Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Užitočné vychytávky a externý ovládač posúvajú hranie hier na Huawei P smart 2021 na novú úroveň.

Dlhodobo obľúbená séria P smart od Huawei sa považuje za správne namiešaný pomer ceny a výkonu. Najnovšia generácia v sebe skrýva aj vymoženosti, vďaka ktorým si zo smartfónu spravíte herné zariadenie a užijete si aj náročnejšie hry.

Huawei P smart 2021 je nabitý šikovnými funkciami a vychytávkami nad naše očakávania. Prečítať recenziu

Tomuto smartfónu displej „narástol“ na 6,7 palca, vďaka čomu sa mierne zmenil pomer strán na 20 : 9. Pri pohľade na Huawei P smart 2021 nám napadlo, že s takto štedrým displejom by sme si užili aj viacero hier. Preto sme sa rozhodli premeniť smartfón na herné zariadenie. Na prvý pohľad trochu odvážna myšlienka, ale Huawei nás vlastne sám tak trochu predbehol.

Herné centrum, ktoré zjednoduší ovládanie

Výrobca predinštaloval do smartfónu aplikáciu Game Space, ktorá je vlastne herným centrom smartfónu. Hry, ktoré si do P smart 2021 nainštalujete, si veľmi jednoducho pridáte do aplikácie a máte ich všetky prehľadne zoradené aj s informáciou, kedy ste ich naposledy hrali. Ak máte pocit, že všetky hry sú obohraté, môžete tu objavovať nové hry.

Skutočná pridaná hodnota Game Space sa však skrýva v modrej ikonke, ktorú v aplikácii nájdete v ľavom hornom rohu displeja. Sú to nastavenia ovládacieho panela, ktorý vie Game Space pridať do každej hry.

Panel sa vyťahuje z ľavej strany obrazovky potiahnutím symbolu Puzzle. Ponúka možnosti ako Zrýchlenie hier, Nerušené hranie, Zabránenie nechcenému dotyku, Vypnutie snímky obrazovky tromi prstami, Vypnutie gest hánkou alebo Zámok jasu. Nechýba ani možnosť spraviť snímku obrazovky či jej záznam a možnosť zdieľania na vybraných sociálnych sieťach.

Huawei P smart 2021

  • Fotoaparát: 48 + 8 + 2 + 2 Mpx
  • Rozlíšenie displeja: 1 080 × 2 400 px
  • Automatické prepínanie rozlíšenia na 700 × 1 600 px v prípade potreby úspory batérie.
  • 5000 mAh batéria vydrží dva dni aj s malou rezervou.
  • Vnútorná pamäť: 128 GB
  • Operačná pamäť: 4 GB

Zvýšte výkon a zdieľajte zážitok z hry

Panel vám umožní nastaviť si pohodlné hranie bez toho, aby vás niekto počas hry rušil. Nemusíte teda na nastavenia myslieť dopredu, prípadne pre ne hru opúšťať. Pre mnohých bude určite zaujímavá funkcia Zrýchlenie hier. Pri jej aktivácii vás smartfón upozorní, že sa zvýši výkon, no zároveň narastie aj spotreba energie. S čím zrejme aj tak každý počíta. Podľa nášho subjektívneho pocitu dokáže táto funkcia zvýšiť výkon približne o 15 %.

V nastaveniach Game Space si všimnite možnosť pripojiť periférne zariadenia. Priamo aplikácia ponúka ovládače Betop G1 a Betop H1. Keď tieto herné ovládače pripojíte, automaticky sa spustí Game Space. Automatické zapínanie však môžete vypnúť.

Herné ovládače od Huawei však nie sú jediným riešením, ako pohodlnejšie hrať hry na smartfóne. Huawei P smart 2021 dokáže komunikovať aj s ovládačom od PlayStation či Xbox. Na výber však máte aj riešenia od menších výrobcov. Inštalácia je vo väčšine prípadov veľmi jednoduchá. Stačí na smartfóne otvoriť Nastavenia – Bluetooth a vybrať ovládač v zozname Dostupné zariadenia.

Huawei vymenil Google aplikácie za vlastné. Zmení sa niečo aj vo vašom smartfóne? Kliknite sem pre bližšie info

Čo si zahrať? Toto je našich top 5 odporúčaní

Tieto hry sme si na Huawei P smart 2021 najviac užili s externým ovládačom a zapojením do Game Space.

Lords Mobile

Jedna z najpopulárnejších strategických hier, ktorá kombinuje prvky tradičnej online stratégie s hrou na hrdinov, si našla cestu aj do obchodu GalleryApp od Huawei. Vašou úlohou je vybudovať kráľovstvo a postupne dobýjať nové územia. Stavať budete pevnosť či ďalšie rozmanité a užitočné budovy, ktoré budete v priebehu hry vylepšovať a používať nové materiály či technológie.

Nechýba ani budovanie armády, ktorá vás na začiatku hry bude brániť pred útokmi nepriateľa, neskôr začne útočiť aj vy. Hráči sa môžu spájať do cechov, aby v hre rýchlejšie napredovali a mali viac prostriedkov na nákup nových magických predmetov. Tie sa vám zídu najmä počas objavovania územia okolo vášho kráľovstva, kde môžete naraziť na nie vždy priateľské draky.

World of Tanks Blitz MMO

Mobilná verzia legendárnej hry World of Tanks Blitz dostáva na smartfóne nový rozmer a musíte sa pripraviť na to, že vás len tak nepustí. Hrať môžete sólo, ale aj v skupinkách a zapájať sa tak do zaujímavých tankových konfliktov. V ponuke je viac ako 350 modelov tankov, od historických až po rôzne, často veľmi experimentálne verzie.

Hra je pre smartfóny veľmi dobre optimalizovaná, vďaka čomu si užijete skutočne krásne grafické detaily a bohaté zvukové efekty. Na inštaláciu budete potrebovať 2,5 GB úložného priestoru, na samotnú hru zasa online pripojenie.

Game of Thrones Beyond the Wall

Nový prírastok do svetoznámej série má pomerne jednoduchý dej a fanúšikom Hry o tróny bude povedomý. V ťahovej stratégii budete bojovať proti nepriateľom zo severu, rozvíjať a verbovať hrdinov a do správy dostanete hrad Night’s Watch.

Dej hry sa odohráva niekoľko desaťročí pred samotnou sériou, keď Brandon Stark zmizol za stenou kdesi na severe. Vyriešenie tejto záhady a odhalenie pochmúrnych tajomstiev potrápia aj tých najskúsenejších hráčov. Veľkým lákadlom sú nové postavy, ktoré sa v tejto hre objavia a prezradia viac o minulosti Westerosu.

Asphalt 9: Legends

Predstavovať legendárnu sériu Asphalt fanúšikom pretekárskych hier zrejme netreba. Už 9. séria ponúka opäť doslova fenomenálne autá a úchvatne trate, medzi ktorými nechýbajú ulice San Francisca, zasnežené Himaláje alebo prejazdy v daždivom počasí okolo škótskych zrúcanín.

Štúdio Gameloft zapracovalo ovládanie nakláňaním smartfónu, čo zážitok z arkádovej pretekárskej hry posúva opäť na novú úroveň. Ako sme už zvyknutí, nechýbajú do detailu prepracované zábery, ktoré perfektne pracujú so svetlom a v upršaných častiach majú jedinečnú atmosféru.

The Walking Dead: Road to Survival

Seriál a komiks, na základe ktorých sa zo Živých mŕtvych stal fenomén, zrejme netreba nikomu bližšie predstavovať. Príbeh o zombíkoch je v hre spracovaný komiksovou formou a hráči môžu hrať za svojich obľúbených hrdinov.

V hre sa stretnete s Michonne a Rickom a dostanete sa do konfliktu s guvernérom a Neganom. Úlohou bude zhromaždiť skupinu preživších na ochranu proti živým mŕtvym. Na ochranu budete tiež budovať vlastné mesto, ktoré so sebou postupne prinesie ďalšie nečakané nástrahy.


