Pozrite si extrémne odolné telefóny, ktoré oceníte v horách

Ak ste vášniví turisti, dobre viete, že niekedy vám príroda prichystá o niečo drsnejšie podmienky oproti tým, aké máte v pohodlí domova či kancelárie. Tieto telefóny do lesa nie sú iba smart, ale vydržia oveľa viac, ako ich mestskí kolegovia.

Ak ste vášniví turisti, dobre viete, že niekedy vám príroda prichystá o niečo drsnejšie podmienky oproti tým, aké máte v pohodlí domova či kancelárie. Tieto telefóny do lesa nie sú iba smart, ale vydržia oveľa viac, ako ich mestskí kolegovia.

Caterpillar S30

S30 je už na prvý pohľad ako stvorený pre skutočne náročné podmienky. Je nielen odolný voči vode a parchu (certifikát IP 68), ale spĺňa vojenský štandard MIL-STD-B10G, čo znamená odolnosť voči soli, vlhkosti, dažďu, vibráciám, slnečnému žiareniu, prevozu a teplotným šokom (zvláda extrémne nízke aj vysoké teploty). Taktiež zvládne bez ujmy pád na betón z výšky až 1,8 m.

Telo má navyše tvarovaný povrch tak, aby pevne sedel v ruke, dokonca zvládne aj prácu a ovládanie v rukaviciach. Navyše má S30 dostatok výkonu aj na multimédiá. O vaše spojenie so svetom sa postará rýchla sieť LTE a štvorjadrový procesor pobeží dostatočne dlho vďaka 3 000 mAh batérii. Vaše zážitky si môžete zaznamenať s 5 MPx fotoaparátom s možnosťou záznamu FullHD videa.

Caterpillar S60

Táto odolná húsenica má všetky výhody vyššie spomenutej S30 (certifikát IP 68 a vojenský štandard MIL-STD-B10G) a ešte niečo navyše. Pýši sa zabudovanou termokamerou, ktorá dokáže snímať teplotu objektov vzdialených 15-30 metrov, dokonca aj cez dym či iné prekážky.

Bojíte sa v noci medveďov či inej zveri? S týmto telefónom zistíte, či sú naozaj nablízku. O hladký chod telefónu sa stará 8-jadrový procesor s 3 GB RAM a veľkokapacitnou 3 800 mAh batériou. Cez deň môžete fotiť krásy prírody s 13 MPx fotoaparátom a ak vám náhodou padne do vody, do hĺbky 5 metrov vydrží až hodinu bez akejkoľvek ujmy.

Samsung Galaxy Xcover 4

Ďalší odolný spoločník na turistiku (certifikát IP 68 a vojenský štandard MIL-STD-B10G). Musíte prebrodiť rieku? Žiadny problém, tento borec vydrží až polhodinu vo vode do hĺbky 1,5 metra. Krásy okolia odfotíte s 13 MPx zadným a 5 MPx predným fotoaparátom. Vstavanú pamäť 16 GB si môžete pomocou microSD rozšíriť až na 256 GB.

LG G6

Vlajková loď LG s kvalitami ako jeho vyššie spomenutí kolegovia (certifikát IP 68 a vojenský štandard MIL-STD-B10G) a unikátnym displejom s uhlopriečkou 5,7″, ktorý zaberá 80 % čelnej strany a disponuje pomerom 18:9. Pred poškriabaním a rozbitím ho chráni odolné krycie sklo Corning Gorrilla Glass 3.

Poteší váš zadný duálny širokouhlý 13 MPx fotoaparát, ktorým zaberiete až 125° plochy, takže kvôli dobrému záberu nemusíte ustupovať dozadu a neriskujete nebezpečný pád. Na dokonalé fotky vám poslúži 32 GB úložisko, ktoré môžete rozšíriť až na 2 TB!

Bonus z iného súdka: Nokia 3310 (2017)

Nástupca legendy sa tiež svojím spôsobom hodí na výpravy do lesa, ale skôr pre nenáročných turistov. Je ľahký a nezaberá veľa miesta. S extrémne dlhou výdržou jeho batérie sa nemusíte báť, že by sa vám vybil v strede dňa.

Nevýhodou však je, že ak sa stratíte, nedisponuje GPS navigáciou, takže sa budete musieť spoľahnúť na svoje vedomosti z prírodovedy. Tento telefón sa najviac hodí ako náhrada za váš bežný smartfón, ktorý nechcete brať do prírody, keďže nespĺňa parametre vyššie spomínaných borcov.

Neustále rozširujeme pokrytie rýchlym LTE internetom na území Slovenska, aby ste aj na horách mohli pochváliť na sieťach či nájsť pomoc, keď je treba. Preneste si číslo do O2 a užívajte si férové výhody v meste či v lese.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Objavte slovenské miesta, kde sa vybláznite na vodných športoch

Aj keď na Slovensku nemáme more, úspech vodných športov stále stúpa. Ak si netrúfate na adrenalínový windsurfing, no láka vás víkend pri vode, pokojný splav s krásnym výhľadom vás určite poteší.

Aj keď na Slovensku nemáme more, úspech vodných športov stále stúpa. Ak si netrúfate na adrenalínový windsurfing, no láka vás víkend pri vode, pokojný splav s krásnym výhľadom vás určite poteší.

Na Slovensku máme mnoho riek, vodných plôch či rybníkov, ktoré ponúkajú zážitky v podobe vodných športov. Do vodnej turistiky môžeme zaradiť výletné plavby,  člnkovanie na jazerách, splavy riek na kajakoch, kánoe alebo rafte. Splav na plti, windsurfing či adrenalínový rafting s priateľmi? Vyberie si naozaj každý.

Člnkovanie na Liptovskej Mare

Liptovskú Maru vyhľadávajú počas leta turisti z celého Slovenska. Rodiny s deťmi si to namieria na pokojnú plavbu loďou alebo člnkovanie, adrenalínoví nadšenci si tu prídu na svoje pri windsurfingu či vodných skútroch.

Windsurfing pri Hamuliakove

Windsurfing je najmladším v rodine vodných športov. Oficiálne vznikol až v roku 1965, dnes je najrýchlejším jachtárskym športom. Slovenskú komunitu surfistov hľadajte v letných mesiacoch pri Hamuliakove. Práve tu vzniklo centrum, kde si môžete windsurfing vyskúšať aj ako začiatočníci, pod dohľadom profesionálov.

Splav Dunajca

Jednou z obľúbených turistických atrakcií severného Slovenska sú splavy po riekach na drevených pltiach. Najmä splav Dunajca v nádhernej prírodnej scenérii Pieninského národného parku je zážitkom pre celú rodinu. Trasa dlhá 10 kilometrov vedie z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica.

Zdroj: Wikimedia CC 3.0, Autor: Karelj

Vodné lyžovanie v Košiciach na Jazere

Za poriadnou dávkou vodného adrenalínu zamierte na východ. Na Jazere v Košiciach si môžete okrem vodného lyžovania vyskúšať aj wakeboard alebo wakeskate. Lyže, dosky aj vesty si požičiate priamo v areáli.

Splav Laborca

Splavy na východnom slovensku sú veľmi obľúbené a navyše vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Medzi najkrajšie trasy patrí približne 70 kilometrov dlhý úsek, ktorý sa začína v Strážskom v Michalovskom okrese a končí v Strede nad Bodrogom v Trebišovskom okrese. Vybrať si môžete buď  viacdňový splav alebo jednodňový výlet.

Rafting pri Liptovskom Mikuláši

Areál vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši je veľmi dobre známy, pretože tu trénujú aj naši olympijskí víťazi. Napriek tomu nie je určený iba profesionálnym športovcom, pod dohľadom inštruktorov si môže rafting na umelo vystavanom kanáli na rieke Váh vyskúšať naozaj každý.

Zdroj: Wikimedia CC 3.0, Autor: Stanislav Hoferek

Plte na Orave

V súčasnosti predstavuje pltníctvo romantickú plavbu, no kedysi sa práve týmto spôsobom prevážal na Oravu nielen tovar a potraviny, ale aj meď a olovo. Na severnom Slovensku môžete aktuálne absolvovať vyhliadková plavbu tzv. starootcovskou plťou, ktorej trasa vedie riekou Orava popod skalné bralo Oravského hradu.

Rýchly internet v Liptovskom Mikuláši či Košiciach

Aj v lokalitách Košice, Michalovce či Liptovský Mikuláš môžu zákazníci O2 využiť najrýchlejšie mobilné internetové pripojenie na Slovensku. Aby ste si mohli užiť vysokorýchlostný internet od O2 naplno, potrebujete telefón alebo tablet s podporou 4G LTE a 4G LTE SIM kartu.

Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4GLTE.


Lifetech: Čo je nové