Samsung Galaxy S22 je síce malý a ľahký smartfón, ale práve preto si ho obľúbite

Základný model noviniek od Samsungu prichádza v malej krabičke, veľké očakávania napriek tomu nesklamal.

Samsung, ako je už zvykom, predstavil rovno trojicu modelov z novej vlajkovej série. Základný model Samsung Galaxy S22 pritom nerobí takmer žiadne kompromisy a aj napriek veľkej konkurencii je silným hráčom na trhu. Ponúka kvalitný hardvér v kompaktnej konštrukcii, najnovší Android, vynikajúcu fotovýbavu a mnoho ďalšieho. 

Ako si užiť hry bez sekania? Týchto 5 smartfónov ocenia aj nároční hráči

Čo sa Samsungu Galaxy S22 vydarilo? 

Novinka Samsung Galaxy S22 je zabalená v malej krabičke, kde okrem telefónu, manuálu a USB-C kábla nenájdeme nič. Adaptér možno niekomu bude chýbať, ja tento ekologický krok vnímam pozitívne.

Malá krabička naznačuje aj rozmery telefónu, ktorý je na súčasné pomery naozaj malý. Napriek tomu ide o výhodu, pretože s telefónom sa vďaka jeho kompaktným rozmerom manipuluje výborne. 

Rám smartfónu je hliníkový, predná aj zadná strana zasa zo špeciálneho skla Corning Glass Victus. Vďaka prémiovým materiálom je tak smartfón aj mimoriadne ľahký. Zadná strana je zároveň matná, takže aj bez použitia zadného krytu nezanecháva žiadne šmuhy. 

Krásny Dynamic AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 120 Hz vás vtiahne plynulými prechodmi či ostrými a živými farbami. Nechýba ani krytie IP68, vďaka čomu je telefón odolný proti prachu a vode. Smartfón nezaostáva ani výkonom, a to vďaka modernému a výkonnému procesoru Exynos 2200. Zasekávanie a neprimerané prehrievanie sa nekonalo ani pri najnovších hrách. 

Čo mohlo byť na Samsungu Galaxy S22 lepšie?

Priama úmera funguje aj v smartfónoch a je jasné, že do malého tela S22 sa nevojde batéria s veľkou kapacitou. 3 700 mAh batéria je na dnešné pomery málo. Aj pri bežnom používaní vrátane počúvania hudby v aute zhruba hodinu bolo večer potrebné pripojiť telefón na nabíjačku. 

8 tipov, ako si zlepšiť pozornosť a nedať sa vyrušiť každou drobnosťou na obrazovke

Pri náročnejšom používaní je nevyhnutné telefón dobiť už v priebehu dňa. S výdržou na viac dní teda rozhodne nepočítajte. Vnútorná pamäť dostala kapacitu 128 GB, a keďže telefón nemá slot na pamäťovú kartu, treba dobre zvážiť, či to bude dostatok úložiska na všetko, na čo plánujete smartfón využívať. 

Čo nás na Samsungu Galaxy S22 príjemne prekvapilo?

Asi prvýkrát sem radím ultrazvukový snímač odtlačkov prstov v displeji. Telefón sa odblokoval vždy na prvýkrát, pohotovo a bez ohľadu na to, či som mal suché alebo vlhké prsty, či stuhnuté vplyvom chladnejšieho počasia. 

Kvalitné fotky som takisto zhotovil vždy bez ohľadu na prostredie a svetelné podmienky. Trojici zadných fotoaparátov dominuje primárny 50 Mpx snímač s optickou stabilizáciou a fázovým ostrením, no nechýba ani širokouhlý snímač a teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. Čerešničkou je podpora 15 W bezdrôtového dobíjania. 

Hodnotenie O2 Guru: Šikovné rozmery nijako nezaostávajú pri výkone

Samsung Galaxy S22 síce predstavuje základný model najnovšej série, napriek tomu rozhodne nijako extrémne nezaostáva. Práve naopak, vďaka svojim na dnešné pomery malým rozmerom môže v obľúbenosti vynikať.

Pomôže mu pritom aj prémiové spracovanie, kvalitná hardvérová a fotografická výbava či softvér s dlhou podporou. Aj vďaka tomu to bude šikovný a spoľahlivý smartfón, ktorý si bude držať svoje miesto v rebríčku top smartfónov na trhu aj po predstavení ďalšej vlajkovej lode.


Samsung Galaxy S22 si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nová Motorola Edge 30 Pro má až neuveriteľné zameranie na využiteľnosť a funkčnosť

Výkon vlajkovej lode Motoroly zvláda náročné hry a appky, akoby to boli dokumenty v poznámkach.

Pri vlajkových lodiach Motorola v minulosti mierne zaostávala,  no rozhodla sa to zmeniť a novou Motorolou Edge 30 Pro sa jej to rozhodne podarilo. Na vlajkovú loď má celkom príjemnú cenu, za ktorú dostanete skutočne kvalitný smartfón.

Ako si užiť hry bez sekania? Týchto 5 smartfónov ocenia aj nároční hráči

Čo sa na Motorole Edge 30 Pro vydarilo?

Ak ma niečo pohladká na duši, tak je to symetria. Novinka od Motoroly má na prvý pohľad vyvážený dizajn. Displej zaberá celú prednú stranu s minimálnymi okrajmi po bokoch, ale aj v dolnej či hornej časti. Navyše do týchto minimálnych okrajov sa výrobcovi podarilo zapracovať skutočne kvalitné stereoreproduktory. 

Po zapnutí ma zaskočila plynulosť displeja, ktorý môže mať obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz, čo oceníte pri hrách a videách. Samozrejme, môžete si nastaviť automatické prispôsobenie obnovovacej frekvencie, ktoré vám pomôže šetriť percentá pri nenáročnejších úkonoch. 

Smartfón poháňa úplne nový procesor Snapdragon 8, ktorý robí fenomenálnu prácu. Do operačného systému výrobca zasahoval minimálne, môžete sa teda tešiť na moderný vzhľad Androidu. 

S novým procesorom a dostatkom operačnej pamäte Motorola otvára aj náročné aplikácie, akoby to boli dokumenty v poznámkovom bloku. Prekvapením bolo aj to, že zariadenie sa skoro vôbec neprehrievalo, a to ani pri hraní náročných hier.

V čom mohla byť Motorola Edge 30 Pro lepšia?

Je skutočne len veľmi málo vecí, ktoré sa tomuto smartfónu dajú vytknúť. Motorola v minulosti zaostávala v kvalite fotoaparátov, no pri Edge 30 Pro vidieť obrovský pokrok. Napríklad predná kamera s rozlíšením až 60 Mpx vyhotoví skvelé selfie. 

Aplikácie, tablety alebo obyčajný papier? Vybrali sme 6 tipov na efektívnejšie poznámkovanie

Na vlajkové lode svojich konkurentov zadná trojica fotoaparátov nemusí stačiť. Určite by potešila prítomnosť optického zoomu, pretože ten digitálny ho nedokáže nahradiť. Motorola Edge 30 Pro skrátka nie je fotomobil, ale smartfón zameraný na výkon.

Čím Motorola Edge 30 Pro prekvapila?

Zameranie na využiteľnosť a funkčnosť smartfónu je až neuveriteľné. Napríklad kapacita batérie je dostatočná na to, aby smartfón pohodlne vydržal dva dni. Navyše ho môžete  použiť aj ako bezdrôtovú nabíjačku pre iné zariadenie. 

Asi najväčším prekvapením bola funkcia Ready For. Vďaka nej môžete tento smartfón používať ako počítač po pripojení k PC alebo aj Smart TV. Navyše bezdrôtovo.

V tomto režime môžete teda využívať všetky nainštalované aplikácie na veľkej obrazovke, pričom smartfón poslúži ako myš a klávesnica. Nehovoriac o tom, že externú klávesnicu alebo myš môžete pripojiť aj cez bluetooth. 

Hodnotenie O2 Guru: Očarujúce vychytávky

Musím uznať, že Motorola Edge 30 Pro ma očarila už pri prvom zapnutí. Displej s plynulým zobrazovaním, rýchle reakcie systému a jeho minimálna modifikácia výrobcom je niečo, čo mi neskutočne imponuje.

Smartfón je vlajková loď s príjemnou cenovku a poskytne vám vychytávky, o ktorých ste ani nevedeli, že ich potrebujete. Poteší vás aj balenie, kde nájdete stylus a prémiové púzdro.


Motorolu Edge 30 Pro si môžete kúpiť k akémukoľvek O2 SMART Paušálu na začiatok už od 0 €. 

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Ako vybrať mobil pre školáka? Máme pre vás 8 tipov

Čítaj viac

Kto si ešte ani raz neurobil zlú selfie, nech hodí kameňom. Vyskúšajte týchto 11 tipov a stane sa z vás selfie špecialista

Čítaj viac

Ako platiť menej za internet? Spojte si služby na jednu faktúru a získajte zľavu až 100 %

Čítaj viac