Ako udržiavať bezpečnosť a hygienu smartfónu? Vyberte si z tohto príslušenstva

Pozrite si naše tipy na dezinfekčné prostriedky, čističku vzduchu alebo obaly na smartfóny.

Hygienické a bezpečnostné opatrenia by sme mali dodržiavať aj po ustúpení pandémie. Vybrali sme preto zaujímavé príslušenstvo, ktoré vám pomôže smartfón dezinfikovať, chrániť pred pádmi a prepojí ho s autom v prípade, že musíte znova viac presúvať.

Ako si správne čistiť smartfón a chrániť sa proti koronavírusu. Chcem vedieť viac

Čistota pol života

Niektoré dezinfekčné prostriedky môžu displej a iné povrchy vášho smartfónu poškodiť. Ak chcete staviť na istotu, skúste použiť radšej čistiaci roztok v spreji PanzerGlass Twice A Day, ktorý bol navrhnutý na čistenie displejov smartfónov, tabletov a notebookov a pomôže vám vyčistiť aj okuliare.

Neobsahuje žiadne alergény, parfumy ani alkohol. Všetky jeho zložky sú prírodného pôvodu a ničí až 99,999 % všetkých škodlivých mikroorganizmov.

Smartfón môžete dezinfikovať aj prostredníctvom zariadenia PhoneSoap, ktoré neutralizuje všetky baktérie, ktoré čistiace prostriedky nedokážu zničiť. Používa na to vysokoúčinné UV, ktorým ničí mikroorganizmy. PhoneSoap môžete mať vo fialovej, ale aj v zlatej verzii.

Čerstvý vzduch síce umelo nenahradíte, ale ovzdušie v domácnostiach môžete aspoň zlepšiť. Čistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier vám na dotykovom OLED displeji ukáže aktuálne informácie o čistote vzduchu vo vašej domácnosti.

Jej 3-vrstvový HEPA filter s účinnosťou na úrovni mikrónov sa postará o vaše zdravé dýchanie, či už je to v obývačke, alebo v priestore s výraznejšou fluktuáciou ľudí.

Ochrana telefónu

Účinná ochrana proti vírusom nezastaví smartfóny pri pádoch. Gravitáciu síce neovplyvníte, no v ponuke O2 si môžete vybrať obaly s ochranným sklom pre niektoré z najobľúbenejších smartfónov: Huawei P30 Lite, Motorola E6 Play, Motorola E6 Plus, Xiaomi RedMi 7A či Samsung Galaxy A40.

Pre nomádov

Vhodným príslušenstvom si viete uľahčiť život aj na cestách. V ponuke O2 nájdete niekoľko balíčkov na mobilné pripojenie do vášho auta podľa typu konektora vášho smartfónu. Spokojní budete aj s iPhonom (MFI konektor), Micro USB prípojkou, ale aj v prípade, že váš telefón podporuje USB-C pripojenie.


Príslušenstvo z bohatej ponuky O2 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

O2 si pripomína November 89 Rozprávkou o slobode z pera Daniela Heviera

Pri príležitosti výročia Nežnej revolúcie O2 opäť zdôrazňuje, že sloboda nie je samozrejmosť.

O2 aj v roku 2020 pripomína širokej verejnosti hodnoty, ktoré nám priniesol November 89 a skutočnosť, že sloboda nie je samozrejmosť. Tentoraz sa spojilo s Danielom Hevierom, s ktorým dlhodobo pracuje na spoločnom projekte O2 Radostná škola s Danielom Hevierom, ktorého cieľom je meniť školstvo systematicky zdola.

Spisovateľ a textár napísal Rozprávku o slobode, ktorá je určená (nielen) detským čitateľom. Poučenie z nej si môžu vziať čitatelia každej generácie.

Čítajte aj: 9 pesničiek o slobode, ktoré si treba pripomínať 

V rozprávke je viac reality ako fantázie, hovorí Hevier

„Za svoj spisovateľský život som napísal hádam aj pol tisíca rozprávok. A predsa je moja Rozprávka o slobode trochu iná: je v nej oveľa viac reality ako fantázie. V rozprávkarovi Zachariášovi je niečo zo mňa, ale aj z mnohých ľudí, ktorí žili v minulých časoch,“ hovorí Daniel Hevier.

„Sloboda je pre mňa vysokou hodnotou a neustále ju v sebe obnovujem. My ako národ a spoločenstvo sme ju v rôznych dobách získavali i strácali, a azda prichádzame na to, že sloboda nemôže byť anarchiou ani svojvôľou, že musí byť spojená so zodpovednosťou za jej užívanie a s účasťou na živote ľudí okolo nás,“ dopĺňa obľúbený spisovateľ.

Gažík: Chceme, aby si aj mladí ľudia uvedomovali cenu slobody

Generálny riaditeľ O2 Slovakia a predseda správnej rady O2 Férovej nadácie Peter Gažík zdôrazňuje, že tému slobody treba otvárať aj s mladšími ročníkmi, ktoré o udalostiach Novembra 89 a živote predtým často veľa nevedia.

„Hodnota slobody nie je nikdy príliš často a príliš silno zdôrazňovaná, nikdy to nie je už cez čiaru. Je totiž stále aktuálna a naším cieľom je, aby si mladí ľudia už v skorom veku uvedomili jej cenu, a to nielen vtedy, keď v našich životoch absentuje, ale predovšetkým vtedy, keď je prítomná a keď ju môžeme oceniť a užívať si ju,“ vysvetľuje.

„Som úprimne rád, že aj v dnešnej neštandardnej situácii sme schopní zachovať túto tradíciu, ktorou je pre nás pripomínanie Novembra 89, a to nie iba pri príležitosti okrúhlych výročí, ale systematicky každoročne. Ešte radšej som, že sa nám podarilo vytvoriť takéto unikátne spojenie s pánom Hevierom, ktoré je pre nás, vyplývajúc z našej dlhodobej spolupráce, úplne prirodzené,“ dopĺňa Peter Gažík.

Rozprávku o slobode si môžete vypočuť aj ako podcast

Rozprávku o slobode si môžete prečítať priamo v Sóde a pripravené je aj špeciálne video, v rámci ktorého vás a vaše deti prenesie do nie takej dávnej minulosti svojím charakteristickým hlasom herec Robert Roth. Rozprávku si môžete vypočuť aj v špeciálnom podcaste SME Rozprávky.

Príbeh o mladom rozprávkarovi Zachariášovi vyšiel aj v špeciálnom tlačenom magazíne Sóda, ktorý je k dispozícii v O2 Predajniach. Obrázky k rozprávke nakreslila ilustrátorka Hedviga Gutierrez, ktorá výborne zachytila atmosféru obdobia, v ktorom sa príbeh odohráva. Kampaň na sociálnych sieťach podporili aj slovenské osobnosti a známe tváre ako Fero Joke, Kristína Tormová, Mára Čírová, Matej Tóth, Lenka Šóošová, Lady Zika, Vladimír Kobielsky a ďalší.

O2 v rámci pripomenutia udalostí 17. novembra zverejnilo na streamovacej službe Tidal svoj playlist revolučných songov a v spolupráci s HBO GO upriamilo pozornosť na filmy s tematikou Novembra 89. Ďalší zaujímavý obsah vrátane rozhovoru s Danielom Hevierom nájdete aj v Sóde.


Stiahnite si jednu z týchto 6 appiek a naučte sa každý deň niečo nové

Čítaj viac

Traja králi O2: Vianočný bonus na tri smart zariadenia pomáha aj deťom, ktoré nemôžu vyrastať vo svojej rodine

Čítaj viac

PlayStation 5 je konečne tu a toto sú 4 dôvody, prečo sme sa novú konzolu tak tešili

Čítaj viac