Veľké batérie v týchto smartfónoch vás nenechajú v štichu

Mnoho z nás sa niekoľkokrát denne pozrie na telefón v nádeji, že ešte nie je vybitý a má šťavu aspoň na cestu domov autobusom alebo na vyplnenie iného voľného času. Z ponuky O2 sme vybrali mobilné telefóny s najväčšou výdržou batérie.

Caterpillar S60 – Vydrží veľa

Ak máte radi výlety do prírody a nechcete mrhať úložným priestorom v batohu kvôli externej nabíjačke, Cat S60 je výborný spoločník. Okrem faktu, že ide o naozaj odolný telefón, ktorý čo-to znesie, ukrýva v sebe batériu s kapacitou 3 800 mAh. Pri bežnom užívaní telefón vydrží bez potrebného dobíjania 2-3 dni. Telefón navyše disponuje funkciou rýchleho nabíjania Quick Charge 2.0. S kompatibilnou nabíjačkou ho dokážete nabiť po úplnom vybití na 100 % za 60 až 90 minút.

Nubia N1 – Dobre poslúži a nezapotí sa

Dominantou tohto cenovo dostupného mobilného telefónu je batéria s kapacitou 5 000 mAh. Výrobca sa pýši nízkou spotrebou, výborne optimalizovaným systémom, čo v kombinácií s batériou zaručuje dlhý výkon bez potrebného dobíjania. Životnosť batérie na jedno dobitie na 100% je až 3 dni pri strednom zaťažení. S 5,5“ obrazovkou je tento telefón ideálny na pozeranie filmov a hranie hier, čo si môžete vďaka jeho veľkej batérii užívať naplno a bez obáv.

Honor 8 Pro – Poctivý pracant

Pri väčších mobilných telefónoch sme zvyknutí na batérie s kapacitou okolo 3 000 mAh. Potešujúce teda je, že tu výrobca nešetril a pod kapotu pridal 4 000 mAh batériu. Nízka spotreba a vyvážený systém zaručuje výdrž batérie pri vysokom zaťažení takmer dva dni. Pri pravidelnom sledovaní sociálnych sietí a sem-tam nejakého videa nám po jednom dni ostane približne 30 % batérie. Vďaka podpore rýchleho nabíjania je telefón schopný nabiť tretinu batérie za 30 minút a na 100 % sa dostaneme do dvoch hodín.

Huawei Mate 9 – Ideálny na zábavu

Huawei nám pravidelne prináša kvalitné mobilné telefóny, pri Mate 9 bol však výrobca štedrejší ako obvykle a do telefónu ukryl batériu s kapacitou 4 000 mAh. Optimalizovaný systém a hardvér zaručujú výdrž batérie na 2-3 dni. Napríklad za jednu hodinu pri sledovaní videí pri plnom jase stratíte z batérie len 7 % a pri hodine počúvania hudby len 4 %. Mobilný telefón má podporu Quick Charge, takže s kompatibilnou nabíjačkou je telefón nabitý na 100 % už za 70 minút. Vďaka obrazovke veľkej až 5,9“ je tento mobilný telefón ideálny na zábavu a sledovanie videí.

Nokia 3310 – Kvalita osvedčená časom

Kapacita batérie v tomto telefóne je len 1 200 mAh, no vďaka absencii operačného sýtemu a prístupu na dáta iba cez 2,5 G vydrží veľmi dlho. V pohotovostnom režime telefón podľa výrobcu vydrží až 744 hodín (31 dní), 51 hodín pri počúvaní hudby a 22 hodín pri nepretržitom hovore. Tento jednoduchý mobilný telefón ocení každý, kto si nepotrpí na internet, aplikácie a mobilný telefón používa výhradne na volanie a písanie správ.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345
Loading...
Super

Módna návrhárka: Na ľudových vzoroch pracujem aj niekoľko mesiacov

Šaty Jarky Wurll Kocanovej si vyžadujú zručnosť, trpezlivosť a nápad, ako spojiť vyšívané ľudové vzory s bežným dňom.

Stačí zliezť z postele a je priamo vo svojom ateliéri. Jarka Wurll Kocanová vytvára originálne šaty inšpirované ľudovou tvorbou. Na tých s výšivkou pracuje aj niekoľko mesiacov.

Už ako malá šila šaty bábikám. Pri výbere strednej školy sa riadila tým, čo si predsavzala – nech je kreatívna a naučí ju lepšie šiť.

Prehrabovaním sa v starých časopisoch u babky sa na ňu lepili ľudové námety z Burdy. Až časom sa k nim ale vrátila a hľadala, čo by mohla využiť pri svojej tvorbe.

Každé jedny šaty prejdú jej rukami. Od návrhu až po ich odoslanie. A jedným dňom to pri mnohých rozhodne nekončí.

„Ak sú na nich krajkové aplikácie, ručná výšivka – krížiková je náročnejšia ako plná – trvá to od týždňa až po dva mesiace, kým je úplne dokončená. Vtedy sa chytám za hlavu, čo som si zas na seba naložila,” hovorí Jarka.

Šaty vznikajú postupne na figuríne. Látka na stole, skica žiadna, len intuitívne premýšľanie. Každý deň je iný a v podstate rovnaký. Jarka nerobí to isté, ponúka neustále niečo nové. Nemá rada stereotyp, keď sa každý oblieka rovnako podľa aktuálnych trendov.

Strihá, keď dcérka spí

Momentálne svoj čas prispôsobuje malej dcérke. Ak má dobrý deň, stíha večer šaty zostrihať a nasledujúci deň ich celé pozošívať. „Strihať okolo nej sa veľmi nedá, sadá po látkach, vyťahuje, chce strihať aj ona,“ vysvetľuje Jarka.

Ak majú šaty výšivku, vyšíva 2 až 3 hodiny keď jej dcérka spí. Ak je kolekcia pripravená na ďalšiu produkciu, ráno balí modely a poobede ich fotí na rôznych miestach.

„Šikovných krajčírok je vo svete veľa, ja vyrábam iba vlastné návrhy, ľudia si v úvodzovkách kupujú kúsok mňa,” dodala na záver.

Jarka Wurll Kocanová

Je mladá módna návrhárka inšpirujúca sa ľudovými motívmi. Nezameriava sa na ľudovú kultúru ako takú, snaží sa ju vniesť do modernej doby. Spája tradíciu s  jednoduchými strihmi, kladie dôraz na detail, na kvalitu materiálov, spracovanie a originalitu. Svoju tvorbu ponúka do celého sveta.


Lifetech: Čo je nové