10 Androidov do 300 €, ktoré vám spríjemnia život

Hľadáte dostupný smartfón, ktorý vás svojím výkonom nesklame?

Viete prečo je Android najrozšírenejším operačným systémom? Pretože sa využíva na širokej škále zariadení rôznej cenovej úrovne a ponúka bohaté možnosti prispôsobenia užívateľského prostredia. V našej ponuke nájdete aj týchto 10 Android smartfónov strednej cenovej kategórie, ktoré môžu pohodlne konkurovať modelom vyššej triedy.
K O2 paušálu môžete mať ktorýkoľvek z týchto 10 modelov na začiatok už od 2 €.

Moto C Plus

Klasika vhodná pre nenáročného používateľa, ale aj začiatočníkov s Android zariadeniami. V tele telefónu sa ukrýva štvorjadrový procesor a 1 GB operačnej pamäte, ktorá zabezpečuje plynulý chod operačného systému Android vo verzii 7.0 Nougat. Tento model prekvapí batériou v kapacite 4000 mAh a poteší aj technológiou DualSim, takže Moto C Plus môžete plnohodnotne využívať s dvoma telefónnymi číslami.

LG K4

Zariadenie s 5“ displejom zaujme elegantným vzhľadom, ale aj rozlíšením displeja 854 x 490 bodov. Jednoduchú výbavu tvorí kombinácia štvorjadrového procesora, 1GB operačnej pamäte a integrované 8 GB úložisko. Ak potrebujete viac pamäte, kapacitu ľahko rozšírite pomocou microSD karty až o 32 GB. S 5 MPx prednou ako aj zadnou kamerou zachytíte za priaznivých podmienok akýkoľvek zážitok.

Do e-shopu

Neffos X1

Svieža novinka z dielne čínskeho výrobcu, čo sa môže pochváliť skvelým výkonom a tiež kvalitným spracovaním. Telefón poháňa 8-jadrový procesor, ktorý v spolupráci s 3 GB operačnou pamäťou RAM zabezpečuje pozoruhodný výkon postačujúci aj náročným používateľom. Zariadenie umožňuje dátovanie v najrýchlejšej LTE sieti a disponuje aj čítačkou odtlačkov prstov, ktorá sa v tejto cenovej kategórii len tak nevidí.

Doogee Mix Lite

Tento smartfón priťahuje pozornosť najmä vďaka bezrámovému 5,2“ IPS HD displeju. Nesklame ani výbavou, ktorá pozostáva zo štvorjadrového procesora, 2 GB operačnej pamäte RAM a hlavnej pamäte s kapacitou 16 GB. Doogee Mix Lite sa pýši aj skutočne dobrým fotoaparátom. Dokonalé snímky vytvoríte dvojitým 13 MPx zadným fotoaparátom. Predný 8 Mpx fotoaparát zase uspokojí každého „selfie“ nadšenca.

Huawei P9 Lite Mini

V elegantnom tele sa ukrýva smartfón strednej triedy vo veľmi slušnej výbave, ktorú môžete získať za priaznivú sumu. O plynulý chod telefónu sa stará štvorjadrový procesor a 2GB operačná pamäť RAM. Vnútorné, 16 GB úložisko sa dá jednoducho rozšíriť pomocou microSD karty. Do vienka dostal  aj 5“ displej v HD rozlíšení a spoľahlivú čítačku prstov. Ak radi fotíte, poteší vás hlavný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx a na vytvorenie autoportrétov určite využijete aj prednú 5 Mpx kameru. Prečítajte si celú recenziu.

Moto G5s Plus

Elegantný kúsok so zodpovedajúcim výkonom, ktorý je výsledkom spolupráce osemjadrového procesora a 3GB RAM. Hlavným lákadlom je 13 MPx fotoaparát, ktorý sa skladá z 2 šošoviek – jednej čiernobielej a druhej farebnej.  Toto spojenie umožňuje vytvárať skutočne kvalitné fotografie s využitím množstva zaujímavých efektov. Batéria má síce kapacitu 3000 mAh, no v prípade, že váš smartfón počas dňa nepustíte z ruky, oceníte technológiu rýchlonabíjania TurboPower. Telefón pred zvedavcami ochránite čítačkou odtlačkov prstov. Prečítajte si celú recenziu.

Samsung Galaxy Xcover 4

Odolný velikán do všetkých podmienok, ktorý sa vďaka certifikácii IP68 nebojí vody ani prachu. Beží na novom Android 7.0 Nougat a výrobca ho vybavil aj používateľským rozhraním Samsung Experience, ktoré môžete nájsť napr. aj na Galaxy S8. Batéria aj napriek nie práve najvyššej kapacite 2800 mAh, však v šikovnej spolupráci s nižším rozlíšením displeja dokáže vydržať aj dva dni. Nesklame ani hlavný 13 Mpx fotoaparát a na slušné snímky postačí aj predná 5 MPx kamera.

Do e-shopu

Samsung Galaxy J3 (2017)

Samsung Galaxy J3 v sebe spája precízne spracovanie a dizajn verný vlajkovým lodiam od juhokórejského giganta. Poháňa ho štvorjadrový procesor, ktorému sekunduje 2GB RAM. Nadšených fotografov zaujme zadný 13 MPx fotoaparát s clonou pre zábery v tmavšom prostredí. Predná 5 MPx kamera s podporou LED blesku je zárukou dokonalých autoportrétov. Ak si vaše mobilné dáta zodpovedne strážite, určite nedáte dopustiť na ochrannú platformu Samsung Knox. Prečítajte si celú recenziu.

Huawei P9 Lite 2017

Smartfón, ktorý láka vydareným dizajnom, ale aj výborným pomerom ceny a výkonu.  Pozornosť upúta aj 5,2“ Full HD displej so 16 miliónmi farieb a naozaj dobrá viditeľnosť aj na priamom slnku. Nechýba ani multifunkčný snímač odtlačkov prstov, ktorým ochránite váš telefón. Zároveň poslúži napr. aj na otvorenie notifikačnej lišty, či príjem hovorov. Samozrejmosťou sú aj živé snímky plné farieb, ktoré vytvoríte vďaka 12 MPx zadnému fotoaparátu s LED bleskom a 8 MPx prednej kamere. Prečítajte si celú recenziu.

Nokia 6

Pod nálepkou legendárnej značky nájdete skvelú konštrukciu a prémiový vzhľad, ktorým sa Nokia 6 vyznačuje. V jej tele sa nachádza osemjadrový procesor, ktorý spolupracuje s 3 GB RAM. Vďaka tejto kombinácii je chod zariadenia plynulý a umožňuje hladký priebeh viacerých aplikácií naraz. Za zmienku rozhodne stojí aj displej s Full HD rozlíšením a IPS technológiou, ktorá zabezpečuje dobrú čitateľnosť aj na priamom slnku. Príjemným prekvapením je aj zadný 16 Mpx fotoaparát a predná 8 MPx kamera. Prečítajte si celú recenziu.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Rasťo Chvála bloguje: Darček k osemnástke

Motoristický novinár a bývalý majster Slovenska v rely spomína na svoje šoférske začiatky a ponúka rady začínajúcim šoférom a ich blízkym.

Motoristický novinár, ambasádor kampane O2 Nebuď pirát a aktivity Chvála bezpečnej jazde, ktorá motoristom prináša množstvo dobrých rád aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod, vo svojom blogu hovorí o svojich začiatkoch za volantom a prináša návod, ako by mal na šoférsku dráhu vstúpiť každý nový držiteľ vodičského preukazu.

Stojím o pol ôsmej ráno na zastávke autobusu a netrpezlivo prestupujem z nohy na nohu. Snáď mi tá „Polomka“ neušla, lebo je to jediný spoj, ktorý v tomto čase ide priamo cez našu obec až do Banskej Bystrice. Skôr než sa objaví legendárny autobus modrá harmonika značky Ikarus, skontrolujem si občiansky preukaz.

Tieto jarné prázdniny mi musí MDŽ klapnúť podľa plánu, pretože práve dnes mám osemnásť a v hlave veľký plán: Okolo deviatej budem v Banskej Bystrici, prebehnem pešo na inšpektorát a ak budem mať šťastie, chytím „Polomku“ cestou späť na Beňuš. Doma zoberiem rodinnú Škodu 100 a pôjdem odviezť veci na horskú chatu, kde máme ísť podvečer ako vedúci s deťmi na výlet.

„Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje.“

Mamina je doma, lebo je učiteľka, a hneď pochopí, prečo potrebujem auto. Akurát ja nechápem, prečo ma brzdí a chce ísť so mnou ako dozor. Naveľa som pristal na kompromis: mať auto hoci s dozorom.

Hore úzkou a ešte miestami zasneženou dolinou to nebola jazda podľa mojich predstáv, aspoň dvakrát mi ušiel zadok auta do mierneho driftu. Decká z nášho malého spoločenstva som v rámci druhej jazdy opatrne vyviezol hore a osemnástku som oslávil bez ujmy.

Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty. Všetko ostatné bolo divoké, rýchle a vášnivé. Napriek čerstvo skončenej autoškole mi síce nechýbala zručnosť, ale aj tak to bola odvaha.

„Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.“

Dnes odporúčam každému absolventovi autoškoly prvé jazdy v spoločnosti skúseného šoféra. A to aj vtedy, ak už má viac ako osemnásť rokov a zákon to nepredpisuje. Ideálny stav je podľa mňa vodičský preukaz v sedemnástke a povinné jazdenie so skúseným šoférom. Efektívne formovať možno jedine mladého šoféra.

Ak ste práve skončili autoškolu, začnite jazdiť v spoločnosti dobrého šoféra. Pred prvou sólo jazdou si premyslite, kam a kadiaľ pôjdete. Jazdite po známych cestách, aby sa všetka vaša pozornosť sústredila na riadenie auta. Jazdite často a pokiaľ to ide v menej exponovaných časoch. Začnite počas dňa a až po nazbieraní skúseností jazdite v noci. Aj na prvé nočné jazdy sú lepšie známe cesty.

Rodičia, radšej jazdite s deťmi denne, nechajte ich šoférovať do školy alebo do práce, aby nazbierali skúsenosti radšej s vami a cez deň. Je to lepšie ako prvá ostrá v noci a cestou z diskotéky.

Záznamy z výskumu nehôd ukazujú, že vodiči v krízovej situácii často nedostatočne brzdia alebo nevyužijú možnosti auta na vyhnutie sa kolíziám. Investujte do kurzu bezpečnej jazdy, aby ste si vyskúšali, ako sa auto správa pri krízovom brzdení. Možno sa naučíte, ako sa dá súčasne brzdiť a obísť prekážku.

„Keď ma dnes vezie moja dcéra, nechápavo krútim hlavou nad mojou oslavou osemnástky. Z toho, čo dnes ako ambasádor kampane Chvála bezpečnej jazde odporúčam, som mal vtedy asi jediné. Plán cesty.“

K veľkému počtu nehôd by vôbec nemuselo prísť, keby mal vodič správne návyky, ako zvládnuť krízovú situáciu, a keďže nikto učený z neba nespadol, tréning bude dôležitý. Ak nie v škole, aspoň na letisku.

Ak vám ide hlava prasknúť a stále neviete, aký darček svojej ratolesti kúpiť, nezúfajte a investujte do školy bezpečnej jazdy, kondičnej jazdy alebo si aspoň sadnite na sedadlo spolujazdca, ako to vtedy prezieravo urobila moja mama.

Rasťo Chvála

Prečítajte si aj ďalšie blogy:

Veľký záväzok

Z rely do života

Jazdite zodpovedne, osvojte si Rasťove tipy na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.

Rasťo Chvála

Je motoristický novinár, ktorý už viac ako 20 rokov testuje autá. V súčasnosti sa naplno venuje vlastnému projektu na YouTube Garáž TV, ktorý môžete sledovať aj na Instagrame @garaz.tv. Je bývalý majster Slovenska v rely a svoje skúsenosti z motošportu sa snaží preniesť aj do odporúčaní pre vodičov v každodennej premávke. Stal sa ambasádorom kampane O2 Nebuď pirát, v rámci ktorej vznikla aj aktivita Chvála bezpečnej jazde. Tá vodičom prináša nielen množstvo cenných rád, ale aj špeciálnu ponuku O2 Extra výhod.


Vybrali sme 10 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Moje O2: Vybavte všetko dôležité z pohodlia svojho domova

Čítaj viac