10 vecí, ktorými si Nokia 3310 získala srdcia fanúšikov

Legendu medzi mobilnými telefónmi predstavili na trhu v roku 2000. Po celom svete sa predalo 126 miliónov kusov.

Nokia 3310 predstavuje to najodolnejšie, čo mobilný svet priniesol. V časoch bez mobilných dát a kvalitných fotoaparátov nás tešili funkcie, na ktoré dnes spomíname s úsmevom.

Legenda medzi telefónmi hlási po sedemnástich rokoch návrat. Vynovená Nokia 3310 bude čoskoro dostupná. Nechajte nám email – o spustení predaja budete vedieť medzi prvými.

Zaspomínajte si zatiaľ na vlastnosti starej Nokie, ktoré sme si na obľúbenom telefóne zamilovali najviac.

Batéria vydržala celé dni

Telefón sme nabíjali raz za niekoľko dní. Dnes je zabudnutá nabíjačka na dovolenke nočnou morou, v časoch Nokie 3310 bola poslednou vecou, na ktorú sme mysleli. Batéria vydržala bežne viac než týždeň, a aj tá posledná palička bola v čase núdze nekonečná.

Hadíka sme hrali hodiny

Keby sme spočítali čas strávený majiteľmi 3310ky pri tejto hre, dostali by sme celé dni. Hadíka sme hrávali v škole, v autobuse, na záchode aj vonku na sídlisku.

 

 Zdroj: Wikimedia

Zvonenie sme menili denne

Jednou z najlepších vecí bol výber (na tú dobu priam neuveriteľných) 35 monofonických zvonení, ktoré sme si od radosti menili niekedy aj každý deň.

Melódie sme si skladali

Keď nás omrzeli predvolené zvonenia na telefóne, v hudobnom editore sme si poskladali vlastné. Niektorí túto kratochvíľu povýšili priam na umenie.

Konečne sme písali dlhé správy

S Nokiou 3310 sme mohli konečne posielať trojnásobne dlhšie SMS správy, než bolo povolené. Správa dlhá 450 znakov, to už bolo niečo. Samozrejme, zaplatiť sme museli za všetky tri.

Vynovená 3310 bude už čoskoro v predaji. Kým čakáte, pozrite si aktuálnu ponuku Nokia telefónov Viac info.

Telefón sme nosili na šnúrke

Telefón sme si vylepšovali ako sa len dalo. Na horný roh Nokie 3310 sme si pripevňovali rôzne prívesky alebo praktické šnúrky. Čím farebnejšie a nápadnejšie, tým lepšie.

Najfarebnejší kryt vyhrával

Kto nemal aspoň jeden uletený kryt? Limit vo farbách, motívoch a tvaroch neexistoval. Kryty  prinajlepšom na hranici gýča živili celé obchody.

Zdroj: Shutterstock

Pád mobilu neublížil

Niektorí ju utopili vo vode, iným spadla z niekoľkých metrov. Telefón prežil všetko. Rozbitý displej či ošúchané hrany? Tieto problémy vtedy neexistovali.

Hrali sme Space Impact

Space Impact bola ďalšia hra, ktorú sme vydržali hráť celý deň. Vesmír zobrazený na monochromatickej obrazovke znie v dnešnej dobe predpotopne, no na hodiny strieľania na mimozemských nepriateľov nám to kedysi stačilo.

Klávesnica svietila

Okrem krytu sme na mobile menili aj podsvietenie klávesnice. Pod tlačidlá sme jednoducho vsúvali farebné fólie. Najdôležitejšie bolo, aby telefón vyzeral presne podľa našich predstáv.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Legendárne filmové scény, pri ktorých si herci spôsobili skutočné zranenia

Ironickému zraneniu Brada Pitta v slávnej Tróji len ťažko uveríte.

Aj najväčšie filmové hviezdy sa počas natáčania občas dostanú do riskantných či životu nebezpečných situácií. Na mnoho scén majú dvorných kaskadérov, no nečakané zranenia sa im často prihodia aj mimo scenára.

Títo herci sa síce počas natáčania nepríjemne zranili, no aj napriek tomu zvládli bolestivé situácie s obrovskou dávnou profesionality.

Pozrite si svoj obľúbený film kdekoľvek s O2 TV v mobile. Nainštalujete si appku podľa tohto návodu.

Diane Kruger vo filme Nehanební bastardi

O tom, že Tarantino je pri svojich filmoch perfekcionista, svedčí aj fakt, že sa nebojí zhostiť niektorých úloh aj sám. Vo filme Nehanební bastardi odvážne vystriedal herca Christopha Waltza, ktorý mal v jednej scéne škrtiť Diane Kruger. Tarantino sa chcel uistiť, že scéna bude vyzerať čo najvernejšie. Ruky, ktoré vo filme škrtia herečku, patria režisérovi. Škrtil ju, až kým neodpadla.

Brad Pitt vo filme Trója

Počas filmovania finálnej bitky vo filme Trója dopadol Brad Pitt tak nešťastne, že ste obrovskú bolesť mohli vidieť priamo v jeho tvári. Najväčšou irónou bolo ale samotné zranenie, keďže ako bojovník Achilles si poranil práve achilovku.

Chaning Tatum vo filme Hon na líšku

Chaning Tatum ako olympijský zápasník Mark Schulz sa počas natáčania drámy Hon na líšku zranil hneď dvakrát. Herca Marka Ruffala narovinu požiadal, aby ho nešetril a vložil do úderu všetko. Jeho kolega mu vyhovel a udrel ho tak, že Chaningovi praskol bubienok v uchu. Okrem toho sa do filmu dostala aj bolestivá scéna, ako si niekoľkokrát rozbil hlavu o zrkadlo.

Jake Gyllenhaal vo filme Sliedič

Jake Gyllenhaal podal vo filme Sliedič naozaj bravúrny výkon. Natáčanie ho v jednom momente tak psychicky a fyzicky vyčerpalo, že frustrovaný herec udrel počas natáčania jednej zo scén z celej sily päsťou do zrkadla. Rozrezanú ruku mu museli ošetriť v nemocnici a zvyšok natáčania ju herec schovával nenápadne za chrbtom.

James Franco in Pineapple Express

Jamesa Franca vo filme Pineapple Express ste si mohli všimnúť často s čelenkou na hlave. Nebol to žiadny módny kúsok, herec si takto ukrýval 3 stehy, ktoré sa mu prihodili počas natáčania. Do scény, v ktorej sa mal rozbehnúť do stromu, vložil až príliš veľa energie.

Daryl Hannah vo filme Blade Runner

Zranenie jednej z postáv sa dostalo aj do kultového sci-fi filmu Blade Runner. Daryl Hannah v úlohe Pris pri úteku podarí rozbiť lakťom okno v aute. Táto scéna vyzerá vo filme skvelo, no málokto vie, že nebola vôbec plánovaná. Daryl sa pri natáčaní potkla naozaj, a tento kúsok nebol vôbec v scenári. Herečka má vraj doteraz na scénu spomienku v podobe jazvy na lakti.

Leonardo DiCaprio vo filme Divoký Django

Aj vo filme Divoký Django sa Leonardo DiCaprio zranil počas scény, ktorá nebola vôbec plánovaná. Zúrivý úder rukou po stole mu síce spôsobil mierne krvácanie, no napriek tomu herec ignoroval ošetrovateľov a scénu dohral ako profesionál bez náznaku bolesti až do konca.

Pozrite si dobrý film, nech ste kdekoľvek

Máte chuť na dobrý film? Nainštalujte si aplikáciu O2 TV v mobile a vychutnajte si tie najlepšie snímky a program viac ako 30 televíznych kanálov priamo vo svojom smartfóne.


Lifetech: Čo je nové