Motorola Moto G82 5G je dobrý telefón, ktorý nestojí celú výplatu

Novinka od Motoroly má vysoké ambície, podporuje aj 5G a viacvrstvovú bezpečnosť dát.

Aj Motorola si uvedomuje, že väčšina používateľov siahne práve po smartfóne s ako-tak dostupnou cenou, preto prichádza s novinkou, ktorá má veľký potenciál predbehnúť svoju konkurenciu. Prekvapí displejom, fotoaparátom aj výdržou batérie. 

Pokrytie 5G znamená pripojenie v plnej rýchlosti a bez obmedzení. Aj k Motorole Moto G82 5G môžete navyše získať extra 5G zľavu

Čo sa na Motorole Moto G82 5G vydarilo?

Na prvý pohľad zaujme plynulosť 120 Hz displeja. Keďže vysoká obnovovacia frekvencia stále nie je štandardom strednej triedy, na Motorole Moto G82 5G ju považujem za veľké plus. Vďaka nej má displej vynikajúce pozorovacie uhly, vernosť farieb aj čitateľnosť na priamom svetle. V kombinácii s kvalitnými stereo reproduktormi je skvelým zariadením na sledovanie filmov, ale veľmi dobre sa na ňom budú aj strihať videá či upravovať fotky.

Procesor od Snapdragonu pohodlne zvládne každodenné nároky bežného používateľa. Ja som si dokonca zahral aj graficky náročnejšie hry a všetko išlo bez významnejšieho sekania. Moto G82 5G má navyše k dispozícii dostatočnú porciu operačnej pamäte, a tak ani viacero spustených aplikácií na pozadí nebude sekať.

Jeho hlavný 50-megapixelový fotoaparát dopĺňa dvojica ultraširokouhlého a Macro Vision objektívu, vďaka čomu nebudete mať problém odfotiť širšiu krajinu a zároveň všetky momenty, ktoré zažijete. Veľmi prekvapila optická stabilizácia obrazu, vďaka ktorej budete mať dostatok možností pri vytváraní zaujímavých fotografií aj videí. 

V čom mohla byť Motorola Moto G82 5G lepšia?

Predná selfie kamera je taký zlatý stred, aj keď rozlíšenie 16 megapixelov je postačujúce. Výnimočným bonusom fotoaparátu je však určite schopnosť zachytiť fotografie zadnou a prednou selfie kamerou naraz.

Zabudnite na neostré fotografie. Vybrali sme smartfóny, s ktorými (nielen) na dovolenke vykúzlite profi zábery

Ani Motorola Moto G82 5G neprináša do strednej triedy bezdrôtové nabíjanie, no čiastočne tento nedostatok kompenzuje rýchlym nabíjaním TurboPower.

Čím Motorola Moto G82 5G prekvapila?

V dnešnej digitálnej dobe je vysoký dopyt po bezpečnosti dát a údajov v zariadeniach. Motorola na zákaznícku potrebu odpovedá technológiou ThinkShield, ktorá poskytuje niekoľko vrstiev ochrany používateľských dát.

Okrem klasického odomknutia tvárou, heslom či kódom sa na Motorole Moto G82 5G môžete spoľahnúť aj na biometrické zabezpečenie odtlačkom prsta, čítačka je umiestnená na tlačidle zapnutia. Pre väčšinu používateľov to môže byť kontroverzné a nepohodlné, no mne lokácia čítačky odtlačkov takto vyhovuje viac.

Hodnotenie O2 Guru: Prekvapivý smartfón zo všetkých stránok 

Motorola Moto G82 5G je skvelý smartfón na bežné používanie, s podporou 5G a veľkou batériou, ktorá vydrží skoro 2 dni. Vhodná je pre každého používateľa, ktorý hľadá tenký dizajn, odladený systém a špičkový displej za rozumnú cenu.


Motorolu Moto G82 5G si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €, teraz navyše s extra 5G zľavou až 48 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

6 seriálov, cez ktoré spoznáte kultúru európskych krajín aj z obrazovky

Pripravte si osviežujúci nápoj a ovládač – objavovanie okolitých krajín a kultúr máte na dosah ruky.

