5 technológií, ktoré komunikujú s telom

Pozreli sme sa na päť inteligentných vychytávok, ktoré komunikujú s telom a môžu vám zlepšiť, uľahčiť či dokonca zachrániť život.

Do rúk technológií vkladáme čoraz väčšiu dôveru. A hoci o umelej inteligencii ešte nemôžeme hovoriť, inteligentné veci nám začínajú zasahovať do života stále viac. Pozreli sme sa na päť inteligentných vychytávok, ktoré komunikujú s telom a môžu vám zlepšiť, uľahčiť či dokonca zachrániť život.

Inteligentné náramky

Patria medzi priekopnícke zariadenia, ktoré odštartovali éru nositeľnej technológie.
Vyznačujú sa jednoduchým a pekným dizajnom. Sú ľahké a nijako človeka neobmedzujú v pohybe. Merajú, monitorujú a analyzujú všetok pohyb, ktorý za deň stihnete.

Odmerajú vám kroky, ktoré ste prešli či koľko kalórií ste za deň spálili. Takéto inteligentné náramky môžu byť dosť slušnou motiváciu neustále sa prekonávať a zlepšovať tak nielen svoju kondičku, ale koniec koncov, aj zdravotný stav.

Zdroj: Sony

Inteligentné hodinky

Šikovný upgrade klasických hodiniek, vhodný najmä pre ľudí ktorí sú mimoriadne vyťažení a potrebujú byť neustálne k dispozícii a vedieť čo sa deje, kde sa to deje a kedy sa to deje.
Tie najnovšie modely majú dokonca pod palcom i váš kompletný fitness režim. Ak sa vám stane, že si svoj smartfón náhodou zabudnete doma alebo v kancelárii a cítite sa, ako keby ste boli bez ruky, takéto hodinky môžu byť presne to, čo potrebujete.

Zobrazia vám všetky upozornenia, môžte si na nich prečítať maily, pozrieť fotky či napísať status na sociálnu sieť. Malou nevýhodou môže byť len menšia veľkosť displeja.

Zdroj: Apple

Pásy pre meranie srdcového tepu

I keď sa tieto pásy dostali v poslednej dobe trošku do úzadia, s nástupom ich mladších kolegov- inteligentných náramkov, určite si zaslúžia svoju pozornosť.

Niektoré pásy dokážu vo svojej pamäti uchovať až 16 hodín záznamov o vašom tepe a porovnať ich zo záznamami z minulosti. Pri cvičení nemusíte mať pri sebe smartfón, keďže doň viete všetky dáta preniesť neskôr po návrate z fitka. Sú ľahké a nezvyknú obmedzovať človeka pri cvičení.

Zdroj: Garmin

Smart merače krvného tlaku

O slovo sa začínajú hlásiť rôzne intelignetné merače tlaku, kvality spánku, pulzu. Pre lekárov, ako i pacientov, je to určite obrovská výhoda, pretože aj vďaka takejto technológii vedia mať okamžitý prehľad o aktuálnom zdravotnom stave pacienta a nastaviť alebo adekvátne prispôsobiť liečbu.

[the_ad_placement id=“injektaz-hlas-pismenka-nenahradia“]

Fungujú v spojení s inteligentným telefónom, v ktorom má majiteľ nainštalovanú aplikáciu. Namerané údaje sa automaticky prenesú do smartfónu. Uložené možu byť aj v cloudovom úložisku, čiže vy alebo váš lekár ich môže mať kedykoľvek a kdekoľvek k dispozícii.

[the_ad_placement id=“injektaz-hlas-pismenka-nenahradia“]

Odomykanie smartfónu pomocou odtlačku prsta

Aj to je už v dnešnej dobe možné. Najnovšie modely smartfónov disponujú zaujímavou, veľmi bezpečnou a mimoriadne pohodlnou metódou odomknutia vášho smarfónu len vďaka unikátnemu otlačku vášho prsta. Toto je asi najbezpečnejší spôsob, ako ochrániť váš telefón pred neoprávnemým použitím, nedajbože zneužitím. Na svete totiž neexistujú dvaja ľudia s tým istým odtlčkom prsta.

A keďže technológie neustále napredujú toto je ešte len malá kvapka v mori z toho, čo nám budúcnosť nositeľných technológií v najbližšej dobe prinesie.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac