Radi sa hráte? Youtuber Fallenreject vybral 10 najlepších mobilných hier súčasnosti

Kúzla vo vašom okolí, tímového ducha aj logickú strieľačku nájdete vo výbere hier od Michala „Fallenreject“ Pročka.

Pripravili sme pre vás výber 10 hier, s ktorými sa zabavíte počas dlhých chvíľ aj na cestách a letných dovolenkách.

Brawl Stars

Na vrchol rebríčka sa dostala jedna z najobľúbenejších hier súčasnosti. Potrebujete na ňu tímového ducha, pretože zápasy sa odohrávajú online medzi viacerými hráčmi. Hra ponúka viacero herných módov, medzi ktoré patrí aj battle royale, teda z 10 hráčov musíte prežiť ako posledný. Postupne odomykáte aj ďalšie postavy a herné režimy, takže máte motiváciu stále napredovať.

Brawl Stars si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Harry Potter Wizards Unite

Dlhoočakávaná hra z dielne Niantic, vývojárov fenomenálnej hry Pokémon Go, je konečne tu. Ocenia ju najmä fanúšikovia kúziel a mýtických postáv z Harryho Pottera. Hra funguje na princípe rozšírenej reality, takže všetky zázraky sa dejú priamo vo vašom bezprostrednom okolí. Je už len na vás, na ktoré čarovné miesta sa vydáte.

Harry Potter Wizards Unite si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Clash Royale

Kartové hry sa tešia veľkej popularite a jednou z nich je určite aj Clash Royale. Z veľkého množstva kariet si môžete vyskladať vlastné balíčky, s ktorými potom hráte proti ostatným hráčom v rôznych herných módoch. Zábavné a rýchle zápasy si môžete zahrať naozaj kedykoľvek a kdekoľvek. Hra už je na trhu dlhšie, ale momentálne prechádza veľkou aktualizáciou, o ktorej sa hovorí ako o Sezóne 1.

Clash Royale si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

FunRace 3D

Zábava v podobe 3D postáv, ktoré sa snažia prebehnúť prekážkovú dráhu čo najrýchlejšie, pretože posledný hráč vypadáva. Musíte preto byť rýchly aj pozorný zároveň. Každá úroveň odomyká nové prekážky a prináša viac zábavy.

FunRace 3D si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Homescapes

Pomôžte Austinovi renovovať jeho rodinný dom prechádzaním levelov, plnením úloh a zbieraním bodov. Ide o jednoduchú logickú hru, v ktorej musíte presúvať a spájať rovnaké objekty. Náročnosť sa však postupne zvyšuje a časom musíte plniť ťažšie úlohy a zničiť rôzne objekty. Hru môžete hrať aj offline, po pripojení na internet sa všetko zosynchronizuje a aktualizuje.

Homescapes si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Flappy Royale

Kto by si nepamätal legendárneho vtáčika, ktorý preskakuje cez rúrky a zbiera čo najvyššie skóre? V novinke Flappy Royale ostal cieľ hry rovnaký, ale teraz hrá hru naraz 100 ľudí, pričom vyhráva posledný živý. Hra je síce v BETA verzii, ale zahrať si ju môžete na odkaze flappyroyale.io.

Race the Sun Challenge Edition

Oddychová skórovačka s krásnym grafickým dizajnom. Riadite vesmírnu loď poháňanú solárnou energiou a Slnko je vaším prísunom energie. Pravidlá sú jednoduché: nenabúrať, nespomaľovať a prežiť čo najdlhšie. Postupne si môžete odomknúť aj ďalšie schopnosti a vylepšenia, takže dostať sa ďalej bude ešte jednoduchšie.

Race the Sun Challenge Edition si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Mr. Bullet

Medzi logické hry sa môžu radiť aj strieľačky. Nejde však o klasickú akčnú hru, ale o sériu levelov s rôznymi úlohami, prekážkami a hernými módmi. Zachráňte rukojemníkov dobre mierenou strelou, nezabite seba odrazenou guľkou alebo hoďte granát a zneškodnite nepriateľov. Postupne si odomykáte aj ďalšie postavy, čo prinesie ešte viac zábavy.

Mr. Bullet si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Rope Around

Priviazaná postava o lano neznie ako veľká zábavka. Keď však musíte lanom pospájať rôzne objekty, niektoré posunúť a niektorým prekážkam sa úplne vyhnúť, pričom máte obmedzenú dĺžku lana, je o zábavu postarané.

Rope Around si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Color Bump 3D

Nedotýkať sa iných farieb, akú má vaša guľôčka znie jednoducho? A čo keby sa prekážky hýbali, menili farbu a správali sa ako reálne objekty s fyzikálnymi vlastnosťami? To už určite znie zaujímavejšie. Vyskúšajte si hru Color Bump 3D a uvidíte, že to nie je také ľahké, ako sa môže zdať.

Color Bump 3D si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Bonusový tip

Radi by ste si vyskúšali novú hru, ale nemáte miesto v telefóne a je vám ľúto niečo vymazať? Vyskúšajte Huawei P Smart 2019. Oproti konkurenčným modelom má väčšie základné úložisko, a preto je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú mať v mobile veľa hier a fotiek.

Michal „Fallenreject“ Pročko

Michal „Fallenreject“ Pročko je chalan, ktorého bavia hry − mobilné, počítačové aj konzolové. Mobilným hrám sa venoval aj na profesionálnej úrovni a hrával za e-športový tím Inside Games. Momentálne sa venuje tvorbe herných videí na Youtube a streamovaniu na Twitchi.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac

Fotografka radí, ako aj v noci urobiť dobré fotky so smartfónom

Čítaj viac

Notebook na dovolenke netreba, ak máte jeden z týchto 6 tabletov

Čítaj viac