Huawei P smart 2021 pre vášnivých hráčov môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

13 tipov, ako sviatky dobre zvládnuť a spríjemniť ich aj iným

Vďaka našim tipom ušetríte v predvianočnom strese množstvo času a poradíme aj, ako čo najpríjemnejšie stráviť sviatočné dni.

Vianoce prežíva každý inak. Deti sa tešia na rozprávky a darčeky, rodičia sa snažia zabezpečiť všetko potrebné a užiť si aspoň pár chvíľ oddychu. Na stole nemôže nič chýbať, tradičné jedlá rozvoniavajú v dome aj niekoľko dní vopred, koláčikov máte na výber hneď niekoľko druhov a šalát sa na vás usmieva zakaždým, keď otvoríte chladničku. Okrem toho treba zabezpečiť plynulý chod v práci a darčeky pre rodinu.

Traja králi O2 prinášajú Vianočný bonus na smart zariadenia a pomáhajú deťom bez rodín. Ako získam bonus?

Z jedného prieskumu Knox University vyplynulo, že až pre 44 % opýtaných boli Vianoce stresujúce, hoci si ich vo výsledku užili a boli s nimi spokojní. Naše tipy vám môžu pomôcť, aby boli vaše sviatky počas tohto roku aspoň o trošku pohodovejšie.

Pred Vianocami

Nakúpte darčeky online

Vedeli ste, že takmer polovica Slovákov si necháva nakupovanie darčekov na posledné dva týždne? Ak patríte k tým, ktorí sa radi vyhnú preplneným nákupným centrám, využite možnosť online nákupu.

Buďte originálni a venujte svojim blízkym napríklad zážitky, online kurzy, predplatné obľúbeného časopisu, hodiny tanca či voucher do divadla. Mnohé značky majú v tomto období výhodné ponuky, zľavy alebo dopravu zadarmo. Nezabudnite však na to, že vaše objednávky musí niekto spracovať, zabaliť, poslať a tiež priviezť.

Buďte preto empatickí voči tým, ktorí sa vám snažia urobiť pekné Vianoce, a nežeňte ich do stresu, ktorý budete nakoniec prežívať spolu s nimi. Objednajte preto darčeky skôr. Väčšina e-shopov má pred sviatkami na svojich stránkach aj dátumy, do ktorých stíhajú svoje zásielky doručiť. Aj to je spôsob, ako predísť zbytočnej nervozite.

Zapojte do príprav celú rodinu

Vianoce by mali byť o spolupatričnosti a rodine. Preto je veľmi dôležité, aby sa na organizácii a prípravách podieľala celá rodina. Vďaka tomu budú mať jednotliví členovia oveľa väčšiu radosť z toho, že ste túto misiu zvládli spoločnými silami. Vytvorte si harmonogram, podľa ktorého každý člen rodiny podá pomocnú ruku, a tak budete všetci spoločne pracovať na vytvorení krásnych sviatočných dní.

Vyčleňte každému úlohy podľa jeho možností a schopností a nebojte sa povinnosti rozdeliť. Každý správny manažér predsa vie svoju prácu delegovať. Na trhu je množstvo krásnych dizajnových kalendárov alebo online plánovačov, ktoré vám to uľahčia. Prípadne si nejaký kalendár vyrobte sami doma a umiestnite ho na viditeľné miesto.

Urobte si zo spoločného pečenia novú tradíciu

Nenechajte všetko len na jedného člena rodiny. Myslite kreatívne a spravte si z predvianočného pečenia rodinnú tradíciu. Pečenie môžete zaznamenať na svoj telefón – urobte si časozber a odfoťte sa v situáciách, ktoré vám pripomenú, aké dôležité je držať spolu.

Vynikajúcimi pomocníkmi pri pečení sú kuchárske knihy, vďaka ktorým už nebudete musieť stráviť hodiny na internete hľadaním správnych receptov. Upiecť si môžete jednoduché medovníky, ktoré spolu s vami zvládnu aj vaše deti. Recept nájdete v knihe Tak ma mama naučila. Ak patríte medzi tých, ktorí majú rôzne potravinové alergie, určite vám pomôže kniha Tradičné Vianoce takmer bez alergénov.

Uľahčite si upratovanie

Množstvo domácností robí vianočné upratovanie niekoľko dní či týždňov vopred, pretože je toho viac ako zvyčajne. Našťastie žijeme v čase, keď nám výdobytky moderného sveta dokážu uľahčiť život. Vianoce predsa nie sú o tom, aby ste si za štedrovečerný stôl sadli uštvaní a odpadli od únavy skôr, než zjete posledné sústo.

Nechajte preto upratovanie na profesionálov a objednajte si upratovaciu službu. Budete tak môcť stráviť viac času s rodinou a ďalšími prípravami.

Dajte si nákup doručiť domov

Dlhé rady v obchodoch, stres, zabudnuté suroviny a opätovné štartovanie auta. Poznáte to? Neprežívajte každý rok to isté. Objednajte si potraviny cez službu online donášky až k sebe domov.

Niekoľko overených portálov ponúka ceny primerané kvalite a vašu peňaženku takýto nákup naozaj nezaťaží viac, ako by ste minuli v bežnom obchode, kde navyše hrozí aj nebezpečenstvo nákupu nepotrebných vecí. Spíšte si zoznam toho, čo naozaj potrebujete, a vyhnite sa tak prebytočnému vyhadzovaniu nedojedených surovín.

Pomôžte tým, ktorí to potrebujú

Podľa psychologických štúdií sú ľudia, ktorí nemajú to šťastie stráviť sviatky s rodinou pri prestretom stole, oveľa náchylnejší na depresie či zlé myšlienky. Otvorte svoje srdce a pomôžte tým, ktorí nemajú to šťastie ako vy.

Na internete existuje zoznam slovenských charitatívnych organizácií a určite sa minimálne jedna nachádza aj vo vašom meste alebo v blízkom okolí. Uvidíte, že pocit pri rozbaľovaní vašich darčekov bude po takejto pomoci lepší.

Nezabudnite na relax a starostlivosť o seba

Naše telo, pleť, ale aj psychika sú v tomto období vystavené stresu, preto je dôležité, aby sme nezabudli starať sa aj o seba. Vyhraďte si na túto aktivitu každý deň niekoľko minút a uvidíte, ako vám tieto chvíle dodajú potrebnú silu na zvládnutie náročných dní.

Na Slovensku je množstvo fi riem, ktoré vyrábajú kozmetiku nielen s láskou, ale aj v súlade s prírodou. Prírodná kozmetika vás pri pravidelnom používaní odmení a vy sa vďaka tomu budete cítiť sebavedomejšie. Či už siahnete po mydlách s upokojujúcimi vôňami, šampónoch s výživnými bylinami alebo sérach, vďaka ktorým bude vaša pokožka zdravá, je to len na vás.

Myslite ekologicky

V posledných rokoch pribúda množstvo alternatív, ktoré sú vynikajúcim spôsobom, ako ušetriť nielen vašu peňaženku, ale aj prírodu, ktorá v tomto období trpí vinou konzumu. Nájdite vo svojom okolí firmy, ktoré zapožičiavajú vianočné stromčeky v kvetináčoch, a nemusíte sa stresovať, že budete mať doma neporiadok z osádzania či vymýšľať spôsob, ako sa neskôr stromčeka zbaviť.

Množstvo vianočných stromčekov končí po sviatkoch pod oknami domácností, v „lepšom“ prípade ležia opustené pri kontajneroch. Ušetríte tak prírodu od zbytočného odpadu vyprodukovaného počas Vianoc.

Počas sviatkov

Prečítajte si dobrú knihu

Vďaka knihe prestanete na chvíľu myslieť na svoje povinnosti a prenesiete sa do príbehov, ktoré často vyrážajú dych. Pre ženy, ktoré hľadajú inšpiráciu, odporúčame knihu SuperŽENY, kde nájdete príbehy výnimočných žien z našej histórie. Ak patríte medzi fanúšikov životopisných kníh, Michelle Obama a jej príbeh budú pre vás tým pravým.

Čítajte aj: Užite si maratón bondoviek aj dávku romantiky. Tieto novinky z ponuky HBO GO vám spríjemnia príchod Vianoc

V prípade, že hľadáte skôr nenáročné, vtipné a oddychové čítanie, Ondrej Sokol a jeho kniha Ako som vozil Nórov 2 je skvelá voľba. Muži si dobre oddýchnu napríklad pri druhej dlho očakávanej zbierke Teda Chianga Výdych. Tá prináša množstvo prekvapivých myšlienok, ktoré osvetľujú záhady vesmíru aj ľudského vnútra.

Vychutnajte si šálku bylinkového čaju

Aj sviatočné dni bývajú často náročné, preto dobre padnú bylinkové čaje, ktoré majú blahodarné účinky. Vhodný je napríklad čaj z ľubovníka bodkovaného, ktorý funguje ako prírodná antidepresívna tabletka s tým rozdielom, že nemá žiadne vedľajšie účinky. Upokojujúce účinky má aj medovka lekárska.

Aby sa liečivé vlastnosti čajov lepšie rozpustili vo vode, kúpte si sypaný čaj v miestnej čajovni, ktorú tým podporíte.

Doprajte si všetko, ale s mierou

Počas sviatkov na nás číhajú pokušenia v podobe rôznych dobrôt. Ak budete svoje chute potláčať, je väčšia pravdepodobnosť, že najkrajšie sviatky v roku prežijete v smútku a s výčitkami.

Doprajte si to, na čo máte chuť, no zároveň nezabúdajte na to, že všetko treba robiť s mierou a aj počas voľných dní potrebujete pohyb. Preto neváhajte a každý deň sa vyberte na prechádzku. Čerstvý vzduch pôsobí priaznivo nielen na okysličenie mozgu a svalstva, ale aj na vašu psychiku.

Spríjemnite si čas príjemnou vôňou

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť, príjemným spoločníkom môže byť aj vôňa šíriaca sa z elektrického difuzéra. Niektoré vonné olejčeky, ktoré sa pridávajú do vody, majú nielen upokojujúce, ale aj liečivé účinky.

Odporúčajú sa napríklad oleje s vôňou sibírska jedľa, santalové drevo, rumanček rímsky, horký pomaranč, borievka, medovka či levanduľa. Výhodou je, že niektoré difuzéry môžete nechať zapnuté aj pred tým, ako sa uložíte spať, pretože sa dokážu samy vypnúť.

Urobte dobrý skutok

Počas roka sa mnohým z nás v domácnosti nazbiera množstvo vecí, ktoré nepotrebujeme. Ak chcete voľný čas tráviť produktívne, vytrieďte nepotrebné veci a podarujte ich ďalej. Nezabúdajte ani na zvieratá v útulkoch, ktoré sa po Vianociach ešte viac zapĺňajú. Nájdite si najbližší útulok, choďte na prechádzku s miestnym psíkom alebo im odneste vrece krmiva.

Skvelú prácu robia aj ľudia z projektu Hodina pre seniora, v rámci ktorého môžete telefonovať so seniormi v zariadeniach sociálnych služieb a spríjemniť im čas. Nikto sa predsa na Vianoce nechce cítiť sám.


Urobte sebe alebo svojim blízkym radosť jedným z Troch kráľov, zoberte si na Vianoce domov robotický vysávač, tablet alebo smart TV a získajte extra bonus až do 240 €. Každé zo zariadení navyše prispieva k lepšej budúcnosti detí, ktoré nemôžu vyrastať vo vlastnej rodine. Viac informácií nájdete na www.o2.sk


Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac