5 najlepších smartfónov na hranie hier

Rebríček sme zostavili podľa toho, čo dostanete v pomere k tomu, čo budete musieť za telefón zaplatiť.

Ktoré sú tie správne kritériá, vďaka ktorým sa telefón hodí na hranie? Je to rozlíšenie displeja alebo je to výkon procesoru, veľkosť pamäte RAM či výdrž batérie? Nepochybne je to kombinácia všetkých parametrov.

No tým najdôležitejším faktorom pri rozhodovaní pre väčšinu smrteľníkov bola, je a bude cena zariadenia. Náš rebríček sme preto zostavili podľa toho, čo dostanete v pomere k tomu, čo budete musieť za telefón zaplatiť.

5. Honor 5X: Atraktívny pomer cena/výkon

Honor 5X ponúka vo svojej cenovej kategórii nevýdanú výbavu. Osemjadrový procesor Snapdragon 616 a 2 GB operačnej pamäte RAM, spolu s veľkým 5,5 palcovým displejom sú parametre postačujúce aj pre otrlejších herných nadšencov, no treba počítať s tým, že náročnejšie grafické tituly dajú telefónu zabrať.

Mínusy telefónu sú v podstate rovnaké ako pre všetky nízkonákladové telefóny. Slabší výkon a výdrž batérie. Telefón ponúka len 16 GB vlastnej pamäte, ale s microSD kartou je rozšíriteľná až do 128 GB. Poteší luxusné kovové prevedenie a to, že telefón sa vďaka zaobleným hranám drží ozaj príjemne. Za danú cenu definitívne odporúčame.

4. Lenovo Moto Z Play: Šampión vo výdrži

Ak ste typ hráča, ktorý si hraním hier na telefóne kráti čas najmä v exteriéroch za pochodu, napríklad pri hre typu Pokémon Go, pravdepodobne najviac oceníte dobrú výdrž batérie. Nie je nič horšie, ak sa dobre rozohratá herná akcia preruší hlásením o vybitej batérii.

Moto Z Play je vďaka optimalizácii výkonu efektívnejším procesorom, šetrným displejom SuperAMOLED a ďalšími úspornými komponentami v kombinácii s 3510 mAh batériou špičkou v behu na dlhé trate. Na jedno nabitie pri bežnom používaní vydrží pokojne dva dni bez nabíjania. Pritom vďaka rýchlemu nabíjaniu TurboPower ho nabijete na celých 9 hodín používania už v priebehu 15 minút.

3. Honor 8: Manželstvo z rozumu

Honor 8 sa síce výkonom nepohybuje po úplnej špičke rebríčka medzi modelmi ako Galaxy S7 alebo iPhone 7, ale napriek tomu je solídnym kandidátom, ktorý zmieneným modelom až znepokojivo dýcha na krk. Najmä, ak má byť cena, tým, čo rozhoduje.

Pri sume 433 € totiž tento telefón prichádza s výkonným osemjadrovým procesorom HiSilicon Kirin 950 doplneným o 4 GB operačnej pamäte RAM, čo je výkon postačujúci aj na najnáročnejšie 3D tituly.

2. iPhone 7 Plus: Vysoká cena vs. vysoký výkon

Nová vlajková loď Apple s novým procesorom A10 Fusion a 3GB ramkou poráža vo výkonnostných testoch aj androidovú konkurenciu. Výkonu na hry je teda viac než dosť. Ak sa k tomu pripojí 5 a pol palcový IPS displej s Full HD rozlišením, o hernú extázu je postarané.  Prečo sme ho teda zaradili až na druhé miesto?

Aj keď je nový iphone “nadupaný” smartfón, nájde sa aj viacero mínusov. Najvýraznejšou je cenovka, čo pri značke Apple zase až tak neprekvapí. Hry zároveň vyžadujú mnoho priestoru a iPhone 7, ako jediný z hodnotených telefónov nepodporuje microSD.

Herných maniakov nepoteší ani 2900 mAh batéria, ktorá sa radí skôr k priemeru. Navyše telefónu chýba aj 3,5 mm jack konektor na slúchadla, ktorý je potrebné vyriešiť dodávanou redukciou.

1. Samsung Galaxy S7 Edge: Kráľ hernej scény

Kým sa nedočkáme novej vlajkovej lode, Galaxy S7 ňou stále ostáva kvôli svojmu kolegovi s výbušnejšou povahou, tým najlepším z najlepšieho. Model Edge dokáže vďaka zahnutému displeju z 5 a pol palcového displeja vyťažiť ešte o čosi viac.

Výkon “pod kapotou” by mal odolať ešte minimálne dvom rokom technologického vývoja a zvládať s prehľadom všetky herné tituly, ktoré sú k dispozícii na tej najvyššej úrovni. Postarajú sa o to osemjadrový procesor Exynos, štyri gigabajty operačnej pamäte a bezpróblemová dvojdňová výdrž batérie bez prehrievania aj pri graficky náročných tituloch.

Obidva modely (S7 a S7 Edge) sú vybavené vlastným ovládacím centrom hier a funkciami, ako je nahrávanie hrania hier. Navyše, sú vodeodolné, takže nie je problém zahrať si hoci aj vo vani.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Čudné, bizarné, prekvapivé, ale geniálne: 7 originálnych nápadov, ktoré môžu zmeniť svet k lepšiemu

Nápady, ktoré nám pomôžu vytvoriť udržateľnú budúcnosť, sú v súčasnosti potrebné viac ako kedykoľvek predtým. Aj zdanlivo jednoduché myšlienky môžu zmeniť svet k lepšiemu.

Mnoho ľudí má nápady, ktoré môžu svetu naozaj pomôcť, no chýba im podpora. Práve preto vznikla medzinárodná súťaž Chivas VENTURE. Podnikatelia z celého sveta v rámci nej prezentujú svoje podnikateľské aktivity, prostredníctvom ktorých riešia enviromentálne či sociálne problémy. Súťažiaci môžu v súťaži získať podiel z 1 milióna amerických dolárov a osobný koučing.

Do súťaže sa môžu prihlásiť aj slovenské firmy. Stačí, ak vyplnia online prihlášku.

Kým nájdete odvahu prihlásiť sa, pozrite si zatiaľ niektoré šikovné nápady, ktoré na súťaži v minulosti prezentovali podnikatelia z rôznych krajín. Viac nápadov, ktoré menia svet, nájdete na tomto odkaze.

Využívanie kravského hnoja v udržateľnej móde

Intenzívnym chovom hovädzieho dobytka v mnohých krajinách vzniká problém, ako sa zbaviť príliš veľkého množstva hnoja. Ako organické hnojivo je využiteľná iba časť. Zvyšok predstavuje živočíšny odpad, ktorý je potrebné nejakým spôsobom spracovať, aby neznečisťoval podzemné vody či ovzdušie.

Na jedno z možných riešení tohto problému prišla holandská spoločnosť Mestic. Z hmoty dokážu extrahovať celulózu a z nej vyrobiť rôzne ďalšie materiály, ktoré nahradia bežný textil, plast či papier. Svoju metódu si nechali patentovať.

Nahradenie proteínov v strave múkou z cvrčkov

Živočíšna bielkovina v mnohých ohľadoch predčí tu rastlinnú. Chov zvierat je však často spojený s ich utrpením a zároveň je pomerne neekologický, napríklad 1 kg hovädzieho mäsa má na emisie podobný dopad ako 250 km jazda autom.

Česká firma SENS však ponúka zaujímavé riešenie, ako získať živočíšnu bielkovinu bez trápenia zvierat a zároveň pri oveľa menších nárokoch na životné prostredie. Vyrába proteínové tyčinky z hmyzu, presnejšie z cvrčkov. Nahradením hovädzieho cvrčkami doposiaľ ušetrila približne 2 000 t krmiva, 700 000 l vody a skleníkové plyny zodpovedajúce jazde autom okolo celého sveta.

Invalidné vozíky prerobené na elektrické trojkolky

Na svete sú milióny užívateľov invalidných vozíkov, ktorí dennodenne zápasia so zničenými chodníkmi či s nezrovnalosťami v teréne. Aj zdanlivé triviálnosti ako piesok či tráva môžu byť prekážkou, pre ktorú musí vozíčkar hľadať náhradné trasy.

brazílskej firme Livre si povedali, že ľudom odkázaným na vozíček skúsia spríjemniť neľahký život a vnesú im doň viac slobody a sebavedomia. Začali preto s výrobou špeciálnych terénnych vozíkov na troch kolesách poháňaných elektrinou. Trojkolky neslúžia ich majiteľom len ako riešenie ich problému, ale zároveň pre nich predstavujú určitý životný štýl a prinášajú novú komunitu priateľov.

Poznáte niekoho, kto má firmu prospešnú pre spoločnosť? Zazdieľajte mu tento článok.

Výroba tenisiek z odpadkov

Tenisky Xinca vyzerajú ako úplne bežná obuv, v porovnaní si konkurenčnými značkami majú ale jednu zvláštnosť – sú celé z odpadu. Na ich výrobu sa používajú staré pneumatiky a textílie vyvezené na skládku.

Nielenže sa tak nemusí likvidovať guma, ktorá pri spaľovaní uvoľňuje do ovzdušia množstvo škodlivín, obchádza sa tak aj potreba využívať vzácne prírodné zdroje. Argentínska spoločnosť Xinca zároveň zamestnáva bývalých väzňov, čím im pomáha uplatniť sa na trhu práce a zaradiť sa do normálneho života.

Vysádzanie umelých stromov, ktoré čistia vzduch

Nemecká spoločnosť Green City Solutions vyvinula „umelý strom“. Ide o vertikálnu plošinu porastenú rastlinami podobnými machu, ktorá v kombinácii s rôznymi technológiami filtruje prach z ulice, oxidy dusíka a oxid uhličitý. Panel z rastlín takto dokáže nahradiť až 275 mestských stromov,pričom zaberá o 99 % priestoru menej.

Konštrukcia obsahuje snímače, ktoré zhromažďujú enviromentálne a klimatické údaje, kontrolujú a regulujú jednotku a zabezpečujú prežitie rastlín. Vďaka solárnym panelom a systémom na zadržiavanie dažďovej vody zariadenie vyžaduje len niekoľko hodín údržby ročne.

Pomáhanie ľuďom bez domova pomocou kávy

Bezdomovectvo je vážnym problémom najmä veľkých miest. Napríklad v Londýne žije podľa štatistík až 4 000 ľudí, ktorí každý deň prespávajú na ulici. Londýnska firma Change Please si preto povedala, že skúsi pre týchto ľudí doslova uvariť lepšiu budúcnosť a to prostredníctvom kávy.

Ľuďom bez domova ponúka možnosť rekvalifikovať sa na baristov a poskytuje im tak prácu. Počas prvých 10 dní im pomôže nájsť bývanie a vyplatí im slušný plat. Firma všetky zisky opäť investuje do ďalšej pomoci. Okrem toho svoje podnikanie prevádzkuje trvalo udržateľným spôsobom. Všetky poháre sú recyklovateľné a káva pochádza z fariem, ktoré podporujú miestne komunity. Káva tak nielenže dobre chutí, ale dobro aj šíri.

Spolupráca s včelami na čistení životného prostredia

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zomiera každý rok 12,6 milióna ľudí v dôsledku toho, že žije alebo pracuje v nezdravom prostredí. To znamená, že jedno zo štyroch úmrtí vo svete súvisí so znečistením.

Spoločnosť Beeodiversity z Belgicka pomáha firmám a miestnym autoritám odhaľovať pôvod znečistenia v ich oblasti a vypracováva konkrétne odporúčania na zlepšenie. Na túto činnosť zamestnáva aj veľmi netradičnú skupinku zamestnancov – včely. Včelie robotnice usilovne zbierajú vzorky z miliárd kvetov, ktoré sa následne dôkladne analyzujú. Na základe výsledkov sa môže nariadiť napríklad špeciálne vysádzanie semien alebo zníženie spotreby pesticídov v určitých oblastiach.

Je váš nápad lepší? Prihláste sa do súťaže Chivas VENTURE

Určite sa aj u nás na Slovensku nájde veľa ľudí s nápadmi, ktoré môžu pomôcť svetu. Ak máte pocit, že je to práve ten váš, medzinárodná súťaž Chivas VENTURE môže byť pre vás to pravé.

Ak vaše podnikanie pomáha ľuďom alebo životnému prostrediu, prihláste sa do 31. októbra 2018 a získajte podiel z finančného balíka vo výške 1 milión amerických dolárov a koučing od svetových mentorov.

Formulár na prihlásenie, podmienky súťaže aj detailné informácie nájdete na tomto mieste: https://www.chivas.com/sk-sk/the-venture/apply


Predobjednajte si nový Huawei Mate 20 Pro. Na prvých 200 záujemcov čakajú 2 hodnotné darčeky

Čítaj viac

Lifetech: Čo je nové