Samsung Galaxy A41 je šikovný smartfón, ktorý vo vrecku ani neucítite

Patríte k ľuďom, ktorí preferujú menšie telefóny? Samsung Galaxy A41 je ľahký a tenký, ale z užívateľského zážitku vám nič neunikne.

Otestoval som smartfón Samsung Galaxy A41, ktorý ma hneď po rozbalení prekvapil svojimi kompaktnými rozmermi a pekným spracovaním.

Ako udržiavať bezpečnosť a hygienu smartfónu? Vyberte si z tohto príslušenstva. Chcem vedieť viac

Telefón, ktorý vo vrecku ani neucítite

Samsung Galaxy A41 je ľahký, tenký a vo vrecku ho takmer necítite.

Musím uznať, že na prvý pohľad nepôsobí ako zástupca strednej triedy. Je elegantný a vkusný, použitý plast je kvalitný, zadná strana verne imituje sklo.

Veľký displej v malom tele

Vďaka Super AMOLED displeju je čierna farba naozaj čierna a čitateľnosť na priamom slnku skvelá. Aj napriek kompaktným rozmerom pôsobí displej rozmerne, za čo vďačí vynikajúcemu pomeru k telu zariadenia a takmer neexistujúcemu rámiku.

V hornej časti displeja sa nachádza miniatúrny výrez na prednú kameru, pod displej výrobca umiestnil integrovanú čítačku odtlačkov prstov – je príjemné vidieť ju aj v strednej triede.

Trojitý fotoaparát pre nadšencov fotografie

Zadnej strane dominuje mierne vystupujúci fotoaparát. Hlavnému snímaču s vysokým rozlíšením sekunduje širokouhlý snímač. Dopĺňa ich snímač hĺbky záberu, ktorým vytvoríte zábery s rozostreným pozadím. Pri večernom fotografovaní oceníte LED blesk.

Pre milovníkov selfie ponúka lahôdku v podobe 25 Mpx prednej kamery. Vďaka širšiemu záberu poslúži na skupinové selfie a využijete ju aj pri odomykaní tvárou.

Poradí si s appkami aj hrami

Samsung Galaxy A41 je svižný a výrazne ho nespomalia ani viaceré aplikácie na pozadí. Slušne si poradil aj s hrami.

Pracuje s Androidom 10 a vynovenou nadstavbou od Samsungu One UI 2, ktorá prináša napríklad funkciu Always On Displej. Vďaka nej sa dôležité informácie o čase a notifikáciách zobrazujú aj pri vypnutom displeji.

Zvládne celý deň

Hoci kapacita batérie nie je gigantická, telefón zvládol celý deň bez nabíjania. Počas používania som ho nešetril a pozrel som si aj seriál na HBO GO. Oceňujem aj prítomnosť 3,5 mm jacku a potešili ma aj dva sloty na SIM kartu.

Hodnotenie O2 Guru: Výborný pomer ceny a výkonu

Hoci som bol pred používaním Samsungu Galaxy A41 mierne skeptický, okamžite ma presvedčil. Je to kvalitne spracovaný kompaktný telefón a čítačka odtlačkov prstov integrovaná v displeji je už len čerešničkou na torte. Toto zariadenie považujem za rozumnú voľbu s výborným pomerom ceny a výkonu.


Samsung Galaxy A41 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Ivan Štubniak, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Ivan Štubniak, tímlíder kontaktného centra.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Xiaomi Redmi Note 9 Pro nebudete chcieť pustiť z ruky. A vďaka výdrži batérie ani nebudete musieť

Čínsky výrobca prichádza v strednej triede s novinkou, ktorá poteší pekným dizajnom, bohatou funkcionalitou aj priaznivou cenovkou.

Na testovanie novinky Redmi Note 9 Pro od Xiaomi som sa veľmi tešil. Smartfóny tohto čínskeho výrobcu majú u nás svoju fanúšikovskú základňu, do ktorej patrím aj ja. Za ľudovú cenu zvyčajne dostanete špičkový smartfón a tento model nie je výnimkou.

Silné heslo a opatrnosť na verejnej Wi-Fi. Ako si najlepšie zabezpečiť smartfón? Kliknite sem

Zariadenie bez akýchkoľvek rušivých prvkov

Musím uznať, že dizajn Redmi Note 9 Pro sa vydaril, ale nečakajte farby meniace sa pod rôznymi uhlami. Do módy sa vracajú jednofarebné vyhotovenia. Získala si ma jeho symetria a bezrámikový displej bez rušivých prvkov. Rušivo nepôsobí ani predný fotoaparát v hornej strane displeja.

Zadnej strane dominuje mierne vystupujúci fotoaparát, na pravej hrane nájdete už štandardne tlačidlá na ovládanie hlasitosti a tlačidlo na vypnutie a zapnutie zariadenia, do ktorého výrobca strategicky umiestnil aj snímač odtlačkov prstov.

Na konštrukciu Xiaomi použilo tvrdené sklo a aj napriek väčším rozmerom sa vďaka zaobleným hranám s telefónom manipuluje výborne.

Zvládne aj dva náročné dni

Xiaomi Redmi Note 9 Pro funguje plynule, pri jeho testovaní som nepostrehol žiadne zasekávanie ani dlhšiu reakciu.

Ak ako ja používate súkromnú aj firemnú SIM kartu, oceníte dva sloty na SIM kartu. V prípade, že veľa fotíte, uvítate ďalší slot na pamäťovú kartu.

Zariadenie plné technológií musí aj niečo vydržať, výrobca preto stavil na batériu s obrovskou kapacitou až 5 020 mAh. Ak telefón počas dňa nepustíte z ruky, batéria vám zabezpečí dva dni bezstarostného používania.

Ďalšie plus je napájanie cez USB-C konektor a podpora rýchleho nabíjania.

Zachytí každý dôležitý moment

Zadný fotoaparát pozostáva zo štyroch snímačov, prostredníctvom ktorých vytvoríte kvalitné ultra širokouhlé snímky, perfektné portréty aj detailné makro zábery a fotky budú ostré aj za horších svetelných podmienok.

So 16 Mpx selfie fotoaparátom vytvoríte perfektne zaostrené a farebne sýte fotky.

Hodnotenie O2 Guru: Vyrovná sa aj výrazne drahším zariadeniam

Xiaomi Redmi Note 9 Pro sa určite zaradí medzi top zariadenia v strednej triede. Za naozaj priaznivú cenu získate smartfón, ktorého výkon a najmä výdrž by mu mohli závidieť aj výrazne drahšie zariadenia. Nezaostáva za nimi ani svojím fotoaparátom. Toto zariadenie jednoducho budete chcieť vlastniť.


Xiaomi Redmi Note 9 Pro môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok od 0 €.

Michal Pakos, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Michal Pakos, O2 Guru zo zákazníckeho centra O2.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Tipy, ako si preniesť fotky, kontakty a appky zo starého smartfónu do nového

Čítaj viac

Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Huawei P smart 2021 sme zmenili na herné zariadenie. Čo sme si na ňom zahrali?

Čítaj viac