Pozrite si extrémne odolné telefóny, ktoré oceníte v horách

Ak ste vášniví turisti, dobre viete, že niekedy vám príroda prichystá o niečo drsnejšie podmienky oproti tým, aké máte v pohodlí domova či kancelárie. Tieto telefóny do lesa nie sú iba smart, ale vydržia oveľa viac, ako ich mestskí kolegovia.

Ak ste vášniví turisti, dobre viete, že niekedy vám príroda prichystá o niečo drsnejšie podmienky oproti tým, aké máte v pohodlí domova či kancelárie. Tieto telefóny do lesa nie sú iba smart, ale vydržia oveľa viac, ako ich mestskí kolegovia.

Caterpillar S30

S30 je už na prvý pohľad ako stvorený pre skutočne náročné podmienky. Je nielen odolný voči vode a parchu (certifikát IP 68), ale spĺňa vojenský štandard MIL-STD-B10G, čo znamená odolnosť voči soli, vlhkosti, dažďu, vibráciám, slnečnému žiareniu, prevozu a teplotným šokom (zvláda extrémne nízke aj vysoké teploty). Taktiež zvládne bez ujmy pád na betón z výšky až 1,8 m.

Telo má navyše tvarovaný povrch tak, aby pevne sedel v ruke, dokonca zvládne aj prácu a ovládanie v rukaviciach. Navyše má S30 dostatok výkonu aj na multimédiá. O vaše spojenie so svetom sa postará rýchla sieť LTE a štvorjadrový procesor pobeží dostatočne dlho vďaka 3 000 mAh batérii. Vaše zážitky si môžete zaznamenať s 5 MPx fotoaparátom s možnosťou záznamu FullHD videa.

Caterpillar S60

Táto odolná húsenica má všetky výhody vyššie spomenutej S30 (certifikát IP 68 a vojenský štandard MIL-STD-B10G) a ešte niečo navyše. Pýši sa zabudovanou termokamerou, ktorá dokáže snímať teplotu objektov vzdialených 15-30 metrov, dokonca aj cez dym či iné prekážky.

Bojíte sa v noci medveďov či inej zveri? S týmto telefónom zistíte, či sú naozaj nablízku. O hladký chod telefónu sa stará 8-jadrový procesor s 3 GB RAM a veľkokapacitnou 3 800 mAh batériou. Cez deň môžete fotiť krásy prírody s 13 MPx fotoaparátom a ak vám náhodou padne do vody, do hĺbky 5 metrov vydrží až hodinu bez akejkoľvek ujmy.

Samsung Galaxy Xcover 4

Ďalší odolný spoločník na turistiku (certifikát IP 68 a vojenský štandard MIL-STD-B10G). Musíte prebrodiť rieku? Žiadny problém, tento borec vydrží až polhodinu vo vode do hĺbky 1,5 metra. Krásy okolia odfotíte s 13 MPx zadným a 5 MPx predným fotoaparátom. Vstavanú pamäť 16 GB si môžete pomocou microSD rozšíriť až na 256 GB.

LG G6

Vlajková loď LG s kvalitami ako jeho vyššie spomenutí kolegovia (certifikát IP 68 a vojenský štandard MIL-STD-B10G) a unikátnym displejom s uhlopriečkou 5,7″, ktorý zaberá 80 % čelnej strany a disponuje pomerom 18:9. Pred poškriabaním a rozbitím ho chráni odolné krycie sklo Corning Gorrilla Glass 3.

Poteší váš zadný duálny širokouhlý 13 MPx fotoaparát, ktorým zaberiete až 125° plochy, takže kvôli dobrému záberu nemusíte ustupovať dozadu a neriskujete nebezpečný pád. Na dokonalé fotky vám poslúži 32 GB úložisko, ktoré môžete rozšíriť až na 2 TB!

Bonus z iného súdka: Nokia 3310 (2017)

Nástupca legendy sa tiež svojím spôsobom hodí na výpravy do lesa, ale skôr pre nenáročných turistov. Je ľahký a nezaberá veľa miesta. S extrémne dlhou výdržou jeho batérie sa nemusíte báť, že by sa vám vybil v strede dňa.

Nevýhodou však je, že ak sa stratíte, nedisponuje GPS navigáciou, takže sa budete musieť spoľahnúť na svoje vedomosti z prírodovedy. Tento telefón sa najviac hodí ako náhrada za váš bežný smartfón, ktorý nechcete brať do prírody, keďže nespĺňa parametre vyššie spomínaných borcov.

Neustále rozširujeme pokrytie rýchlym LTE internetom na území Slovenska, aby ste aj na horách mohli pochváliť na sieťach či nájsť pomoc, keď je treba. Preneste si číslo do O2 a užívajte si férové výhody v meste či v lese.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Sajfa nebol za volantom prichytený náhodou, stojí za kampaňou O2

Spoločnosť O2 vyvinula aplikáciu, ktorá motivuje vodičov k tomu, aby nechali mobil počas jazdy stranou a jazdili zodpovednejšie.

Slovenský internet zaplavilo pred pár dňami video, ktoré zachytáva, ako obľúbený moderátor Matej „Sajfa“ Cifra nakrúcal lifestream za volantom a následne za svoj priestupok dostal blokovú pokutu. Moderátor však nebol prichytený náhodou. Touto udalosťou odštartovala plánovaná kampaň O2, ktorá sa v rámci platformy Dátuj zodpovedne snaží vodičov naučiť používať mobilné telefóny a dáta zodpovedným spôsobom.

Novú kampaň spustil Sajfa livestreamom za volantom

Moderátor a youtuber Matej „Sajfa“ Cifra je hlavným ambasádorom kampane. Odštartoval ju 5. apríla, keď cestou do práce vysielal livestream pre fanúšikov priamo spoza volantu. Na diaľnici ho zastavila polícia, a hoci telefón odložil, online prenos nechal bežať ďalej.

Policajtov sa síce snažil obmäkčiť, no pokutu nakoniec dostal a zaplatil. Svedkom udalosti bolo v tej chvíli až 1 000 divákov. Do dnešného dňa videlo záznam online prenosu na sociálnych sieťach viac ako 90 000 ľudí. Celá udalosť bola vopred naplánovaná a dohodnutá s políciou, pričom sa počas nej kládol dôraz na bezpečnosť zúčastnených aj ostatných účastníkov premávky. Cieľom akcie bolo rozpútať verejnú diskusiu.

Na Sajfov priestupok začali postupne reagovať slovenskí influenceri, ktorí sa zároveň začali vyjadrovať k téme bezpečného šoférovania. Medzi nimi aj raper Pil C, ktorý sa s moderátorom pustil do výmeny názorov. Viaceré známe tváre boli vopred dohoduté, časť z nich sa pridala spontánne, lebo tému považujú za dôležitú.

Do kampane sa okrem Sajfu a Pil C zapojili aj Fero Joke, Barbora Krajčírová, Braňo Deák, Matej Zrebný, LucyPug, Patra Bene, Kristína Tormová, Denisa Lipovská, Jasmina Alagič, Rytmus, Strapo, Selassie, Lukáš Frlajs, Tono S., Kveta Horváthová, Laci Strike a Ján Koleník.

Sajfa sa do tejto spolupráce rozhodol ísť aj napriek tomu, že v úvode vyvolala negatívne emócie a odsúdenie časti verejnosti.

„Táto téma sa týka 99 % z nás, ľudí, ktorí denne šoférujeme a, žiaľ, až príliš veľa svojej pozornosti venujeme displeju telefónu a nie priamo šoférovaniu. Pozor, nejde len o telefonovanie, lebo ja mám handsfree, ale predovšetkým o písanie a sledovanie sociálnych sietí priamo za volantom. Je to nebezpečné, sám to musím obmedziť, aby sa náhodou nestalo ešte niečo horšie,“ vstúpil si do svedomia moderátor.

Podľa prvých odhadov diskusia na internete zasiahla v úvodnej fáze kumulatívne viac ako 1,4 milióna ľudí.

Viac ako tretina Slovákov priznala, že používa mobil za volantom

Sajfa však zďaleka nie je jediný človek, ktorý používa mobil za volantom. V reprezentatívnom prieskume o zodpovednom šoférovaní, ktorý pre O2 pripravila agentúra KANTAR, až 96 % vodičov uviedlo, že bežne vidia, ako mobil počas šoférovania používajú iní vodiči. Viac ako tretina vodičov, konkrétne 37 %, sa pritom priznala, že počas šoférovania smartfón sami využívajú.

Výsledky prieskumu o zodpovednom šoférovaní, ktorý pre O2 pripravila agentúra KANTAR.

Z prieskumu tiež vyplýva, že telefonovanie je jedným z najčastejšie menovaných faktorov, ktoré ohrozujú bezpečnosť pri šoférovaní. Ľudia ho spomínali častejšie než nezodpovednosť, agresivitu za volantom či rýchlosť.

Sociálne siete za volantom predstavujú stále väčší problém

Kampaň chce upozorniť na to, že už dávno nie je problémom iba telefonovanie a písanie správ počas šoférovania. Najnovšie zápasíme s novým „trendom“, ktorý prišiel s nástupom sociálnych sietí. Väčšina z užívateľov chce byť neustále online, šoférovanie nevynímajúc, čo priznal aj známy moderátor.

V rámci prieskumu až 76 % vodičov uviedlo, že už videli fotku alebo video, ktoré šofér zdieľal na svojich sociálnych sieťach počas jazdy. Takmer všetci vodiči, až 95 % z nich, si myslí, že táto činnosť je nebezpečná.

Generálny riaditeľ O2: Záleží nám na tom, aby sa ľudia správali zodpovedne

Spoločnosť O2 si uvedomuje dôležitosť bezpečnosti na cestách a používania mobilu za volantom, a preto sa rozhodla na túto tému upriamiť pozornosť. O2 považuje vplyv verejne známych osôb za významný, a preto sa rozhodlo práve influencerov zapojiť do úvodu kampane a tým vyvolať diskusiu o tejto problematike medzi širokou verejnosťou, ako aj na sociálnych sieťach.

Influencerov sleduje množstvo najmä mladých ľudí, ktorým by mohli ísť príkladom. Z prieskumu tiež vyplýva, že mladí vodiči (18 až 25 rokov) používajú mobil za jazdy oveľa častejšie ako tí starší (46 a viac rokov).

„Ako mobilný operátor, samozrejme, chceme, aby ľudia čo najviac využívali naše služby, ale záleží nám na tom, aby so svojím životom kvôli ,telefónuʼ nehazardovali a správali sa počas jazdy zodpovedne. Používanie telefónu za volantom nie je zároveň ani prvou, ani poslednou témou, na ktorú v rámci iniciatívy Dátuj zodpovedne chceme upozorniť. Ale rozhodne je tou najakútnejšou,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia.

„Taktiež sme sa rozhodli, že naša spoločnosť už od januára tohto roka nebude v rámci zodpovedného prístupu umiestňovať žiadne billboardy a bigboardy popri rýchlostných cestách, keďže vnímame, že významným spôsobom vplývajú na pozornosť vodičov počas jazdy,“ dopĺňa Gažík záväzok operátora.

O2 odmeňuje zodpovedných vodičov

Spoločnosť O2 sa rozhodla na problém používania mobilu za volantom nielen upozorniť, ale aj prispieť k jeho riešeniu. Prichádza preto s rozšírením mobilnej aplikácie O2 Extra výhody (Android, iOS) o navigáciu Sygic, ktorá je dostupná pre zákazníkov O2 zadarmo.

Okrem navigovania aplikácia súčasne sleduje aj bežné správanie sa vodiča za volantom – dokáže monitorovať prekračovanie rýchlosti aj manipuláciu s telefónom prostredníctvom dotykového displeja.

Aplikácia vyhodnocuje zodpovednosť vodiča a za každú jazdu dlhšiu ako 500 m zobrazí skóre od 0 do 100. Ak bude vodič celý mesiac jazdiť zodpovedne a so zapnutou navigáciou v aplikácii O2 Extra výhody, môže získať 1 GB dát za každý mesiac počas celého roka. Jazdiť môže buď tak, že si navolí presnú trasu, alebo použije tzv. free ride mode, v rámci ktorého cieľovú destináciu nezadáva.

Ak sa mu za mesiac podarí získať v priemere aspoň 80 bodov a počas aspoň 10 jázd odjazdí najmenej 150 km, získa 1 GB dát zadarmo.

Viac informácií o platforme Dátuj zodpovedne nájdete na www.datujzodpovedne.o2.sk.


Lifetech: Čo je nové