K letu neodmysliteľne patria výlety a spoznávanie nových krajín. Destinácie sa menia, dovolenkové istoty zostávajú – „vôňa“ potu v autobusoch, preplnené ľadvinky a húfy ľudí, ktorí čakajú na svoju štylizovanú fotku pri lokálnom instagramovateľnom pozadí. 

Na európske seriálové klasiky nemusíte čakať v telke. Stačí si pustiť VOYO a ešte ušetriť 5,99 € mesačne. Ako získam predplatné zadarmo?

Pre všetkých, ktorí radi cestujú prstom po mape alebo po ovládači, sme pripravili seriálovú cestu, na ktorej môžete spoznať kultúru rôznych európskych krajín. Nebude to vždy veselá cesta, ale aj prekonanie traumy je súčasťou identity mnohých národov. 

Druhá šanca

Začneme doma, pretože výlety po Slovensku sú stále nedocenené. Seriál Druhá šanca je remake talianskeho seriálu DOC – Nelle tue mani inšpirovaného skutočným príbehom šéfa pohotovostného oddelenia, ktorý po nehode zabudol na posledných 12 rokov svojho života. 

Slovenská verzia z roku 2022 nám dáva príležitosť lepšie spoznať národný klenot menom Ján Koleník. Vie tancovať, vie spievať a vie vynikajúco vyzerať v bielom plášti. Koleník si vychutnáva dvojúlohu arogantného a nedôverčivého primára Fabiána a jeho prívetivejšej verzie, do ktorej sa prebudí po strate spomienok na poslednú dekádu. 

Mix Doktora Housa Dobrého doktora vo vynovenom prostredí polikliniky na bratislavskej Bezručovej ulici bez ťažkostí zabaví na celú hodinu. Pôsobivé prvorepublikové architektonické prvky pomáhajú zakryť fakt, že lekári venujú viac času svojim intrigám ako pacientom, a dramatickému napätiu pomáhajú aj stopercentné herecké výkony. 

Sluha národa

Jedným z najpopulárnejších kultúrnych exportov Ukrajiny sa stal seriál Sluha národa z roku 2015. Dnešný prezident Volodymyr Zelenskyj v tejto politickej satire stvárnil učiteľa dejepisu Vasylyja, ktorému na kamere uletí dekel. Jeho znôška nadávok na politickú situáciu v krajine sa objaví na internete, čo mu – paradoxne – pomôže získať post prezidenta krajiny. 

Sluha národa sa neštíti žiadnej absurdity pri pranierovaní frašky moci. Vasylyj je pred zvolením na konci potravinového reťazca v zborovni, no po vymenovaní za hlavu štátu ho riaditeľka víta koláčom a študentský zbor mu uprostred leta spieva oslavnú koledu o narodení Božieho syna. Vasylyjovi rodičia po telefóne sľubujú príbuzným a známym funkcie. 

Dôvodov na výbuchy smiechu bude veľa. Svižné 30-minútové diely tejto komédie plnej hodnotenia pomerov bez servítky ocenia všetci milovníci premysleného humoru. 

Kobra 11

Európska televízna produkcia má tri základné piliere. Iba v Európe sa mohla zrodiť nádherná halucinogénna rozprávka Fantaghiro, iba na starom kontinente každý rok hlasujeme v Eurovízii o to, ktoré piano uprostred vystúpenia horelo (metaforicky a občas aj fyzicky) najkrajšie, a iba v Európe existuje žáner krimi seriálu z prostredia diaľničnej polície. 

Komu sa nechce cestovať na obrazovke, môže sa vybrať spoznávať týchto 7 zaujímavých obcí na západnom Slovensku

Kobra 11 patrí k nezničiteľným mamutom európskej tvorby, ktorého ani po 26 rokoch nezdolal zub času. Príbehy Semira Gerkhana (Erdogan Atalay) a jeho mnohých parťákov v boji za bezpečnosť a spravodlivosť na kolínskych cestách dominujú rebríčkom popularity nielen v Nemecku. Automobilové naháňačky a prestrelky na diaľnici sú ťahom na bránku u divákov na celom svete.

Seriáloví snobi môžu nad Kobrou 11 ohŕňať nosom, ale v ktorom inom drvivo populárnom seriáli máme v tretej minúte epizódy auto letiace vzduchom, ktoré šoféruje hlavný hrdina tureckého pôvodu? Svedectvo paneurópskej kultúry, ktorá bola odjakživa prirodzenou zmesou etnicít, sa tu snúbi s víziou priamočiarej zápletky, v ktorej rýchle autá víťazia nad pomalšími a spravodlivosti je vždy výbušne učinené zadosť. 

Nočný manažér

Seriálová adaptácia populárneho špionážneho románu od kultového autora Johna le Carrého vás prevedie celou Európou – od luxusu švajčiarského hotela s oku lahodiacimi zábermi na nepokorené vrcholky hôr cez idylický anglický vidiek so zelenajúcimi sa stráňami až po slnkom zaliate pláže Malorky. 

Sledujeme bývalého vojaka Jonathana Pina (Tom Hiddleston), ktorý po službe v Iraku zavesil vojenskú kariéru na klinec a zvolil si osud nočného manažéra hotelov. Jeho pokojný život ponocovania v prepychovom švajčiarskom hoteli prekazí príchod obchodníka Richarda Ropera (Hugh Laurie), ktorý má prsty v medzinárodnom obchode so zbraňami. 

Nočného manažéra premôže svedomie a v spolupráci s agentkou britských informačných služieb Angelou Burr (Olivia Colman) sa rozhodne infiltrovať Roperov biznis, aby zachránil čo najviac životov. Napínavá hra na mačku a myš, hviezdne obsadenie a ohromujúce exteriéry z celej Európy a Blízkeho východu – v Nočnom manažérovi sa je na čo pozerať. 

Deň, ktorý zmenil Nórsko

Najlepšia krajina na svete – aj týmto superlatívom je častované Nórsko na základe prieskumu spokojnosti obyvateľov so sociálnym zabezpečením a úrovňou služieb. Ale faktografický seriál Deň, ktorý zmenil Nórsko nám ukazuje krajinu ako každú inú. V nemocniciach sa prepúšťa, aby sa ušetrilo, policajti nestíhajú dotiahnuť procesy do konca, lebo na to nemajú dosť nadčasov, a novinárov nonstop otravujú konšpirátori s xenofóbnymi teóriami o tom, kto môže za všetko zlé v krajine. 

Do toho prichádza 22. júl 2011 – deň obrovskej tragédie v centre hlavného mesta Oslo a v letnom mládežníckom tábore na ostrove Utøya, počas ktorej rukou Andersa Breivika zahynuli desiatky nevinných obetí. Na túto skutočnú katastrofu sa dívame očami rodičov, novinárov a záchranných jednotiek, ktoré čelia následkom tejto hroznej udalosti. 

Historický seriál Deň, ktorý zmenil Nórsko z roku 2020 sa vyhýba priamemu opisu teroristického útoku. Miesto toho sa sústreďuje na to, ako ovplyvnil ostatných Nórov, a kladie si otázku, ako sa môže bezbrehému teroru postaviť obyčajný človek. 

Iveta

S posledným seriálom na zozname sa ponoríme do nostalgie našej minulosti – do 80. rokov minulého storočia v Československu a počiatkov kariéry Ivety Bartošovej. Hraný seriál Iveta nás na základe skutočného príbehu úspešnej speváčky prevedie jej mladosťou a tvorivými začiatkami.

„Chceš byť speváčka ako tvoja mamička?“ „Nie, ako Karel Gott!“ Tak sa zapíše Iveta u divákov a s rovnakou vervou sa vrhne do hudobnej kariéry plnej intríg a podvodov. Na druhej strane je jej obetavá rodina, ktorá ju podporuje v neistých začiatkoch a vždy jej nabalí na cestu dosť rezňov v chlebe. 

Pastelové farby, trblietavé diskogule a veľkolepá trvalá pre ženy i pre mužov. 80. roky sú tu a neberú žiadnych rukojemníkov.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Fotomobil HONOR Magic5 Pro prichádza na Slovensko so svetovým uznaním a s darčekom pre prvých záujemcov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac