Motorola Moto G62 zaujme výbavou, prekvapí výkonom a očarí cenou

Nový prírastok značky Motorola má nadupanú výbavu, dobrý fotoaparát a neuveriteľne plynulý displej plný žiarivých detailov.

Značka Motorola ponúka niekoľko rokov široký výber cenovo dostupných a praktických telefónov. Nováčik Motorola Moto G62 5G osviežil rad niekoľkými ďalšími prepracovanejšími vylepšeniami: ponúka všetky moderné funkcie a zároveň má výkonný hardvér aj veľký žiarivý displej. Napriek tomu sa stále drží v dostupnej cene.

Výber prvého telefónu pre dieťa môže byť náročný. Poradíme vám, ako vybrať a nastaviť smartfón pre školákov

Čo sa na smartfóne Motorola Moto G62 5G vydarilo?

Od prvých momentov testovania ma prekvapila celková vyladenosť systému a jeho rýchle reakcie. Jednoducho, všetko funguje, ako má. Zaujímavým doplnkom smartfónov značky Motorola sú osobitné Moto funkcie, ktoré ponúkajú praktické vychytávky, ako napríklad: ak otočíte a položíte telefón displejom k stolu, automaticky tým aktivujete režim nerušiť. Ak ním zatrasiete, zapnete baterku. 

6,5-palcový displej FullHD+ na smartfóne Motorola Moto G62 5G má 120 Hz (obrazov za sekundu) a oceníte ho nielen pri bežnom používaní telefónu, keď budete mať všetko plynulé a dokonale prejasnené, ale najmä pri sledovaní videí, pretože okrem plynulosti ponúka aj verné zobrazenie farieb. Stereo reproduktory a vyladenie zvukov pomocou funkcie Dolby Atmos výborne dopĺňajú zážitok pri sledovaní videí či filmov a seriálov. Ak pozeráte radi HBO Max alebo Voyo na telefóne, Moto G62 5G odporúčam. 

Motorola Moto G62 je vhodná aj pre všetkých netrpezlivých – batéria má kapacitu až 5 000 mAh, s čím vydrží bez nabíjania pri bežnom používaní približne 2 dni. Samozrejme, je vybavená aj rýchlonabíjaním. 

Čo mohlo byť na smartfóne Motorola Moto G62 5G lepšie?

Moto G62 5G má možnosť expresného dobitia energie, ktoré ušetrí veľa času, no smartfón by príjemne doplnilo aj bezdrôtové nabíjanie. Musím však dodať, že bezdrôtové nabíjanie stále nie je bežnou súčasťou smartfónov strednej triedy.

Čo nás na smartfóne Motorola Moto G62 5G príjemne prekvapilo?

Motorola Moto G62 5G ponúka široké možnosti fotografovania – čerstvou novinkou je duálne snímanie, pri ktorom fotografie a videá snímate súčasne predným aj zadným objektívom.

Širokouhlý objektív dokáže zachytiť až 118-stupňový uhol. Využijete ho najmä pri fotografiách prírody alebo na rôznych výletoch, keď potrebujete zachytiť väčšiu časť. Na fotografie sa toho s týmto objektívom zmestí výrazne viac.

Len pozorné oči dokážu uhádnuť, či sme tieto fotky urobili foťákom alebo zrkadlovkou. Otestujte sa s nami

Zaujímavosťou je makro režim, v ktorom som vytvoril detailné fotky aj malých objektov. Vylepšením prešiel aj nočný režim a jeho výsledné snímky ma milo prekvapili. Čerešničkou na torte pri fotení je špeciálny doplnok – snímanie úsmevu: stačí úsmev, telefón ho ihneď rozpozná a vytvorí fotografiu. S touto funkciou si užijete kopec zábavy.

Hodnotenie O2 GURU: Praktická aj výnimočná súčasne

Motorola Moto G62 je plnohodnotne vybavený smartfón, na ktorý neminiete celú výplatu, no zároveň vám bude spríjemňovať a zjednodušovať každý deň. Veľký a plynulý displej v kombinácii so šikovným fotoaparátom na fakt pekné fotky s rýchlonabíjaním. Navyše tento smartfón podporuje aj najrýchlejšiu mobilnú dátovú sieť 5G, takže budete mať všetko rýchlo načítané a stiahnuté. 


Získajte vyšší model za cenu nižšieho. Kúpte si teraz smartfón Motorola Moto G62 5G so zľavou až 48€. Ponuka platí do 6. 11. 2022, alebo do vypredania zásob.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Dôležitý je nielen výber, ale aj správne nastavenie smartfónu, aby pre deti nepredstavoval žiadne riziko.

Používanie telefónov deťmi je veľmi citlivá téma. Byť zásadne proti nemu však nemusí byť úplne správne rozhodnutie. Mobilný telefón môže byť aj užitočnou a edukatívnou pomôckou, pokiaľ ho máte pod kontrolou a viete, čo na ňom deti robia.  

Moderné technológie sú pre všetkých, nielen pre mladých. Vyberte s nami vhodný smartfón aj pre babku a dedka

Pred kúpou prvého telefónu dieťaťu si treba uvedomiť, na čo ho bude používať: bude slúžiť len na kontrolné telefonáty, aby ste mu mohli zavolať, alebo aj na čítanie kníh a vzdelávanie? Školáci na prvom stupni majú iné potreby (aj očakávania) ako starší žiaci. 

Generácia alfa (mladší) aj generácia Z (starší) sa vyznačuje dokonalým poznaním technológií. S telefónom vedia pracovať absolútne intuitívne, stačí im ho dať do ruky a po pár minútach sa už bavia na videách či hrajú hru. V každom prípade by ste mali myslieť najmä na ich bezpečnosť, ktorá sa mnohokrát podceňuje. So správnym výberom a nastavením sa nemusíte ničoho obávať.

Vyberajte podľa ceny

Najznámejšia rada pri hľadaní prvého telefónu pre školáka je vyberať podľa ceny – ani prvé auto si nekúpite hneď to najdrahšie. Vyberať spomedzi lacnejších telefónov je správne rozhodnutie, ak potrebujete byť so svojím potomkom v kontakte, ale nechcete, aby na telefóne trávil všetok svoj voľný čas. Je v tom jednoduchá logika: čím je funkcionalita telefónu neatraktívnejšia, tým menšiu pozornosť mu bude dieťa venovať.

Zároveň myslite na to, že s vekom budú nároky na telefón narastať. Okrem toho, že školáčik nebude chcieť byť pozadu za spolužiakmi, môže telefón používať aj na vzdelávanie. Rozumný cenový limit na prvý telefón je okolo 200 €.

Môže to byť napríklad Samsung Galaxy A03, ktorého prednosťou je dobrá výdrž batérie a povrchová úprava zadnej strany telefónu – dizajnové šrafovanie sa postará o to, aby sa smartfón nešmýkal z ruky. K telefónu môžete zaobstarať O2 SMART Paušál bez dát. Aj inteligentný telefón tak premeníte na zariadenie, ktoré nebude dieťa oberať o pozornosť.

Kontrola polohy školáka 

Vďaka smartfónu a možnosti zdieľať polohu budete mať vždy prehľad, kde sa váš školák nachádza. Najmä, ak máte školáka na prvom stupni, ktorého už do školy neodprevádzate alebo sám navštevuje krúžky.

Ak vás zaujala možnosť mať prehľad o presnej polohe dieťaťa, no nie ste presvedčení, že potrebuje smartfón, alternatívou môžu byť detské smart hodinky TCL MOVETIME Family Watch.

Majú super dizajn, ale zároveň sú nenápadné a majú možnosť pripojenia 4G. Stačí teda len vložiť SIM kartu a okrem zistenia polohy môžete školákovi aj volať cez videohovor. V aplikácii hodiniek na svojom smartfóne si môžete pozrieť históriu polôh, ale aj nastaviť bezpečné zóny.

Starší školáci už majú nároky

Vekové rozpätie 10 až 14 rokov sú školáci, ktorí si so smartfónmi rozumejú od prvého kontaktu. O to ľahšie môžeme bezpečnosť podceniť. Ak dieťaťu pomôžete, smartfón môže využiť vo svoj prospech a pri všetkej bezpečnosti. Motorola Moto E20 alebo Xiaomi Redmi 9A sú modely, ktoré môžu zaujať vás aj vaše dieťa. 

Spomínaný Samsung Galaxy A03 ponúka dostatočný výkon na prvý smartfón, no ak počítate s tým, že dieťa telefón počas prvého roka nerozbije, pozrite sa napríklad na populárny Xiaomi Redmi 10 5G. V tomto prípade máte istotu najvyššej rýchlosti pripojenia vďaka 5G. Ak si budete medzi sebou niečo dôležité posielať, vybavíte to rýchlo a bez problémov. 

Parametre, ktoré by mal mať smartfón pre školáka na 2. stupni:

  • operačný systém Android,
  • kapacita batérie okolo 4 000 mAh (s prehľadom vydrží jeden deň),
  • úložný priestor 32 GB,
  • operačná pamäť RAM min. 2 GB,
  • uhlopriečka displeja skôr menšia.

Fanúšikovia iPhonov môžu namietať, že ich obľúbený smartfón je tiež dobrou voľbou a dá sa kúpiť aj za dobré peniaze. A majú pravdu – aj prémiový model s logom odhryznutého jablka môžete kúpiť naozaj výhodne, napríklad zánovný Apple iPhone XR 64GB. Treba však myslieť na to, že Apple voľba dáva zmysel najmä vtedy, ak celá rodina používa zariadenia Apple a ich možnosti rodinného  zdieľania.

Vybrali ste smartfón, poďme ho nastaviť

Bez servítky si povedzme, že dieťa nezískava novým telefónom len benefity, riziká sú naozaj veľké. Preto je dobré, aby ste ako rodič mali aktuálny prehľad o tom, čo sa na smartfóne vášho školáčika deje.  

Veľmi dobre vám poslúži časť v nastaveniach každého Android smartfónu – digitálna rovnováha a rodičovská kontrola. Získate s nimi podrobný prehľad o tom, ktorú aplikáciu a ako dlho vaše dieťa používa. Rovnako v nich môžete nastaviť aj maximálny čas používania aplikácií počas dňa.

Ešte pred tým, ako začnete používať nový smartfón, by ste mali urobiť týchto 6 vecí

V smartfóne školáka je dobré mať nastavený ako primárny webový prehliadač Google Chrome. Android si s ním rozumie najlepšie a práve v digitálnej rovnováhe a rodičovskej kontrole nastavíte časový limit pre Google Chrome aj pre konkrétne stránky.

Google alebo ESET pomôžu

Rodičovskú kontrolu nájdete aj v obchode s aplikáciami Google Play, konkrétne v časti nastavenia – rodina – rodičovská kontrola. Môžete vybrať obsah, ktorý sa vášmu školákovi nebude zobrazovať, alebo mu môžete obmedziť prístup napríklad k plateným službám.

Pri nastaveniach rodičovskej ochrany v Android smartfóne sa stretnete s odkazom na aplikáciu Family Link. Táto aplikácia je komplexným riešením rodičovskej kontroly pre smart zariadenia od Googlu. Umožňuje meniť nastavenia v účte dieťaťa, spravovať aplikácie v jeho smartfóne, rovnako aj spravovať čas používania aplikácií alebo kontrolovať polohu dieťaťa, či obmedziť prístup k nevhodnému obsahu.

Alternatívou je riešenie od ESET-u s názvom Parental Control. Je to súčasť celku ESET Home a okrem funkcií, ktoré sme spomenuli pri Family Linku, môžete v ESET-e napríklad podrobnejšie a automaticky kontrolovať pohyb dieťaťa. Aplikácia umožňuje dokonca označenie zón, v ktorých sa školák najčastejšie pohybuje: môže to byť cesta zo školy a do školy, cesta k starým rodičom alebo na krúžky. Ak dieťa opustí túto zónu, automaticky vám príde notifikácia s upozornením.

Vytvorte samostatný detský profil

Smartfóny značky OPPO umožňujú v nastaveniach jedného smartfónu vytvoriť viacero používateľských profilov, ktoré sa dajú prepínať priamo z uzamknutej domovskej obrazovky. Používateľské prostredie v profile pre školáka môžete takto pretvoriť doslova na detský smartfón. Vyžaduje si to však trochu času a objavovania.

Pri nastavovaní smartfónu pre dieťa vám veľa „nelogických funkcií“ začne dávať zmysel. V Android zariadeniach môžete nastaviť zámok jednotlivých aplikácií a nainštalované aplikácie skryť. Táto funkcia je obzvlášť užitočná, ak máte vytrvalé dieťa, ktoré rado skúša číselné kombinácie na odomknutie aplikácie.

Citlivosť fotiek

Z bezpečnostných dôvodov je ideálny mobil pre školáka úplne bez fotoaparátu, no kým taký nájdete, poriadne sa zapotíte. Už mobilné telefóny za 50 eur majú pár megapixelový fotoaparát. Bez foťáka je napríklad model Maxcom Classic MM247, no s ním školák na 2. stupni nemusí byť spokojný.

Prečo je fotoaparát v smartfóne problematický? Školák môže fotkami (aj nechcene) ukázať viac, ako bolo zámerom. Existuje viacero prípadov, keď sa dieťa na sociálnych sieťach chválilo fotografiami z dovolenky a využili to zlodeji na vykradnutie bytu. A ak spomenieme frázu „Nepošleš mi svoje fotky?“ v spojení s deťmi, nielen rodičov zamrazí.

Preto pri obmedzovaní aplikácií určite nezabudnite ani na fotoaparát a album s fotkami. Ak má vaše dieťa účet na sociálnej sieti, aktivujte všetky potrebné obmedzenia, označte v nastaveniach sociálnej siete profil ako detský a určite ako súkromný. 

Keď smartfón nestačí

Zdá sa, že spejeme do doby, v ktorej budú počítačové zručnosti považované za bežnosť. Pre generáciu terajších školákov to nebude žiaden problém, no ak chcete, aby malo vaše dieťa technológie v malíčku o niečo skôr, môžete sa obzrieť aj po ďalšej múdrej technike, akou je napríklad tablet Lenovo Tab M8 alebo notebook Lenovo IdeaPad 1. 

Cieľom je, aby si vaša ratolesť osvojila zariadenia ako pracovný nástroj. Používajte ich teda najmä na učenie, počítanie, jazyky a neskôr na písanie referátov a úloh. Pochopiteľne, uvedomujeme si, že deti budú chcieť zariadenia využívať aj na zábavu. Ustriehnuť, do akej miery to bude hranie a do akej učenie, to je už ťažká rodičovská misia.


Ustrážiť deti pri používaní prvého smartfónu môže byť poriadna drina, pri najmenších školákoch vám môže pomôcť napríklad O2 SMART Paušál bez dát.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac