Za dizajnom Motoroly Moto G30 sa otočia aj fanúšikovia drahších telefónov

Motorola opäť priniesla neobyčajný smartfón. Poteší milovníkov pekných záberov aj tých, ktorých otravuje nabíjať telefón každý deň.

Trieda G sa pravidelne rozrastá už niekoľko rokov a vždy ponúka niečo zaujímavé. Inak tomu nie je ani pri modeli Motorola Moto G30.

Nestrácajte čas a energiu. Týchto 5 smartfónov vás poteší rýchlym nabíjaním

Čo sa vydarilo?

Hneď po rozbalení mi bol smartfón veľmi sympatický. Je menší ako rad G9, preto bude určite lákadlom aj pre zákazníkov, ktorí sa snažia nájsť o niečo menší smartfón. Nie je to drobček, ale bez problémov padne do ruky a možno ho aj pohodlne ovládať jednou rukou. Potešujúca je určite aj jeho vizuálna stránka.

Za pochvalu rozhodne stojí aj batéria, ktorá hravo zvládne dva dni aktívneho používania, preto je Motorola Moto G30 ideálny spoločník aj na dlhšie výlety bez nabíjačky. Samozrejmosťou je rýchle nabíjanie.

Nesmiem opomenúť ani výborný fotoaparát, ktorý vyhotoví krásne fotografie v takmer každej situácii. Vďaka štyrom šošovkám si hravo poradí s akýmkoľvek záberom, či už ide o portrét s rozmazaným pozadím, krásne širokouhlé zábery alebo makro fotografie.

Čo mohlo byť lepšie?

Moja malá výčitka sa vzťahuje na širší rámik okolo displeja. Aj keď ho po pár minútach prestanete najmä vďaka krásnemu displeju vnímať, ocenil by som iné riešenie.

Rovnako by som si vedel predstaviť použitie stereo reproduktorov.

Čím smartfón najviac prekvapil?

Veľkým prekvapením bol pre mňa hneď po zapnutí displej. Má jasné farby, zaujímavé a verné podanie textu aj videí. Motorola prvýkrát použila v tomto rade 90 Hz displej, ktorý svojmu majiteľovi ponúkne oveľa lepší zážitok z prezerania stránok, obrázkov, videí aj hrania hier je displej citeľne plynulejší. Je to jeden z mála modelov v tejto cene, čo ponúka tento typ displeja.

Ďalším prekvapením je najnovší Android 11, ktorý nemá ani množstvo vlajkových lodí konkurenčných výrobcov.

Výkon telefónu stačí na všetky bežné činnosti, dokonca sa na ňom dajú aj pohodlne zahrať hry. Ani raz som nemal pocit, že by mi pri akejkoľvek aplikácii telefón nestačil, dokonca ani keď som mal rozdelenú obrazovku, a teda používal dve aplikácie súčasne.

Hodnotenie O2 Guru: Štýlový smartfón so super výdržou

Motorola Moto G30 odporúčam všetkým, ktorí radi fotia, surfujú po internete, pozerajú videa a nebaví ich nabíjať svoj telefón každý deň. Tento smartfón si zamiluje už pri prvom pohľade na displej a zadný kryt.


Motorolu Moto G30 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Peter Krajči, O2 Guru

Peter Krajči, zástupca supervízora O2 Predajne v OC Bory Mall v Bratislave.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Huawei P smart 2021 je elegantný partner s dlhou výdržou batérie

Aj smartfón bez Google aplikácií môže fungovať skvelo a ponúknuť množstvo zaujímavých funkcií.

Spoločnosť Huawei upgradovala svoj obľúbený model P smart. Oproti svojmu predchodcovi sa tento model vyznačuje väčším displejom, kvalitnejšími fotoaparátmi, silnejšou batériou a novším Androidom 10.

O otužovaní aj kritickom myslení. Vybrali sme 6 kníh do vašej digitálnej knižnice

Čo sa vydarilo?

Huawei P smart 2021 patrí vďaka svojmu 6,67-palcovému displeju medzi veľké smartfóny, no v ruke sa drží veľmi dobre. Dizajnovo ide o zaujímavý, takmer elegantný kúsok bez väčších výstrelkov. Zadná strana je pekne lesklá, mal som možnosť otestovať smartfón zelenej farby, ktorý vyzerá naozaj štýlovo.

Snímač odtlačkov je zabudovaný v tlačidle napájania, ktoré sa nachádza na bočnej strane smartfónu. Funguje veľmi dobre, odomknutie je bleskové a bezproblémové.

Huawei P smart 2021 dostal do vienka RAM 4 GB a solídne 128 GB úložisko, z ktorého je používateľsky prístupných približne 110 GB. Ak by to náhodou nestačilo, môžete siahnuť po microSD karte a priestor si rozšíriť až o 512 GB.

Batéria s kapacitou 5 000 mAh je rozhodne potešujúcim benefitom tohto smartfónu. Dva dni bez nabíjania dosiahnete bez výrazného obmedzovania. Ak sa pri používaní trochu uskromníte, bez nabíjačky vydržíte oveľa dlhšie.

Čo mohlo byť lepšie?

Pre niektorých používateľov môže byť kameňom úrazu použitie staršieho procesor Kirin 710A, ktorý nepatrí práve medzi najvýkonnejšie. Pri používaní bežných aplikácií ani pri práci so systémom sa všaka vďaka dobrej optimalizácii vyslovene netrápi.

Čím smartfón príjemne prekvapil?

Fotovýbava pozostáva zo štvorice zadných snímačov – 48 Mpx hlavný snímač, 8 Mpx ultraširoký snímač, 2 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový snímač. Pri dobrom osvetlení sú fotky dobré a občas sa podarí aj vyslovene vynikajúci kúsok. Pomáha k tomu aj umelá inteligencia.

Je dobré pamätať na to, že pri tomto smartfóne už nemôžete počítať so žiadnymi Google aplikáciami. Vyžaduje to trochu zvyku a naozaj dobré zoznámenie s ponukou AppGallery. Príjemne ma však potešilo, že ponuka sa stále rozrastá a už teraz tam nájdete všetky najpoužívanejšie appky.

Veľkým pomocníkom je aj vyhľadávač Patel Search, ktorý nájde aplikácie v rôznych zdrojoch a umožní ich jednoduchú inštaláciu stlačením jedného tlačidla.

 Hodnotenie O2 Guru: Elegancia s rozumnou cenou a výbavou

Huawei P smart 2021 predstavuje oproti svojmu predchodcovi výrazné zlepšenie. Zamrzí síce starší procesor, avšak výkonná pamäť a veľké úložisko to dostatočne vykompenzujú. Za rozumnú cenu teda dostanete elegantný telefón s dobre odladeným systémom. V AppGallery navyše nájdete všetky najpoužívanejšie aplikácie, a tak je jeho používanie absolútne bez problémov.


Huawei P smart 2021 môžete mať k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. Ak si spojíte viac paušálov na jednu faktúru, môžete navyše získať zľavu na stabilný internet až do 100 %.

Martin Liptai, O2 Guru

Tento smartfón pre vás otestoval Martin Liptai, supervízor O2 Predajne Rožňava.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ste pripravení na 5G? Vybrali sme 5 mobilov s rýchlym pripojením a naloženou výbavou

Čítaj viac

Rozhodujete sa medzi smart náramkom a smart hodinkami? Toto by ste mali vedieť

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac