Vymeňte starý za nový zo série Samsung Galaxy S23

S novinkou z vlajkovej flotily Samsung Galaxy S si užijete aj odkupný bonus 120 € na staré zariadenie.

Samsung vesmír sa rozrastá o „novú galaxiu“. Aké sú jej hviezdy Samsung Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra? Zaujmú najlepšou nočnou fotografiou, akú kedy Samsung ponúkol, a prvotriednymi detailmi na fotkách aj videách. Ocenia ho aj tí najnáročnejší hráči, ktorým séria 23 prináša lepšiu výdrž aj výkon.

Ak si novinky zo série Samsung Galaxy S23 zakúpite, môžete získať výkupný bonus 120 € na akýkoľvek starý funkčný smartfón.

Ako získať výkupný bonus 120 €?

1. Kúpte si niektorý z vybraných modelov série Galaxy S23 do 30. 6. 2023 u predajcu zapojeného do kampane.

2. Na získanie výkupného bonusu 120 € zaregistrujte svoj nový smartfón série Galaxy S23 z akcie v aplikácii Samsung Members v časti výhody najneskôr do 7. 7. 2023. Registrácia musí prebehnúť na novom smartfóne v predinštalovanej aplikácii.

3. Po úspešnej registrácii a kontrole údajov v aplikácii Samsung Members získate e-voucher (unikátny kód), ktorý zadáte na stránke www.novysamsung.sk a zaregistrujete model a stav starého zariadenia, ktoré chcete odpredať.

4. Registrácia potrebných údajov na www.novysamsung.sk bude možná do 31. 7. 2023. Viac informácii nájdete tu.


Samsung Galaxy S23 Ultra: fotky ako z inej galaxie

Crème de la crème série je už tradične model Ultra. Ponúka 6,8-palcový Dynamic AMOLED 2X displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Rýchlosť displeja však dokáže znížiť iba na 1 Hz, čo signalizuje Always-On displej a príjemné šetrenie batérie. Rozlíšenie Quad HD+ sa zasa postará o krásne jasný obraz plný detailov. Pre „pracantov“ nechýba ani integrované pero S Pen.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 512 GB, zelená

Samsung Galaxy S23 Ultra na trhu vyniká najmä kvalitou fotiek. Hlavná kamera má až 200 Mpx a ponúka laserové ostrenie so svetelnosťou f/1.7. Zrozumiteľnejšou rečou povedané: budete mať absolútne dokonalé fotografie, dokonca aj tie nočné. Samsung totiž sľubuje nočné portréty, videá či Hi-Res fotografie v nadštandardnej kvalite (oproti bežným smartfónom). 

Selfie kamera má 12 Mpx, rovnako aj ultraširoký fotoaparát. Dvojica teleobjektívov má zhodne po 10 Mpx. Odlišujú sa len v tom, že jeden ponúka 3-násobné optické priblíženie, druhý až 10-násobné – teda aj keď obraz priblížite, fotografia bude úplne prirodzená a plná detailov. Zvláštnym fľakom a neostrostiam z digitálneho zoomu je so Samsungom Galaxy S23 Ultra úplný koniec.

Luxusná výdrž aj výkon

Samsung Galaxy S23 Ultra má certifikáciu vodoodolnosti IP68, takže smartfón môžete ponoriť do sladkej vody do hĺbky 1,5 metra až na 30 minút a bude stále úplne v poriadku. Je vybavený 5 000 mAh batériou so 45 W rýchlym Super Fast Charging nabíjaním. Nechýba ani rýchle bezdrôtové nabíjanie či rýchle reverzné nabíjanie – ak na smartfón položíte smart slúchadlá alebo hodinky, bez problémov ich rýchlo nabijete. Výdrž batérie by mohla presiahnuť jeden deň, čo je pri takejto špecifikácii smartfónu naozaj štedrý výkon. Vďaka rýchlemu nabíjaniu však nebudete mať ani pocit, že by nabíjanie nejako prekážalo. 

Pamäťové verzie v kombinácii so 4 nm čipom Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy sa postarajú o perfektný výkon. Až taký perfektný, že si na ňom hráči užijú príjemne plynulý herný zážitok aj pri najnáročnejších hrách. Smartfón odomknete aj odtlačkom prsta, snímač je umiestnený priamo v displeji.

V ponuke Samsungu Galaxy S23 Ultra nechýba konektivita s bezdrôtovým Samsungom Dex a prepojenie s Windows, NFC na bezkontaktné platby, nová generácia rýchlej wi-fi 6 a, samozrejme, 5G čip, bez ktorého to dnes už ani nejde. Stereo reproduktory sú vyladené technológiou Dolby Atmos.

Vesmírni pomocníci poručík Galaxy S23+ a podporučík Galaxy S23

V čom sa líšia Samsung Galaxy S23+ a Galaxy S23? Na prvý pohľad je to väčší 6,6-palcový displej pri pluskovej verzii, pričom základný model vlajkovej flotily ponúka 6,1 palca. Oba majú rozlíšenie Full HD+ a displej Dynamic AMOLED 2X s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Rozdiel v porovnaní s modelom Galaxy 23 Ultra je v tom, že Galaxy S23+ a Galaxy S23 má minimálnu obnovovaciu frekvenciu 48 Hz.

Samsung Galaxy S23+, 512GB, zelená

Samsung Galaxy S23+ a Galaxy S23 ponúkajú totožnú fotovýbavu: 50 Mpx hlavný fotoaparát doplnený 12 Mpx ultraširokouhlým snímačom s uhlom záberu až 120 stupňov a 10 Mpx teleobjektívom, ktorý je vybavený 3-násobným optickým priblížením. Selfie kamera má 12 Mpx v oboch modeloch.

Séria Galaxy S23 má nadštandardný výkon v každom modeli 

Rovnako totožné je „srdce“ týchto noviniek, teda čip. Samsung Galaxy S23+ aj S23 ponúkajú 4 nm čip Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy. Áno, ten istý ako model Galaxy S23 Ultra – ani tu nebudete ukrátení o perfektný výkon aj pri tých najnáročnejších úlohách. Samsung Galaxy S23+ ponúka 4 700 mAh batériu, Galaxy S23 má 3 900 mAh. Plusková verzia má funkcie spojené s batériou totožné s modelom Ultra. Ak sa rozhodnete pre Galaxy S23 bude vám musieť stačiť 25 W rýchlonabíjanie.

Samsung Galaxy S23, 256GB, fialová

Vodoodolnosť IP68 je totožná naprieč celou Galaxiou S23, rovnako ako nová wi-fi 6, NFC, stereo Dolby Atmos reproduktory či 5G čip. Ako sme už zvyknutí, S Pen v Galaxy S23+ a Galaxy S23 nie je integrované.


Kompletné pravidlá nájdete na www.novysamsung.sk

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Aké appky pomáhajú pri práci novinárom a novinárkam z najväčších slovenských redakcií?

Tipy na aplikácie z redakcie Denníka N, Hospodárskych novín, Refreshera a ďalších vám pomôžu uľahčiť rôzne každodennosti či pracovné povinnosti.

Píšu, cestujú do terénu aj do zahraničia, mailujú, zálohujú a veľa čítajú. Aj tak by sa dal opísať pracovný kolobeh novinárov a novinárok. Prezradili nám, aké aplikácie im ho uľahčujú – mnohé z nich budú užitočné aj v bežnom živote, napríklad pri cestovaní či fotografovaní, ale aj produktívnej práci. 

Názor nie je pravda. Zástupca šéfredaktorky denníka SME Jakub Filo vysvetľuje slobodu slova

Žurnalistika je jedinečné odvetvie, no proces prípravy článku sa skladá zo všedných úkonov, ktoré poznáme aj z iných profesií. Mailová komunikácia, vyhľadávanie informácií či dodržiavanie maximálnej bezpečnosti na internete. Praktický výber aplikácií Timey Krauszovej z Refreshera, Ondreja Macka z TouchIT, Alžbety Harry Gavendovej z Hospodárských novín, Otakara Horáka z Denníka N a Martina Miškeríka z Trendu môže inšpirovať každého z nás. 

Prinášame rubriku, v ktorej sa osobností z rôznych odvetví pýtame na obľúbené aplikácie, ktoré nájdete v ich telefóne. Po cestovateľoch z Travelistanu svoje vychytávky ukážu novinári a novinárky.

Ondrej Macko

Šéfredaktor portálu TouchIT, kvôli článkom o novinkách technologických gigantov cestuje po celom svete.

TripIt

„Výborná aplikácia, kde si zaznamenávam svoje lety, booknuté hotely a tiež stretnutia – jednoducho mám všetky informácie o svojich cestách na jednom mieste od leteniek po užitočné funkcie náročného cestovateľa.

Môžete ju používať aj v bezplatnej verzii, vtedy vedie informácie o cestách a výhodou je, že si do nej môžete zaznamenávať aj lístky na vlaky a autobusy. V platenej verzii máte rozšírené možnosti, ako automatický check-in alebo zastupovanie v prípade zrušenej cesty.“

Praktický cestovateľský sprievodca TripIt je dostupný pre používateľov Androidu, ako aj systému iOS.

Sygic Travel

„Praktická aplikácia na cestovanie, ktorá funguje ako turistický sprievodca. K dispozícii máte mapu miesta, kam idete na dovolenku alebo výlet, a tiež zoznam miest, ktoré sa oplatí vidieť. Pomocou aplikácie si môžete vopred vytvoriť cestovný itinerár a ním sa následne riadiť pri prehliadke mesta,“ vysvetľuje Ondrej Macko.

 Sygic travel si môžete stiahnuť v Google Play aj App Store

FiLMiC Pro

„Toto je síce platená aplikácia, ale výborná na realizáciu profesionálneho videa pomocou smartfónu. Nastavíte si presné zaostrenie, plynulú zmenu mierky či výborné nastavenie bielej. Točíte tak, ako keby ste mali profesionálnu kameru. Navyše podporuje svetovo známe gimbály, teda stabilizátory na kameru,“ vraví novinár z TouchIT.

Aké aplikácie vám uľahčia cestovanie do zahraničia? Pýtali sme sa chalanov z cestovateľského blogu Travelistan

Platenú aplikáciu FiLMiC Pro nájdete dostupnú pre Android aj pre telefóny z dielne Apple

Timea Krauszová

Redaktorka z Refreshera, najčastejšie píše články o psychológii, reprodukčnom zdraví a sexualite.

Online dokumenty od Googlu

„Pri práci preferujem využívanie tabuliek a dokumentov od Googlu. Fungujú takmer rovnako ako Word a Excel, ale sú online, teda ľahko dostupné aj na mobile. Páči sa mi, že ich môžem jednoducho zdieľať s inými ľuďmi a mám možnosť vybrať si, či si môžu text len prečítať, okomentovať alebo aj meniť.

Pre mňa ako novinárku je to praktické aj pri získavaní spätnej väzby, keďže editor či editorka mi môžu jednoducho okomentovať text a o každom bode môžeme digitálne diskutovať prehľadne. Pre mňa je však veľmi dôležité automatické zálohovanie dát. Každý, kto už prišiel o 2000-slovný článok ako ja, veľmi dobre vie, že bez zálohovania sa fungovať nedá.“

Dokumenty od Googlu sú dostupné pre Android a rovnako aj pre systém iOS a automaticky dostupné pre všetkých používateľov Google účtu. 

Evernote

„Keď pracujem na dlhšej téme, ktorá trvá mesiace a zahŕňa aj desiatky respondentov, preferujem používanie aplikácie Evernote. Funguje z mobilu a spája všetko, čo pri dlhých témach potrebujem, do jedného členitého a prehľadného dokumentu. Môžem si pripnúť linky, vytvoriť zoznam úloh, naskenovať dokumenty (u mňa sú to často rukou písané poznámky z osobných rozhovorov) a nestratím sa v množstve myšlienok. Evernote som začala používať pri písaní diplomovej práce na univerzite a už vtedy mi veľmi pomohol.“

Evernote, ktorý ocenia aj študenti, nájdete v Google Play aj App Store pre Apple. 

Bitwarden & Authenticator

„Žiadnu zo svojich aplikácií by som nemohla používať bez dobrého zabezpečenia. Už ani nespočítam, na koľkých školeniach o bezpečnosti pre novinárov a novinárky som bola. Aplikáciu Bitwarden využívam na manažovanie všetkých hesiel. Funguje jednoducho: do aplikácie sa treba prihlásiť špeciálnym heslom a priamo v nej máte uložené všetky ostatné heslá. Okrem toho používam aj appku Authenticator na dvojstupňové zabezpečenie všetkých svojich účtov, najmä na sociálnych sieťach.“

Appka vám vygeneruje unikátny kód, ktorý zadáte až po prihlásení do vybraného účtu. Takto zabránite tomu, aby sa do vašich účtov dostal niekto iný. 

Bezpečnostnú aplikáciu Bitwarden nájdete v Google Play aj v App Store, rovnako ako aj appku Authenticator nájdete dostupnú pre iOS aj Android.  

Otakar Horák

Novinár z redakcie Denníka N, vo svojich článkoch sa venuje najmä vede.

Twitter

„Táto sociálna sieť je pre mňa neoceniteľný zdroj informácií o aktuálnych vedeckých témach, nových štúdiách a tiež tam môžem sledovať diskusie medzi vedcami,“ vysvetľuje Otakar Horák.

Minuloročný prieskum ukázal, že Twitter nie je medzi Slovákmi obľúbený – aspoň raz mesačne ho otvorí 13 %, denne však len necelé 3 % Slovákov a Sloveniek. Viacerí politici a političky využívajú Twitter ako kanál na oficiálne vyjadrenia, mimoriadne obľúbený je v USA. Pre ľudí, ktorých zaujíma spoločenské dianie, je teda táto sociálna sieť nutnosť.

Sociálnu sieť Twitter si môžete stiahnúť pre Android aj pre iOS.

GetPocket

„Denne narazím na desiatky zaujímavých článkov, ktoré nestíham prečítať okamžite. Preto používam GetPocket, aby som si na jedno miesto uložil všetko, čo si chcem prečítať neskôr,“ hovorí novinár Denníka N. 

GetPocket, kam si môžete uložiť aj tento článok, nájdete na Google Play aj App Store.

Feedly

„Túto aplikáciu používam ako ‚zberné miesto‘ pre rôzne stránky, ktorých obsah ma zaujíma. Namiesto toho, aby som chodil na desiatky odlišných webov, všetko podstatné mám na jednom mieste a ľahko sa do nich prekliknem.“

Výhodou aplikácie je aj fakt, že jednotlivé weby môžete prehľadne zdieľať s ostatnými, je teda vhodná aj pre tímy zamestnancov či kamarátov, ktorí si chcú tvoriť akýsi archív webstránok.

Aplikácia je dostupná pre Android aj iOS

Alžbeta Harry Gavendová

Novinárka z Hospodárskych novín, pre čitateľov denne testuje novinky zo sveta technológií. 

Fotky Google

„Keďže mám približne každý druhý týždeň nový telefón na testovanie, ktorý využívam ako svoj primárny telefón so SIM-kou, potrebujem flexibilne ukladať testovacie fotografie. Bezproblémovú dostupnosť a funkcionalitu mi zabezpečujú Google Fotky, ktoré využívam na Androide aj iOS. Okrem zálohy fotiek a videí tu mám aj možnosti na zdieľanie albumov a úpravu fotiek.“

Lightroom Photo & Video Editor

„K recenziám jednotlivých smartfónov či áut prikladám aj vlastné fotografie. Veľmi sa mi páčia možnosti, ktoré ponúka známa aplikácia na úpravu fotografií Lightroom. Má rozmanité možnosti na rôznorodé úpravy vrátane odstraňovania neželaných objektov na fotkách či pridávania zaujímavých prvkov svetla. Oceňujem aj to, že v rámci používateľského konta Adobe môžem fotky upravovať aj online na notebooku, nielen v telefóne.“

Túto aplikáciu si môžete stiahnuť, ak ste používatelia Androidu aj telefónu so systémom iOS. Aplikáciu môžete využívať aj v neplatenej verzii, no plnú verziu s účtom Adobe je potrebné predplatiť. 

Aplikácie k hodinkám

„Do redakcie ku mne na test často chodia aj smart hodinky od rôznych firiem. Na ich skúšanie k nim potom využívam rôzne aplikácie ako Kondícia pre Apple Watch, S Health pre Samsung hodinky, Zdravie pre Huawei hodinky či Mi Fitness pre Xiaomi zariadenia. 

V týchto aplikáciách si prezerám svoje „športové výkony“ v podobe dát o srdcovom tepe, prebehnutej trase, okysličenosti krvi či dokonca celkovú analýzu behu. Ak sa v tom človek poriadne pohrabe, vie sa motivovať k zlepšovaniu svojej kondície.“

Martin Miškerík

Redaktor z Trendu, ktorý píše najmä o inováciách zo sveta technológií.

Outlook

„Toto je naozaj aplikácia, bez ktorej nemôžem existovať, pretože denne vybavujem kvantum mailov a práve Outlook mi vyhovuje zo všetkých mailových klientov najviac.“ Outlook je obľúbený, lebo súčasne slúži ako kalendár a môžete si z neho urobiť aj ‚to-do list‘, keď si označíte vybrané maily, ktorým sa chcete neskôr venovať.

Aplikácia pre Android je dostupná tu a pre Apple ju stiahnete tu.

Slack

„Slack používam na komunikáciu v redakcii na každodennej báze. Aj toto je aplikácia, bez ktorej nemôžem v práci existovať.“ Ak ste o Slacku ešte nepočuli a pracujete v tíme, zbystrite – pre produktívnu prácu totiž nie je nič horšie ako mať desiatky pracovných skupín na rôznych komunikačných sieťach. Slack funguje ako četovací priestor, s ktorým môžete prehľadne komunikovať v rôznych skupinách.

Má možnosti telefonovania aj videotelefonovania. Môžete doň pridávať aj rôznych externistov, s ktorými spolupracujete, prepojiť ho s Google účtom a inými pracovnými vychytávkami. Je to ideálny nástroj na komunikáciu pre firmy aj pracovné skupiny, je dostupný na Google PlayApp Store a môžete ho mať aj na laptope/desktope.

CamScanner

„CamScanner, ako napovedá názov, je aplikácia na skenovanie dokumentov. Výrazne mi šetrí čas, keď potrebujem niečo narýchlo prefotiť a odoslať.“ Sken si následne môžete uložiť vo viacerých variantoch ako PDF, JPG, Word alebo TXT formát. Používatelia a používateľky Androidu nájdu aplikáciu tu a systému iOS tu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nezaťažia ani rozpočet, ani vaše ruky. Vybrali sme 4 ľahučké smartfóny, ktoré prekvapujú dizajnom aj vybavením

Čítaj viac

Čo všetko bolo v našej komunikačnej výbave vďaka technológiám a internetu? Pripravili sme nostalgickú jazykovú exkurziu

Čítaj viac

Zlepšite sa v cudzom jazyku cestou do práce. Vybrali sme 8 aplikácií, ktoré vás rozhovoria aj posilnia slovnú zásobu

Čítaj viac