Radi sa hráte? Youtuber Fallenreject vybral 10 najlepších mobilných hier súčasnosti

Kúzla vo vašom okolí, tímového ducha aj logickú strieľačku nájdete vo výbere hier od Michala „Fallenreject“ Pročka.

Pripravili sme pre vás výber 10 hier, s ktorými sa zabavíte počas dlhých chvíľ aj na cestách a letných dovolenkách.

Brawl Stars

Na vrchol rebríčka sa dostala jedna z najobľúbenejších hier súčasnosti. Potrebujete na ňu tímového ducha, pretože zápasy sa odohrávajú online medzi viacerými hráčmi. Hra ponúka viacero herných módov, medzi ktoré patrí aj battle royale, teda z 10 hráčov musíte prežiť ako posledný. Postupne odomykáte aj ďalšie postavy a herné režimy, takže máte motiváciu stále napredovať.

Brawl Stars si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Harry Potter Wizards Unite

Dlhoočakávaná hra z dielne Niantic, vývojárov fenomenálnej hry Pokémon Go, je konečne tu. Ocenia ju najmä fanúšikovia kúziel a mýtických postáv z Harryho Pottera. Hra funguje na princípe rozšírenej reality, takže všetky zázraky sa dejú priamo vo vašom bezprostrednom okolí. Je už len na vás, na ktoré čarovné miesta sa vydáte.

Harry Potter Wizards Unite si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Clash Royale

Kartové hry sa tešia veľkej popularite a jednou z nich je určite aj Clash Royale. Z veľkého množstva kariet si môžete vyskladať vlastné balíčky, s ktorými potom hráte proti ostatným hráčom v rôznych herných módoch. Zábavné a rýchle zápasy si môžete zahrať naozaj kedykoľvek a kdekoľvek. Hra už je na trhu dlhšie, ale momentálne prechádza veľkou aktualizáciou, o ktorej sa hovorí ako o Sezóne 1.

Clash Royale si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

FunRace 3D

Zábava v podobe 3D postáv, ktoré sa snažia prebehnúť prekážkovú dráhu čo najrýchlejšie, pretože posledný hráč vypadáva. Musíte preto byť rýchly aj pozorný zároveň. Každá úroveň odomyká nové prekážky a prináša viac zábavy.

FunRace 3D si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Homescapes

Pomôžte Austinovi renovovať jeho rodinný dom prechádzaním levelov, plnením úloh a zbieraním bodov. Ide o jednoduchú logickú hru, v ktorej musíte presúvať a spájať rovnaké objekty. Náročnosť sa však postupne zvyšuje a časom musíte plniť ťažšie úlohy a zničiť rôzne objekty. Hru môžete hrať aj offline, po pripojení na internet sa všetko zosynchronizuje a aktualizuje.

Homescapes si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Flappy Royale

Kto by si nepamätal legendárneho vtáčika, ktorý preskakuje cez rúrky a zbiera čo najvyššie skóre? V novinke Flappy Royale ostal cieľ hry rovnaký, ale teraz hrá hru naraz 100 ľudí, pričom vyhráva posledný živý. Hra je síce v BETA verzii, ale zahrať si ju môžete na odkaze flappyroyale.io.

Race the Sun Challenge Edition

Oddychová skórovačka s krásnym grafickým dizajnom. Riadite vesmírnu loď poháňanú solárnou energiou a Slnko je vaším prísunom energie. Pravidlá sú jednoduché: nenabúrať, nespomaľovať a prežiť čo najdlhšie. Postupne si môžete odomknúť aj ďalšie schopnosti a vylepšenia, takže dostať sa ďalej bude ešte jednoduchšie.

Race the Sun Challenge Edition si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Mr. Bullet

Medzi logické hry sa môžu radiť aj strieľačky. Nejde však o klasickú akčnú hru, ale o sériu levelov s rôznymi úlohami, prekážkami a hernými módmi. Zachráňte rukojemníkov dobre mierenou strelou, nezabite seba odrazenou guľkou alebo hoďte granát a zneškodnite nepriateľov. Postupne si odomykáte aj ďalšie postavy, čo prinesie ešte viac zábavy.

Mr. Bullet si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Rope Around

Priviazaná postava o lano neznie ako veľká zábavka. Keď však musíte lanom pospájať rôzne objekty, niektoré posunúť a niektorým prekážkam sa úplne vyhnúť, pričom máte obmedzenú dĺžku lana, je o zábavu postarané.

Rope Around si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Color Bump 3D

Nedotýkať sa iných farieb, akú má vaša guľôčka znie jednoducho? A čo keby sa prekážky hýbali, menili farbu a správali sa ako reálne objekty s fyzikálnymi vlastnosťami? To už určite znie zaujímavejšie. Vyskúšajte si hru Color Bump 3D a uvidíte, že to nie je také ľahké, ako sa môže zdať.

Color Bump 3D si zadarmo stiahnete kliknutím sem.

Bonusový tip

Radi by ste si vyskúšali novú hru, ale nemáte miesto v telefóne a je vám ľúto niečo vymazať? Vyskúšajte Huawei P Smart 2019. Oproti konkurenčným modelom má väčšie základné úložisko, a preto je ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú mať v mobile veľa hier a fotiek.

Michal „Fallenreject“ Pročko

Michal „Fallenreject“ Pročko je chalan, ktorého bavia hry − mobilné, počítačové aj konzolové. Mobilným hrám sa venoval aj na profesionálnej úrovni a hrával za e-športový tím Inside Games. Momentálne sa venuje tvorbe herných videí na Youtube a streamovaniu na Twitchi.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Férová nadácia O2 podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú hodnoty slobody a demokracie

Pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie podporí O2 neziskové organizácie, firmy aj jednotlivcov, ktorí sprítomňujú odkaz Novembra 89.

Grantový program Sloboda nie je samozrejmosť, prostredníctvom ktorého si Férová nadácia O2 pripomenie 30. výročie Nežnej revolúcie, pozná svojich víťazov. Nadácia podporila 13 kreatívnych projektov, ktorých hlavným cieľom je rôznou formou mladej generácii pretlmočiť hodnotu slobody a demokracie, a to celkovou sumou takmer 40 000 €.

„Prišlo nám okolo 120 ambicióznych projektov, ktoré správna rada posudzovala z viacerých hľadísk. Predovšetkým nás zaujímala ich kreativita a inovatívnosť nápadu, forma a miera rozpracovanosti, udržateľnosť a v neposlednom rade aj to, či má potenciál zaujať mladú cieľovú skupinu,“ hovorí šéfka komunikácie O2 Tereza Molnár.

Podporené projekty riešia tému slobody z rôznych pohľadov a v rozličných formách. Nájdete medzi nimi projekty z oblasti vzdelávania a médií, občianskeho aktivizmu, literatúry, divadelnej a filmovej tvorby, ale aj počítačových hier či virtuálnej reality, ktoré sú dnešným mladým najbližšie.

„Úroveň a kvalita projektov bola skutočne vysoká. Sme radi, že neziskovým organizáciám a občianskym iniciatívam, ale aj značkám a jednotlivcom záleží na tom, aby sa na relatívne nedávne historické momenty nezabudlo a aby sme aj mladú generáciu naučili vážiť si hodnoty, ktoré sa jej zdajú už prirodzené a možno každodenné,“ hovorí Peter Gažík, generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady Férovej nadácie O2.

„Túto potrebu si ako značka s názorom uvedomujeme už niekoľko rokov, a preto sa jej systematicky venujeme,“ dopĺňa.

Pozrite si prehľad podporených projektov v rámci grantu Sloboda nie je samozrejmosť:

Združenie priateľov Denníka N (30 rokov Novembra)

Podpora vydania vzdelávacích magazínov podľa požiadaviek učiteľov a ich distribúcia na spolupracujúce stredné a základné školy po celom Slovensku.

Výška podpory: 4 000 €

OZ TRAKT (Festival svetla a tieňa)

Ide o umelecké interaktívne dielo, ktoré pripomenie hodnotu slobody počas Festivalu svetla a tieňa v Banskej Bystrici a v Trnave.

Výška podpory: 3 500 €

Slovenská národná galéria (1989 – 2019)

Digitálny projekt SNG, ktorý priblíži udalosti roku 1989 vizuálnej stránky. Tému budú ilustrovať plagáty, letáky, audio-vizuálne materiály, ukážky z časopisov, novín a iných publikácií, ale aj umelecké diela (najmä fotografie) reflektujúce toto obdobie.

Výška podpory: 4 000 €

Ansámbel nepravidelného divadla, n. o. (AND, n. o.: INVENTÚRA REVOLÚCIE)

Ide o 5 originálnych multižánrových eventov na podporu vzťahu súčasnej generácie mladých k slobodnej občianskej spoločnosti v centre Banskej Štiavnice, ktoré sa uskutočnia počas 4. ročníka Festivalu AMPLIÓN.

Výška podpory: 1 500 €

Zmudri, o. z.

Videokurz o novodobých dejinách Slovenska a jeho časť o Nežnej revolúcii – o tom, čo priniesla, čo zmenila a aký je jej presah do súčasnosti. Kurz bude súčasťou online vzdelávacej platformy Zmudri.sk.

Výška podpory: 1 500 €

November89, o. z.

Vydanie interaktívnej publikácie, ktorá sprostredkuje emóciu obdobia Novembra 89 z pohľadu vtedajších študentských protagonistov, ktorí boli v danom období verejne aktívni.

Výška podpory: 4 000 €

OZ UNIVERZÁL

Festival Revolúcia bez konca s výstavou hesiel aj plagátov sprítomní študentom Filozofickej fakulty Univerzity Komenského praktiky totalitného režimu prostredníctvom dopredu známeho scenára. Súčasťou festivalu bude divadelné predstavenie aj verejné čítanie.

Výška podpory: 3 000 €

Post Bellum SK (’89)

Organizácia vytvorí 5 krátkych dokumentárnych filmov so svedectvami pamätníkov, ktoré budú doplnené o metodiky pre pedagógov.

Výška podpory: 3 000 €

Peter Bacilek (V_elvet R_evolution)

Projekt V_elvet R_evolution je náhľad do života ľudí v dňoch tesne pred revolúciou a krátko po nej prostredníctvom socialistického bytu, ktorý je realizovaný vo virtuálnej realite.

Výška podpory: 4 000 €

Asociácia Divadelná Nitra (Radosť z podôb slobody)

Férová nadácia O2 podporí 28. ročník festivalu Divadelná Nitra s podtitulom Podoby slobody / Faces of Freedom.

Výška podpory: 1 000 €

Force Majeure (Iná Nežná: Čo nebolo a/alebo mohlo byť)

Ide o antológiu poviedok rôznych žánrov – sci-fi, urbánna fantasy či alternatívna história, ktoré vychádzajú z udalostí 17. novembra 1989.

Výška podpory: 2 000 €

Film generácia, o. z. (Spýtaj sa vašich ’89)

Združenie vytvorí ilustrovaný záznam výpovedí tzv. oral history a spomienok obyčajných ľudí na 17. november 1989 vo filmovej podobe.

Výška podpory: 4 000 €

Roman Lipka (Vivat 89)

Počítačová hra, ktorá sa odohráva v taxíku v novembri 1989 a využíva príbehy hrdinov spod tribún z kampane Tváre slobody, prostredníctvom ktorej si spoločnosť O2 pripomenula November ’89 v roku 2018.

Výška podpory: 2 000 €

Viac informácií o aktivitách Férovej nadácie O2 nájdete na tomto mieste.


Čo všetko ovláda umelá inteligencia vo vašom smartfóne?

Čítaj viac

Férová nadácia O2 podporí projekty, ktoré mladým ľuďom pripomenú hodnoty slobody a demokracie

Čítaj viac

O2 vylepšilo balíky dát pre kartu O2 Voľnosť. 1 GB dát môže byť váš už za 1 €

Čítaj viac