšie a zhrnuli dôvody, pre ktoré sa oplatí venovať mu pozornosť.

Ide do hĺbky

Zatiaľ čo bežné dezinfekčné prostriedky čistia to, s čím prídu do fyzického kontaktu, UV-C žiarenie v kombinácii s ultrazvukom preniká až do hĺbky 15 cm. Samozrejme, pri materiáloch, ktoré to umožňujú. Hĺbkovo tak môžete vyčistiť matrace, periny, gauč či dokonca spací vak. Práve predmety s nesúvislým povrchom sú doslova rajom pre mikroorganizmy a zbaviť sa ich môže byť extrémne náročné.

ROCKUBOT Pro však môžete použiť aj na dezinfekciu vodorovných povrchov, napríklad stolov, ale aj techniky vrátane klávesníc a smartfónov. Žiarenie pôsobí na genetický materiál, konkrétne na DNA, RNA a proteíny, nemusíte sa teda báť, že by ste žiarením zariadenia pokazili.

Funguje samostatne

Vlastnosti robota predurčujú najmä na dezinfekciu matracov a pohoviek. Vďaka nadštandardnému inteligentnému navigovaniu dokáže rozpoznať prekážku a obísť ju, vie sa však aj zastaviť na okraji, aby predišiel pádu. To, že naozaj premýšľa, si uvedomíte najmä v momentoch, keď v kritickej situácii spomalí, aby vyhodnotil ďalší postup.

Navigačný systém pracuje dvoma spôsobmi. ROCKUBOT Pro sa po dezinfikovanej ploche môže vybrať po dráhe, ktorá pripomína nekonečné písmeno S, alebo zdanlivo náhodným pohybom. Vďaka kombinácii plánovania trasy tak dokáže sám vydezinfikovať nielen obdĺžnikové či štvorcové plochy, ale aj gauč v tvare písmena L.

To, ako sa zariadenie rozhoduje, sme naplno otestovali už pri prvom použití, keď sme ho položili do rohu postele. Z tohto štartovacieho miesta zvolil robot trasu v tvare nekonečného písmena S. Keď sme ho položili na posteľ voľne, rozhodol sa dezinfikovať náhodným pohybom. Prekvapilo nás, že v oboch prípadoch trvala sterilizácia približne rovnako, v prípade postele s rozmermi 180 × 200 cm približne 35 minút.

Skvelý aj na manuálnu sterilizáciu

ROCKUBOT Pro sa pýši tým, že v porovnaní s konkurenciou má celé UV-C trubice, nielen diódy, ktoré umožňujú pokryť väčšiu plochu a sterilizovať dôslednejšie. Trubice sú umiestnené na vrchnej aj spodnej časti, preto možno žiarič bez problémov použiť aj ako ručný sterilizátor, napríklad ak si chcete po návrate domov vydezinfikovať smartfón.

Aby bola práca s ním čo najjednoduchšia, nechýba šikovná rúčka, ktorá sa stará o pohodlnú manipuláciu. Bez problémov to zvládnete aj vtedy, ak máte menšiu ruku, keďže robot sa dá držať aj ako kabelka.

Pri ručnom sterilizovaní je dobré držať zariadenie približne 2 cm nad dezinfikovaným povrchom, aby sa svetlo dostatočne rozptýlilo do strán, a tak zničilo mikroorganizmy. Plusom je, že takáto dezinfekcia trvá chvíľu.

Šikovný spoločník na cesty

Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom je ROCKUBOT Pro dobrým pomocníkom aj pri cestovaní. Môžete ho napríklad použiť pri sterilizácii postele v hotelovej izbe.

Dôvodov, prečo si tento robot zaslúži prívlastok cestovný, je však viac. Dokáže sa totiž pohybovať aj pod perinou a zároveň ju sterilizovať. Vďaka zabudovanému senzoru vie, že je prikrytý, a aktivuje aj trubice na vrchnej časti. Príjemne nás prekvapilo, že robot vie vliezť pod perinu aj sám a nevyhodnotí ju ako prekážku.

Poslúži ako reproduktor, uľahčí telefonovanie

Cestovateľskému prívlastku nahráva aj 5 000 mAh batéria, ktorá sa nabíja USB-C káblom a na jedno nabitie dokáže sterilizovať približne 3 hodiny.

Skúšali sme, ako dlho sa musí zariadenie nabíjať po úplnom vybití, ak potrebujeme napríklad rýchlo vydezinfikovať bežnú manželskú posteľ. Stačí 5 až 6 minút na nabíjačke a svoju prácu spraví perfektne. Pri tomto teste sme mu to však nekomplikovali perinami. Ak by sme chceli dezinfikovať aj tie, nabíjať by sme museli dlhšie.

Batériu môžete využiť aj ako externý zdroj energie. Nabíjať tak viete smartfóny, smart hodinky, menšie tablety, čítačky či navigácie použitím USB-A kábla. Plusom je, že ROCKUBOT Pro dokáže sterilizovať a nabíjať súčasne.

Praktickou vychytávkou sú zabudované reproduktory a technológia Bluetooth, cez ktorú pripojíte napríklad smartfón. Zariadenie tak viete využiť aj ako hands-free alebo externý reproduktor. Telefonovanie je tak maximálne pohodlné a obe strany rozumejú krásne čisto. Kvalita zvuku je dobrá aj pri počúvaní hudby a reproduktory sú prekvapivo hlasné.

Prístroje s UV-C žiarením sa využívajú v nemocniciach alebo laboratóriách, kde sa vyžaduje čo najsterilnejšie prostredie. Spravidla sú však veľké a drahé. ROCKUBOT Pro predstavuje veľmi šikovné a rozumné riešenie. Treba si však uvedomiť, že dezinfikuje všetko, na čo zasvieti, až do vzdialenosti 30 cm. Reaguje na genetický materiál, teda aj na vašu pokožku.

Ak si ním omylom zasvietite na ruku, nič sa vám nestane. Pri dlhšom a pravidelnom ožarovaní by sa však mohlo objaviť začervenanie pokožky. Rovnako môže mať UV-C žiarenie nepriaznivé účinky na oči. So žiaričom preto narábajte rozumne, pred prvým použitím si dôkladne prečítajte návod na použitie a dôsledne ho dodržiavajte.

Kompletnú ponuku dezinfekčných zariadení od UVC Nation nájdete na uvcnation.eu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Vymeňte status online za offline. 6 tipov, ako si oddýchnuť od notifikácií a technológií

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac