Huawei Y3 II: Dobrý prvý krok

Nebudeme si nič nahovárať, cenovka vie meniť pohľad na smartfón.

V ponuke O2 si každý nájde niečo pre seba – záujemca o najnovšiu vlajkovú loď aj striedmy technologický nadšenec, ktorý pozerá skôr na pomer ceny a výbavy.

Pre druhú skupinu preto pribudol v ponuke Huawei Y3 II, ktorý za pár desiatok eur poskytuje slušný androidový základ.

Pravdepodobne každému bude jasné, že v tejto cenovej hladine nemožno očakávať exkluzívne materiály alebo obrovské displeje s 2K rozlíšením.

Netreba však ani nevyhnutne čakať, že lacný smartfón nemôže byť dostatočne vybavený. Huawei to dokázal so cťou. Model Y3 II je neoficiálnym nástupcom modelu Y560.

O tlačidlo viac

Huawei Y3 II sa drží dizajnových štandardov, teda klasických tvarov z plastu, hoci pôsobia hutne. V danej kategórii sme boli zvyknutí na omnoho slabšie továrenské spracovanie. S hrúbkou 9,9 mm je mierne robustnejší. Nejde všako niečo, čo by malo zhoršovať ergonómiu.

Na zadnej strane je objektív 5-megapixelového fotoaparátu a dvojitý LED blesk. To tiež ešte nie je v tejto kategórii štandardom. Dole je mriežka reproduktora, na hornej hrane konektor na slúchadlá. Pravá hrana, ako býva zvykom, obsahuje hlavný vypínač a ovládanie hlasitosti.

Veľmi praktickým bonusom je však ďalšie hardvérové tlačidlo na ľavej hrane nazývané Easy Key. Stlačením, dvojstlačením alebo pridržaním sa mu dajú prideliť ľubovoľné funkcie.

Fungoval ako spúšť fotoaparátu, dvojité stlačenie otvorilo prehliadač Chrome a na pridržanie sme nastavili rozsvietenie LED blesku. Ten fungoval aj pri zamknutej obrazovke. Všetko bez problémov, tomu sa hovorí praktická pridaná hodnota.

Mimochodom, ako je bežné aj pri ostatných smartfónoch Huawei, dvojité stlačenie zníženia hlasitosti urobí momentku i pri vypnutom displeji.

Prednú stranu tvorí 4,5-palcový displej s rozlíšením 854 x 480 bodov. To znamená hustotu 218 ppi. Hoci bežné sú o dosť jemnejšie displeje, stoja troj- až štvornásobok ceny.

Farebné podanie či kontrast sú pritom na slušnej úrovni. Milo prekvapila aj voľba teploty farieb v nastaveniach. Priali by sme si však vyšší jas. Na priamom slnku nebola čitateľnosť ideálna. Pozorovacie uhly sú tiež nízke, ale len pri vertikálnom naklonení obrazovky, keď sa úplne zmení farebné podanie.

Reaguje nezvyčajne rýchlo

Hoci sa do tejto cenovej hladiny vmestil len štvorjadrový Mediatek s taktom 1 GHz a 1 GB operačnej pamäte, Android 5.1 a nadstavba Huawei Emotion UI 3.1 na novinke bežali úplne plynule.

Samozrejme, trošku sa zapotila, ale len pri spúšťaní nových a náročných 3D hier. Spúšťanie klasických aplikácií bolo bleskové. Až sme sa museli presvedčiť, či ozaj máme v rukách smartfón za pár desiatok eur.

Kvalita fotoaparátu je taká, akú by človek čakal v tejto kategórii. Na bežné momentky v dobrých svetelných podmienkach je viac ako dostačujúci. V šere je to už horšie.

Video v HD kvalite by sa tiež dalo označiť skôr za pohotovostné. Oceňujeme však, že sme v nastaveniach našli podporu HDR a tiež režim panorámy.

Milo prekvapila rýchlosť zaostrovania a občas sa môže hodiť aj režim skrášľovania portrétov. Hlavne pri selfie záberoch. Súčasťou fotoaplikácie je aj sedem kreatívnych filtrov.

Huawei Y3 II je jeden z najlacnejších smartfónov podporujúcich LTE, dual SIM a aj pamäťovú kartu do 32 GB, ktorá môže sekundovať 8 GB vstavanej pamäti. Stále praktická je aj možnosť vymieňať batériu.

Jej kapacita 2 100 mAh neohúri, ale v praxi sa ukázalo, že dva dni na jedno nabitie sú reálne. Celkovo považujeme tento model za ideálny prvý krok k spoznávaniu možností Androida a života so smartfónom.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

Video: Stihne asistent jazdy vždy zabrzdiť?

Rasťo Chvála pripravil sériu videí, ktoré z vás spravia lepšieho vodiča. Tentoraz sa zameriava na to, že hoci asistenčné služby šoférovi jazdu uľahčia, nedokážu ho úplne nahradiť.

Motoristický novinár Rasťo Chvála v rámci seriálu Chvála bezpečnej jazde prináša vodičom nielen cenné rady, ale aj skvelé zľavy v rámci O2 Extra výhod. Kým v prvom videu otestoval, čo sa môže stať, ak nemáte správne obuté kolesá, v druhom dokazuje, že aj pri použití asistenčných vychytávok sa treba plne sústrediť na cestu a nie na mobil.

Jazdite zodpovedne a využite špeciálnu ponuku O2 Extra výhod. Viac informácií

„Oči stále na ceste.“ Tak znie heslo, ktorého by sa mal podľa Rasťa Chválu držať každý zodpovedný vodič. Pozrite si, čo sa mu stalo, keď počas jazdy nedával pozor:

Prečítajte si: 5 rád, ako sa správať v zápchach

Jazdite zodpovedne, pozrite si Rasťove odporúčania na bezpečnú jazdu a staňte sa lepším vodičom. Navyše môžete využiť špeciálnu ponuku O2 Extra výhod a získať skvelé zľavy na tankovanie, servis automobilu aj praktické príslušenstvo. Viac informácií nájdete na www.extravyhody.o2.sk.


Vybrali sme 11 najlepších smartfónov z júnovej ponuky

Čítaj viac

Huawei 1+1: získajte k smartfónu Huawei aj druhý telefón alebo hodinky

Čítaj viac

Férová Nadácia O2 prerozdelí na projekty k 30. výročiu Nežnej revolúcie 30 000 €

Čítaj viac