Nové tváre O2 Luddo a Moya spoznávajú svet ľudí

Po dvoch rokoch zmenilo O2 maskotov značky. Namiesto uškatca Tóna a morského prostredia značku reprezentujú dvaja roboti, ktorí sa spoločne vydali na dobrodružstvo do sveta ľudí.

Keď sa v roku 2017 prvýkrát objavil na obrazovkách uškatec Tóno, bol symbolom vývoja O2 na dospelého operátora, ktorý ponúka more možností všetkým svojim zákazníkom. Aj keď je Tóno stále medzi ľudmi obľúbený, nové smerovanie O2 si opäť vyžiadalo zmenu. A nových maskotov. Zoznámte sa s Luddom a Moyou.

Luddo a Moya: Ľudia časom prestanú využívať dolné končatiny a naučia sa levitovať. Spoznajte nové tváre O2

Rozdielni roboti

Luddo a Moya sú roboti, ktorí sa spoločne vydali na dobrodružné spoznávanie sveta ľudí. Ako to už pri výpravách býva, hlavní hrdinovia sú veľmi rozdielni.

„Pri tvorbe nového konceptu sme potrebovali ukázať, že prinášame technologické inovácie, no zároveň si udržať ľudskú komunikáciu značky O2. Nechceli sme ukazovať šťastnú rodinku, ktorá sa teší z technologických hračiek, tak sme na to išli z opačnej strany a ukázali ľudské vlastnosti a emócie na niečom veľmi technickom,“ opisuje vznik robotov Juraj Bartoš, kreatívny riaditeľ agentúry Oliver, ktorá komunikačný koncept vymyslela.

Na žltom a troška omlátenom robotovi Luddovi vidno, že počas svojej existencie už čo-to zažil, no práve vďaka skúsenostiam dokáže byť empatický a prejavovať emócie od melanchólie až po nikdy neutíchajúci optimizmus.

Meno Luddo vzniklo kombináciou ľubozvučného slovenského mena Ľudovít a pomenovania hnutia luddistov, ktorí bojovali proti strojom a modernizácii, ako symbol toho, že človek je stále dôležitý.

Elegantná hi-tech Moya je jeho úplným protikladom. Ku všetkým impulzom z okolitého sveta pristupuje pragmaticky a analyzuje všetky možné premenné, aby vždy podala 100 % výkon.

Jemný náznak ľudskosti cítiť jedine v jej sarkastických poznámkach. Meno Moya pochádza z aplikácie Moje O2 a predstavuje jej ďalší vývojový stupeň. Oslovením „Moja“ zároveň mätie Ludda, ktorý často nevie, ako sa k ich vzťahu postaviť.

Dvaja roboti a segedín

Roboti Moya a Luddo na prvý pohľad vyzerajú mimozemsky, no obaja pochádzajú zo Zeme. Stvorili ich v prísne tajnom laboratóriu O2 na blizžšie neurčenom mieste na Záhorí. Nikto nevie, prečo sa práve títo dvaja roboti vydali na spoločnú misiu.

V kuloároch ale koluje legenda, že oboch náhle a neplánovane aktivoval elektrický výboj z vyskratovanej mikrovlnky, keď si jeden zo zamestnancov zohrieval segedín.

„Napriek zásadným vizuálnym aj charakterovým odlišnostiam by jeden pre druhého aj život položili. Aj keď je vlastne ťažké posúdiť, či sa existencia sebauvedomujúceho robota vôbec považuje za život. Obaja však chcú spoznávať ľudský svet a ľudskosť ako takú – čím trochu pripomínajú príbeh Pinocchia – idú na to však zásadne odlišne,” hovorí Tomáš Slobodník, spoluautor nového konceptu a príbehu oboch postáv.

Nový otvorený svet

Príbeh a vlastnosti Ludda a Moye vychádzajú z nových strategických pilierov O2. Jedným z nich je prinášať technologické novinky
a zmysluplné inovácie, ktoré využije čo najviac zákazníkov. Aj preto prišla potreba priniesť nové tváre značky. Nové smerovanie sa už nedalo úplne zladiť s morským prostredím uškatca Tóna.

„Vždy sme využívali metafory, no aj v priebehu posledných dvoch rokov nastalo niekoľko situácií, kde technologickosť propozície nepasovala do morského sveta. Zvieratká len ťažko prinútime, aby používali smartfón alebo počúvali hudbu,“ vysvetľuje stratég agentúry Oliver Emil Myjavec.

Pri novom koncepte značka prvýkrát využíva dva veľmi výrazné profilované charaktery, ktorým sa snaží dávať čo najviac priestoru, aby sa prejavili. Nová komunikácia tiež prvýkrát kombinuje 3D modely so skutočnými ľudskými postavami a prostredím.

„Keď boli maskotmi značky maňušky, prinášali humor v podobe gagov. Posledné dva roky prinášal uškatec Tóno istú hĺbku myšlienok. Tentoraz máme príležitosť odhaľovať osudy dvoch postáv a sledovať vývoj ich vzťahu. Reklamné materiály síce využívajú viac dialógov, no práve vďaka nim majú väčšiu šancu prepojiť sa so svetom ľudí,“ komentuje Tomáš Slobodník vývoj komunikačných konceptov a doterajších maskotov značky O2.

Prvé reakcie na robotov boli pozitívne. V čase, keď ešte vznikal ich vzhľad, pomáhali ľudia z testovacích skupín pri vytváraní ich povahových čŕt. Pre Ludda a Moyu už dnes existuje nový otvorený svet, kde by teoreticky mohli v budúcnosti stretnúť aj nové zaujímavé postavičky. Zatiaľ sa musia sústrediť na svoju prvú misiu: predstaviť ľuďom nové O2 SMART Paušály.

Nové O2 SMART Paušály umožňujú prispôsobiť si paušál presne podľa svojich potrieb a vybrať si obľúbené aplikácie s extra dátami a predplatným. Viac informácií o ponuke sa dozviete na stránke www.o2.sk alebo v ktorejkoľvek O2 Predajni, kde vám pomôžu vyskladať si paušál presne podľa vašich potrieb. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Mimozemšťania, klimatické zmeny aj inšpiratívne ženy vo vede: 7 tipov na zaujímavé vedecké články

Dá sa schudnúť podľa vedy? Poslali by ste odpoveď na mimozemský signál? Čo robil slovenský vedec na Antarktíde?

Vedecká rubrika denníka SME pravidelne prináša informácie zo sveta slovenskej aj zahraničnej vedy. Okrem osvety o najnovších objavoch, technológiách a vedeckých pokrokoch ponúka aj zaujímavé príbehy vedcov. Pripravili sme pre vás tipy na texty, ktoré by ste si nemali dať ujsť. Ak chcete mať neobmedzený prístup ku všetkým článkom, môžete si aplikáciu SME.sk s predplatným aktivovať ako súčasť svojho nového O2 SMART Paušálu.

Čítajte SME.sk cez O2. Súčasťou vášho O2 SMART Paušálu môže byť predplatné tejto spravodajskej aplikácie. Chcem vedieť viac

Zabudnite na katastrofické filmy, sú len slabý odvar našej možnej budúcnosti

Oceán pri Berlíne a púšť pri Dunaji. Aj tak môže vyzerať budúcnosť, ak sa planéta oteplí o 4 °C. Dôležitý komentár zástupcu šéfredaktorky denníka SME Jakuba Fila rozoberá klimatické zmeny a dystopické scenáre na základe vedeckých predpovedí a odborných štúdií.

Foto: Unsplash

Riaditeľ SETI: Ak nájdeme mimozemšťanov, budú to inteligentné stroje

Odlišnú víziu budúcnosti rozoberá riaditeľ SETI inštitútu, ktorý sa venuje pátraniu po mimozemskom živote. Seth Shostak v rozhovore prezrádza, čo by sa stalo, keby našli signál od mimozemskej civilizácie, aj prečo môže byť nebezpečné vysielať podobné signály zo Zeme.

Farmakologička: Srdce sa môže zlomiť z veľkého smútku aj futbalu

Príbehy inšpiratívnych vedcov sú skvelým spôsobom, ako informovať o komplexnejších a menej populárnych témach. V denníku SME dostávajú pravidelne priestor aj slovenskí odborníci. Odporúčame napríklad seriál Renáty Zelnej Ženy vo vede, v ktorom nájdete aj rozhovor s farmakologičkou Adrianou Adameovou.

Foto: Jozef Jakubčo/SME

Chcete schudnúť? Veda radí, aby ste si založili denník. Poradíme, ako ho viesť

Veda sa nemusí týkať iba vzdialených planét a náročných konceptov. Nové vedecké poznatky nám často môžu pomôcť zlepšiť sa aj v každodenných aktivitách alebo vyriešiť problémy, ktoré sa nás bezprostredne dotýkajú. Napríklad radami, ako si viesť stravovací denník a zlepšiť nezdravé návyky.

Čo prináša SME.sk cez O2 SMART Paušál

SME.sk je najčítanejším spravodajským médiom na Slovensku, ktoré pravidelne číta takmer dva a pol milióna ľudí.

V aplikácii SME.sk nájdete všetky aktuálne správy z domova aj zo sveta, politické komentáre, magazínový obsah o vede, kultúre či zdraví, ale aj podcasty, videá, zaujímavé rozhovory a novinky z vášho regiónu. Vďaka notifikáciám budete mať vždy prehľad o najdôležitejších správach a udalostiach. Aplikáciu SME.sk si teraz môžete ako prémiovú službu aktivovať v rámci svojho O2 SMART Paušálu.

Člen arktickej expedície: Hľadáme aj látky proti rakovine

Fyziológ rastlín Martin Bačkor hľadá rastliny, ktoré dokážu prežiť aj v tých najextrémnejších podmienkach. V roku 2018 sa preto vydal na expedíciu na arktické Špicbergy, odkiaľ pravidelne písal články o svojich zážitkoch. V prvom z nich sa dozviete, čo išiel skúmať aj prečo musel byť počas misie stále ozbrojený.

Foto: Martin Bačkor/SME

Bohyne, vesmír a farby: Príbehy, ktoré skrývajú chemické prvky

Zaujímavé príbehy neskrývajú iba ľudia, ale často aj vedecké reálie, ktoré považujeme za samozrejmosť. Periodickú tabuľku prvkov všetci poznáme od základnej školy, ale vedeli ste, že názvy prvkov sú kolekciou významných miest, slávnych vedcov aj odkazov na mytológiu? Tento článok odporúčame nielen milovníkom vedy, ale aj fanúšikom vedomostných súťaží.

Sledujte YouTube cez O2. Vybrali sme pre vás 9 videí, ktoré vás utvrdia v tom, že Slovensko je krásna krajina. Chcem si pozrieť

Samá chyba a predsa úspech: ako dokázali Einsteinovu teóriu

Ak vás fascinuje vesmír, prídete si v SME na svoje. Okrem najnovších správ z aktuálnych pozorovaní a kozmických misií si pri čítaní článkov osviežite, resp. osvojíte aj základné poznatky z oblasti astrofyziky a kozmológie. Určite nevynechajte text, ktorý vznikol k stému výročiu Einsteinovej teórie relativity.

Foto: Unsplash

Veľká Morava nebola len o sláve a Svätoplukovi, ale aj o zástupoch otrokov

Na záver sa vráťme z vesmíru domov – do našej minulosti. Základom na rozširovanie vlastného poznania je skúmanie rôznych uhľov pohľadu. V tomto prípade autor skúma pravdu o odvrátenom obraze našich dávnych predkov.

Vyberte si svoj O2 SMART Paušál a získajte extra dáta na obľúbené aplikácie. Ak sa rozhodnete pre Zlatý O2 SMART Paušál, získate nielen neobmedzené volania, SMS a MMS a 10 GB dát, ale aj 3 × 10 GB na tri aplikácie podľa vášho výberu. Vybrať si môžete napríklad spravodajskú aplikáciu SME.sk aj s predplatným a k tomu Instagram a Facebook. Viac o nových O2 SMART Paušáloch a ich možnostiach sa dozviete na www.o2.sk.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Skladačka, novinka s AI vychytávkami aj obrovský tablet. Vybrali sme 5 zariadení, na ktorých displej je radosť sa pozerať

Čítaj viac

Hudobník a spisovateľ Braňo Jobus: Dospelosť ma nezomlela, v mojich knižkách pre deti si stále žmýkam srdce

Čítaj viac

Šetrenie nám dáva slobodu aj priestor zlyhať. Simona a Gréta vedú projekt o peniazoch a poradia, ako si nastaviť vlastnú finančnú rovnováhu

Čítaj viac