5 telefónov, ako stvorených na internetové surfovanie

K mimoriadnym objemom voľných dát sa hodí aj mimoriadny telefón.

Využívate svoj telefón oveľa viac na internet, ako na telefonovanie či smskovanie? Potom by ste pravdepodobne mali zvážiť prechod na mobilné dátové paušály. Neplatíte za balíky voľných minút a SMS, ktoré nevyužívate.

Navyše všetky paušály už bez akýchkoľvek ďalších poplatkov automaticky podporujú vysokorýchlostný internet (4G LTE sieť). Jediné, čo ešte na rýchle surfovanie potrebujete je mobil s podporou rýchlej siete.

Máme pre vás niekoľko dobrých tipov na ideálne smartfóny na surfovanie, sťahovanie aplikácií či streamovanie videa a hudby. Alebo si vyberte jedno zo zariadení z našej ponuky.

Xiaomi Redmi Note 3

Xiaomi Redmi Note 3 je ďalším zástupcom z radu modelov čínskeho výrobcu, ktorý si vás získa najmä výborným pomerom ceny a výkonu. Telo smartfónu je vyrobené primárne z kovu, vďaka zaobleným hranám sa zariadenie dobre drží v ruke. Jemný 5,5″ IPS displejom vo full HD rozlíšení je dobre čitateľný na priamom slnečnom svetle aj z rôznych pozorovacích uhlov.

Poháňaný je výkonným šesťjadrovým procesorom a 3 GB operačnej pamäte RAM. Smartfón dostal taktiež veľkú, 4000 mAh batériu ktorá zabezpečí výbornú výdrž na jedno nabitie. Telefón podporuje LTE v pásme 800 MHz / 1800 MHz / 2600 MHz.

 

Lenovo Vibe S1 Lite

Ideálny telefón na streamovanie filmov či videí alebo hranie hier vo vysokom rozlíšení. Elegantný smartfón disponuje 5 palcov veľkým dotykovým displejom, ktorý sprostredkúva obraz v rozlíšení 1920 x 1080 pixelov.

S kvalitným rozlíšením súčasne získavate obraz plný detailov, jasných a ostrých farieb. Výrazné farby sú zabezpečené technológiou, ktorá tiež umožňuje viditeľnosť obrazu na displeji z každého pozorovacieho uhla a taktiež na slnku.

 

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 je smartón určený pre milovníkov veľkých a výkonných zariadení. Na prednej strane smartfónu nájdeme takmer bezrámikový 5,9″ IPS displej. Ten je na surfovanie, sledovanie videí či hranie hier na smartfóne priam ideálny. Telefón je poháňaný momentálne najvýkonnejším procesorom z vlastnej výroby Kirin 960, ktorý je dopĺňajú 4 GB operačnej pamäte RAM.

 

HTC 10

Elegantné celokovové prevedenie unibody si zamilujete. Každý prvok telefónu bol vyladený do najmenších detailov tak, aby uspokojil aj tých najnáročnejších užívateľov. Má výrazne skosené kontúry, premyslené tlačidlo napájania a jedinečnú dvojito textúrovanú povrchovú úpravu.

Ak telefón používate najmä na streamovanie hudby s HTC 10 si prídete na svoje. Vďaka reproduktorom BoomSound Hi-Fi edície, funkcii osobného zvukového profilu a slúchadlám pre špičkový zvuk zažijete úplne novú kvalitu zvuku. Hudba zo smartfónu ešte nikdy neznela tak skvelo ako teraz.

 

Samsung Galaxy S7 Edge

Telefón pre absolútnych fajnšmekrov a fanatických internetových surferov. Model Edge dokáže vďaka zahnutému displeju z 5 a pol palcového displeja vyťažiť ešte o čosi viac. Je vodeodolný, takže nemusíte byť offline ani v sprche či vo vani.

Osemjadrový procesor Exynos, štyri gigabajty operačnej pamäte a bezproblémová dvojdňová výdrž batérie bez prehrievania zaručujú, že telefón zvládne streamovať videá v najvyššom rozlíšení či hrať graficky najnáročnejšie herné tituly, bez toho, aby sa akokoľvek zadýchal.

Potrebujete viac informácií o službe 4G LTE internet?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme
vám v priebehu najbližšieho pracovného dňa.

Ďakujeme. Zavoláme vám.
Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Nebojte sa pokuty za predčasný prenos čísla do O2. Postaráme sa o ňu

Žiadne komplikované papierovačky, prenos čísla pre vás bude veľmi jednoduchá záležitosť.

O prenose čísla od jedného operátora k druhému majú ľudia často predstavu ako o neprehľadnej “papierovačke”. Viete, že by sa vám to aj oplatilo, no predstavíte si sériu telefonátov a byrokracie a poviete si, že máte aj lepšie veci na práci. Máme dve správy – jednu dobrú a druhú ešte lepšiu.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Po prvé, v skutočnosti nič zložité ako zákazník riešiť nemusíte, prenos čísla pre vás bude veľmi jednoduchá záležitosť (návod nájdete nižšie v článku).

Ešte lepšou správou je to, že s prenosom nemusíte ani čakať do konca viazanosti. Ak sa vám práve v mysli vybavil odsek o zmluvnej pokute za jej predčasné ukončenie, nevadí. O2 ju do výšky 150 eur vyrieši za vás.

Ak sa vám nechce čakať na lepší paušál a nový telefón ďalšie mesiace, postupujte nasledovne

1. Na našom webe si nájdite najbližšiu predajňu O2

Zoznam predajní nájdete na webe O2

2. Navštívte predajňu a poobzerajte sa po voľnom konzultantovi alebo predajcovi

Vojdite do predajne a poobzerajte sa, ktorý zo stolov je voľný. Žiadne lístky s číslom sa tu neberú.

Ak sú stoly plné, minútku počkajte, kým vybavia predošlého zákazníka. Na stene za vami sú nové telefóny – rovno si pozrite, ktorý by sa vám k novému paušálu v O2 hodil.

3. Vypýtajte si prenos čísla so zrušením viazanosti

Hneď ako je predajca voľný, sadnite si k nemu na stoličku, a povedzte mu, že by ste si chceli preniesť číslo so zrušením viazanosti u vášho existujúceho operátora.

Vypýta si vaše telefónne číslo, ktoré chcete preniesť a občiansky preukaz, takže osobné údaje nemusíte diktovať nahlas.

Chvíľku na to sa dohodnete na paušále, ktorý vám vyhovuje – odporúčame napríklad náš najpopulárnejší Zlatý O2 Paušál.

4. Predajca s vami pripraví a prejde žiadosť o prenos

Popri príprave dokumentov vám predajca tiež ukáže, čo všetko si môžete ako zákazník O2 vybaviť z pohodlia domova.

Kým pripraví žiadosť o prenos, zmluvu a súhlas so spracovaním osobných údajov, môžete si napríklad pozrieť tlačené vydanie nášho časopisu Sóda, ktorý máte na stole (a pokojne si ho aj vezmite domov).

5. Dostanete zmluvu na podpis

Nečakajú vás žiadne stohy papiera, všetko sa podpisuje biometricky, podobne, ako keď si vybavujete občiansky preukaz. Kópie dokumentov vám prídu emailom.

6. Spoločne si vyberiete váš nový telefón (môžete samozrejme ostať aj pri tom starom)

Ak máte záujem o nový telefón, možete si ho vybrať priamo na mieste.

Pokiaľ si chcete nechať telefón, ktorý ste dostali ešte od starého operátora, nemusíte sa obávať, že sa s ním v sieti O2 nikomu nedovoláte. Od konca roka 2013 totiž žiadny z operátorov svoje zariadenia neblokuje.

7. Hotovo – z predajne odídete s novou SIM kartou

Z predajne odídete s novou SIM kartou, záručným listom k zariadeniu a dokladom o jeho kúpe. Kópiu zmluvy s O2 vám pošleme emailom, alebo na požiadanie vytlačíme (ak nemáte zriadenú emailovú adresu)

Približne 4 dni ešte bude fungovať vaša stará karta. Nemusíte sa báť, stále voláte ako doteraz. Medzičasom predajca zadá na spracovanie všetky potrebné formality a administratívu spojenú s prenosom.

8. SMS o aktivácii

Keď vám príde SMS o aktivácii, vymeňte si jednoducho SIM kartu a budete fungovať po novom. Po vložení karty iba zadáte PIN, ktorý máte v dokumentoch od nášho predajcu a fungujete.

9. Vyriešenie zmluvnej pokuty

Starý operátor vám potom doručí záverečnú faktúru so zmluvnou pokutou. Tú stačí do troch mesiacov od aktivácie O2 Paušálu (keď ste podpísali zmluvu v predajni) preposlať na emailovú adresu alebo ju priložiť po prihlásení v Moje O2.

Na váš bankový účet vám potom pošleme peniaze na zaplatenie zmluvnej pokuty. Ideálne je, ak do O2 pošlete túto faktúru čím skôr, aby sme vám peniaze stihli previesť na účet ešte v dobe splatnosti záverečnej faktúry od starého operátora, aby ste sa vyhli prípadným zbytočným poplatkom za omeškanie.

10. Peniaze do 7 pracovných dní

Prostriedky vám O2 prevedie do siedmych pracovných dní od zdokladovania pokuty.

Ak teda u svojho súčasného operátora nie ste spokojní a chceli by ste to zmeniť, nemusíte sa naozaj obávať žiadnych komplikovaných procesov ani administratívy. Postaráme sa o to, aby ste sa s prenosom čísla do O2 museli čo najmenej zaoberať.

Máte záujem o prenos čísla?

Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo
a budeme vás kontaktovať.
Radi vám poradíme a pomôžeme.
Nechajte nám vaše telefónne číslo a zavoláme vám
v priebehu najbližšieho pracovného dňa.
Ďakujeme. Zavoláme vám.

Lifetech: Čo je nové