S týmito 5 smartfónmi budete mať perfektné dovolenkové fotky

Na výletoch a cestách oceníte aj vysokú kapacitu batérie alebo možnosť smartfónom platiť.

Najkrajšie momenty sú tie, ktoré zažívame v prítomnosti. No nebudeme si klamať, práve v januári nás dokáže zahriať fotka slnkom zaliatej pláže či vtipná festivalová videospomienka, alebo výhľad z práve zdolaného tatranského štítu. Čo však z takej fotky, na ktorej nič dobre nevidieť? Nové modely telefónov našťastie fotovýbavu posúvajú na ďalšiu úroveň a farby, ostrenie či stabilizácia foťáka zabezpečia výstupy ako z profi zariadenia.

Viete, ako urobiť tú najkreatívnejšiu fotku z dovolenky? Pozrite si naše tipy na fotenie mobilom 

Vyberte si smartfón s fotoaparátom, ktorý má minimálne 48 Mpx, a urobiť dobrú nočnú fotku už nebude žiaden problém. Na výletoch, festivaloch a dovolenkách pomôže NFC čip, ktorý zjednoduší platenie. Možnosť mať aktívne dve SIM karty súčasne bude fungovať ako rezerva pre každý prípad. 5 000 mAh batéria je skôr povinná výbava, ktorú oceníte aj po letnej sezóne, keďže vám telefón vydrží bez nabíjania viac ako 24 hodín. Aby ste dlho nehľadali, ktoré smartfóny tieto kritériá spĺňajú, pripravili sme pre vás výber 5 modelov, ktoré ani nezaťažia rodinný rozpočet. 

Samsung Galaxy A33 5G

Samsung Galaxy A33 5G búra všetky predsudky, ktoré by ste proti strednej triede smartfónov mohli mať. Medzigeneračný posun je v tomto prípade taký výrazný, že nám výrobca ponúkol takmer nový smartfón. Najväčšou novinkou je vodoodolnosť, ktorá je certifikovaná na IP67. Inými slovami, smartfón vydrží do hĺbky 1 metra pod vodou celých 30 minút.

Ak vám záleží na váhe smartfónu, potom vás poteší, že Samsung Galaxy A33 5G v porovnaní so svojím predchodcom „schudol“ o 19 gramov na príjemných 186 gramov. Pribudli stereo reproduktory a čítačka odtlačkov prstov je integrovaná do displeja. V predošlej generácii bola umiestnená v tlačidle.

Samostatnou kapitolou je nový displej s uhlopriečkou 6,4 palca. Pýši sa prívlastkom Super AMOLED, je perfektne plynulý vďaka schopnosti zobraziť 90 obrázkov za sekundu a jeho rozlíšenie postúpilo na 1 080 x 2 400 pixelov, vďaka čomu si užijete viac detailov.

Novinkou hlavného 48 Mpx fotoaparátu je optická stabilizácia obrazu, ktorú oceníte pri točení (nielen) 4K videa. Fotovýbava ďalej zahŕňa 8 Mpx širokouhlý fotoaparát so zorným uhlom 123 stupňov, 5 Mpx makro fotoaparát a 2 Mpx senzor hĺbky ostrosti, vďaka ktorému bude pozadie na portrétoch prirodzene rozmazané. Selfie kamera má 13 Mpx.

Čip Exynos 1280 sa postará o veľmi príjemný výkon, 5 000 mAh batéria zasa o výdrž dva dni na jedno nabitie a vďaka 25 W rýchlonabíjaniu si ani nestihnete všimnúť, že bol smartfón na kábli. Nechýba NFC čip pre bezhotovostné platby či možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack konektor.

Samsung Galaxy A53 5G

Trieda A výrobcu Samsung preberá novinky najlepších telefónov do strednej kategórie medzi prvými. Aj preto sa modely Galaxy tešia takej obľube. Samsung Galaxy A53 5G ponúka 120 Hz Super AMOLED displej, má lepší čip či väčší objem batérie. 

No poďme po poriadku: najsilnejší z Á-čkových bratov najnovšej generácie ponúka odolnosť certifikovanú na úroveň IP67. V praxi to znamená, že ak vám náhodou padne do vody (maximálne do hĺbky 1 metra) a vytiahnete ho do 30 minút, nič sa mu nestane. V porovnaní s predošlou generáciou mu však chýba možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack. Na A53 musíte používať bezdrôtové.

6,5-palcový Super AMOLED displej má rozlíšenie 1 080 x 2 400 pixelov, ukáže naozaj pekné detaily. Zobrazovaciu frekvenciu displeja 120 Hz ocenia najmä hráči, ale aj všetci milovníci dokonale plynulého zobrazovania. O to sa postará aj nový čip Exynos 1280, vďaka ktorému smartfón nezaváha ani pri náročnejších úlohách.

Batéria má kapacitu 5 000 mAh, čo je v porovnaní s predošlou generáciou nárast o 500 mAh, takže napriek jeho vylepšeniam neprídete o výdrž na jedno nabitie. To sa rovná dvom dňom používania, a pritom nechýba ani 25 W rýchlonabíjanie. Ako bonus môžete smartfónom platiť vďaka NFC čipu.

Zo zadnej strany Samsungu Galaxy A53 5G veľmi decentne, no najmä dizajnovo vystupuje sústava fotoaparátov, ktorej velí 64 Mpx objektív s optickou stabilizáciou obrazu a schopnosťou zaznamenať video v 4K kvalite. Populárny širokouhlý fotoaparát má v tomto prípade 13 Mpx a zorný uhol 123 stupňov. Na hromadnej fotografii sa teda nebudete musieť tisnúť jeden na druhého. Sústavu dopĺňa 5 Mpx makro fotoaparát a 5 Mpx senzor hĺbky ostrosti, vďaka ktorému bude pozadie na portrétoch prirodzene rozmazané. Selfie kamera má 32 Mpx.

Xiaomi Redmi 10 5G

Ak sa vo svete smartfónov môžete na niečo skutočne spoľahnúť, tak na to, že v ponuke Xiaomi nájdete tie najlepšie smartfóny v pomere cena – výkon. Tento trend potvrdzuje aj Xiaomi Redmi 10 5G.

Okrem ceny je jeho najväčšou prednosťou 50 Mpx hlavný fotoaparát, ktorému sekunduje 8 Mpx širokouhlý so 120-stupňovým zorným uhlom. Nechýba ani dvojica 2 Mpx senzorov – jeden je určený na makro zábery, druhý zaistí rozmazanie pozadia na portrétových fotografiách. 8 Mpx selfie kamera z displeja ukrojí minimum, pretože je riešená priestrelom.

Esom v rukáve Xiaomi Redmi 10 5G sú detailne vyladené fotografické režimy. Obzvlášť veľkú pozornosť si zaslúži nočný režim, ktorý oceníte aj počas dovolenkovej sezóny. Vďaka nemu budete mať perfektné fotky aj v zlých svetelných podmienkach. 

6,5-palcový Full HD+ AdaptiveSync displej sa môže pochváliť schopnosťou zobraziť až 90 obrázkov za sekundu, zobrazovanie je teda perfektne plynulé. Je odolný vďaka použitiu tvrdeného skla Gorilla Glass a pokrýva viac ako 80 % prednej strany displeja.

Čip Mediatek Dimensity 700 s 5G zabezpečí plynulý chod smartfónu, ale aj prehrávanie videa. O maximálny zážitok sa postará aj výdrž na jedno nabitie, vďaka 5 000 mAh batérii telefón utiahne aj dva dni. K dispozícii máte aj príjemne svižné 18 W nabíjanie. Xiaomi Redmi 10 5G okrem toho ponúka NFC čip na platenie mobilom a možnosť pripojiť slúchadlá cez kábel pomocou 3,5 mm jacku.

Za novými zážitkami nemusíte chodiť ďaleko. Spoznajte severné Slovensko cez nenápadné obce, ktoré vás prekvapia

Motorola Moto G82 5G

Modelová séria Moto G je overeným radom Motoroly a Moto G82 5G je jedným z jej vrcholov. Smartfón ponúka 6,55-palcový OLED displej, ktorý má prívlastok Full HD a dokáže vám ukázať 120 obrázkov za sekundu. Zobrazovanie je teda také plynulé, že spokojný úsmev na tvári vyčarí aj náročným hráčom.

Zážitok z hier, ale aj filmov umocnia integrované stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos. Nechýba však ani možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack alebo bezdrôtovo cez bluetooth. Výdrž batérie na jedno nabitie je takmer dva dni, aj keď patríte do kategórie „heavy userov“. Batéria má kapacitu 5 000 mAh a je podporená 30 W rýchlym nabíjaním.

Fotovýbava Motoroly Moto G82 5G začína 50 Mpx hlavným fotoaparátom, pokračuje 8 Mpx širokouhlým fotoaparátom, ktorý má zorný uhol 118 stupňov, a o fotografie detailov sa postará 2 Mpx senzor. Selfie kamera má 16 Mpx. Nechýba optická stabilizácia obrazu pre dokonalú ostrosť záberov alebo možnosť fotografovať hlavným a selfie fotoaparátom súčasne.

Čítačka odtlačkov prstov je v tomto prípade umiestnená v bočnom tlačidle, smartfónom zaplatíte vďaka NFC čipu a o možnosť používať dve SIM karty súčasne neprídete ani vtedy, ak potrebujete pamäť rozšíriť microSD kartou.

realme GT2

Čínsky výrobca realme je známy tým, že prináša prednosti špičkových telefónov za cenu strednej kategórie, a inak to nie je ani s realme GT2. Veľmi pekný dizajn dopĺňa výnimočná technická špecifikácia. 

O výkon sa stará čip Snapdragon 888, ktorý zabezpečí plynulý chod smartfónu aj pri náročnom používaní. Napríklad pri skúšaní toho, čo dokážete s nadupanou fotovýbavou realme GT2.

Jej hlavným predstaviteľom je 50 Mpx fotoaparát, ktorý dokáže zaznamenať 4K video, ponúka optickú stabilizáciu obrazu a PDAF zaostrovanie, dopĺňa ho 8 Mpx širokouhlý fotoaparát so zorným uhlom 119 stupňov, makrofotoaparát s 2 Mpx a zostavu objektívov uzatvára selfie kamera so 16 Mpx.

Bezchybnosť fotiek skontrolujete na 6,62-palcovom AMOLED displeji, ktorý je podporený HDR10+ technológiou a svietivosťou až do 1 300 nitov. Inými slovami, užijete si obraz s krásnymi farbami a detailmi, ktorý bude dobre čitateľný aj na veľmi ostrom slnku. Plynulosť displeja zabezpečí obnovovacia frekvencia 120 Hz.

Prekvapením je umiestnenie čítačky odtlačkov prstov, ktorá sa nachádza pod displejom. Rovnako na ňom nehľadajte ani port pre 3,5 mm jack, nahradili ho stereo reproduktory. V aktivitách na telefóne ani pri počúvaní hudby sa nemusíte nijako obmedzovať, a to nielen vďaka veľkému výkonu – realme GT2 disponuje 5 000 mAh batériou, ktorá vydrží aj dva dni a nabijete ju na 100 % za príjemných 33 minút.

___________________________________________________________________________

Smartfóny, ktoré oceníte nielen cez letné mesiace, ale celoročne, si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako dostať do života viac pohybu? Skúste týchto 7 tipov pre smart športovanie

Niekedy stačí jedna appka a 7 minút denne, aby ste si do každodennej rutiny pridali trocha športovej aktivity.

Pri športových začiatkoch väčšinou netreba hneď profi výbavu. Udržiavať sa vo forme sa predsa dá aj pomocou vlastného tela. Dnešná doba nám však ponúka množstvo vychytávok, ktoré môžu športové aktivity zatraktívniť alebo vám pomôžu dostať zdravý pohyb do dennej rutiny. 

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Väčšina technologických vychytávok to za vás síce neodmaká, ale pomôže vám vidieť výsledky a prekonať úvodné prekážky. Vybrali sme preto 4 appky a 3 zariadenia na smart športovanie.

Začnite smart hodinkami

Priebežne sledovať štatistiky a čoraz lepšie výsledky je skvelý spôsob, ako si udržať motiváciu. Ak chcete do svojich športových aktivít pridať smart prvky, múdre hodinky sú ideálnym začiatkom. 

Napríklad nové Samsung Galaxy Watch4 sú na šport ako stvorené. Vedia vám merať kroky, tlak, okysličenie krvi a poskytnúť prehľad o telesnom tuku či množstve vody v tele. Pri zaznamenávaní tréningov máte na výber až 90 športov. Vďaka NFC čipu si môžete pri behaní nechať mobil doma a v prípade potreby pohodlne zaplatiť hodinkami.

Praktická appka pre bežcov, ale aj iných športovcov

Ak radi behávate a smart hodinkami už sledujete svoje výsledky, odporúčame k nim dopasovať praktickú bežeckú appku. Našou voľbou je Map My Run od značky Under Armour.

Appka ponúka všetko, čo športovci potrebujú a ocenia. Detekcia behu zachádza do detailov ako dĺžka kroku, uhol dopadu chodidla alebo čas kontaktu so zemou. Okrem toho má používateľ možnosť sledovať viac ako 600 ďalších športových aktivít vrátane bicyklovania, plávania či jogy. Samozrejmosťou je aj možnosť vytvoriť si vlastné tréningové plány na mieru. 

Týždeň som behal s osobným trénerom na zápästí. Naučil ma behať rozumnejšie a relaxovať

Map My Run ocenia aj športovci, ktorí posúvajú svoje vybavenie na vyššiu úroveň so smart obuvou. Čoraz populárnejšiu športovú vychytávku si s appkou môžu synchronizovať.

Stiahnite si Map My Run z App Store alebo Google Play.

Praktický e-bike zložíte do pol minúty

Ak sa rozhodnete vymeniť nohy za niečo s kolesami, je len málo spoločníkov, ktorí môžu svojimi kvalitami konkurovať elektrickému bicyklu. Nech už vyrážate do mestských ulíc z akýchkoľvek dôvodov, skladací bicykel Samebike SMBK2020WHT vás nikdy nesklame.

Ľahká hliníková konštrukcia s nosnosťou 120 kg v sebe ukrýva 48 V batériu s kapacitou 10 Ah a s dojazdom 40 km, ktorú plne nabijete za 4 až 6 hodín.

Samebike SMBK2020WHT má 2 hlavné prednosti. Okrem toho, že ide o ekologický variant dopravy, dá sa aj poskladať za menej ako 25 sekúnd a za taký istý čas opäť rozložiť. Nebudete tak musieť riešiť, kam ho odstaviť – jednoducho si ho vezmete so sebou, kamkoľvek chcete ísť.

Rýchle a intenzívne cvičenie priamo v appke

Po tom, čo prebrázdite mesto na elektrickom bicykli a vybavíte všetky potrebné veci, je čas na poriadny workout. A na to postačí jediná appka – HIIT & Tabata: Fitness App, v ktorej tím profesionákololnych športovcov vyskladal rôzne cvičenia umožňujúce pracovať na vašej fyzičke kdekoľvek a kedykoľvek.

Ako už hovorí samotný názov, appka zahŕňa 2 druhy špeciálnych cvičení. Prvým je HIIT, čo je skratka pre high-intensity interval training (vysoko intenzívny intervalový tréning). Ide o tvrdý tréning, pri ktorom spálite veľa tuku a zároveň naberiete svalovú hmotu. Odporúča sa však vykonávať ho najdlhšie pol hodiny.

Druhým typom je tabata, ktorá je v princípe blízka HIIT tréningu, no s jedným základným rozdielom. Pri tabate 20 sekúnd cvičíte a 10 sekúnd oddychujete. Toto cvičenie je preto vhodné pre ľudí, ktorí sa pri workoute radi orientujú podľa času.

Stiahnite si HIIT & Tabata: Fitness App z App Store alebo Google Play

Cvičte s profi športovcami

Ak skôr ako tabatu alebo intenzívny tréning preferujete klasickejšie cvičenie, appka Peloton bude vaším skvelým spoločníkom s užitočnými návodmi na cvičenia pre začiatočníkov aj pokročilých.

V appke si môžete vyberať z tisícov lekcií, prípadne získať lekciu na požiadanie. O výučbové záznamy sa stará viac ako 30 profesionálnych športovcov. Appka je známa aj svojou vysokou kompatibilitou s rôznymi zariadeniami – ľahko ju prepojíte so svojím smartfónom, smart televíziou alebo stacionárom.

Stiahnite si Peloton v App Store alebo Google Play.

Bez hudby sa športuje ťažšie

Cvičenie môže byť aj skvelou príležitosťou spoznávať novú hudbu alebo sa vzdelávať pri podcastoch. Ak si neviete predstaviť šport bez obľúbeného soundtracku, oplatí sa vybrať si vhodné bezdrôtové slúchadlá. 

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Našou voľbou sú Samsung Galaxy Buds2, ktorých čistý zvuk a hlboké basy vydržia pri športovaní sprevádzať až 29 hodín. Slúchadlá s odľahčenou konštrukciou disponujú funkciou potlačenia okolitého hluku – čo je do fitka ako stvorené, ale pri behu buďte opatrní, aby ste vnímali svoje okolie.

Appka pre chronických nestíhačov

Ak vás tlačí čas a na šport vám ho ostane vždy málo, na udržiavanie sa vo forme vám postačí aj 7 minút denne. S appkou Seven: 7 Minute Daily Workout za krátky čas prestriedate viacero praktických cvikov.

Seven: 7 Minute Daily Workout vám zároveň umožňuje vytvoriť si personalizovaný tréningový program a každý deň tak cvičiť podľa vašich potrieb. Či už chcete schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, máte možnosť vybrať si z 200 cvičení, ktoré si namiešate podľa seba. Appka na dennej báze monitoruje vašu aktivitu, zaznamenáva progres a vyhodnocuje efektivitu vašich cvičení.

Stiahnite si Seven: 7 Minute Daily Workout z App Store alebo Google Play


Smart vychytávky na športovanie môžete mať aj k svojmu O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké slúchadlá si vybrať k smartfónu? Poradíme vám, na čo všetko treba myslieť

Bezdrôtové slúchadlá sú perfektným doplnkom vášho smartfónu pri práci, pri športe aj relaxe.

Slúchadlá boli vždy verným pomocníkom smartfónov, no dnes už získavajú status nevyhnutného doplnku každého inteligentného telefónu. Funkcie a schopnosti bezdrôtových slúchadiel sa neustále rozširujú a čoraz väčší zmysel dávajú aj tým, ktorí cez svoj smartfón hudbu nepočúvajú. 

S novými slúchadlami si užijete pozeranie obľúbeného seriálu či filmu na smartfóne kdekoľvek budete. O to viac, ak máte Netflix v cene vášho O2 Paušálu

Telefonovať bez nutnosti mať smartfón bezprostredne pri sebe, vyťahovať ho z vrecka či kabelky, ovládať hlasového asistenta, prepínať hudbu v playliste alebo sa sústrediť na prácu potlačením hluku okolitého sveta. Kombo slúchadlá + smartfón toho dnes dokáže naozaj veľa, preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálne slúchadlá pre vaše potreby.

Zvuk nie je jediné kritérium

Vybrať si perfektne vyhovujúce slúchadlá môže byť rovnako zložité ako nájsť dokonalý smartfón. Aj v tomto prípade ide o otázku osobných preferencií a kompromisov. Je však zopár vecí, ktoré by ste pred výberom mali vedieť.

Prirodzene a logicky sa núka, že najdôležitejšou charakteristikou slúchadiel je zvuk. Povedzme si však úprimne, hľadať slúchadlá s hi-fi zvukom ako doplnok k smartfónu je úplne zbytočné. Dokonalý zvuk si totiž najlepšie vychutnáte v pohodlí, keď sa naň sústredíte a máte samotné skladby v dostatočnej kvalite. Obmedzenie kvality pre vás neplatí, ak máte ako súčasť svojho O2 Paušálu predplatné na TIDAL, službu, cez ktorú môžete streamovať hudbu v nekomprimovanom formáte FLAC.

Uniformita má logický dôvod

Samozrejme, rozdiel v kvalite zvuku medzi 30- a 180-eurovými slúchadlami budete počuť, no nebude až taký zásadný. A to aj z toho dôvodu, že výrobcovia dnes vedia veľa vecí vyladiť softvérovo.

Dôvod, prečo sú takmer všetky slúchadlá ladené do prebasovaného zvuku, ktorý dokáže vytiahnuť každý jeden detail skladby, je ten, že takýto zvuk je pomerne univerzálny v mainstreamovej hudbe a najmä funkčný. Cez slúchadlá totiž čoraz viac telefonujeme, ovládame nimi smartfón a počúvame hovorené slovo v podcastoch.

Aj preto pri smartfónových slúchadlách argumentovať v prospech lepšieho zvuku pripojením cez 3,5 mm jack konektor nie je práve presné. Najmä ak máte k dispozícii pripojenie Bluetooth 5.0 a viac. Možnosť použiť kábel na pripojenie slúchadiel k smartfónu sa vám však hodí, ak na smartfóne hráte hry, veľa cestujete, pozeráte filmy, prípadne striháte videá.

Výdrž batérie bezdrôtových slúchadiel na úrovni 6 a viac hodín môže pôsobiť postačujúco, no nie je to vždy tak. Samozrejme, záleží najmä na tom, či aj váš smartfón má ešte možnosť pripojiť slúchadlá cez 3,5 mm jack.

Pri práci nepodceňujte kvalitný mikrofón

Buďme však konkrétnejší. Ste manažér, pre ktorého je smartfón v prvom rade pracovný nástroj? Potom je pre vás dôležité, aby ste mohli mať slúchadlá pohodlne nasadené v ušiach aj celý deň bez toho, aby vás obťažovali.

Presne pre takéto použitie sú vhodné štuple. Či sa rozhodnete pre tie s nožičkou, ako majú napríklad Xiaomi FlipBuds Pro, alebo bez nožičky, ako napríklad Samsung Galaxy Buds2, je len vecou osobnej preferencie.

Dôležité pre vás je, aby mali slúchadlá dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, prípadne ponúkali puzdro, ktoré ich dokáže nabiť. Ako napríklad Apple AirPods (2022), ktoré vďaka puzdru bez nabíjacieho kábla vydržia okolo 30 hodín počúvania hudby a 24 hodín telefonovania.

Pre podnikateľov, študentov či manažérov je dôležitý parameter ANC, teda aktívne potláčanie okolitého ruchu, čo je veľmi užitočné, keď sa treba sústrediť. Preto sa zamerajte na to, aby výrobca kládol dôraz aj na zapracovanie kvalitných mikrofónov. Užitočnou funkciou je aj schopnosť slúchadiel automaticky sa prepnúť z jedného zariadenia na druhé. Napríklad po príchode do kancelárie zo smartfónu na notebook.

Hľadáte niečo univerzálne?

Nemáte na slúchadlá špeciálne požiadavky? V tom prípade bude výber o niečo jednoduchší a aj lacnejší. Dnes už vyložene zlé a nekvalitné slúchadlá kúpite, len ak sa rozhodne pre nejakú úplne neznámu značku v niektorom z čínskych online marketov. 

Konkurenčný boj je čoraz intenzívnejší, a preto aj známe značky dnes dokážu za pár desiatok eur pripraviť zaujímavú ponuku. Jedným z veľmi milých prekvapení sú nové bezdrôtové slúchadlá O2 pods.

Za skutočne priaznivú cenu ponúkajú výbavu, o ktorej by ste v dostupnej kategórii ani len nesnívali. O2 pods majú dobrý zvuk, na telefonovanie sú priam ideálne. Okrem integrovaného mikrofónu aj pre pohodlné dotykové ovládanie.

Párovanie so zariadením – smartfónom, tabletom alebo notebookom – je viac ako spoľahlivé a rýchle. Prirodzene si slúchadlá rozumejú ako s operačným systémom Android, tak s iOS a aj Windows či MacOS. 

Nabíjacie puzdro sa postará o 20-hodinovú výdrž na jediné nabitie, vybavené je aj technológiou na bezdrôtové nabíjanie. Inak je k dispozícii aj USB-C konektor.

Ak preferujete skôr klasickú konštrukciu slúchadiel a nie „štuple“, zaujímavou voľbou sú bezdrôtové slúchadlá Music Hero s mäkkými náušníkmi, zabudovaným mikrofónom a multifunkčnými tlačidlami na ovládanie hudby a vybavovanie telefonických hovorov.

Sú štuple vhodné pre športovcov?

Napriek tomu, že výrobcovia často tvrdia, že bežné štupľové slúchadlá sú vhodné aj na šport, poobzerajte sa radšej po tých s prívlastkom športové. Líšia sa konštrukciou, na štupľoch sú napríklad malé ramienka, ktoré lepšie držia. Aktívne potláčanie hluku je v tomto prípade skôr zbytočné, možno až nebezpečné. Ak behávate v meste popri ceste, je určite lepšie, ak môžete vnímať svoje okolie.

Pre športovcov nemusí byť vždy ideálne ovládanie dotykom na štupli. Keď máte dotykovú plochu vlhkú od potu, nemusí správne reagovať, preto je praktickejšie ovládanie na šnúrkach na krku. Zaujímavým tipom na športovanie sú napríklad flexibilné a mäkké Sony WIC200.

Pre milovníkov dizajnu

Ak je pre vás dôležitý dizajn a väčšiu dôveru máte skôr k tradičným výrobcom zvukovej techniky, nebojte sa vyskúšať niektorú z overených značiek, ako je napríklad Bang & Olufsen. Aj firmy z hi-fi sveta totiž vidia potenciál v praktických štupľoch.

S dobrými slúchadlami a šikovnými apkami budú tréningy ľahšie. Tréneri a trénerky odporúčajú tieto smart aplikácie

Pravda však je, že aj v prípade smartfónových slúchadiel sa sústredia primárne na zvuk, preto môžu ponúkať o generáciu starší Bluetooth alebo nemajú aktívne potláčanie hluku.

Nie je to však prípad dizajnových SONY LinkBuds, ktorých netradičný dizajn dopĺňajú 12 mm meniče, Bluetooth 5.2 alebo 17,5-hodinová výdrž batérie, samozrejme, v spojení s puzdrom. Nechýbajú ani kodeky SBC a AA.

Ani klasiky nie sú krokom vedľa

Dôvodov, prečo vám nemusia vyhovovať štuple a radšej siahnete po klasických slúchadlách, je veľa a všetky sú legitímne. Aj tu ide o vec osobných preferencií. Klasické slúchadlá sú väčšie, prekryjú ucho, čím môžu do určitej miery suplovať funkciu potláčania hluku a pasívne ucho izolovať od okolitých ruchov a zvukov.

Pre mnohých ľudí sú pohodlnejšie na nosenie, ale nie na dlhé hodiny. S veľkými slúchadlami vám môže byť teplo a sú oproti štupľom ťažšie.

Klasické veľké slúchadlá ocenia skôr hráči, pre ktorých sú dôležité rôzne zvukové kodeky. Samozrejme, spokojnejší budú aj milovníci hudby, keďže pri takýchto slúchadlách sa so zvukom už pracuje inak, dôkazom čoho sú napríklad aj slúchadlá  SONY WHCH510, ktoré okrem kvalitného zvuku ponúkajú výdrž batérie na jedno nabitie 35 hodín.


Bohatú ponuku bezdrôtových slúchadiel na rôzne účely nájdete aj v e-shope O2.


Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac