Chcete začať trénovať ešte efektívnejšie? Zadovážte si smart hodinky alebo fitness náramok

Praktickí športoví pomocníci dokážu monitorovať činnosť srdca, spánok a fungujú aj ako GPS.

Po mrazivých dňoch postupne prichádza jar a čoraz viac nás to ťahá von na čerstvý vzduch. Ak patríte k zanieteným športovcom, ktorí majú pri svojich pohybových aktivitách radi prehľad o tom, akú trasu prešli, kde presne sa nachádzajú a ako sa mení ich srdcová aktivita, určite oceníte šikovné smart hodinky alebo praktický fitness náramok.

Takéto zariadenia padnú vhod aj v momentoch, keď sa chcete na chvíľu odpútať od smartfónu, no chcete mať prehľad o svojich hovoroch či e-mailoch.

Garmin Fenix 5X

Špičkové športové hodinky s bohatou výbavou sú určené pre každého nadšenca pohybových aktivít. Ich nositeľovi poskytujú viaceré informácie ako čas, pulz, nadmorskú výšku, stopky a vďaka vysoko citlivému GPS informujú o prekonanej vzdialenosti, ale aj priemernom a aktuálnom tempe.

Hodinky monitorujú vašu aktivitu, spánok a upozornia pri neaktivite. Po spárovaní so smartfónom zobrazujú notifikácie o hovoroch, SMS-kách, e-mailoch či aplikáciách. Sú odolné a vďaka dobrej kapacite batérie vydržia na plné dobitie 14 dní v režime hodinky a 24 hodín pri neustále zapnutom GPS. Toto zariadenie určite poteší každého, komu nie je pohyb cudzí.

Huawei Watch W2

Vylepšený model úspešných smart hodiniek Huawei Watch oceníte najmä pri športe. Pribudla totiž možnosť vložiť SIM kartu aj samostatný GPS modul. Telefón teda môžete nechať doma a ísť si zabehať.

Hodinky majú aj senzory na meranie behu, počtu krokov a srdcovej aktivity. Po spárovaní s telefónom slúžia ako štandardné smart hodinky, ktoré vám uľahčia život zobrazovaním notifikácií a udalostí bez toho, že by ste museli vyberať telefón z vrecka. Napriek športovému zameraniu majú elegantný vzhľad a sú tak vhodné na každú príležitosť.Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi Mi Band 2 je vylepšenou verziou predchádzajúceho Xiaomi Mi Band 1s a disponuje OLED displejom, na ktorom môžete zobraziť čas a prichádzajúce upozornenia. Je vybavený sériou čipov a senzorov na meranie krokov a spálených kalórií. Tento fitness náramok je odolný proti prachu i vode, takže nie je potrebné odnímať si ho pri styku s vodou. Zariadenie dokáže merať váš spánok a je vybavený funkciou budenia.

Vďaka funkcii vibrovania vám zase neunikne žiadny hovor. Po chvíli zvonenia vášho telefónu vám totiž začne vibrovať aj náramok. Obrovská výdrž batérie zaisťuje dlhé využívanie bez nutnosti nabíjania, ktoré sa odporúča len cez PC zariadenia. Na jedno nabitie vydrží až 20 dní.

Oslovilo vás niektoré z týchto zariadení? Rovnako ako všetky smartfóny z ponuky O2 môže byť vaše k akémukoľvek O2 Paušálu na začiatok už za 2 €.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

5 tipov na príjemnú rodinnú dovolenku

Chcete si užiť pekné chvíle so svojimi blízkymi a navštíviť niečo nové? Tieto miesta vás určite nesklamú.

Chcete si užiť príjemný čas so svojou rodinou a navštíviť pekné miesta ešte predtým, ako sa naplno rozbehne hlavná turistická sezóna? Vybrali sme pre vás 5 lokalít, kde sa budú dobre cítiť dospelí aj deti.

Podeľte sa o zážitky zo svojich ciest po Slovensku vďaka rýchlej 4G sieti od O2. Viac informácií

Modra

Vo vinohradníckom mestečku Modre si môžete užiť skvelú rodinnú dovolenku a cítiť sa ako v malom Toskánsku. Môžete sa tam priučiť aj základom hrnčiarstva a navštíviť pôvodnú fabriku, v ktorej slávnu modranskú keramiku vyrábali. Ak budete v tomto kraji, určite neobíďte novú rozhľadňu, ktorá sa nachádza na vrchu Veľká Homoľa.

Špania Dolina

Pôvabná dedinka ležiaca len 11 km od Banskej Bystrice v smere na Donovaly je mimoriadne populárna medzi chalupármi a predstavuje výborné miesto na únik od povinností. Niektoré domy, v ktorých sa môžete aj ubytovať, majú vyše 400 rokov a sú kultúrnymi pamiatkami.

V centre obce sa navyše nachádza známy banícky orloj. Zúčastniť sa tam môžete aj na kurze paličkovanej čipky, ktorá Španiu Dolinu preslávila. Táto obec je tiež dobrým východiskovým bodom na turistiku v Starohorských horách.

Kysucké Nové Mesto

Možno nepatrí medzi vyhľadávané dovolenkové destinácie, na Kysuciach však má ideálnu polohu na založenie základového tábora na vyrážanie za zážitkami. Priamo nad mestom je nová rozhľadňa Tábor, odkiaľ je pekný vyhľad na široké okolie. Na skok je dobre známa Terchová a Vrátna dolina, pre turisticky zdatnejších Jánošíkove diery či Veľký Rozsutec.

Ak máte chuť navštíviť väčšie mesto, „za rohom“ sa nachádza väčšia Žilina, autom ste do hodinky aj v susednom Poľsku. Svoju Dovolenku tam pritom môžete stráviť tiež v tradičnej drevenici.

Hrabovo a okolie

Dolina Hrabovo pri Ružomberku je celoročne jednou z najobľúbenejších oblastí na prežitie aktívnej dovolenky. Len pár minút od centra Ružomberka sa ocitnete v tichej doline Veľkej Fatry. Nájdete tam náučný chodník aj bikepark, môžete sa člnkovať a v lete si užiť aquazorbing a príjemnú letnú pláž.

Počas sezóny miestni rybári na brehu dokonca predávajú svoje úlovky a za poplatok si môžete rybu tiež vlastnoručne uloviť. Od leta 2015 má pre vás Hrabovo pripravenú aj najdlhšiu lanovú atrakciu na Slovensku.

Slnečné jazerá

Iba 25 km od Bratislavy, v Senci nájdete Slnečné jazerá, ktoré predstavujú skvelé miesto na strávenie voľných dní. Toto populárne miesto čoraz viac pripomína zahraničné dovolenkové destinácie. Je ideálne pre milovníkov kúpania a vodných športov, má však čo ponúknuť aj mimo hlavnej sezóny.

Ponuka ubytovacích služieb je tam naozaj bohatá, môžete sa napríklad ubytovať v bungalovoch, ktoré sú inšpirované Polynéziou.

Podeľte sa o svoje zážitky s blízkymi

Aby ste sa o svoje cestovateľské zážitky pri spoznávaní našej krajiny mohli podeliť so svojimi blízkymi, stavte na rýchly a spoľahlivý mobilný internet od O2, ktorý je vďaka 4G sieti dostupný už pre 96 % obyvateľov Slovenska. Viac informácií nájdete na www.o2.sk/4g.


Lifetech: Čo je nové