Pebble Time: Ľahké smart hodinky, ktoré sa na nič nehrajú

Miláčik Kickstarteru, ktorý si získal ľudí bezprostrednosťou, zaujímavým dizajnom a nespočetnými možnosťami personalizácie.

Zatiaľ, čo v roku 2011 NASA vyslala Cuirosity na Mars a Apple sa súdil s takmer každým iným výrobcom mobilných telefónov o patenty, vzniklo Pebble.

To, čo nasledovalo, nečakali snáď ani zakladatelia. Pebble prišlo s konceptom smart hodiniek, ktoré oslovil bežných ľudí. Po príchode na Kickstarter v roku 2012 zlomilo Pebble rekord získaním 10 miliónov dolárov a svojim spôsobom odštartovali éru smart hodiniek.

Miláčik Kickstarteru

Ak vám Kickstarter nič nehovorí, je to online služba, vďak ktorej môžu (nie len) technickí nadšenci získať prostriedky na zrealizovanie svojho projektu. Sú to práve obyčajní ľudia, ktorí prispievajú, ak ich projekt zaujme.

Prvé Pebble boli viacmenej notifikačným centrom, no príchodom Pebble Time, sa toho veľa zmenilo. Rovnako ako prvé Pebble, aj Pebble Time prišli cez Kickstarter. Prvý milión získali za 49 minút (prvých 500 000 dolárov za 17 minút), čím zlomili druhý rekord Kickstarteru.

Týždeň na jedno nabitie

Pebble Time majú rozmer 40.5 x 37.5 x 9.5 milimetra a vážia 42,5 gramu aj spolu s 22-milimetrovým gumeným remienkom. Na ruke ich teda sotva ucítite. Vybrať si môžete z troch farieb – čiernej, červenej a bielej. 

Pebble sú kompatibilné s Androidom od verzie 4.3 a s iOS do verzie 8. Výrobca udáva vodotesnosť do 30 metrov, čo znamená, že si s nimi môžete umyť ruky, ale sprchovanie už by som neriskoval.

Ak ste už využívali iné smart hodinky, tak ako ja, budete si na Pebble asi trochu zvykať. Do týždňa si ich však obľúbite, a keď si uvedomíte, že ste ich ten týždeň nemuseli nabíjať, zamilujete si ich ešte viac. Nabíjanie je pre jednoduchosť riešené magnetickým konektorom. 

Na dlhej výdrži batérie má podiel displej, ktorý nie je dotykový, ale využíva technológiu e-paper (elektronický papier), ktorú nájdete napríklad aj na čítačkach elektronických kníh. Vididteľnosť v tme zabezpečuje LED podsvietenie.

Kontrastný e-paper displej je stále zapnutý, teda vidíte všetky notifikácie. V prípade potreby stačí zatriasť zápästím a LED podsvietenie uľahčí čítanie obrazovky v tme. Na ovládanie hodiniek slúžia 4 tlačidlá. Tie na pravej strane slúžia na vyvolanie a pohyb v menu, tým na ľavej sa vraciate o krok späť. Ovládanie je intuitívne. Pri podržaní tlačidla si môžete zvoliť skratku k často používaným aplikáciam.

Na šport aj na spánok

Po spárovaní hodiniek so Smartfónom prostredníctvom appky Pebble hodinky okamžite začali zobrazovať všetky notifikácie. A práve tie sú základom, na ktorom Pebble stavia, no nie je to len o nich. V aplikácii si nastavíte tie, ktoré chcete zobrazovať.

Funkcia Timeline vám prehľadne zobrazí, aké udalosti vás čakajú, a ktoré už máte za sebou. Vďaka rôznemu spôsobu vibrácií viete rozlíšiť druh notifikácie ešte pred pohľadom na displej. 

Ak si zapnete Health, uvidíte vašu pohybovú aktivitu. Hodinky odmerajú počet krokov, prejdenú vzdialenosť a zoradia ju v grafe. 

Využitie nájdu aj počas nočného oddychu. Dozviete sa, ako dlho ste spali a koľko trval váš hlboký spánok. Hodinky sú kompatibilné s väčšinou fitness aplikácií ako je Google Fit, Runkeeper, či Under Armour.

Jednoduché prehrávanie hudby je samozrejmosťou. Bez problémov môžete využívať vstavaný prehrávač, ako aj Spotify. Notifikácie po fyzickej aktivite, ako je prechádzka či beh, sú príjemne vtipné a motivujúce, no nevtieravé.

Na nič sa nehrajú

Ak chcete mať originálne hodinky, Pebble sú správnou voľbou. Na celom užívateľskom rozhraní cítiť vášeň a nadšenie, s ktorou boli vytvorené. Obchod s aplikáciami obsahuje viac ako 13 000 aplikácií a stovky rôznych ciferníkov. Najdete medzi nimi zábavné, ale aj minimalistické témy. 

 

Pebble začalo ako vízia a prepracovalo sa na rekordy lámajúci fenomén. Bez naškrobenej „tváre“ vám zavibrujú znelkou zo Super Mario a pritom odvedú prácu ako špičkový asistent. Pebble si vás získajú svojou bezprostrednosťou a obrovskými možnosťami personalizácie.

Výhody

Rozmery a hmotnosť

  • Výdrž batérie
  • Vždy zapnutý displej
  • Funkcia Timeline
  • Množstvo aplikácií
  • Funkcia Timeline

Nevýhody:

  • Dizajn, ktorý nemusí vyhovovať každému
  • Chýba snímač pulzu
  • Absencia ovládania pohybom
  • Bez podpory slovenčiny

Sme špecialisti v oblasti mobilných technológií. Naši O2 Guru ochotne všetkým – našim zákazníkom aj zákazníkom iných operátorov – bezplatne poradia v O2 Predajniach, na Zákazníckej linke 949 alebo cez online chat.

Páčil sa vám článok?
Slabé
12345 (No Ratings Yet)
Loading...
Super

20 najlepších regionálnych kúpalísk na Slovensku, kam sa oplatí ísť v lete schladiť

Dni sú čoraz horúcejšie a nič nie je lepšie ako stráviť deň na kúpalisku. Tieto miesta sú jedinečné svojou atmosférou, liečivou vodou, službami alebo atrakciou, ktorú inde na Slovensku nenájdete.

Dni sú čoraz horúcejšie a niet lepších letných aktivít ako kúpanie a opaľovanie. Spravili sme preto prehľad zaujímavých miest, kam sa určite oplatí ísť za najlepšími zážitkami leta.

Náš výber sme obmedzili iba na kúpaliská, ktoré sú v danom regióne dobrou voľbou v pomere cena a kvalita služieb a zároveň sme sa vyhli zaradeniu akvaparkov. Všetky kúpaliská vo výbere sú niečim unikátne. Napríklad atmosférou, jedinečnou liečivou vodou, službami alebo atrakciou, ktorú inde na Slovensku nenájdete.

20. Kúpalisko Makovica v Nižnej Polianke pri Bardejove

Kúpalisko Makovica je výnimočné najmä vďaka svojej domáckej atmosfére. Zadarmo vám požičajú slnečník, hojdaciu sieť či hojdačku, uterák alebo deku. Aby toho nebolo málo, môžete si požičať aj trampolínu, knižku z knižnice, karty, rôzne hry . Samozrejmosťou je prístup k internetu.

Zaujímavý zážitok dotvárajú aj bufetové stoličky vo vode či dvojposchodový skokanský mostík.

19. Letné kúpalisko Dúha v Partizánskom

Kúpalisko Dúha bolo po prvý krát otvorené v roku 2000. Už v roku 2004 bolo vyhlásené za najlepšie regionálne kúpalisko Slovenskej republiky a v roku 2008 za „stavbu desaťročia“.

18. Termálne kúpalisko Vincov Les v Sládkovičove

Areál kúpaliska ponúka päť bazénov s liečivou termálnou vodou. Okrem kúpania si môžete v areáli zahrať stolný tenis, futbal, volejbal či streetball. Pre deti sú k dispozícií hojdačky, šmykľavky, preliezky, pieskovisko a veľká skákacia trampolína.

17. Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom

Populárne plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom ponúka návštevníkom okrem plávania či relaxu v bazénoch aj množstvo športových aktivít ako plážový volejbal, nohejbal, stolný tenis, bedminton, soft tenis či ruské kolky.

16. Termálne kúpalisko Laura v Rajeckých Tepliciach

Pod malebným vyhliadkovým vrchom Skalky sa nachádza malé, ale šarmantné kúpalisko s dvomi bazénmi s termálnou vodou s teplotou 20 až 26 ºC. V areáli sa nachádza minigolf, plážový volejbal, občerstvenie ponúka reštaurácia a bufety s rýchlym občerstvením.

15. Prírodné kúpalisko v Levočskej doline

Biokúpalisko v Levočskej doline je na Spiši prvé svojho druhu. Voda v bazénoch sa filtruje iba pomocou rastlín a rias, bez použitia akýchkoľvek chemických látok.

Zaujímavosťou je aj to, že ponúka návštevníkom nielen možnosť kúpania, ale jedna z nádrží slúži aj na rybolov. Za poplatok vám tu požičajú udicu. Nepotrebujete ani rybársky lístok. Navyše, každý návštevník si tu môže uloviť pstruha dúhového a hneď si ho aj ugrilovať.

14. Biokúpalisko Sninské rybníky

V poradí druhé bio kúpalisko na Slovensku, ktoré využíva  technológiu samočistenia vody pomocou rastlín a rias, sa nachádza v regióne Horný Zemplín, tri kilometre od centra mesta Snina. Okrem kúpaliska návštevníkom ponúka aj ihriská pre športové aktivity, detské ihriská a stravovacie aj ubytovacie služby.

13. Kúpalisko Triton v Košiciach

V areáli letného kúpaliska Triton sú pre návštevníkov k dispozícii tri neplavecké bazény. Jeden pre dospelých, vhodný aj na plávanie, jeden relaxačný a bazén s drevenou šmýkačkou pre deti. Návštevníci môžu využívať aj štvorprúdovú šmýkačku s dojazdovým bazénom a toboganom – jediným v Košiciach.

12. Kúpalisko Izabela vo Vyšných Ružbachoch

Vonkajšie kúpanie vhodné najmä pre rekreantov, ktorí sa chcú zregenerovať po duševnej aj telesnej stránke. Prírodná voda, ktorá tu je privedená z vrtu kúpeľov, má priaznivé účinky na ochorenia obehového ústrojenstva, choroby dýchacích ciest, duševné a ženské ochorenia. Osobité čaro areálu dodáva 5-metrový skokanský mostík a ostrovček s vysokými ihličnatými stromami priamo v rekreačnom bazéne.

11. Letné termálne kúpalisko v Santovke

Legendárne kúpalisko, kde sa svojho času kúpal aj Alexander Dubček. Práve odtiaľ pochádza slávna fotografia, ako skáče z mostíka do vody.

Vonkajšie bazény sú napĺňané výlučne termálnou prírodnou vodou priamo z geotermálneho prameňa priaznivými účinkami na reumatické ochorenia a srdcovo-cievny systém. Netradičnou atrakciou sú najmä sedavé travertínové bazéniky v štýle tureckých „pamukkale“ či masážne travertínové vodopády a masážne trysky pod prúdom termálnej vody napúšťanej priamo z prameňa.

10. Kúpalisko Veronika v Rajci

Kúpalisko Veronika sa nachádza v malebnom mestečku Rajec v severozápadnej časti Slovenska, 20 kilometrov južne od mesta Žilina. V jeho areáli sa nachádza osem bazénov pre všetky kategórie návštevníkov, z ktorých najdlhší je 50-metrový plavecký bazén, športové atrakcie ako plážový volejbal, minigolf, stolný tenis a basketbal či menší tobogán pre deti alebo vodné šmykľavky.

9. Letné kúpalisko na Sihoti v Nitre

Areál mestského kúpaliska sa nachádza v peknom prostredí mestského parku na Sihoti s očarujúcim výhľadom na Nitriansky hrad. Návštevníkom ponúka šesť bazénov s kapacitou 3 000 ľudí.

8. Biokúpalisko Krtko vo Veľkom Krtíši

Prvé prírodné biokúpalisko na Slovensku. Na čistenie vody sa tu nepoužívajú žiadne chemické prostriedky. Vodu prečisťuje unikátny rastlinný biosystém, takže kúpanie tu je šetrné aj k životnému prostrediu.  Že je voda naozaj čistá, potvrdzuje aj výskyt žiab vo filtračnom bazéne, ktoré si na kvalitu vody potrpia.

7. Kúpalisko v Podhájskej

Toto kúpalisko je unikátne svojou silne mineralizovanou vodou, ktorá je porovnateľná s vodou z Mŕtveho mora. Pochádza z geotermálneho vrtu z hĺbky 1 900 metrov, ešte z treťohorného žriedla. Areál poskytuje, okrem kúpania, aj ďalšie služby ako hydromasáž, perličkový kúpeľ, saunu a vodoliečbu. Na aktívny relax je k dispozícii aj volejbalové a detské ihrisko či fitnescentrum.

6. Termálne kúpalisko Vrbov pri Kežmarku

Z hĺbky vyše 2 000 metrov tu vyviera geotermálna voda, ktorou je napustených deväť bazénov. Je považovaná za jednu z najlepších minerálnych vôd v strednej Európe. Obsahuje celý rad dôležitých minerálnych látok, ktoré pôsobia blahodárne na pohybový a dýchací systém, nervovú sústavu, kožu a srdcovo-cievne ústrojenstvo.

5. Kúpalisko Holidaypark v Kováčovej

Nový Holidaypark vznikol na mieste pôvodného termálneho kúpaliska, ktoré malo dlhodobú tradíciu a tešilo sa veľkej obľube návštevníkov. Vybudované bolo už v roku 1969, v roku 2013 bola časť areálu prebudovaná na celoročné termálne kúpalisko. Voda v bazénoch je tá istá, akú využívajú aj Kúpele Kováčová a Národné rehabilitačné centrum, ktoré sa tiež nachádzajú v obci Kováčová.

4. Kúpalisko Čajka v Bojniciach

Termálne kúpalisko Čajka sa nachádza v krásnom kúpeľnom mestečku Bojnice, v areáli mestského lesoparku, hneď vedľa zoologickej záhrady. Návštevníkov očarí najmä nezameniteľná scenéria Bojnického zámku. K dispozícii tu majú plavecký bazén, stredne veľký relaxačný bazén, dva detské bazény a rekreačný bazén s atrakciami. V bazénoch je počas sezóny termálna voda s teplotou 26 – 33 °C.

3. Kúpalisko Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach

Zelená žaba je najvyššie položené kúpalisko v strednej Európe, ktoré je postavené na terase južného svahu Teplickej vrchoviny nad mestským parkom. V lete sa tu schladíte v bazéne, ktorý bol čiastočne vytesaný do mohutnej skaly v kopci. V zime sa rozohrejete v saunách pod hviezdnym nebom, obklopení borovicovým lesom.

2. Plaza Beach v Prešove

Na letnom kúpalisku na Solivare v Prešove sa budete cítiť ako na dovolenke pri mori. Okúpete sa v lagúnovom bazéne, poležíte si na vlastnom lehátku pod živými palmami. Morské letovisko ešte viac pripomenie reštaurácia so sezónnym stredomorským menu na letnej terase.

Na svoje si prídu aj priaznivci športových aktivít, ktorí sa tu zabavia pri tenise či bowlingu. Pre tých najmenších je pripravený detský raj s množstvom atrakcií.

1. Plážové kúpalisko v Banskej Bystrici

Priestranný areál s množstvom atrakcií musí ulahodiť každému návštevníkovi. K dispozícii je dva a pol hektára veľké prírodné jazero, kde sa na jednej strane dá kúpať a na tej druhej čĺnkovať alebo sa voziť na vodných bicyklov a v jeho strede je wakeboardingová priama dráha s dĺžkou 400 metrov.

Ak by zábavy bolo málo je tu ešte vodný zábavný park s vodnými trampolínami, lezeckými stenami, skákadlami, množstvom prekážok a aquazorbingom a asfaltový okruh na korčuľovanie na kolieskových korčuliach. Nájdete tu aj ihriská na plážový volejbal, futbal, stolný tenis, minigolf, bedminton či bowling.

Deti sa zase potešia detskému zábavnému parku s autíčkami, štvorkolkami, plavidlami na batérie či detskému aquazorbingu. To všetko za veľmi praznivú cenu. Deti pod 120 centimetrov majú vstup zdarma.

Na záver jedna menšia poznámka. Poradie a výber kúpalísk je subjektívnym hodnotením autora. Ak máte pocit, že by ste niečo určite pridali alebo odstránili zo zoznamu, napíšte nám do komentárov na facebookovej stránke Sódy a my to prípadne spätne doplníme aj do článku.


Lifetech: Čo je nové